Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    MotoGP yarışçısı Espargaro Kardeşlerin İspanya Sitges eski yarış alanında MT-07 videosu.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZwJpsTqqiOk

MT09 ile MT07'nin "Dark side of Japan" (Japonya'nın Karanlık Yüzü{ya da Tarafı/Yönü}) resmi videolarının, resmi olarak "Montaj" lanmış karışımı.
    https://www.youtube.com/watch?v=PGm0KTRrCtM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Rüyalarıma giriyor artık... Kabuslarla uyanıyorum... Benden daha fazla başlık parası pardon kaparo veren birine moturu verirken suç üstü yakalıyorum bayiyi
    oerdogan007 ve Ertug07 bunu beğendiler.

dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    Ikı motordur hondacıyımdır bu sezonda f alıcaktım ama guzel ulkemın yakıtı vergısı ımkansızlıkları benı bu motora surukledı kafamda delı sorular cepte 20 bin var ya 7 8 yasında 4 sılındır km 30k sonra calısmayan motor alıcam yada adını sımdıden kendı motorum olursa nuyetıyle cırkın koydugum mt7 alıcam
    Sorular
    Boyut altımda kucuk kalırmı gorunuste saplanmıs olmasın boy 1.83 kılo 80
    Ruzgar cok dovermı cbr 250de bıle sıfır depoya yatmıs top speed olan 182 gormustum cunku bnda kapanma sansım yok.

Ama artılarıda dusunmeden edemıyorum ss alırsam yakıt yuznden haftada ıkı kere cıkıcaksam bnla hergun gezebılcem hos mtv farkıda ayrı olay ya neyse 6 ayda 150 tl az fark deıl ınce hesaplardayım.
    Gprunus bır halta benzemedıgı ıcın ss e nazaaran calınma rıskı daha az olucaktır durum boyle ya sızce ??
    oerdogan007 bunu beğendi.
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı dream_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikı motordur hondacıyımdır bu sezonda f alıcaktım ama guzel ulkemın yakıtı vergısı ımkansızlıkları benı bu motora surukledı kafamda delı sorular cepte 20 bin var ya 7 8 yasında 4 sılındır km 30k sonra calısmayan motor alıcam yada adını sımdıden kendı motorum olursa nuyetıyle cırkın koydugum mt7 alıcam
    Sorular
    Boyut altımda kucuk kalırmı gorunuste saplanmıs olmasın boy 1.83 kılo 80
    Ruzgar cok dovermı cbr 250de bıle sıfır depoya yatmıs top speed olan 182 gormustum cunku bnda kapanma sansım yok.

Ama artılarıda dusunmeden edemıyorum ss alırsam yakıt yuznden haftada ıkı kere cıkıcaksam bnla hergun gezebılcem hos mtv farkıda ayrı olay ya neyse 6 ayda 150 tl az fark deıl ınce hesaplardayım.
    Gprunus bır halta benzemedıgı ıcın ss e nazaaran calınma rıskı daha az olucaktır durum boyle ya sızce ??
    CBR 250r ve 182...? 2006 cbf 500'üm vardı(57 hp,250r'ın 2 katından daha güçlü)ve 195 diyodu-196 değil, 250r iyimiş yahu,bir tane de ben alam mı?
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim aldığım bayi de dövizde anormal bir yükselme olmazsa fiyatın değişmeyeceğini söyledi. Arkadaşın dediği gibi herşey kağıtta yazıyor, altını da imzaladık.
    oerdogan007 ve Voodoo Child bunu beğendiler.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    arkadaşlar hepinizden çok özür dileyerek yazıyorum ama millet olarak ne kadar hesaplamayı, beğenmemeyi ,bu kesin kötüdür demeyi çok seviyoruz...
    yeni çıkan her ne olursa olsun illa ki bi kötülenmesi lazım. Sonuçta kimse bu motorları zorla satmıyor.Amacım polemik çıkartmak yada şu başlık altında mot-07 dışında bir şey tartışmak değil. ama lütfen yaa.. daha sürmeden bu kadar yapmayın... ülkemizin durumu ortada. adamlar yapabileceği en büyük güzellikleri yapmışlar. Bence fuarda görüp 'aa bak bu kalitesizmiş boşver almam ben bunu kötü' demek yerine önce şu motor bi gelsin. imkan verirlerse test sürüşü yapın. kaliteli motor yapıyorlar pahalı almam diyoruz ... ucuz motor yapmaya çalışıyorlar bunun plastiği kötü yok malzemesi kaka diyoruz... bunun bi ortası yok. hem herşey çok kalite olsun hemde ucuza motor alayım diye bir şey yok arkadaşlar... Belli bir tarihten sonra ülkemizdeki koşullardan dolayı mt-07yi böyle bir motoru 18000TL gibi bir fiyata almak bence mükemmel.. Alan arkadaşlara hayırlı olsun. kazasız belasız sürsünler.
    K o r @ y, oerdogan007, adanalı ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı oerdogan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugün itibarı ile Yamaha mt07 sahibi olmak için adım atmış durumdayım. İç Anadolunun mütevazi bir ili olan Aksaray'da oturuyorum. Dolayısıyla en yakın bayiler olan Ankara ve Konya ile irtibata geçtim. Konya'daki Yamaha bayisini aradım ama sahibi ile bir türlü irtibata geçemedim. Ankara'daki bayiyi aradığımda ise 1000-2000 tl civarında kapora istediğini motosiklet fiyatı zamlandığında da Motosikletimi almadığım takdirde kaporamın yanacağını ifade etti. Ben de 2. memleketim olan Adana'daki Gizerler Yamaha Bayisini aradım burada Çetin isimli kişi ile görüştüğümde kapora olarak 500 tl nin yeterli olduğunu zam gelmesi durumunda da istediğim takdirde kaporamı alabileceğimi ifade etti. 1. partide gelecek olan motosikletlerde sıranın dolduğunu 2. parti motosikletlerin nisanın sonunda geleceğini ve bu dönem motosikletimi alabileceğimi ifade etti. Bu arada yakın ilgisi ve bilgilendirmesinden dolayı Çetin'e teşekkür ediyorum. Sonuçta race blu rengini sipariş vermiş durumdayım. İnşallah Mayıs ayında motosikletimi sürebileceğim.

tebrik ederim = )

bende aksaraylıyım ve mt 7 sırası beklıyorum =)

ama izmirdeyim aksaraya motorla gelme niyetim var gelince görüşelim hocam =)
    oerdogan007 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Tabiki 1 nolu ASM ye gelirsen beni bulursun. Bu arada ben de liseyi Güzelyalı daki fatih lisesinde bitirdim.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı oerdogan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki 1 nolu ASM ye gelirsen beni bulursun. Bu arada ben de liseyi Güzelyalı daki fatih lisesinde bitirdim.
    tesadüf bu kadar olur yer degistimisiz direk desene
    tektekerseko bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinizden çok özür dileyerek yazıyorum ama millet olarak ne kadar hesaplamayı, beğenmemeyi ,bu kesin kötüdür demeyi çok seviyoruz...
    yeni çıkan her ne olursa olsun illa ki bi kötülenmesi lazım. Sonuçta kimse bu motorları zorla satmıyor.Amacım polemik çıkartmak yada şu başlık altında mot-07 dışında bir şey tartışmak değil. ama lütfen yaa.. daha sürmeden bu kadar yapmayın... ülkemizin durumu ortada. adamlar yapabileceği en büyük güzellikleri yapmışlar. Bence fuarda görüp 'aa bak bu kalitesizmiş boşver almam ben bunu kötü' demek yerine önce şu motor bi gelsin. imkan verirlerse test sürüşü yapın. kaliteli motor yapıyorlar pahalı almam diyoruz ... ucuz motor yapmaya çalışıyorlar bunun plastiği kötü yok malzemesi kaka diyoruz... bunun bi ortası yok. hem herşey çok kalite olsun hemde ucuza motor alayım diye bir şey yok arkadaşlar... Belli bir tarihten sonra ülkemizdeki koşullardan dolayı mt-07yi böyle bir motoru 18000TL gibi bir fiyata almak bence mükemmel.. Alan arkadaşlara hayırlı olsun. kazasız belasız sürsünler.
    Estağfurullah kesin kötüdür, zorla satıyorlar demiyoruz.

Ucuz gözüküyor çünkü belli eksikleri şunlar gözle gördük, dokunduk kurcaladık diyoruz, bu sebepten ucuz gözüküyor diyoruz,

eksikler giderilmiş olsaydı diğerleriyle aynı fiyat olacaktı diyoruz, yani yine pahalı diyoruz.

Fiyatları karşılaştırırken ABS gibi dünyaca standartlaşan bir teknolojiyi görmezden gelmeyin diyoruz.

Fısıltı ile yayılan fiyatlarla bildirilen fiyat arasında dağlar kadar fark var diyoruz, bu fiyatlar bile kesin değil çünkü geldiğinde fiyat farkını bayiler talep edeceklermiş diyoruz.

Kullanmasakta yamahanın kagıt üstündeki verilerinin tutarlılığını bildiğimizden test sürüşü yapmadan bile bu keyifle gider yüksek ihtimal sorun çıkarmaz deyip kullanmadığımız motosikletin

tüm parasını ödeyerek satın almaya bile razıyız, daha büyük bi yüceltme mi var.

2-3 Lira malzemeden ve işçilikten kırpmışlar diye ucuz görünen bu motosiklet böyle kabul edilirse alınabilir ama yeterki ucuza aldığımızı düşünmeyelim sebepleri şunlardır diyoruz.

Yani yorumlar hep görünen, dokunulan kısımlar ve fiyat üzerine burda havada kalmış hiçbirşey yok. Kullanmadığımızdan bilmediğimiz kısımlara iste gözümüz tamamen kapalı herşeye rağmen güvenmeye devam ediyoruz yamahaya.

Bu yorumlarımın hiçbirisi tü kaka değil, hakkaten değil.

Ayrıca hiç görmemiş, dokunmamış arkadaşların bu kesin uçar kaçar deyip binlerce lira kaparo vermesi daha mı normal alla aşkına
    adanalı, Mr.Kowalski ve xawa bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Tamam arkadaşım rahatlaman için "Honda, hayat onda" diyelimde artık yüz defa açıkladığımız şeyleri yazma! Fuarda gördük,yutdışı lansmanı ile beraber youtube'da bile bir sürü testini, ya da internette yazılı testini okuyabilirsin, Allah aşkına bir oku da öyle yorum yap! 2-3 bin liralık, plastik ve işçilik kalitesi gözümüzden kaçmış sen görmüşsün, yamaha bilseydi değerli taşlarla süslerdi motoru!ABS artık neredeyse standart demişsin, Ducati 696'da bile 2 bin TL'ye yakın fark ödedik, Ducati,Kawasaki vs daha biçok marka da opsiyonel bir özellik, yamaha ops. koymuş almak istersen alırsın,alsanda bu motorun fiyatı susnduğu özelliklere göre makul durumda kalır. CBR 500 süper diyelim onda da rahatla; adamlar Tayland mı, Tayvan da mı ne ürettirmişler, plastik vs demiyorum,bildiğin zorunlu donanımdan kasmışlar fiyatı ucuzlatmışlar ama Türkiye fiyatının maşallahı var, bu modeli de inceledim MT07 ile arasında kalite olarak ne fark var sen görmüşsündür açıklarsın! Yamaha bu işi istese daha da ucuzlatırdı,bu motoru Çin'de ki fabrikasında üretirdi ama motor parçaları ve montajına kadar Japon! Kusura bakma ben bu motorun honda'da rakibini göremiyorum, hele ki cbr 500 o fiyat ve özelliklerle hiç olamaz. CBR500'e bakmam sadece 2 dk mı aldı ve direkt es geçtim, başıda bomboştu zaten,ilk merak ettiğim düşük güçlü motoru oldu,grenajdan içiçe doğru baktım,motor sanki yoktu,motor geniş dursun diye plastik ile şişirmişler,motorla grenaj arasına neredeyse kafa girecek kadar boş!
    Voodoo Child, 94CanRR, numan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferdinand, seni hala anlamakta güçlük çekiyorum,ne için kendini paralıyorsun ?

