Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Aküyü selenin altına bi yere koyacaklarına uyduruk bi yere asıvermişler.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Arkadaşlar bende kroscu aday adayıyım artıııık Ramzey QM200-GY motorumu dün akşam itibariyle satın almış bulunmaktayım. Bugün plaka, ruhsat çıkacak. Motoru akşam teslim alacağım inşallah. Ama henüz acemi ve de ehliyetsiz olduğumdan (Ağustos ortasında almış olacağım inşallah) motoru kayınpederimin dükkanında bırakacağım. Gaza gelince ordan alıp alıp kullanacağım. Kendisi motorsiklet tamircisi zaten. Belki bir iki montaj yaparız hazır motorda ordayken (elcik koruma, küçücük bir koruma demiri vs...)
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende kroscu aday adayıyım artıııık Ramzey QM200-GY motorumu dün akşam itibariyle satın almış bulunmaktayım. Bugün plaka, ruhsat çıkacak. Motoru akşam teslim alacağım inşallah. Ama henüz acemi ve de ehliyetsiz olduğumdan (Ağustos ortasında almış olacağım inşallah) motoru kayınpederimin dükkanında bırakacağım. Gaza gelince ordan alıp alıp kullanacağım. Kendisi motorsiklet tamircisi zaten. Belki bir iki montaj yaparız hazır motorda ordayken (elcik koruma, küçücük bir koruma demiri vs...)
    hoşgeldin.. hayırlı olsun güle güle kullan..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

kastore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA

hoşgeldin, hayırlı olsun, kazasız belasız, benimde aynı motordan var ve bayağıdır satmaya çalışıyorum ancak bi türlü satamadım
    Little Caesars Pizza

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harun akü olayı kopardı benii gülmekten aklıma bizim burdaki arkadaş geldi ondada senin motorunun aynısı var sadece balansör sistemi yok sahilden kuma girdik motorlarla döndüğümüz de motorun aküsü yok düşmüş bir önceki haftada plakanın yarısı kırılıyor gene kumda düşürmüştü kayıp baba akü yok.. nasıl akü olmaz oglum.. baba akü komple yok ne makara yapmıştık
    Hehe ondan korkuyorum zaten bende.. Aku ucup gitcek.. Sonra bizim elemanların dilinden kurtulamıycam.. Aynı sekilde ayka camurlukda plastık oldugu için hareket edebiliyor. Ve bi gün giderken takıldı arka tekere... Bi kaç gün sonrada on kaldırma esnasında elime aldım arka camurlugu.. Top case takılan yere kaynaklattım şimdi cok saglam oldu... Tek sorun akunun yerini değiştirmek...

Camurluga ne gerek var Zaten. Biz camur seven insanlarız
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    R1200GS
    Teşekkür ederim arkadaşlar hoşbulduk. Aslında 5-6 aydır yazdıklarınızı okuyorum. Nisandan beri de fikirlerimi belirtip sorularımı yöneltiyorum üye olarak ama mesele değil tekrar hoşbulduk

Kastore kardeş; kredi kartıyla ilgili ilanına mesaj atan bendim. Biliyorum sattığını. Kartla vermek gibi bir şansın olsaydı düşünmeden forumdaşımdan alacaktım ama maalesef 12 ay vade farksız verdiler motoru ancak öyle alabildim zaten. Bu yüzden de kampanyalar tamamen bitene kadar o motoru elinden çıkarman biraz zor olacak sanırım..

Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı ahmetbasemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bir hondanın 250 lik scoter ı var. makine 5000 de çekişinin beğenmediğimden 2 defa servise götürdüm. Yapılan müdehaleden bir sonuç alamadım. Servislerde aleti pek bilmiyorlar kullananız varsa bir görüş alabilirmiyim. Teşekkür ederim.
    Hoşgeldin ahmet ama yanlış başlık altına yazmışsın. Arama butonuna basarak biraz araştırıp uygun başlığı bulup oraya yazarsan bu sorunu sana daha çok yardımcı olabilirler.

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Hoşgeldin,hayırlı olsun güle güle kullan.

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    myheart dostum, aküyü düzgün bi yere koyduğunda bir fotosunu forma iliştir, bizde görelim. DISTORTEDMAN hayırlı olsun, iyi sürüşler, kros iyi bir seçim.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    R1200GS
    Teşekkür ederim, hoşbulduk arkadaşlaar.

Redrose aklım CBF yada YBR tarzlarına da sürekli gidiyordu ama kesin bildiğim birşey vardı. Eğer kros almazsam içimde bi uhde kalacakdı. Bende yüreğimin sesini dinledim ve başlangıcımı bu şekilde yaptım

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA

Kastore kardeş; kredi kartıyla ilgili ilanına mesaj atan bendim. Biliyorum sattığını. Kartla vermek gibi bir şansın olsaydı düşünmeden forumdaşımdan alacaktım ama maalesef 12 ay vade farksız verdiler motoru ancak öyle alabildim zaten. Bu yüzden de kampanyalar tamamen bitene kadar o motoru elinden çıkarman biraz zor olacak sanırım..

Galiba haklısın, ankara'daki motorla anlaştım onun için peşin lazım para, bu gidişle 2 motorum olucak, satana kadar bunu kullanırım napalım. kampanya 12 taksit 3,300 ytl mi? Ben ancak 2,100'e falan alıcı bulurum o zaman, daha aşağıda zaten dursun yerinde.
    Little Caesars Pizza

Motosikleti
    R1200GS
    Çok değişken yaa, tamamen pazarlığına bağlı. Genel olarak 400-1000YTL. arası peşin gerisini direk 12 ay vade farksız bölüyorlar. Ama liste fiyatından indirmiyorlar tabi. Nakit alsan bence 3000YTL.'ye bile alabilirsin ki sahibinden.com da böyle mağaza ilanları var. Ben plaka-ruhsat dahil 500 peşin gerisi 258YTL x 12 ay şeklinde aldım. Bu şartlarda parası olana nakit almak da mantıklı, olmayana ve de uzun bir süre olamayana da taksitle almak da mantıklı.. Bu yüzden müşteri tarafından kullanıcı tarafına yeni geçen biri olarak diyebilirim ki ilanını güncel tutup baya bi sabretmen gerekecek sanırım. Ama inşallah dediğim gibi çıkmaz tabi. Motoruna güzel modifiyeler yapmışsın. Bunların değerini bilen ve bunlarla uğraşmak istemeyen birisi motoruna tav olabilir belki.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    herşey kısmet aslında, 1 hafta kadar burda yokum, kesin tatilde yağar telefonlar
    Little Caesars Pizza

Motosikleti
    Arora KS150GY-3A
    arkadaşlar bende aroranın 150 lik krosunu aldım iki aydır biniyorum. tek sorunum titreşim. yeni bakımını yaptırdım ama 5000 devirden sonra titreşim fazla oluyor.

Motosikleti
    R1200GS
    Kros motorlarda titreşim almak için motora balansör denen bi parça takılıyor üretimde. Sonradan yapılabilirmi bilmem (pek ihtimal de vermiyorum). Ama yinede bir araştır yapılabilirmi diye istersen.

Arkadaşlar benimde bir sorunum var hemen danışayim dedim. Motor henüz 1-2 günlük. Rodajda biliyorum böyle şeyler olabilir ama normal deyip kendi haline bırakırsam bişeyler zarar görebilir belki. Motorda yolda seyrederken hızlıca gaz bırakırsam çoğunlukla istop ediyor. Ufak bi gaz verirsem istop etmeden yırtabiliyyorum. Motor sıcakkende yapıyor. Rolantide sıcakken ayarlandı ve 1500devirde. Belki akü zayıflığından olabilir henüz tam şarj olamamıştır dicem ama farlar da pek zayıf yanmıyor doğrusu.

Kastore seninde başına geldimi bu şekilde istop etmeler? Bide yakıt mandalı ve jigleyi sorcam sana. Yakıt mandalı yada adı her neyse yukardaykenmi yedekte aşağıdaykenmi yedekte. Kullanımı hakkında biraz genel bilgi verebilirmisin? Birde jigle en alttayken kışın çalıştıryon. En üstteyken kapatmış oluyorum sanırım jigleyi. Yanlışsam düzeltin. Arası diye bir ayar varmı. Yani orta konumda bırakıp çalıştırsam kelebeği az açmış oluyorum en aşağıda ise daha çok açmış oluyorum diyebilirmiyim? Yoksa sadece tam açık yada tam kapalımı oluyor arası yokmu?

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hayırlı olsun distortedman. Allah kaza bela vermesin. Güle güle bin. Selamlar.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Kros motorlarda titreşim almak için motora balansör denen bi parça takılıyor üretimde. Sonradan yapılabilirmi bilmem (pek ihtimal de vermiyorum). Ama yinede bir araştır yapılabilirmi diye istersen.

Arkadaşlar benimde bir sorunum var hemen danışayim dedim. Motor henüz 1-2 günlük. Rodajda biliyorum böyle şeyler olabilir ama normal deyip kendi haline bırakırsam bişeyler zarar görebilir belki. Motorda yolda seyrederken hızlıca gaz bırakırsam çoğunlukla istop ediyor. Ufak bi gaz verirsem istop etmeden yırtabiliyyorum. Motor sıcakkende yapıyor. Rolantide sıcakken ayarlandı ve 1500devirde. Belki akü zayıflığından olabilir henüz tam şarj olamamıştır dicem ama farlar da pek zayıf yanmıyor doğrusu.

Kastore seninde başına geldimi bu şekilde istop etmeler? Bide yakıt mandalı ve jigleyi sorcam sana. Yakıt mandalı yada adı her neyse yukardaykenmi yedekte aşağıdaykenmi yedekte. Kullanımı hakkında biraz genel bilgi verebilirmisin? Birde jigle en alttayken kışın çalıştıryon. En üstteyken kapatmış oluyorum sanırım jigleyi. Yanlışsam düzeltin. Arası diye bir ayar varmı. Yani orta konumda bırakıp çalıştırsam kelebeği az açmış oluyorum en aşağıda ise daha çok açmış oluyorum diyebilirmiyim? Yoksa sadece tam açık yada tam kapalımı oluyor arası yokmu?
    istop etmesi motorun, rolantin zayıfsa yapar yada karbüratör boğazından bi yerden ( manifolt) motor hava alıyorsa yapabilir bujiyide bir kontrol et derim hee bide jikleyi açık bırakırsan istop eder giderken

jikle yukarı konumda kapalı aşağı konumda açıktır
    benzin depo musluğu aşağı durumda normalde yukarı çevirdiğinde yedeğe geçer
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    R1200GS
    Bathu jigle yukarda kullandım, yani kapalı. Manifold ve bujiye ilk fırsatta bakacağım. Zaten bujiyi en kralından yenisiyle değiştircem bi ara ondan da şüphelenmiştim. Önemli birşey yakıt tüketiminde de. Rölanti zayıf değil sanırım motor sıcakken 1500devirde. Ama benzin depo musluğu konumunu yedektemi yoksa normaldemi bıraktım bilmiyorum. Yanlış biryerde olması istop etmeye sebep olurmu? Depoda en az 4lt. benzin var buna eminim.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    myheart dostum, aküyü düzgün bi yere koyduğunda bir fotosunu forma iliştir, bizde görelim. DISTORTEDMAN hayırlı olsun, iyi sürüşler, kros iyi bir seçim.
    Tmm atarım resimde galiba ince bi aku bulcam baktımda oralarda yer yok akuyu sokabilecegim..

Teşekkür ederim, hoşbulduk arkadaşlaar.

Redrose aklım CBF yada YBR tarzlarına da sürekli gidiyordu ama kesin bildiğim birşey vardı. Eğer kros almazsam içimde bi uhde kalacakdı. Bende yüreğimin sesini dinledim ve başlangıcımı bu şekilde yaptım
    Hayırlı olsun en iyisini yapmıssın... En azından yedek parçası ucuz bulabildigin sürece..

@DISTORTEDMAN Motor stop etmesiyle ilgili olarak...

Karburator hava benzin ayarlarını bi ayarlattır bence...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Arora KS150GY-3A
    arkadaşlar aklımı karıştırdınız cikleyi yukarı çekince açılmıyormu. bu zaten sesinden anlaşılıyor motorun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler