Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı protoss46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2015 race blue modeli ile aranıza katıldım 😆

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

http://i.hizliresim.com/DMR7dl.jpghttp://i.hizliresim.com/945mR5.jpg
    Arkadaşlar gidonu tutan sağ menteşe deki boşluk soldaki ne göre çok fazla ve sol taraftaki korna ve sinyallere giden koblo nun üzerindeki koruma çıkmış.
    Aldığım yere arayip sordum fakat normal dediler. Normal olmadığı bariz.
    Sizlerde de aynı şekilde mi bu bağlantılar.
    Merhaba arkadaşım öncelikle hayırlı olsun. Sol gidon kelepçesindeki boşluk ön tarafta kalmıştır, sağdakinde ise görünen tarafta. Sonuçta gidon ve kelepçe çapları sağ sol farketmez. Farklılık kelepçe vidalarının ön vidalar ile arka vidaların farklı seviyede sıkılmasından kaynaklanabilir. Eğer sende de benim gibi simetri hastalığı varsa gidon vidalarını gevşet sonra önce önleri aynı turda sık sonra arkaları sık o zaman aynı boşluk kalacaktır. Ayrıca göstergenin asimetrik görümünü öne cam takarak güzelleştirir ve rüzgara karşı da az da olsa korunmuş olursun. Kablo koruyucu hakkında bilgim yok kendi motoruma baktıktan sonra cevap veririm. Kazasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Baktım benim motorda da aynı görünüyo kablo bağlantısı ama sorun olacağını sanmıyorum. Şimdiye kadar farketmemiştim, çok dikkat çekmiyor.

Arkadaşlar,

Mt 09 abs'siz model hakkında bilgi sahibi olan varmı?
    Motorsiklet 105 hp ve 25900 TL gibi bir fiyatı var,
    Abs dışında teknik olarak ne farkı var ?
    Yamaha'nın internet sitesinde fiyatı bile yok.
    Bu motorsiklet sanırım belli adet bir parti gelmiş gibi duruyor,
    Fikirlerinizi alabilirmiyim?

Selamlar,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-avrupaliya-hep-iyisi-satiliyor.220-km-de-mt09-abs-siz-deeparmor-212490959/detay şu ilanda ilginç açıklamalar var. bende takip ediyorum . yamaha bayii 105 hp olduğunu bilmiyor . abs li olanla aynı 115 hp diyor. resmi bir bilgiye rastlamadım
    105 hp olduğu ilanlarda yazılı sadece.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Selam herkese...

Bende ADana dan Fatih
    Dün itibari ile MT09 ABS siz olan modelini deep armor modeli ile aranızdayım.Aldığımda 105 beygir idi ama yazılımla 115 beygire yükseltildi.
    Enson CBR 600f ve CBR 600rr dan sonra naked tarzıyla motor zevkimize devam etmeye karar verdik.Umarım memnun kalır ve güzel paylaşımlar olur diyerek bir resim atalım.
    Adana dan herkeze selamlar...Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Bu arada motorla ilgili düşüncelerim ve daha fazla resimlerin link. bakabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tik-naked.html

Alıntı ramkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktım benim motorda da aynı görünüyo kablo bağlantısı ama sorun olacağını sanmıyorum. Şimdiye kadar farketmemiştim, çok dikkat çekmiyor.
    Sorun dikkat çekmesi değil.
    Yağmurlu havada su alıp kısa devre olabilir. Sonra motor kendi kendine selektör yapar, korna çalar 😅
    o kablo nereye gidiyorsa artık.
    Zamanlarda oksitlenip çürür.
    Ben içine biraz silikon sıkmayı düşünüyorum.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese...

Bende ADana dan Fatih
    Dün itibari ile MT09 ABS siz olan modelini deep armor modeli ile aranızdayım.Aldığımda 105 beygir idi ama yazılımla 115 beygire yükseltildi.
    Enson CBR 600f ve CBR 600rr dan sonra naked tarzıyla motor zevkimize devam etmeye karar verdik.Umarım memnun kalır ve güzel paylaşımlar olur diyerek bir resim atalım.
    Adana dan herkeze selamlar...Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Bu arada motorla ilgili düşüncelerim ve daha fazla resimlerin link. bakabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tik-naked.html

http://i.hizliresim.com/7kvjvv.jpg
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Bayadır takip etmiyordum bu 105 beygirdi yazılımla 115 beygire yükselttik felan konu tam olarak nedir? Motorlara kısıtlama mı getirdiler acaba? Birde yazılımla yükselttik dediniz, bu işlem tam olarak nerede yapıldı, ne kadar ücret verdiniz?
    sundowner bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Eyvallah sağolasın iyi dilerkleiniz için.

Evet bu motor yani ABS siz olan ve 105 beygir olarak Fransa için üretilmiş motorlar.Türkiye yede belli sayılarda bailere verilmiş.Adana ya da bir tane gelmişti.
    Bana söylenen şu şekilde.Beygir gücü ülkelere göre sınırlamalar işe veriliyormuş, bizdeki herkes A2 alıp 50cc 11400cc ye kadar herkes kullnıyor ama yurtdışında böyle değilmiş.Gerçi detayları biraz farklı ama kısaca anlatim dedim.

sonuç olarak Yamaha firması bayilerine bu yazılım bilgisayrını vermiş ve elektronik sistem olunca bilgisayarı takıp 2-3 dk da hemen 115 beygire çıkartılıyor.Yani uydurma felan değil,ücret yok bayi yapabiliyor yada benden almadılar.
    Ben motoru 24500tl aldım.

Bende fiyatı uygun olunca 2.el alıcama sıfır alırım kafama göre binerim mantığı ile,ABS olmaması çok da etkilemedi ,şimdiye kadar 600f ve 600rr gibi motorlarım oldu onlarda da yoktu.İnş. gerek duyacak bir durumla karşılaşmam diye umuyorum.

Bu hafta yaklaşık olarak 130km civarı bir yolculuk yaptım,özellikle racinden sonra bana inanılmaz rahat geldi.

Rodajda olmamız dolayısı ile 5000deviri geçmedim hız da maksimum 110 civarı idi, 23-24 krş yakmış km ye.

Adana dan selamlar...

Motosikleti
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Bayadır takip etmiyordum bu 105 beygirdi yazılımla 115 beygire yükselttik felan konu tam olarak nedir? Motorlara kısıtlama mı getirdiler acaba? Birde yazılımla yükselttik dediniz, bu işlem tam olarak nerede yapıldı, ne kadar ücret verdiniz?
    Bizde bu geçtiğimiz c.tesi günü İst-Çanakkale yaptık. Mt07 ve xj6 ile beraber gittik. Resmen canım çıktı o yolda rüzgarın tokatlamasından dolayı. Yüksek hızlara çıktık Shark Race-R Pro kask kullanıyorum resmen aptal oldum. Kafam hiç türbülanstan çıkmadı desem yeri. Bir zaman sonra 130-140 gitmek bile yorucu olmaya başladı. Yolda çok küfür ettim "yolunun da naked motorunun daa" diye. Bende Ninja var, camın arkasına yatıyorum yolculuk çok daha komforlu geliyor bana. Rüzgar aptal etmiyor. Toplamda 850 km yol yaptık. Bugün 3. gün olmasına rağmen hala boynum tutuk ve omuzlarım ağrıyor. Öyle yüksek hızlarda da 5-10 dk'dan fazla gidemedik, hadi 15 dk olsun ama fazlası yok yani. Perişan oldum resmen. Ninja'yı mumla aradım.

Siz aksini söylemişsiniz ona çok şaşırdım.

Motosikleti
    Sizin belki kaskdan kaynıklı olabilir bilmiyorum ama ben 110 km hızı geçmedim rodaj dolayısı ile.Zaten naked motor alıyorsan bilirsin 120 den sonrası sıkıntıdır.Yani ben bunu biliyorum.Mesela bende 600rr 250den sonra sıkıntı yaşıyordum rüzgardan ama zaten o hızlarda zaten yaşarsın ama bunda emin olki kaskın çok önemi var.
    Ben BELL kask kullanıyorum reklam olasın ama gerçekten çok memnunum,kafamda sanki yok gib 1250gr ağırlık,ve yüksek hızlarda bile kafa sallama yok.

AMa çıplak motor, bir öncam ben de araştırıyorum puig tourin olanı var yükseklik 40cm genişlik 27 cm diyor ben ölçtüm,takarsam biraz yatarsam yüksek hızlar asla sorun olmaz.

AMa ben dimdik oturacam ve 200km üstü hızlarda gidecem dersen sana hiç bir motor uzun süreli zevk vermez zaten.

Bende tekrar söylüyorum bu güne boşuna ss e binmişim diyorum hala da diyorum.

Sırf gösterişşi var diye birde ülkemizde ne hikmetse alınan motor 100 beygir altı ise yaramaz,250km aşağı vurursa da yaramaz.Sonra kalkıp ss le şu kadar km gittim şöyle böyle yok şehir içi iyi yok o kötü bu iyi bilip bilemden car cahil ileri geri yorumlar yapıyorlar.

Bu gün yamaha bayine uğradım bir R6 vardı 2014 model adam öyle güzel kullanmış ki balataları değişmiş, km 3000 civarı şimdi bu gibi adamlar yorum yapsa nolur.

Neyse konu uzayacak.

Sonuçta ben aldığım motorun ne özellikte olduğunu biliyor ve ona biniyorum.Bu motordan hem ss yada kros, yada sport toring gibi beklenti içine girmek hata olur.Ama şu olur;

Bir öncam takarsın biraz touring olur,hafif yatarsın sport touirng olur,tam yatarsın ss yakın süratlar, eee daha ne olsun.

Adana dan hekese kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    Sizin belki kaskdan kaynıklı olabilir bilmiyorum ama ben 110 km hızı geçmedim rodaj dolayısı ile.Zaten naked motor alıyorsan bilirsin 120 den sonrası sıkıntıdır.Yani ben bunu biliyorum.Mesela bende 600rr 250den sonra sıkıntı yaşıyordum rüzgardan ama zaten o hızlarda zaten yaşarsın ama bunda emin olki kaskın çok önemi var.
    Ben BELL kask kullanıyorum reklam olasın ama gerçekten çok memnunum,kafamda sanki yok gib 1250gr ağırlık,ve yüksek hızlarda bile kafa sallama yok.

AMa çıplak motor, bir öncam ben de araştırıyorum puig tourin olanı var yükseklik 40cm genişlik 27 cm diyor ben ölçtüm,takarsam biraz yatarsam yüksek hızlar asla sorun olmaz.

AMa ben dimdik oturacam ve 200km üstü hızlarda gidecem dersen sana hiç bir motor uzun süreli zevk vermez zaten.

Bende tekrar söylüyorum bu güne boşuna ss e binmişim diyorum hala da diyorum.

Sırf gösterişşi var diye birde ülkemizde ne hikmetse alınan motor 100 beygir altı ise yaramaz,250km aşağı vurursa da yaramaz.Sonra kalkıp ss le şu kadar km gittim şöyle böyle yok şehir içi iyi yok o kötü bu iyi bilip bilemden car cahil ileri geri yorumlar yapıyorlar.

Bu gün yamaha bayine uğradım bir R6 vardı 2014 model adam öyle güzel kullanmış ki balataları değişmiş, km 3000 civarı şimdi bu gibi adamlar yorum yapsa nolur.

Neyse konu uzayacak.

Sonuçta ben aldığım motorun ne özellikte olduğunu biliyor ve ona biniyorum.Bu motordan hem ss yada kros, yada sport toring gibi beklenti içine girmek hata olur.Ama şu olur;

Bir öncam takarsın biraz touring olur,hafif yatarsın sport touirng olur,tam yatarsın ss yakın süratlar, eee daha ne olsun.

Adana dan hekese kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Kaskım MotoGp yarışlarında kullanılan en üst seviye kasklardan birisi. Arkada çift spoiler var. Carbon-Aramid malzemeden 1220 gram ağırlığı var. Kaskla alakası olduğunu düşünmüyorum pek fazla. Yattım motorun üzerine, racing motora yatar gibi yattım. Bende Naked motoru çok seviyorum, hemde racing motordan daha fazla beğeniyorum.

Ama insan naked motor da olsa, yüksek cc olunca bir beklentiye giriyor hız olarak. Belki 15 dk bile 250 ile gitmicem, kesinlikle de gidemem zaten de anlıkta olsa o süratleri görmek istiyor. 09'da 220'de kalıyor galiba. O saçma olmuş biraz.

Aklımda 2 tane naked motor vardı. Birisi z800 diğeri 09'du. z800'e kesinlikle çok daha sıcak bakıyordum ama bu yorgunluktan sonra naked motor düşündürmeye başladı

Motosikleti
    Twin;
    Kardeş o zaman senin motordan beklentilerin farklı o zaman sen başka tazr motorlara bakıcan.Ama demedi deme bir gün bunu almadığına yada denemediğine piğşman olucaksın bunun garantisini verebilirim.Sadece bir dene gör ne demek isteiğimi anlarsın.

Adana dan selamlar...

Motosikleti
    Buralar ne kadar cansız böyle. Yok mu bu motoru kullanan, gezilere giden ne biliyim uzun yolda şu şekilde kullandım şu kadar yaktı diye yakıt ölçümü yapan. Memnun olduğu şeyleri ve olmadığı şeyleri belirtecek bir kimseler yok mu?

Merhaba,
    Mt 09 abs motorsikletimle 2 hafta önce İstanbul - Çanakkale gittim geldim,
    Bunuda 24 saat içerisinde gerçekleştirdim,
    Yaklaşık 650 km gibi bir yol yaptım,
    Naked sevdiğim için rüzgar beni uzun yolda pek yormadı,
    Ara ara performanslı bazende oldukça yavaş gittim,
    Virajlarda da oldukça keyifliydi,
    Yakıtı 100 km'de 4,7 litre gösterdi,
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı NSB77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Mt 09 abs motorsikletimle 2 hafta önce İstanbul - Çanakkale gittim geldim,
    Bunuda 24 saat içerisinde gerçekleştirdim,
    Yaklaşık 650 km gibi bir yol yaptım,
    Naked sevdiğim için rüzgar beni uzun yolda pek yormadı,
    Ara ara performanslı bazende oldukça yavaş gittim,
    Virajlarda da oldukça keyifliydi,
    Yakıtı 100 km'de 4,7 litre gösterdi,
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Yakıt 4.7 gösteriyordu ama siz fulleyerek bir ölçüm yaptınız mı acaba?
    Yolculuk yorucu oldu mu? Geziden sonra herhangi bir ağrı, sızı ya da yolculuk esnasında herhangi bir yerinizde karımcalanma, uyuşma meydana geldi mi?

Birde 100'le giderken 6. viteste devir kaçta oluyor, 130 ile giderken devir kaçta oluyor? Bu konuda da yardımcı olabilir misiniz?

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Arkadaşlar merhabalar. Geçtiğimiz haftaya kadar mt07 kullanıyordum ancak bana biraz hafif geldiği için sattım. Bugün adana biberoğlu yamahaya giderek hiç aklımda yokken aslında mt09 race blue için anlaştık ve kapora bıraktım bankalar kapalı olduğu için. Pazartesi günü inşallah alacağım. Uzun zamandır sıfır motosiklet almamıştım kokusunu özledim. Aldıktan sonra ise deneyimlerimi paylaşırım. Beklentim çok büyük açıkçası.
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar. Geçtiğimiz haftaya kadar mt07 kullanıyordum ancak bana biraz hafif geldiği için sattım. Bugün adana biberoğlu yamahaya giderek hiç aklımda yokken aslında mt09 race blue için anlaştık ve kapora bıraktım bankalar kapalı olduğu için. Pazartesi günü inşallah alacağım. Uzun zamandır sıfır motosiklet almamıştım kokusunu özledim. Aldıktan sonra ise deneyimlerimi paylaşırım. Beklentim çok büyük açıkçası.
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman hemşerim.

Bu gün İmamoğlu tarafına bir tur attım ve gitmeden önce demirel petrolden opetten yani fulledim, gidiş geliş hızım A moddda ve ara ara hızlanmalar yapıp ortalama 100-120 arası bir iki kere 15-160 bir kerede 190 dedim biraz bayır aşağı bir yer vardı ama kısa süreli fazla da sağır alışmasın dedim,tekrar geldim fulledim.tam 20 tl ve km 92.8 di
    yani km y e ağresif sayılcak bir kullanılımla uzun yolda 21.5 krş gibi değer bana baya iyi geldi.

Ama birşeyi söylemeden geçemicem;

140 dan sonraki hızlanma beni hem korkuttu hemde şaşırttı.

Korkum öncam yokken eğildim fakat bu sefer yolların nahoşluğu yüzündn süreli gidondaki esneme beni motora hakim olamama gibi hisse kapılmama sebep oldu,sanki amortisör ayarları ile bir oynamak lazım,yani hız da yaparım dedğin zaman biraz sertleştirmek lazım gibi geldi.Aynı şekilde arkada aynı sanki mübarek mekan döşek.

Şaşırtması ise o tork u hissetmek ayrı duygu.

Genel olarak bir öncam alınınca sanki daha iyi uzun yolculuk yapılabilir gibi.Bu söylediğim 120 sonrası için.
    Yoksa 120 km hıza kadar herşey güllük gülüstanlık doya doya seyrede seyrede geziyorsun.

Adana dan selam lar...
    birde resim atalım;

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Şöyle bir öncam alınsa sizce nasıl olur,yabancı formlarda omuz seviyesi üstü gibi yorumlar var.

Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman hemşerim.

Bu gün İmamoğlu tarafına bir tur attım ve gitmeden önce demirel petrolden opetten yani fulledim, gidiş geliş hızım A moddda ve ara ara hızlanmalar yapıp ortalama 100-120 arası bir iki kere 15-160 bir kerede 190 dedim biraz bayır aşağı bir yer vardı ama kısa süreli fazla da sağır alışmasın dedim,tekrar geldim fulledim.tam 20 tl ve km 92.8 di
    yani km y e ağresif sayılcak bir kullanılımla uzun yolda 21.5 krş gibi değer bana baya iyi geldi.

Ama birşeyi söylemeden geçemicem;

140 dan sonraki hızlanma beni hem korkuttu hemde şaşırttı.

Korkum öncam yokken eğildim fakat bu sefer yolların nahoşluğu yüzündn süreli gidondaki esneme beni motora hakim olamama gibi hisse kapılmama sebep oldu,sanki amortisör ayarları ile bir oynamak lazım,yani hız da yaparım dedğin zaman biraz sertleştirmek lazım gibi geldi.Aynı şekilde arkada aynı sanki mübarek mekan döşek.

Şaşırtması ise o tork u hissetmek ayrı duygu.

Genel olarak bir öncam alınınca sanki daha iyi uzun yolculuk yapılabilir gibi.Bu söylediğim 120 sonrası için.
    Yoksa 120 km hıza kadar herşey güllük gülüstanlık doya doya seyrede seyrede geziyorsun.

Adana dan selam lar...
    birde resim atalım;
    http://i.hizliresim.com/ME1lv7.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Şöyle bir öncam alınsa sizce nasıl olur,yabancı formlarda omuz seviyesi üstü gibi yorumlar var.

http://i.hizliresim.com/LavomV.jpg

Çok fena özendim. Allah'ım kaza bela göstermesin inşallah. Nazarlardan saklasın yarabbim. Sizden ricam 120 km hızla giderken 6. viteste devir kaçı gösteriyordu acaba? Birde 140-150 civarında devir kaç oluyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Motosikleti
    Twin;

ilk fırsatta bu bahsettiğin hızlardaki devirleri bildirecem bu günler Adana da yağmur var bende yağışlı havalarda binmem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Bu arada ön amaortisörleri elimde bir miktar karbon kaplama vardı ve kaplama yaptım sizce nasıl oldu.

bu arada km miz;

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

söylemeyi unuttum birde ön ve arka çamurluk uzatları taktım gerçekten faydalı oldu.her ikisini 120tl aldım+7,5 kargo 127,5 tl mal oldu.

Motosikleti
    Twin;

ilk fırsatta bu bahsettiğin hızlardaki devirleri bildirecem bu günler Adana da yağmur var bende yağışlı havalarda binmem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Bu arada ön amaortisörleri elimde bir miktar karbon kaplama vardı ve kaplama yaptım sizce nasıl oldu.

http://i.hizliresim.com/vEyAnm.jpg

http://i.hizliresim.com/ZDnjkk.jpg

bu arada km miz;
    http://i.hizliresim.com/PqG2Mb.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

söylemeyi unuttum birde ön ve arka çamurluk uzatları taktım gerçekten faydalı oldu.her ikisini 120tl aldım+7,5 kargo 127,5 tl mal oldu.
    Maşallah maşallah. Bu arada kullanımlarınızda yakıt tüketimlerinden bahsederseniz çok faydalı olur. Malum sizden başka aktif kimseler yok. Bir siz varsınız bilgilendirebilecek.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)