Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön çamurluğu küçültürken dikkat edin. ben kırlma yapdıgı için küçülterek taktım. ama ha bire yüzüme çamur atıyor. daha doğrusu fırlattıgı çamurlara doğru gidiyoruz.

ne güzel bulmuşsun diyer arkadaşlarada yardımcı olmuş oluyorsun böylece. benimde konjektör arızalı idi. sözde 13.8 e sabitlemesi gerektiği elektiriyi rolantide sağlıyor. devirlendikce 20 volta kadar cıkıyor voltaj ( ama aküyü her zaman şarj ediyordu ) bende yeni aldıgım konjektörü taktım şimdi aküyüde şarj etmiyor. sıfır konjektorde bozuk cıktı.
    r 80 BMW almayı çok düşündüm. bizim cinlide bile daha çok elektronik alet var. hala ciddi ciddi karara varamadım. yunus arkadaşım var keşke yine onlardan alsalar yunuslara diyor. sen BMW kullanan biri olarak ne dersin bu konuda.
    serdal hocam bendeki biraz daha yeni nesil bi motor üstünde BMW'nin motoruda değil avusturyanın ROTAX motoru ama dikkat edersen hep eskiden kalma BMW'le yolda hala gerek boxer lar olsun gerekse tek silindirli r/26 r/27 ler hele hele temizini bulursan ister polis çıkması ister normal yudum insanı kullanılmışı r/65 veya bi rt 800ler ki senin elin işten kaçan bir adam değil ve söküp takabileceğin(aşırı ekstrem bi mekanik aksamıda yok bu arada) seni senelerce götürür ve torununa kalma ihtimali bile mevcut yalnız işte parça sıkıntısı diyeceğim hoş arayan adam bulabiliyor ki ülkemizde bunların parçalarını bulmanın sıkıntı olacağınıda düşünmüyorum zira önceki senelerce çokca girmiş ülkemize bu aletler yalnız ustası yok piyasada ülkede 3- bilemedin 5 tane sağlam ustası var hocam. senin altından kalkamayacağını sanmıyorum ucuz yollu bulursan her türlü parça tedariğinde yardımcı olabilirim imkanım olsa bende bir tane düşünüyorum ama inşallah ileride. Önce benim Jawaları bi hayata döndürmem lazım
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    jawa konusunda keşke daha öncelerden bişiler söyleseydin hurdacı arkadaş var onda vardı gecen gözümün önünde çillop gibi jawayı prese soktu. not : motorunu söktü lazım olan bişi olursa seslen
    hatta puch motorlara benzeyen birde mobileti ( Jawa )vardı. keratanın farı hoşuma gitmişti istemeye kalmadan o da prese gitti.
    r 80 gs ler oldukca hoşuma gidiyor. ama bir türlü cesaret edip alamadım. bu arada ayırdığım parada başka yerlere gitti. su sogutmalı olsaydı belkide gaza gelip almıştım. aslında şöle biraz daha küçük 400cc 500cc falan olsaydı daha hoş olurdu.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jawa konusunda keşke daha öncelerden bişiler söyleseydin hurdacı arkadaş var onda vardı gecen gözümün önünde çillop gibi jawayı prese soktu. not : motorunu söktü lazım olan bişi olursa seslen
    hatta puch motorlara benzeyen birde mobileti ( Jawa )vardı. keratanın farı hoşuma gitmişti istemeye kalmadan o da prese gitti.
    r 80 gs ler oldukca hoşuma gidiyor. ama bir türlü cesaret edip alamadım. bu arada ayırdığım parada başka yerlere gitti. su sogutmalı olsaydı belkide gaza gelip almıştım. aslında şöle biraz daha küçük 400cc 500cc falan olsaydı daha hoş olurdu.
    r80gsler de güzel alet ama hem çok yakıyor hemde arazide ağır kalır hocam birde eli yüzü düzgününe çok para istiyorlar ha sen dersin ki 1000-1500 e polis çıkması alayım kendim kafama göre halledeyim uzn yola giderken süreyim tamam derim ama alırım da araziye çıkarım hoplamay dersen senin gy200 ondan daha iyi derim su soğutma olayınada takılma bence ne kadar susuz motor o kadar az problem o kadar az tesisat.. vs
    ANGARAJ

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    gaccal geçen sene bir 3.5 jawa da biz aldık ruhsatı aldık eve getirdik hala yatıyor.sanırım anlıyorsun jawadan da,şanzıman da yada debriyaj balatasında problem var,vites geçirmek dertti.elektrik tesisatı da sorunluydu.adana dayım kendi motorcum 2 zamanlı anlamıyorum diyor pek bulaşmak istemiyor.anlayan 1-2 yer var onlarda motorun ederinden fazla para istiyorlar.(hiç bi şey yapmasam motor indirmeye sadece işçilik 150 lira diyolar)yani sırf meraktan almıştık.artık ne yapalım bilemiyoruz. yani 250 -300 lira ya tamir mi ettirsek bu haliyle satsak mı(gerçi satılır mı onu da bilmiyorum)bu konu da jawa konusu saçma oldu ama özür dilerim arkadaşlar hepimiz cross çuyuz

Motosikleti
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaccal geçen sene bir 3.5 jawa da biz aldık ruhsatı aldık eve getirdik hala yatıyor.sanırım anlıyorsun jawadan da,şanzıman da yada debriyaj balatasında problem var,vites geçirmek dertti.elektrik tesisatı da sorunluydu.adana dayım kendi motorcum 2 zamanlı anlamıyorum diyor pek bulaşmak istemiyor.anlayan 1-2 yer var onlarda motorun ederinden fazla para istiyorlar.(hiç bi şey yapmasam motor indirmeye sadece işçilik 150 lira diyolar)yani sırf meraktan almıştık.artık ne yapalım bilemiyoruz. yani 250 -300 lira ya tamir mi ettirsek bu haliyle satsak mı(gerçi satılır mı onu da bilmiyorum)bu konu da jawa konusu saçma oldu ama özür dilerim arkadaşlar hepimiz cross çuyuz
    motorunun içini hiç açmadım hocam motoru indirmesi hiç problem değil yalnız 2.5 luk olanı komple parçaladık zımparaladık macunladık boyamayı bekliyoruz işte bakalım ne zaman olur o da ondan sonra toplicaz inşallah motoru sökmeden evvel tek tek saydırıyordu vites geçişlerinde de problem yoktu kaldıki 2 zamanlı makineler basit aletler tavsiyem kendin sök bak kırık çıkık yeri varsa parçaları ucuz zaten al tak deneyerek öğren benim 3.5 lukda 94den beri yatıyormuş memlekette bıraktım onu oraya gidince bi elden geçiricem bi çift lastik bir akü bujiler falan değişicek aklımda olan bide üst kapağı söker bakarım karıncalanma falan var mı diye sağlam bi temizliğin ardıncan saydıracaktır ha birde karburatör var tabi bide karburatör diyaframları var kontrol edilecek ondan sonra onunda çalışacağını sanıyorum ben
    ANGARAJ

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    dağıtsak zevkli olur aslında ama yer yok.bir de burada adam gibi parça satan bir dükkan var o da zor bulunan parçaları 2-3 katına satıyor.200 lük cross un arka dişlisini 60 liraya satıyordu mecbur aldım başka yerde olmadığı için.200 tay var arkadaşımda ön dişlisi bizimkinden farklı ben 5 liraya alıyordum onun ki piyasada yok diye 40 lira fiyat biçmişti böyle de kazık yiyoruz işte burada.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    aslında bende de java 251 merakı var ama sırf su 2 zamanlıların duman cıkartmasından dolayı almaktan cayıyorum hep aslında hız vs olarak tam ıstanbul trafıgıne gore de ıste
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bende de java 251 merakı var ama sırf su 2 zamanlıların duman cıkartmasından dolayı almaktan cayıyorum hep aslında hız vs olarak tam ıstanbul trafıgıne gore de ıste
    DUman Candır ya köftci arabası gibi hem öle korkulacak seviyede duman salmıyor merak etme berk hocam bi fotoraf vardı dur atayımda bak ne kadar duman çıktığını

ANGARAJ

Motosikleti
    sendeki bayağa az ama hacı ya peki mz lerde aynı şekildemi

Motosikleti
    sendeki bayağa az ama hacı ya peki mz lerde aynı şekildemi
    yağ olayını tam tutturamayınca çok duman atar bunlar mz de de aynıdır bu bizim millet bol bulduğu için yağı veriyor gitsin deponun içine gerçi mzlerde yağ haznesi ayrı oluyor ama sonradan iptal ediyorlar onuda. kitapcığında yazan miktarda yağ kullanırsan birde biraz paraya kıyıp atıyorum 13 liralık değil de 15 liralık yağ alırsan hiç bir sıkıntı olmaz.
    ANGARAJ

Motosikleti
    e süper o zaman elimde tamir işlerinede yatkın zaten 1 tane mz yada jawa alıyım mı ne bilemedim maksat 2. Motor olsun hehe birde konuyu cokda dagıtmak ıstemıyorum ama egzostları daha farklı taksak atıyorum grenaj ayarlansa kuyruk altı yapılsa sıkıntı olurmuki

Motosikleti
    e süper o zaman elimde tamir işlerinede yatkın zaten 1 tane mz yada jawa alıyım mı ne bilemedim maksat 2. Motor olsun hehe birde konuyu cokda dagıtmak ıstemıyorum ama egzostları daha farklı taksak atıyorum grenaj ayarlansa kuyruk altı yapılsa sıkıntı olurmuki
    MZ'inkileri bilmiyorum ama bunun egzozları zaten boru şeklinde resimde görünen sadece dış aksamı içerisinde 1 parmak boru olduğunu düşün sen birde dikkat edersen eski crossların egzoz uclarıda o şekilde bi sıkıntı olacağını sanmıyorum ben yeterki yere sürtüp biyerleri delinmesin.
    ANGARAJ

Motosikleti
    iki zamanlılarda gaccall arkadaşımın dediği gibi miktar ayarlı olursa ve 2t motor yağı katılırsa duman çok az olur. iki zamanlılar seri ve torkludur, tam kroscuların istediği gibi.mz ve jawanın yedeklerınde yeni üretim olmadıgından problem yaşanıyor. yedek parça şu an için sadece planet 5 yani ruslarda var oda çanavar ama hızdan çok dayanıklılıga yatırım yapmışlar. döve döve biniyorsun. her yere gidiyorsun.
    2 zamanlılarda eksozla oynamaya fazla gelmiyor . motorun istediği bir sıkıştırma var o sıkıştırmayı eksoz sağlıyor eyer o sıkıştırma olmazsa benzin hava karışımı kacagı fazla oluyor yakamadıgınhatırı sayılır miktardaki benzini eksozdan dışarı atıyorsun gidiyor paracıklar.

Motosikleti
    peki cross motora takıcak olsanız hangisni takardınız
    rx115
    mz 251
    Jawa 2.5
    Planet 5

sırf arazide kullanma amaçlı bir cross toplamayı düşünüyorum ondan sordum

Motosikleti
    peki cross motora takıcak olsanız hangisni takardınız
    rx115
    mz 251
    Jawa 2.5
    Planet 5

sırf arazide kullanma amaçlı bir cross toplamayı düşünüyorum ondan sordum
    bu listede MZ2501 ile rx115 dikkatimi çekti bunların teknik verilerini tork oranlarını ara hızlanmalarını karşılaştırmak gerekir diye düşünüyorum yaklaşık aynı cc de aletler fakat vites aralıkları şanzumanı mesafesi öne çıkıyor burda işte birde serdal hocam yine günün anlam ve önemini belirten bi cümle sarfetmiş sağolsun

döve döve biniyorsun. her yere gidiyorsun.
    serdal hocam sen beni güldürdün ya Allah da seni güldürsün.Dün bi ara msnde gördüm seni sanki selam veremeden çıktım kusura bakma bu arada
    ANGARAJ

Motosikleti
    uzun süredir msn ye girmemiştim evet dün açtım ama bende çok kalmadım. çıktım bugunde forumdan cıkıyorum artık buralarda olmayacagım. msn den görüşürüz.
    rx 135 de ekleyelim listeye. jawa 3.5 da var.
    ama ben kendi toruma takacak olsam rus motoru takardım par5ça desdeği devam ediyor.
    mz in avantajı ise otamatik yağlama yapıyor tam benim lpg lik oluyor yani.
    ama jawanın 3.5 tam senlik günez bir şaseye takıldıgında harika olur. güzel kacar. rx ler parca olarak pahalı

Motosikleti
    haydaa sardal hoca naptın ya kaldık yunus la ben oda aldı BMW :p yakında oda uğramaz topic yalan oldu demektir o zaman

Berk Bey, bir de izleyici var Çinli bir 200'lüğe sahip olup forumlarda gezen az kişi kaldı sanırım. İş güç derken hava sıcaklıkları da -10'lara düşünce motosiklet garajda boynu bükük kaldı, ben de forumlara haftada bir filan uğrayabiliyorum ama bu topic'i sürekli izliyorum. Paylaşacak bilgim de olmayınca izleyici konumunda kalıyorum maalesef...

Motosikleti
    etti 3 :p neyse ona da şükür havalar biraz daha ısınırsa belki artam şansımız var haha tabi izlemekle olmuyor sadece bilgi paylaşmakda gerekmiyor ama foto koysanız bir kaç tane güzel olur mesela

Motosikleti
    haydaa sardal hoca naptın ya kaldık yunus la ben oda aldı BMW :p yakında oda uğramaz topic yalan oldu demektir o zaman
    bu arada ben bmw'yi alalı 1 sene olacak 3-4 ay sonra o konuda sıkıntı yok hocam..

serdal hocanın sinirlenip kızıp bırakması kötü oldu forumu zira bu topik de ondan daha çok faydası dokunan biri daha gözüme ilişmedi ben üye olduğumdan beri. kendisiyle yine görüşüyoruz netten vs falan ama burda gerek bilgileriyle gerekse kişiliğiyle sayfamıza renk katıyordu gerçekten.O taraflara gidersem yanına uğrayacağım ilk kişi kendisi olacak...
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler