Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Naci63 dostum;
    benim motor seninkinin aynısı renk falan tıpatıp. ben yanlardaki çıkartmaları falan söktüm. baya guzel oldu bugun resmini cekip yollarım.
    Şimdi arkadaşlar hepnize birden sorayım. Bir seferde durmaksızın en fazla kaç km. yol yaptınız. Ben onumuzdeki hafta ehliyet çıktıktan sonra 300-400 km. çapında görülmeye değer yerleri gezmek için plan yapmak istiyorum. Boşuna plan yapma gidemezsin diyecek olan var mı? Yoksa takvimi elime alıp gezi yol haritalarını çıkarmaya başlıyacağım.
    ==============================

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    richy, öncelikle motorunu kazasız kullanmanı dilerim. Eğer motorun rodaj döneminin ilk kısmını bitirdiyse (yani 1000 km'yi geçtiysen) çok rahat uzun yola çıkabilirsin. Ancak lastiklerin yapısı nedeniyle (tüm çin malı cross'lar aynı) ıslak asfaltta çok dikkatli olmalısın. Kayma tehlikesi var. Sürüş mesafesi ise şöyle: ben daha motorum 500 km'de iken normal yolda hiç durmadan 70-80 km yol katetmiştim (ortalama hızım 70 km idi) . Daha sonra (ilk 1000 Km'yi geçtikten sonra) hiç durmadan ve ortalama 80-90 km hızla katetiğim yol 95 km (adana-pozantı arası otoyolda).

Ben şunu söylüyorum. Yapacağın gezi sırasında uygun dinlenmeler yaparak çok rahat 300-400 km yol katedebilirsin. Kazasız sürüşler dilerim.
    Not: Resimleri bekliyoruz!

saol dostum.
    zamanla menzili uzatacağım en once yalova ile başlayacağım. sonra bursa vs.
    şu anda 1200 km deyim 2.ayımı yeni bitidim eylul sonun kadar bakalım kaç km. olacak. bende yada motorda herhangi bir aksilik olmadığı sürece h.sonları sehirlerarası gezmeyi düsünüyorum. diger arkadaslarda yorum yaparsa veritabanı geliştirirz.

işte çıkartmaları sökülmüş haldeki resimler.

1204 km olmuş.

adali84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlare aranızda skygo 200cc krosu olan varmı yada bu motor hakkında bni fikri olan.yorumlar bekliyorum

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Birtane zealsun bir tane sky go bir tane de ramzey alıp, 600 cc motor yapmak lazım

Hepsinin bir birinden farklı yanları var ancak ücünü toplarsan tam dört dörtlük bir kros çıkar ortaya.

Örnek sky in depo plastik, ramzey in arka fren kampana, zealsun un ön basamaklar kötü duruyor vs vs.

aslında bi denemek lazım 3 silindir 600 cc
    Free Motorcycle Team

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı chocolateman adlı üyeden alıntı
    Birtane zealsun bir tane sky go bir tane de ramzey alıp, 600 cc motor yapmak lazım

Hepsinin bir birinden farklı yanları var ancak ücünü toplarsan tam dört dörtlük bir kros çıkar ortaya.

Örnek sky in depo plastik, ramzey in arka fren kampana, zealsun un ön basamaklar kötü duruyor vs vs.

aslında bi denemek lazım 3 silindir 600 cc
    Yürüüü be ki tutar seni !

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200

Zongshen kullanan arkadaslar buraya

Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cardoso adlı üyeden alıntı
    ben zongshen kullanmıyorum sevgili hilmi ama sırf senin hatırın için geldim eğer zongshen alırsan ilk ben kullanırım ona göre haa

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Richy, motorun çok sade olmuş. Bence çıkartmalı hali daha güzel. Tabi herkesin zevki farklıdır. Kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    XT 660X
    Deneyim.

Zealsun titreşimi hiç yok denecek kadar azaldı.
    Arkadaşlar geçen c.tesi motorsikleti kendim elden geçirdim, bütün civataları tek tek sıktım. En son alt motor koruma sacını söktüm, ne göreyim? Alt blok vidasının somunu düşmüş, iki pul bir somun iyice sıktım. Alt motor koruma sacına da, ilave olarak altta şanzuman bloğunun üzerinde, iki tane boş yiv var uzun civata attım ve sıkıştırdım, dün de konya mt ile yeni bir gezi yaptık ve inanın titreşim neredeyse hiç yok denecek kadar az. Hava filtresininde süngerini söktüm ve sadece hava girişindeki telli bölüme bir sünger kapattım toz almasın diye, 2 kişi üstelik tırmanışta 130 km sürate çıktık. İbre 120 nasıl olur diyebilirsiniz, ibre benzin gösterge lambasının oraya kadar indi sonra tel kırıldı o ayrı mesele
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ben Ramzey Cross'um da hiç vida sıkmadım (5 ay oldu ve motor 1500 km de). chopper modelinde vida gevşemesi olduğu halde cross modelinde böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sadece ilerde cross'un lastiklerini daha kaliteli ve asfalt yola da uygun bir model ile değiştirmek istiyorum. Selamlar.

yussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar.ben bu zealsunun 125cc lik krosunu almayı düşünüyorum.sizce performansı ve hızı iyi olurmu?görünüş olarak 200cc nin aynısı ama performansı hakkında bilgim yok.bi yardım edin

beyler ramzey 200cc krosla az once durmadan 90km yol gittim (gidiş+dönüş) ve acaip titreşim var ya motordan inince acaip oldum. bir de oturuş pozisyonu uzun yolda rahatsız ediyor sırtım agrıdı buna çözüm bulan varmı? farklı bir sele gibi mesela?

Motosikleti
    XT 660X
    Oturma şekli ve yol tutuş olarak zealsun 200 çok iyi . Oturağı yumuşak. Birde onu dene.

Ayrıca 125 cc de çok fazla performans beklemeyin.
    Free Motorcycle Team

Alıntı chocolateman adlı üyeden alıntı
    Oturma şekli ve yol tutuş olarak zealsun 200 çok iyi . Oturağı yumuşak. Birde onu dene.

Ayrıca 125 cc de çok fazla performans beklemeyin.
    hocam oturağı yumusakta sırtıma yada belime destek verecek bişi yok onu demek istedim. Arkama bi tane artçı kaskı takıcam ona yaslanıcam bakalım nasıl olacak. c.tesi istanbula gidicem hoşafım çıkıcak gibi geliyor ama nabalım

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Richy, ben adanadan pozantıya gittim kaç defa. Otoyolda 95 km katettim (80-90 km ortalama hızda) hiç durmadan ama seninki gibi bir şikayetim olmadı. Bence oturuş pozisyonu ile ilgili bir sıkıntın olabilir. Ayrıca devamlı 100-110 gittiysen titreşim ve yüksek hızdan dolayı kendini kasıyor olman da seni yormuş olabilir. Selamlar.

Motosikleti
    XT 660X
    Naci bey e katılıyorum,
    konya mt nin beyşehir gezisinde dönüşte 100 km hiç durmadan ve gaz kesmeden geldim, benimde öyle bir sıkıntım olmadı.
    Free Motorcycle Team

bende bi bozukluk var o zaman
    yine de artçı kaskı projesini değerlendiricem hatta bi yastık ataraım ustune ooh

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Alıntı murat977 adlı üyeden alıntı
    Jikleyi üst konumda çalıştırdıktan sonra yarım konuma aldım en alta indirmedim bunun motora bir zararı varmı?
    Motor ısındıkça boğuk çalışmaya ve çekişten düşmeye başlar. Motor ısınana kadar jikle açık olsun 1-2 dakika sonra kapat ayar ona göre yapılmıştır. Sonra Cross motor aldım yokuşta yığılıyor deme

Hayırlı olsun
    Sadobey

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler