Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    senin dişliler standart mış. dağa taşa giderim şöle bir gezerim dersen yeterli ama biraz heyecan olsun gözüme kestirdiğim en dik yokuşu falanda çıkayım dersen önü küçültmen arkayı büyültmen gerekiyor. böylece daha rahat çıkıp motouda zorlamazsın ama son hızda önemli şekilde düşer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    jiro ben ön 14 arka 50 kullanıyorum şöyle açıklayayım son hız max 85 ama çamur,dik yokuş rampa filan demiyor.3. vitese kadar sallantı yapmadan kalkabiliyor motor.

jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    benım son hızım gps le olctum 107 cıvarı . Dıslı degısırse yuzde 20 hız kaybı. Cekıste yuzde 20 artacak o zaman

Motosikleti
    öyle düz orantı yapmak yanlış olur.kaç diş değiştireceğin de önemli hem önü hem arkayı büyütürsen bir anlamıda olmaz.bunların hepsi teknik olarak hesaplanıyor.ama şehir içi için motorun orjinal dişlileri idealdir ve motora en sağlıklısıdır.

Motosikleti
    arkadaşlar bizim motorların lastik ölçüleri 4 10 18 diye geçiyor sanırım peki 140 80 18 veya 130 80 18 ebatlı lastikler olur mu?

Motosikleti
    1 inç, 25.4 mm`ye eşittir. yani 410 18 dediğimiz lastik 4,10 inç olduğundan karşılığı 104,14 mm senin yazdığın her iki lastikte kalın gelebilir. tabi lastık ölçüsü konusundaki mantığı yanlış kurmuş da olabilirim.

Motosikleti
    GY200 CROS + HYO 250 GTR
    Arkadaşlar gy 200 cross için ön çamurluk tavsıyenız var mı ? 60 tl den daha ucuza bulamadım bunun muadılı bırsey yok mu sezonu actıgım gun dere tepe atlarken 2 yılllık uğraşlarım sonucu sonunda ön camurlugu kırdım bu kadar pahalı oldugunu bilseydim uğraşmazdım : )))

Motosikleti
    dostum üzülme ilk kıran sen değilsin sonda olmayacak. leş elindemi (parçaları ) eğer olduğu yerde bırakmadıysan ucuz yollu tamiri mümkün. sen fotolarını yolla bana nasıl ameliyat edeceğini tarif edeyim. olurda fotoları koyma imkanın yoksada hayal gücün ve birazcık ugraşlada halledersin.
    sanayide oto boyası satan çeşidi bol bir dükkana git ve fiber macun iste. üzerinde fiber glass putty yazar. benim aldıgım aha bu linkte.
    http://www.sintas.com.tr/sanayi_polyester_macun.asp
    bu arada marka farkından dolayı fiyatlarda farklı olur ama ben 970 gramlık teneke kutudaki ürüne 10 lira verdim fiyatıda yazayımki üç aşağı beş yukarı fikir sahibi olursun.
    çokta güzel kokuyor kafa yapıyor.
    buda başka marka fikir versin diye koyuyorum.
    http://www.icmpolitek.com/urunler/po...er-fiber-macun
    bak şimdi linke bakacağım derken bizim sitede serkanADH13 arkadaş hem kullanmış hem tarif etmiş Allah ondan razı olsun paylaşımcı bir arkadaşmış. bir göz at istersen. olmadı yenisini yap.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-anlatim.html
    tinerle üstünden geçmek gibi küçük bir ayrıntıyı da şimdi öğrendim. ne mutlu bana.
    uygulayacagın yüzeyi zımpara yapmayı unutma. zımparadan sonra bir güzel yıka kurut tozları gitsin. işlem bitip kuruyuncada boya için zımpara gerek.
    vernikli yüzeye tutmaz haberin olsun.

Motosikleti
    arkadaşlar, bu motordan bir sürü vida çıktı. bazıları yalama olmuş ,ben bunları bir arada tutuyorum ama kesin bir ikisi de kaybolacaktır bu vidalardan nerede bulabiliriz.

Motosikleti
    motor parçacılarında çok ve ayrıca sanayide sırf vida üzerine uzmanlaşmış dükkanlar vardır. hem parçacıdan ucuz oluyor hemde alternatif suna biliyor.

Motosikleti
    elektrik tesisatı için 125 cg serisi alacaktım. eski km saati arızalı olduğu için atmıştım. şimdi bu 125 cg serilerinin benzin göstergeli ve dijital devir göstergelisi varmış. bizim çinli krossa hangisini almamız gerekiyor.

Motosikleti
    dostum ikiside olur. ha malum bizimkilerde yakıt için şamandıra yok ama takıla bilir bu durumda yenisini al en azından model yükselmiş olur.

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    merhabalar. bu ramzey 150 cros için zincir koruma plastiği ve arka selenin altındaki plastikten nereden bulabilirim.

Motosikleti
    Zıncır korumayı gmrmedım ama ırmakpazarı nda sele altındakı plastık var. Su an cepten yazıyorum ama yarın lınkını verırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

sıtenın bırısınde cg 300 modıfıye dıye parcalar satılıyor. Bunu yapmak mumkun mu. Eger oluyorsa motorda neler degıstırılıyor.

Motosikleti
    dostum bir yerlerden bişileri değiştirmeye başlayınca arkası gelmez devamlı bişileri değiştirirsin. şimdi kafadan silindir piston var. e bu seferde karbüratorle siboplara el atmak gerekecek. güç artıncada ister istemez aktarma kısmında sorunlar çıkar hiç bilemedin arka teker takozlarını sık sık yenilemeye başlarsın.
    ama bu işin meraklıları genelde antep urfa adana tarafında bol. imkansız diye bişi yoktur.
    kolayı ise kople motor takmak.
    www.motostar.com.tr bu sitede 300cc motor var bir aydır siteye ulaşamıyorum ama başka siteden de bulursun.

Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    Alıntı jiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zıncır korumayı gmrmedım ama ırmakpazarı nda sele altındakı plastık var. Su an cepten yazıyorum ama yarın lınkını verırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

sıtenın bırısınde cg 300 modıfıye dıye parcalar satılıyor. Bunu yapmak mumkun mu. Eger oluyorsa motorda neler degıstırılıyor.
    bekliyorum

Motosikleti
    http://www.motorparcalari.net/arka-c...-urun1378.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

vicuna arkadaşım.üsteki link senin için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

arkadaşlar şimdi sizden aldığım bilgiler doğrultusunda motora komple cg serisi cdi 6 soket girişli bir tesisat aldım. şimdi bu tesisatı almamdaki sebep akü patlaması ve ardından km saati dahil ne varsa ampül vs hepsinin gümlemesi. bende komple değiştireyim dedim. biraz önce elime geçti ve baktım. statörden 5 adet kablo çıkıyor.bunun 3 tanesi cdi üniyesine 2 tanesi (beyaz ve sarı) konjektöre gidiyor.benim daha önceki konjektör yani ilk aldığımdaki halinde konjektörden 5 kablo çıkıyordu ve siyah olan kablo dışarıda kesik olarak fazla gibi duruyordu. ben o konjektörü atmıştım yerine gene 5 li konjektör bulmuştum ve siyahı iptal edip takmıştım ama düzelmemişti. şimdi bu gelen yeni tesisatta statör çıkışı 5 kablo 3 ü cdi 2si konjektöre gidiyor fakat konjektöre gelen kabloların içinde siyah bir kablo var (hani benim eski tesisatta iptal edilen) bu siyah kablo nereye gidiyor( neyin nesi merak ettim daha öceki tesisatta neden yok?. ben şimdi bu yeni tesisatın 5 çıkışlı konjektörünü buldum tüm renkler uyumlu alsam taksam sıkıntı olurmu.

Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    çok teşekkürler jiro kardeş

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    uyumlu bulduysan sikinti olmaz ben komple roleler dahil cdi konjektor vs hepsini aldim 0 dan topluyicam mayis sonunda
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Alıntı jiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi sizden aldığım bilgiler doğrultusunda motora komple cg serisi cdi 6 soket girişli bir tesisat aldım. şimdi bu tesisatı almamdaki sebep akü patlaması ve ardından km saati dahil ne varsa ampül vs hepsinin gümlemesi. bende komple değiştireyim dedim. biraz önce elime geçti ve baktım. statörden 5 adet kablo çıkıyor.bunun 3 tanesi cdi üniyesine 2 tanesi (beyaz ve sarı) konjektöre gidiyor.benim daha önceki konjektör yani ilk aldığımdaki halinde konjektörden 5 kablo çıkıyordu ve siyah olan kablo dışarıda kesik olarak fazla gibi duruyordu. ben o konjektörü atmıştım yerine gene 5 li konjektör bulmuştum ve siyahı iptal edip takmıştım ama düzelmemişti. şimdi bu gelen yeni tesisatta statör çıkışı 5 kablo 3 ü cdi 2si konjektöre gidiyor fakat konjektöre gelen kabloların içinde siyah bir kablo var (hani benim eski tesisatta iptal edilen) bu siyah kablo nereye gidiyor( neyin nesi merak ettim daha öceki tesisatta neden yok?. ben şimdi bu yeni tesisatın 5 çıkışlı konjektörünü buldum tüm renkler uyumlu alsam taksam sıkıntı olurmu.
    bir kaç foto varmı toparlayalımda senin işi halledelim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler