Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650f yeni bir motor, şasi de motorda ufak revizyon gerektirebilir-gerektirmeyedebilir bence bir sene daha beklenmeli bakalım honda herhangi birşey için geri çağırma açıklayacakmı.

Eğer o ilandaki motor burada sıfır aldığım motorda titreşim var diye ağlayan üye ise müstehak olmuş kendisine. İfşa edilmeli.

Yeni CBR500 ler çağırılmış mesela:

http://www.visordown.com/motorcycle-...nge/24666.html
    Hocam şu an 2-3 haftalık cbr250r kullanıcısıyım..
    4 silindirli bir motorun uyuşma yapacak kadar titreme yapması bir arıza olduğunun göstergesidir.. Geçmişe dönük sayfaları okudum.. Ancak o motorun ilandaki kişiye ait olduğuna dair birşey göremedim..
    Tabi ki böyle bişe varsa ortaya çıkması en güzeli..

Ayrıca cbr250r'a 1 sene kadar binicem.. Ayrıca forumuda takip edip gelişmelerden haberdar olucam.. Dediğiniz gibi umarım kronik değildir çünkü ara motor olarak düşündüğüm tek model cbr650f seneye ne olur bilinmez..

Teşekkürler cevap için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Ayrıca merak ettiğim şeyler var..
    1- abs sadece ön tekerde mi var..
    2- teleskobik ters çatal bu seride yok.. Önemi nedir ? Motora + sı nedir ?
    3- yakıt, performans olarak kullanıcı yorumları alabilir miyiz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    themeric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı themeric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acil-satilik-nokta-hatasiz-orjinal-cbr650f-son-fiyat-168175872/detay/
    Moturunda titresim problemi olan arkadas... Hatasiz olarak satiyormus motoru... Iyi bu forumu takip ediyorum.. Istanbuldan izmire gidecektim bosu bosuna...
    Ayni metropollis nick name ile mesaj atti sahibinden den ordan bende uyandim forumdaki olduguna...Ayip boyle seyler ben yandim baskasi da yansin... Yazik Gunah ben ciddi ciddi istanbuldan kalkip gidip almayi dusunuyodum motoru...

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650f düşünenler anes motora gelmiş yeni renkleri haberiniz olsun
    Hangi renkler var
    Db Honda beni yarın için çağırdı teslım işleri için ben önce kırmızı sonra tricolor son olarak da beyaz olur dedim , tr'yi sadece beyaz geldi dediler
    Karalı bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şu an 2-3 haftalık cbr250r kullanıcısıyım..
    4 silindirli bir motorun uyuşma yapacak kadar titreme yapması bir arıza olduğunun göstergesidir.. Geçmişe dönük sayfaları okudum.. Ancak o motorun ilandaki kişiye ait olduğuna dair birşey göremedim..
    Tabi ki böyle bişe varsa ortaya çıkması en güzeli..

Ayrıca cbr250r'a 1 sene kadar binicem.. Ayrıca forumuda takip edip gelişmelerden haberdar olucam.. Dediğiniz gibi umarım kronik değildir çünkü ara motor olarak düşündüğüm tek model cbr650f seneye ne olur bilinmez..

Teşekkürler cevap için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Ayrıca merak ettiğim şeyler var..
    1- abs sadece ön tekerde mi var..
    2- teleskobik ters çatal bu seride yok.. Önemi nedir ? Motora + sı nedir ?
    3- yakıt, performans olarak kullanıcı yorumları alabilir miyiz ?

sacma bi sekilde ters upload ediyo siteye neyse nickname ayni sahibinden deki ilanda da eger gunahini aliyosam ozurdilerim ama bu kadar benzerlik mumkun degill....

Uzun zamandır foruma dahil olup da konuyu takip edemediğim için arkamdan yazılanları yeni fark ettim.Evet ilan sahibi benim. Öncelikle Hakkımda kötü yorum yapan arkadaşları şiddetle kınıyorum ayrıca fotoğraf paylaşıp telefonumu ifşa edenleri de kınıyorum.
    Motosiklet konusuna gelince Yetkili servisin Ana fabrika ile yaptığı görüşmede Fabrika Gidon topuzu ve gidon mili göndermiş bu değişimi servis garanti kapsamında değişikliği yaptı. sonuç olarak gidonda herhangi bir titreşim kalmadı. Bana da enteresan geldi aslında. küçücük bir parça olan gidon topuzu vibrasyon emici özelliğe mi sahipmiş anlamadım.
    Motorumda herhangi bir TEKNİK arıza olmadığına dair elimde Teknik servisin imzalı kaşeli belgesi vardır. Motoruma çamur atanları kınıyorum. Herhangi bir arıza söz konusu değildir. Kaza, boya, çizik, kırık, çarpık herhangi bir yeri yoktur. orjinal bir şekilde satışta beklemektedir. Önyargılı davranan arkadaşlara duyrulur. Saygılar

Motosikleti
    Mt-07
    Arkadaşlar selam, benim motor da satılık ilanlarda. Ama ben denizlideyim. Sürekli soruyorlar neden satılık diye, burada da yazayım da belki arayanlar olursa buradan okusunlar. Ben cbr 650f i hem şehir içinde hem şehir dışında kullanmak için almıştım fakat yeni pcx 150 aldım. Şehir içinde sürekli onu kullanıyorum cbr a binmiyorum hiç. Uzun turlar için de daha büyük ve konforlu bir tourer almayı düşünüyorum. Herhangi bir problemi yok motorun, bakımını yaptırdım, ekstra orjinal uzun cam (aslında uzun değil sadece şekli değişik ama taller windscreen diye geçiyor) taktırdım (350tl). 1000 km bakımı yapıldı. Garajda buz gibi yatıyor

Şu titreşim meselesine gelince daha önceki sayfalarda da yazdım okuyanlar olmuştur. Benim motorumda herhangi bir titreşim yoktu. Yalnız son bindiğimde ben de bir titreşim hissettim, bugün servise gittim. Motor saplama somunları gevşekmiş, onları ve diğer sıkılabilecek vidaları sıktı, şu an ilk haline geri döndü. Hatta grenajın altında da sıkılabilecek yerler varmış ama kafayı sökmek istemedi usta, sıkıntı olursa sökelim dedi ben de çok söktürmek istemedim, şu anda da bir sıkıntı yok. Böyle şeyleri fazla abartmamak lazım, zaten sıfır motor, 4 sene garantisi var bir sıkıntı olursa honda çözer sonuçta.

Bu arada başka bir arkadaş sormuştu, 650f için şu anda çanta demiri ve egsoz yok ama yakınta çıkar. Givi ve devil egsoz eli kulağında çıkaracak bilginiz olsun.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Honda'nın 4 silindir'de ulaştığı son nokta....Tam bir fiyasko. (not:garajımda 2 adet Honda motosiklet var).
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın 4 silindir'de ulaştığı son nokta....Tam bir fiyasko. (not:garajımda 2 adet Honda motosiklet var).
    Dostum senin ne sorunun var? Sürekli kötülemeye çalışıyorsun forumda, ben senin motoruna ördek suratlı tipsiz bir motor desem hoşuna gider mi mesela? Karşındaki insanların severek aldığını heves ettiğini unutma, herkes motorunu severek alır. Sen onların motorunu kötüleyince senin mal'ın mı kıymetleniyor? Ya da karşındaki insanının hatalı bir tercih yaptığını ona kabul ettirmek seni ondan üstün mü yapıyor? Forum paylaşım yeridir, karşındaki kişiyi yerme yeri değildir. Lütfen biraz saygılı paylaşımlarda bulunun.
    dream_rider ve utku33 bunu beğendiler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı dreamcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi renkler var
    Db Honda beni yarın için çağırdı teslım işleri için ben önce kırmızı sonra tricolor son olarak da beyaz olur dedim , tr'yi sadece beyaz geldi dediler
    Beyaz varı matblk falan baya gelmişti kasaların içindeydi yarın öğlen incelemeye gidicem cb600 Lee'de vardı sarısı güzel görünüyordu

Motosikleti
    CBR 650F
    Zaten ikinci el de bi denizlideki var bi de izmir piyasa yok su anda izmirde ki arkadasa satisinda basarilar sorun cosulmus ama ilanda belirtebilirdin yada sana msj attigim da bana soyleyebilirdin boyle boyle vardi ama cozuldu diye neyse denizlidekine yoneldim su anda yada beklicem 0 parasina ulasana kadar...
    Saygilar...

Bu titreşim muhabbetlerinden sonra inceden bir soğuma başladı motorla ilgili bende..
    Seneye istediğim tek model buydu.. Artık bir sene daha beklicez sonucu görücez..

Bu arada motor ile iligi sorular sormuştum cevap veren olursa çok sevinirim..

Motosikleti
    CBR 650F
    2. El alacaklar icin motorda bi 100-140 yapmadan butun vitesleri 6000 devir uzerinde denemeden alinmamali.. Yada 1 sene beklicez...

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz varı matblk falan baya gelmişti kasaların içindeydi yarın öğlen incelemeye gidicem cb600 Lee'de vardı sarısı güzel görünüyordu
    Tricolor ya da kırmızı gördünüz mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav he he
    Arkadasa gore en iyi motosiklet herhalde en güçlü motosiklet
    Kendi sınıfında Bu fiyata en iyi motosikletlerden birisi
    Seneye rakam uçar gider, bence tam sehirici kullanılacak tarzda yapmışlar
    Sürüş rahat, oturuş rahat, fiyat uçuk degil, tork yuksek, tüketim düşük
    Pist isteyen RR alsın, tam benim ihtiyaclarıma yönelik olmuş

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Tricolor ya da kırmızı gördünüz mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Yav he he
    Arkadasa gore en iyi motosiklet herhalde en güçlü motosiklet
    Kendi sınıfında Bu fiyata en iyi motosikletlerden birisi
    Seneye rakam uçar gider, bence tam sehirici kullanılacak tarzda yapmışlar
    Sürüş rahat, oturuş rahat, fiyat uçuk degil, tork yuksek, tüketim düşük
    Pist isteyen RR alsın, tam benim ihtiyaclarıma yönelik olmuş
    Bikmiyorum kolilerdeydi ara sor anes motor

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    TR'ye sadece Siyah ve Beyaz Gelmiş :(

Aslında mat siyah ile kırmızı sticker yapılır ve güzel olur, aynı şekilde beyaz üstüne de,
    akşam ödemeyi yapacağım, yarın da teslim edecekler

Beyaz mı alıcaksınız hocam.. Hayırlı olsun.. Tekeriniz yere düz bassın.. Allah kaza bela ceza vermesin..
    Resim eklerseniz sevinirim.. Ayrıca ufak bi ses videosu yapabilir misiniz rica etsem.. Youtube'da yok gibi birşey..

Bu arada cbr250r almaya gittiğimde siyah sordum yok ve Türkiye'ye gelmicek denildi.. Tipik bayii stratejisi elinde olan renkleri satıcak.. Yaklaşık motor çıktıktan 3 ay sonra siyah ülkrmize anca giriş yaptı ve aldım..
    Bu yüzden Honda merkezi arayın ve renk konusunda bilgi alın.. Kesinlikle bayiilere güvenmeyin.. Biraz daha sabrederseniz diğer renklerinde ülkemize giriş yapacağını düşünüyorum.. Karar sizin..

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Mat siyah var, zaten düz siyah güzel durmuyor, mat siyaha yine mat gri ve kırmızı şeritler ile hoş birşey çıkacaktır.
    Ben beyaz alacağım, kapora verdiğim yerde sadece Beyaz var
    Hele bir yarın olsun video çekerim

Mat siyah var, zaten düz siyah güzel durmuyor, mat siyaha yine mat gri ve kırmızı şeritler ile hoş birşey çıkacaktır.
    Ben beyaz alacağım, kapora verdiğim yerde sadece Beyaz var
    Hele bir yarın olsun video çekerim
    Teşekkürler hocam takipteyim..
    Birde şu titreme konusunda kullanınca bilgi verirseniz sevinirim..

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam takipteyim..
    Birde şu titreme konusunda kullanınca bilgi verirseniz sevinirim..
    İlk iş o zaten
    İzmirli arkadaşın dediği gibi montaj sıkıntıları olabilir, vidalarda sorunlar olabilir.
    Muazzam bir titremeden bahsetmişti, ben pek olanak vermiyorum, sanıırm onun motosikletine özgü bir durum olmuş olabilir.

İlk iş o zaten
    İzmirli arkadaşın dediği gibi montaj sıkıntıları olabilir, vidalarda sorunlar olabilir.
    Muazzam bir titremeden bahsetmişti, ben pek olanak vermiyorum, sanıırm onun motosikletine özgü bir durum olmuş olabilir.
    Anladım hocam.. Umarım kronikleşen bir problem yoktur.. Gidon mili denge topuzu gevşemiş vidalar derken motoru al almadan soğudum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)