Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    kastore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    benim motoru satmaya niyetliyim, isteyen bildiğiniz biri varsa haber salın. fiyat 2,500 istiyodum ama düşücem biraz daha ciddi olana, değiştiricem motoru. kaçmaz motor herşeyine kefilim.

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3934235
    Little Caesars Pizza

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    merhaba arkadaşlar.

benimkinin arka freni yolda giderken durduk yere sıkışmaya başladı.
    vur, tekmele, pedalla oyna, bana mısın demiyor. mecburen devam edince, disk kor haline geliyor, soğuyunca kendiliğinden düzeliyor.

pazar günü park halindeyken yine sıkışmış, farketmedim, binmek için yerinden geri geri çıkarmaya çalışırken boşta bulundum ve az daha üzerime deviriyordum.
    motorcu bir arkadaş yetişti, tuttu. karizmayı da çizdik

ama canım sıkılmaya başladı. yakında ben çizecem.

rölantideki sorun hala düzelmedi. rölantiyi bir türlü sabitleyemiyorum.
    ya fırlıyor, ya da debriyaja basınca stop ediyor.
    bu da, trafikte tehlikeli oluyor.

haftaya kısmetse Şarköye gideceğim. bu şekilde yola çıkmaya çekiniyorum.

ilgisi, bilgisi olan varsa, yardımlarını bekliyorum.

bir de mototurka'dan haberi olan var mı?
    bu adamlar yaşıyor mu?

siteleri bir yıldır güncellenmiyor, bayi listesindekileri aradım, hepsi bırakmış.
    bu gün mail attım. sorunlar var, servis önerin diye. cevap bekliyorum.

ne iş? neler oluyor? bilgisi olan?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @panternet bende o motordan var. titreşimsiz tavsiye ederim ama benım 6000 km oldu ve oyle bi sorunla karsılaşmadım..Yaptırsan bile ileride sorun olabilir... Ben on dişiyi 17 olarak değiştirdim hızım arttı. Orjinal on dişi 15 liydi. O zamanda 120 ibre olan motorda 120 km/h ı rahat bi şekilde gorebiliyordum... Su anda 5. vitesde motor hiç zorlanmadan o hızı görebiliyorum. Tek sorun Yamaçlarda 2 kişi oldugumda 4. Vitesdeyken motorun bagırması 5. vitesdeyken ise motorun bogulması... O da pek fazla sorun yaratmıyo ama motorun gidişinde gozle gorülür bi şekilde rahatlama oldugu kesin.. Arka dişliyle hiç ugrasmadım ugrasmayıda düşünmüyorum.. Eğer o motorda balansor(Titreşim onleyici) sistemi mevcutmu onuda ogren derim... Ama sorunlu bi motor alma ve mumkunse 5000 km yi geçen sorunsuz bi motor almanı şiddetle tavsiye ederim... Cünkü bendeki ufak tefek problemler ilk 5000 km arasında cıktı ve kendi tarafımdan halledildi. Su anda güvenle biniyorum motoruma...

@Bathu cugum Video süper.. İyi adrenalin olmus valla.. Bende o tür mekanlar arıyorum ama pek düzgün bi yer buldugum su ana kadar soylenemez...

@Gültekin Arkadasım bende o tür sorun hiç olmadı fren sıkısmasıyla ilgili... Arkadaşlarımda Yuki ve Skygo Olan motorlarda o sorunlar meydana geldi.. Yukıs ıs olan Forumda @Alcohol Arkadas O sorunu bi ustaya hallettirdi. O zamandan beri de fazla motora binmedi gerçi ama büyük ihtimalle sorun düzeldi... Abs Marka Tüplerden(Disk üzerindeki Sarı Tüp) oldugunu sanıyorum.. Disk üzerinde Bi tane yagın içindeki havayı boşaltmak için bi vida var.. O vidayı hafif gevset ve fren pedalını pompala.. Kısa süreligine de olsa sorun düzeliyo ama baktırmanda fayda var tabiki.. Sürtünmeden de kaynaklanıyor olabilir...

o Yasadıgın rolantide ki sorun da karbürator üzerindeki hava ve benzin ayarlarından kaynaklanıyor.. Onları anlayan birisine güzelce ayarlattır... Bende ilk zamanlar yasamıstım o sorunu... Debriyaja bastıgında motor stop etmesi ilginc gerçekten... Debriyaj ayarınıda telinide kontrol etmende fayda var...

Mototurka... İlk zamanlar büyük bi cıkıs yapmasına karsın su anda sesleri solukları yok... Yaz geldi Yenı bayıler servisler acmaya kısa bi zaman içinde baslarlar diye düşünüyorumm.. Cünkü adamlar tatlı su motorcuları.. kısın piyasadan kalkıp yazın yenıden geliyorlar... Motorlar Zongshen iyi olmasına karsın müşteri memnunıyetini biraz daha 2. plana iterek müşteri memnuniyetsizliklerini ortaya cıkartıyorlar... Bu da sonları için pek hayırlı gibi gorunmuyor...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    rölantiyi çok uğraşmama rağmen tutturamadım.
    şimdi jikle teli geldi aklıma. yarın ona bir bakayım.

hem mondial, hem de zongshen yetkili servisi olan ustam kankam var.
    mototurka isterse batsın. sırtım yere gelmez. korkum yok. fakat mesafemiz fazla. 40 km. var aranızda.
    sıkışık diskle o kadar yol gidilmez.

adamlara mail atalı 2 gün oldu, hala cevap yok.
    yarın telefonla arayıp, muhatap bulursam sıvamasını da bilirim.

neyse uğraşacağız gibi görünüyor.

cevaplar için sağol.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Rölenti ayarı değil benım dedigim.. Hava ayarı ve Benzin ayarı orda bi kaç tane daha vida olması lazım.. Hava ayar vidası on kısma bakan agzı asagıda uzunca bir vida.. Benzinde olması lazım diye hatırlıyorum... Sen git de yavas yavas en iyisi bi sorun cıkmadan baktır ustana... Bende burda servis olmadıgı için Mondial servisine gidiyorum.. Ustam cok iyi.. Fazla işim düşmesede düştügü anda insancıl bi şekilde yardımı dokunuyo...

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    arkadaşlar kappa çanta aldım nasıl duruyor

Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    heybelerin harbiden güzel olmus bathu... Kaça aldın nerden aldın biraz bilgi versene...

Motosikleti
    var 636
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heybelerin harbiden güzel olmus bathu... Kaça aldın nerden aldın biraz bilgi versene...
    harun benim servise getirttim kappa bayiliğide vardı 160 ytl verdim. feyizoğlunda baktım 188 ytl diyor. içinden tek çanta kullanmak için askı çıktı boyuna asmak için heralde, 2 adet altan çevirmek için lastikli kanca çıktı birde yağmurdan korumak için naylon bıranda çıktı
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Does anyone know if there's 16 teeth front sprockets available for the Ramzey/Pioneer/Qingqi 200 GY?
    Suzuki DR200 and Beta Alp 200 (same engine) uses 520 chainpitch and it must be 428 pitch to fit the Qingqi.
    My bike has 15/48 sprockets as standard, what does yours have?

Motosikleti
    var 636
    yes oke oke yahu bu elaman nerden çıktı gene öcü gibi geldi puhaha yine kıl kıl sorular sormuş YOU WELCOMED biz var türkçe konuşmak burda

konuşmak=speak
    Ok, varför inte svara på ett språk som fler kan förstå? Du kan säkert engelska men vill att alla ska skriva på Turkiska i det här forumet, inte sant?
    Det fungerar för mej, varsågod, översätt det här så har du lite att bita i.
    Och så slänger vi in lite slumpvis utvalda smilies som grädde på moset också, så har vi gjort oss märkvärdiga... (ileri geri konuşmak)

Anyone else who can answer?

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yes oke oke yahu bu elaman nerden çıktı gene öcü gibi geldi puhaha yine kıl kıl sorular sormuş YOU WELCOMED biz var türkçe konuşmak burda
    motorunuz için DR200 veya benzeri modellerden dişli değişimi yaptınız mı yaptıysanız sonuç nedir diyor
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

gceterez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    no it is not available for ramzey..

ramzey have two standard.

first 428 15/56 (this was used in 2006 models)
    the other 428 15/52 (this is the latest standart version )
    Ramzeyden gerisi yalan....:)

Motosikleti
    var 636
    @TuğrulÖzbek ne sorduğunu biliyorum ama no coment arkadaşa önce bizleri ikinci sınıf insan muhamelesi yapmamayı öğrensinler ondan snr neyse

Arkadaşlar bu görmüş olduğunuz motoru test ettim kanuni 250cc tek kelime berbat. kendi motorumla kıyasladım skygoo 200 cc le kıyasladık kullandık. kaldırım indik çıktık, kuma soktuk deniz kumu, araziye girdik atlama rampalı, asfaltta çıktık hiç iyi değil

artıları

1- görünüş güzel
    2- lastikler iyi
    3- yüksek motor
    4- 4lü flaşör sinyal koymuşlar
    5- digital gösterge ama bence cort beyenmedim

eksileri
    1- digital gösterge 99km hızın üstünü göstermiyor
    2- egzos bağlantıları çok kötü ilerde kesin kopar sallanıtor 2 atlamada cort
    3- gidonu tam sağa çevirince korna grenaja deyiyor istemeden ötüyor
    4- skygoo motorunun aynısı tamamen tıpkısı bu motor 250cc diye şüpe duyuyoruz belki iç pistonu biraz büyüktür valla kalkışta motorlarla yarıştık ne benm motoru geçebildi ne skygoo yu. 200cc ler geçiyor bu motoruu asfaltta yani fazladan vergi ödenecek deymez almaya
    5- tek kişilik artçı için ayak koyma yeri bile yok
    6- bu motor saf cross ama bizim yarı enduro yarı crosslara yenik düştüü
    7 ön farı ayarlıyamıyorsun sabit ne aşağı ne yukarı ayar yeri yok
    bu motoru gözüm tutmadı arkadaşlar. testte aldığımız motorlar skygo,pioneer,ramzey eski kasa arka dişlisi büyük olan ve kanuni 250. sonuç şu oldu, skygoo düzyol olsun kum olsun hepimizi geçip fark atıyor, peşine pioneer geliyor. arkasından ramzey, kanuni 250 cort geride kalıyor. güya 250 cc 200cc ler geçiyor bu motoru. bu motor bizi birtek parkurda geçer süper zıplıyor atlıyor 2. viteste kafa dikiyor oda arka dişliden kaynaklanıyor. eski kasa ramzeylerin arka dişlisinden de büyük. ama ben arka dişliyi küçültürüm diyorsan küçültemiyorsun küçültürsen zincir arka maşaya deyer küçültmen imkansız uzun yola gidemezsin selesi ince rahatsız eder gözünü seveyim bizim motorların evlat evlat hee bide on dakika motoru zorlamam 1. vites kafa dikme ve 2. vites kafa dikme (tek teker) ve devirli kullanmamım sonucunda durduğumda sigorta atmıştı ve zincir uzadımı gevşedimi artık bu motor çok çabuk eskir kanımca ağdi bir zincir takmışlar yada bizim zorlamamıza dayanamadı. bu motoru alacan aracına yükleyecen cross parkuruna sokucan yarışacan anca onu yaparsın sonra aracına yükle evin yada tamirhanenin yolunu tut benim izlenimlerim bunlar

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bencede bathu bi cok sozune katılıyorum senin.. Coguna değil hatta hepsine...

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Kanuni bu işi beceremiyor, anlaşıldı, yorumlarına sağlık iyi bir yazı olmuş...
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    var 636
    bencede bathu bi cok sozune katılıyorum senin.. Coguna değil hatta hepsine...

Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni bu işi beceremiyor, anlaşıldı, yorumlarına sağlık iyi bir yazı olmuş...
    saolun aynen

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ee motorlar nasıl.. Hala hepsi canavar demi... Bu gün yine doğanın kanununı cignedik.. o Da bizi camurla cezalandırdı.. Sonra cektim shell e yıkattırdım cillop gibi oldu... Ama iyi zıpladım atladım hee... Eksik kalan yapacagım tek sey akuyu o saçma yerden alıp koltuk altına bi yerlere montelemek... Uctuktan sonra her seferinde aku yerindemi diye bakmak sıkmaya başladı benı

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Dün gece boğaziçi köprü yolunda trafik oldukça sakindi, bundan istifade gazladım, standart dişlileri ile hızı 90 km üzerine çıkamadım. Ben 100 Kg' yum birazda onun etikisi ile yavaş kaldım anlaşılan...
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    var 636
    ee motorlar nasıl.. Hala hepsi canavar demi... Bu gün yine doğanın kanununı cignedik.. o Da bizi camurla cezalandırdı.. Sonra cektim shell e yıkattırdım cillop gibi oldu... Ama iyi zıpladım atladım hee... Eksik kalan yapacagım tek sey akuyu o saçma yerden alıp koltuk altına bi yerlere montelemek... Uctuktan sonra her seferinde aku yerindemi diye bakmak sıkmaya başladı benı
    harun akü olayı kopardı benii gülmekten aklıma bizim burdaki arkadaş geldi ondada senin motorunun aynısı var sadece balansör sistemi yok sahilden kuma girdik motorlarla döndüğümüz de motorun aküsü yok düşmüş bir önceki haftada plakanın yarısı kırılıyor gene kumda düşürmüştü kayıp baba akü yok.. nasıl akü olmaz oglum.. baba akü komple yok ne makara yapmıştık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler