Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı dream_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde dıkkat edıyorum F suan guncel kasadan bır oncekı kasa sahıplerının sureklı bır saldırısı var nedendır cozemedım acaba 23 24 mılyar motorlara ısterken sımdı 20 mılyara yuzune bakan mı yok acaba belkıde olabılır.... Sızın rodaj dedıgınız olayada bıtıyorum bunu ureten adam kıtapcıgına yazıyor ılk 300 mıl yada 500 km sert kullanma anı ıvlenme ve durma yapma dıye sanıyorsunuz kı 5000 devrı gecmeden 100le gıdıcez. Merak etmeyın o motorlar sıze gelmeden once calıstırılıp test edılıp yagı bosaltılıyor ama agız alıskanlıgı ıste hala servıse ayak alıssın dıye 1000km bakım var Honda otomobıl servıslerınde bıle !!! Son olarak sahıbınden.com 1000kmde 600RR 1000RR vs vs gıbı yıllardır aynı kasada gıden makınalar var eee napcaz bunların hepsı patlak arızalı mı sahıplerı satıyor.
    kardeşim k.bakma ben seni kıskanıyordum o yüzden yazdım hasetim işte nabarsın içim kötü ister 2006 modelim olsun ister 2016modelim olsun ben altımdaki aletle mutlu olmaya çalışan bi insanım objektif takılırım iyise iyi derim kötüyse kötü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mt-07
    Parasının hiç önemi yok bana touring oturumlu, hafif, sıralı 4 silindirli, sport görünümlü, modern tasarımlı, hem şehir içinde hem de şehir dışında uzun yolda rahat kullanabileceğim, konforlu, agresif olmayan bir motor önerebilir misiniz? Cbr650f den sonra ne alacağımı bulamadım.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı emreturgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parasının hiç önemi yok bana touring oturumlu, hafif, sıralı 4 silindirli, sport görünümlü, modern tasarımlı, hem şehir içinde hem de şehir dışında uzun yolda rahat kullanabileceğim, konforlu, agresif olmayan bir motor önerebilir misiniz? Cbr650f den sonra ne alacağımı bulamadım.
    Xj6 diversion f biraz agir ama hissetmiyorsun :-) 210 kg.

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6 diversion f biraz agir ama hissetmiyorsun :-) 210 kg.
    O da güzel motor beğeniyorum ama xj6 f bu kriterlerin hiçbirinde önde değil cbr dan, eşdeğer veya eksik. Ben daha üstün bir makina istiyorum, aslında bmw'de k1300s var ama oturuş pozisyonu rahat mı bilmiyorum, bir de k1300gt vardı ama o artık üretilmiyor.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    İlk defa Sıfır Motor Alacağım için cahilliğime verin

Rodaj Dediğiniz nedir şimdi ? Ben Uzun uzun araştırmalar yaptım.Hondadaki 2 3 ustayada sordum Rodaj Eski tip motorlarda olur motorun açılmasını beklersin o da belli bi km yapman gerekir belli Km den sonra motor rodjına gelir, Aa Bu motorlarda Öle bişi yok rahat rahat kafana göre takıl diyolar.Şimdi Hondadaki Ustalar böle derken Arkadaşın Biri Rodaja Oturmamış bi motorla v.s. v.s. yapmısın dedi ondan sormak istedim

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Rodaj Dediğiniz nedir şimdi ? Ben Uzun uzun araştırmalar yaptım.Hondadaki 2 3 ustayada sordum Rodaj Eski tip motorlarda olur motorun açılmasını beklersin o da belli bi km yapman gerekir belli Km den sonra motor rodjına gelir, Aa Bu motorlarda Öle bişi yok rahat rahat kafana göre takıl diyolar.Şimdi Hondadaki Ustalar böle derken Arkadaşın Biri Rodaja Oturmamış bi motorla v.s. v.s. yapmısın dedi ondan sormak istedim
    Rodaj eskidendi
    Gunümüzde rodaj mı kaldı
    Otomobillerde de rodaj vardı, simdi kimse iplemiyor
    Motor parçalarının birbirine uyum sağlaması icin 500-1000km beli limitleri geçmeyin denirdi

Motosikleti
    CBR 650 F
    Bende Öyle biliyorum,Bi önceki sayfada arkadaş Rodaj falan demiş ondan sorma ihtiyacı duyum

dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    Rodaj sadece motor blogu olarak dusunmeyın aldıgını motor sıfır herseyı yenı fren balatasından sanzuman dıslılerıne kadar hepsını bırbırıne alısması veya bır hata varsa orn sıkılmamıs vıda , bunların ortaya cıkması :D kıtapcıktada cok net gecıyor orj ıngılızce olanında ılk 300 mıl yada 500 km sert kalkma sert durma anı hızlanma sonra ne ıstersen yap. bugun bız Servıste dısk balata degıstırdıgımızde bıle ılk 100km anı fren yapma surtunerek bırbırıne alısan parcalar anı tepkı gormesın dıyoruz hepsı bu yanı... Yoksa sız 600kmde 10bın devre cıktınız dıye merak etmeyın motor yag yakıcak degıl . Hee yakıcagı varsa zaten yakar sızlık bırsey olamaz...

Motosikleti
    CBR 650 F
    Yok ben Motor Blogundaki Rodajdan Bahsediyordum Diğer kısımlar dediğin gibi....

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Rodaj sadece motor blogu olarak dusunmeyın aldıgını motor sıfır herseyı yenı fren balatasından sanzuman dıslılerıne kadar hepsını bırbırıne alısması veya bır hata varsa orn sıkılmamıs vıda , bunların ortaya cıkması :D kıtapcıktada cok net gecıyor orj ıngılızce olanında ılk 300 mıl yada 500 km sert kalkma sert durma anı hızlanma sonra ne ıstersen yap. bugun bız Servıste dısk balata degıstırdıgımızde bıle ılk 100km anı fren yapma surtunerek bırbırıne alısan parcalar anı tepkı gormesın dıyoruz hepsı bu yanı... Yoksa sız 600kmde 10bın devre cıktınız dıye merak etmeyın motor yag yakıcak degıl . Hee yakıcagı varsa zaten yakar sızlık bırsey olamaz...
    Yok ben Motor Blogundaki Rodajdan Bahsediyordum Diğer kısımlar dediğin gibi....
    Aynen öyle dostum, parçaların uyum sağlaması içindi, fakat günümüzde eskisi gibi değil rodajlar
    Araçlar artık fabrikada tamamlıyor rodajı
    Bi zahmet motosiklette 500-600km
    otomobilde de 1000km sert kullanmayın
    Zaten yeni mal pek hor kullanılmıyor 1-2 hafta ardından vur kırbacı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Ahh şuna bir de çift göz yapsalardı ya
    Sezon bitecek neredeyse,
    Haziran sonu da gelmezse istemeye istemeye yeniden 600RR alacağım sanırım
    1 Sezon biner satarım, seneye 650F çoğalmış olur, rahat rahat alınır.
    3-4 ay birazcık bel ağrısı çekeriz

500R'ı nasıl yapmıslar anlamıyorum
    500cc yapıp 47hp nedir ya bari 60-70 arası olaydı
    nasıl bu kadar kısmışlarki
    Zaten 250R var giriş seviyesi için
    600RR fazla diyen için de 650F var

250R ile 650F arası için 60-65hp'lik bir şey yapılmalıydı
    Ninja300 39hp verıyor 300cc ile bunlar 500cc ile 47 vermişler
    pahalı görünsede (21.600)
    bayiler 20.250'ye bırakıyor pazarlıkla
    ikinci elde şuan 18.000 almak mümkün (2014 model) bu rakama mantıklı hale geliyor geliyor, abs falan standart sonucta
    Bir de adam gibi renk getirselerdi ya
    her yerde ya siyah ya da gri
    Racing dediğin biraz renkli olur Cıbır Cıbır olur

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Arkadaşlar siz bu motosikletlere gelirken hiç araştırma yapmadınız mı hangi yollardan geçtiniz merak ediyorum. Rodaj sizin mühendis kesilip artık eskisi gibi değil, rodaj diye birşey yok diyebileceğiniz basit bir şey değildir. Kendi yanlış bilgileriniz ile insanları lüften yanıltmayın. Sonra yabancı sitelerde 2.el motosikletlere bakarken 'yahu arkadaş bu motorlar nasıl bu kadar temiz yağğ' diye iç geçirirsiniz işte. Lütfen biraz daha araştırmacı olalım. Ki artık senin salladığın gibi hiçbir seri üretim motosiklet tesisinde öyle çalıştırılıp, rodajı yapılıp, yağı değiştirilip sana motor gönderilmiyor. Motosikletinin ilk marşına bastığında silindirlerin ne kadar zor sentesiz çalıştığını, pistonların sık diye hararetin nasıl yükseldiğine dikkat etmedin galiba. Bu rodaj cart curt, iş güçleri olsa sen 26 liraya o motosiklete binemezdin.. Altta linki boş vaktinde oku bence..

OKUYALIM.. RODAJ NEDİR VE NASIL YAPILIR ÖĞRENELİM DERSİ-1
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...nasil-yapilir-
    Seko bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km

Sakın ilk motosikletim cbr 650 f deme saka yapiyorsun deyilmi ?

Motosikleti
    14' CBR 650F
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar siz bu motosikletlere gelirken hiç araştırma yapmadınız mı hangi yollardan geçtiniz merak ediyorum. Rodaj sizin mühendis kesilip artık eskisi gibi değil, rodaj diye birşey yok diyebileceğiniz basit bir şey değildir. Kendi yanlış bilgileriniz ile insanları lüften yanıltmayın. Sonra yabancı sitelerde 2.el motosikletlere bakarken 'yahu arkadaş bu motorlar nasıl bu kadar temiz yağğ' diye iç geçirirsiniz işte. Lütfen biraz daha araştırmacı olalım. Ki artık senin salladığın gibi hiçbir seri üretim motosiklet tesisinde öyle çalıştırılıp, rodajı yapılıp, yağı değiştirilip sana motor gönderilmiyor. Motosikletinin ilk marşına bastığında silindirlerin ne kadar zor sentesiz çalıştığını, pistonların sık diye hararetin nasıl yükseldiğine dikkat etmedin galiba. Bu rodaj cart curt, iş güçleri olsa sen 26 liraya o motosiklete binemezdin.. Altta linki boş vaktinde oku bence..

OKUYALIM.. RODAJ NEDİR VE NASIL YAPILIR ÖĞRENELİM DERSİ-1
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...nasil-yapilir-
    He oyle oyle tamam sen oyle yap sadece sunu soylemek ıstıyorum senın soyledıgın yazıdan ornek vererek motor uretılır yag suyu konur senın soledıgın gıbı parkurda calıstırılıp kullanılır daha sonra kargolanmak ıcın sıvıları bosaltılır kargo sırasında problem yasanmasın dıye, eee noldu sımdı yagı konulup calısıp bosaltılmadı mı, benım ne yollardan gectıgımı belkı sen bılemezsın ama ben kendımı bılıyorum o yuzden oyle sallama falan dıye yazmadan once karsındakıne az bıraz saygılı olmanı tavsıye ederım... Ben sızın gıbı hobı olsun dıye motor tepesıne cıkıp sanal ortamlarda forumlarda estırmıyorum bır fııl mesaı olarak Yetkılı servıs mekanık danısmanlıgı yapmaktayım....
    Camo bunu beğendi.
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın ilk motosikletim cbr 650 f deme saka yapiyorsun deyilmi ?
    Naparsın 30 Yaşına geldik Çoluk çocuk sahibi olcaz Alalım dedik...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    He oyle oyle tamam sen oyle yap sadece sunu soylemek ıstıyorum senın soyledıgın yazıdan ornek vererek motor uretılır yag suyu konur senın soledıgın gıbı parkurda calıstırılıp kullanılır daha sonra kargolanmak ıcın sıvıları bosaltılır kargo sırasında problem yasanmasın dıye, eee noldu sımdı yagı konulup calısıp bosaltılmadı mı, benım ne yollardan gectıgımı belkı sen bılemezsın ama ben kendımı bılıyorum o yuzden oyle sallama falan dıye yazmadan once karsındakıne az bıraz saygılı olmanı tavsıye ederım... Ben sızın gıbı hobı olsun dıye motor tepesıne cıkıp sanal ortamlarda forumlarda estırmıyorum bır fııl mesaı olarak Yetkılı servıs mekanık danısmanlıgı yapmaktayım....
    Dreamrider hem bilmiyosun-hem boş konuşuyosun...tüm motosikletler fabrikadan yağ ve su dolu gelir....Hiç bir motosiklet üreticisi Rodaj olayıyla uğraşmaz-uğraşamaz..Ayrıca bir kez daha EMİN oldum ,TR'de 2.el motosiklet alınmaz(alır-almaz 244 bastım diyen kişi/lerden özellikle)...Zerre kadar teknik bilgin olmadığı gibi-araştırmayı da sevmiyosun...
    35sdk89 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    14' CBR 650F
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dreamrider hem bilmiyosun-hem boş konuşuyosun...tüm motosikletler fabrikadan yağ ve su dolu gelir....Hiç bir motosiklet üreticisi Rodaj olayıyla uğraşmaz-uğraşamaz..Ayrıca bir kez daha EMİN oldum ,TR'de 2.el motosiklet alınmaz(alır-almaz 244 bastım diyen kişi/lerden özellikle)...Zerre kadar teknik bilgin olmadığı gibi-araştırmayı da sevmiyosun...
    Siz hangı fabrıkadan bahsedıyorsunuz bır cozsem bos konusuyorum oyle mi hıc hayatında sekerpınar merkez depoya gıttın mı p.d.s. kayıtlarına baktın mı nasıl yapılır falan ? orda egıtım aldın mı ? ne zannedıyorsunuz motor her nerde uretıldıyse o sekılde gemıye konup mu gelıyor? Neyse daha fazla bırseylerı duzeltmeye calısmıycam sıkıldım bu bos muhabbetlerden herkez ıstedıgını yapar sızde burda kumdakı havuzda oynamaya devam edin daha fazla zamanımı burda harcamıcam :S
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

Motosikleti
    Mt-07
    Arkadaşlar rodaj konusunda yanlış anlamalar var sanırım. Fabrikada rodaj diye bir proses yok, sadece makina toplandıktan sonra test var. Ama bu yol kullanımındaki rodaj anlamına gelmez. Fabrikada yapılan sadece 300-500 metre kelek bir durum var mı diye kısa bir sürüş. Motorun gerçek yol koşullarında yüke binmesi çok farklı bir durumdur.

Fakat eskisi gibi bir rodaj gerekliliğinin olmadığı söyleminde gerçek payı var. Çünkü artık teknoloji çok ilerlediği için blok, piston, şanzıman, aktarma vs ilişkilerindeki hata payları çok aza indirgendi. Sürtünme ve aşınma artık eskisi gibi değil, ama hala var.

Ben 1000 km ye geldim ve her kullanışımda makinanın biraz daha rahatladığını çok rahat hissedebiliyorum.

Sonuçta rodaj süreci vardır, ama ne eskisi kadar çok elzem bir durum değildir ne de yok kardeşim rodaj yoktur denilecek kadar da basite indirgenecek bir konu değildir.

Güvenli sürüşler arkadaşlar.
    35sdk89 bunu beğendi.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Yetkılı servıs mekanık danısmanlıgı yapmaktayım....
    Ben şimdi anladım Tr'de ki motosiklet servislerinin bu içler acısı durumunun sebebini
    beccaria, krd ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Bİ selektöre BİN manita

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir kişi rodajın olmadığını savunuyorsa emin olun motorunu rodaja uygun kullanmamıştır. Motorlar fabrikadan nasıl çıkıyorsa öyle yollanırlar. Geldiklerinde depolarında benzin bile olmuyor, aküleri de takılı olmuyor. Adam fabrikasından saatte kaç motor ürettiğinin hesabını yapıyor, bir de oturup rodaj yapıp yağ mı değiştirecek sanıyorsunuz ? Zaman mı var o işi yapmaya ? Kullanma kılavuzuna bir şey yazıyorsa ona uymak durumundayız, ustanın lafına falan inanmayın.
    35sdk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    hyperstrada
    Hepsini bir arada sağlayan yok hocam. silindirden taviz verirsen street triple r hafif, modern ve dik oturuşlu. Fazla agresif de değil. bmw s1000 r hafif, dik oturuşlu ama fazla rüzgar koruması yok. Tuono v4 aprc hafif, dik oturuşlu, modern, zibil gibi elektronik sistemi var, sıralı 4 değil ama v4 (bence çok daha süper), sesi motogp gibi. Z800 falan geç çok ağır. f800gt 2 silindir geri kalan özellikler senin ölçülere uyuyor. sonuç olarak senin bütün isteklerini karşılayan motor maalesef şu anda yok .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)