sana göre kötü olan birşeyi herkesin kabul etmesni mi istiyorsun anlamadım ki, hangi labaraturda plastiklerin kalite testini yaptırdıysanız bize de söyleyin,eğer yamaha kalitesiz dandik kötü plastik kullandıysa biz de kötüleyelim,ama tek bakışta kötü gözüküyor diye sızlanmanın alemi yok.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    arkadaşlar gerçekten birşeyleri alevlendirmek için yazmadım. sadece şunu istiyorum. Lütfen herkes kabullensin. Böyle bir motosiklet ülkemize böyle bir fiyattan geldiği için gerçekten çok şanslı olduğumuzu bilelim. Aynı şey mt-09 için de geçerli
    Yani bizler için yapılmış ya Ötesi var mı insanlar zevk alarak kullansın ve cepleride çok çok falza yanmasın demişler
    bize sadece teşekkür etmek ve gücümüz yetiyorsa alıp binmek kalıyor

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Mantıklı motosiklet arayışınızda başarılar dilerim

Merakla alacağınız motoru bekliyorum...

"Yaşasın METAL, kahrolsun plastik"

dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250r ve 182...? 2006 cbf 500'üm vardı(57 hp,250r'ın 2 katından daha güçlü)ve 195 diyodu-196 değil, 250r iyimiş yahu,bir tane de ben alam mı?
    Neden ıtam etmek bu kadar basıt ınanamamak dalga gecmek 97 oktan shellyakıtıyla top speed hız kesıcıyı defalarca gordum ustune tamamen kapanarak he sen 95 oktan alıyorsan bılemem cnku aynı motor 95 oktanla 165 lerden sonra keyıfsız oluyor
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

kuyruklu palavra o oktan meselesinin son hıza veya hızlanmaya etkisi yok,biraz araştırın,hadi bilmesek şaşırıp kalacağız valla.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ben 168 boyum ve 65 kilomla tam kapanarak. Tatlı hafif bir yokuş aşağı ancak 174 görebildim cbr250 ile. Kesiciye giremedi. Belki daha yokuş olsa bilemem...

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    deep_far isimli arkadaş 176 mı ne bende 179 gördüm cbr 250 ile hafifce eğimli yolda 180 demedi

fire at will

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    MT07 benim hayatımda yaptığım en çılgın alışveriş oldu. Alacağım en ufak elektronik eşyayı bile bir ay araştırdım ama bu motoru sırf test videolarını izleyip yazılarını okuyarak beğendim ve fuarda da öyle çok bayılmamaış olmama rağmen gözü kapalı sipariş ettim. Hala daha alacağıma inanamıyorum. Beni videolardaki gidişi, sesi, kranktaki cross-plane piston dizilişi çok etkiledi. Test edenlerin tümü motoru çok beğendiler. Bence şu anda Türkiye'de fiyat/performans kralları bu ve MT-09'dur. Bu açıdan genel kullanımda birçok olumlu yönü olsa de CB500 serisi performans ve fiyat olarak bunun yanından geçemez. Plastikler, giydirmeler falan zaten hikaye. Göze batacak kadar kötü veya çirkin olmadıktan sona (ki değiller) hiç önemi yok.
    ferdinandd, Ertug07 ve oerdogan007 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler