Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Selamlar o 247ci Alper benim Şuan 1550 km civarındayım.4 sefer topspeed denemesi yaptım fakat dibini bulamadım.

A mode'da ;

1130.km'de 243km/h (rüzgarsız hafif rampa inişi )

1220.km'de 247km/h (rüzgarsız düzlük )

1460.km'de 225km/h (rüzgarsız sırt çantası ile )

1530.km'de 233km/h (rüzgara karşı )

10000rpm'i geçemedim 6.viteste.Gaz kolunda boşluk yoktu dibine kadar çevirdim ama süreyi kısa tuttum haliyle hala rodaj aşamasında...Direnip 90 saniye civarı dip gaz,rüzgarsız ve sıcak lastik ile gece gazlarsam dibini bulacağımı umuyorum...

Motosikletimi 800km 2. el aldım.Üzerinde alt sakal,koruma takozu,2 ayrı radyatör koruma ve ön cam var. Ön cam standarttan büyük.Farklı bir Italyan markası...Ön camın gazlamada etkisi çok büyük.Bir önceki motosikletim Z750de direk 20 km atmıştı...

2. el olduğu için extra yazılım mazılım atıldıysa bilmiyorum.Açıkcası eski sahibinede sormadım...Zaten gazlamak tam anlamıyla eziyet.Dibini bulup bu sevdadan vaz geçeceğim 220den sonrası çekilmiyor...

Ecnebi sitelerde ciddi tartışmaları var.240,255 gören bir sürü kullanıcı ve 225i geçememiş yine birsürü kullanıcı.Yeni motosiklet deneyip göreceğiz bakalım.Video kaydı denemeleri siteye koyarsam silinecek büyük olasılık.Malum video sitesine koyup diğer kullanıcılar ile paylaşmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mt 09
    Belki kesici kaldırılmış olabilir mi veya limitör her neyse? Camın fotoğrafını koyabilir misin?

Motosikleti
    yamaha mt-09
    Arkadaşlar mt 09 224 ü gecemiyor defalarca denedim. Arkadaşın dedigi dogru limitör var 224 u 225 yapamadim devir var fakat makina çakılıyo o sürate 247 yapan arkadaş nasîl yapmis bizede soylerse bizde yapalım

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar o 247ci Alper benim Şuan 1550 km civarındayım.4 sefer topspeed denemesi yaptım fakat dibini bulamadım.

A mode'da ;

1130.km'de 243km/h (rüzgarsız hafif rampa inişi )

1220.km'de 247km/h (rüzgarsız düzlük )

1460.km'de 225km/h (rüzgarsız sırt çantası ile )

1530.km'de 233km/h (rüzgara karşı )

10000rpm'i geçemedim 6.viteste.Gaz kolunda boşluk yoktu dibine kadar çevirdim ama süreyi kısa tuttum haliyle hala rodaj aşamasında...Direnip 90 saniye civarı dip gaz,rüzgarsız ve sıcak lastik ile gece gazlarsam dibini bulacağımı umuyorum...

Motosikletimi 800km 2. el aldım.Üzerinde alt sakal,koruma takozu,2 ayrı radyatör koruma ve ön cam var. Ön cam standarttan büyük.Farklı bir Italyan markası...Ön camın gazlamada etkisi çok büyük.Bir önceki motosikletim Z750de direk 20 km atmıştı...

2. el olduğu için extra yazılım mazılım atıldıysa bilmiyorum.Açıkcası eski sahibinede sormadım...Zaten gazlamak tam anlamıyla eziyet.Dibini bulup bu sevdadan vaz geçeceğim 220den sonrası çekilmiyor...

Ecnebi sitelerde ciddi tartışmaları var.240,255 gören bir sürü kullanıcı ve 225i geçememiş yine birsürü kullanıcı.Yeni motosiklet deneyip göreceğiz bakalım.Video kaydı denemeleri siteye koyarsam silinecek büyük olasılık.Malum video sitesine koyup diğer kullanıcılar ile paylaşmayı düşünüyorum.
    Go pro cekımlerını you tubeye at'da burada paylasırız

Maksat son hız polemigi bitsin

Bende gecen 240'ı gecmıyormus dedımde 255 gorurum dedi alper baskan yaparmı yapar
    tr_select bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı furkan başak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mt 09 224 ü gecemiyor defalarca denedim. Arkadaşın dedigi dogru limitör var 224 u 225 yapamadim devir var fakat makina çakılıyo o sürate 247 yapan arkadaş nasîl yapmis bizede soylerse bizde yapalım
    Yahu zaten 5.viteste 225 yapıyor siz nasıl 6. viteste 224de kesiciye soktunuz ? Yalan borcum mu var kullandığım motosiklette ? Saçma sapan fevri tepkiler vermeyin lütfen.225'de takılıyorsa takılıyor der,yazılım ile çaresine bakarım zaten.Burada yalan söyleyecek halim yok herhalde.

Tekrar ediyorum ben 2. el aldım.Yazılım vs gibi işlem gördüyse bilemem.Üzerinde ki aksesuarların tamamı Italyan kökenli.Katalog aksesuarı olmadığı için işlem görmüş olasılığı var.

Şu egzoz ıvır zıvır işleri bir bitsin video ile geleceğim zaten.Şayet limitör benzeri birşey varsada çözümü 1 ay demez çıkar ortaya.

Bu da ön camın fotoğrafı.Göstergeyi 5 cm civarı geçiyor.Orjinal katalog üretimi cam daha sexy görünüm veriyor fakat pek işlevi olduğunu düşünmüyorum...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    yamaha mt-09
    Bu camdan bende istiyorum.nerden bulabilirim
    flame bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Abi imhalara bak. Alperi tanımasam he babayı görmüştür diyeceğim... Birde fevri çıkışlar yokmu. Nasıl yapıcak, arkadan yapmış mı diyelim

Alper diyorsa, doğrudur arkadaş... Başka bir lafa, söze, videoya vs gerek yok. Sarı lacivert, en büyük FENER

Cem, naber

Motosikleti
    Alıntı furkan başak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu camdan bende istiyorum.nerden bulabilirim
    İnanın bende bilmiyorum.Aynı camı nette bulamadım bile...Eski sahibi yurt dışından arkadaşı vasıtası ile getirtmiş.

Şu anlık manet,kaldırma aparatı,egzoz ve tank pad uygulayacağım Egzoz hazır.Kaldırma aparatı ve manette çözülecek sanırım ama asıl sorun tank pad...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi imhalara bak. Alperi tanımasam he babayı görmüştür diyeceğim... Birde fevri çıkışlar yokmu. Nasıl yapıcak, arkadan yapmış mı diyelim

Alper diyorsa, doğrudur arkadaş... Başka bir lafa, söze, videoya vs gerek yok. Sarı lacivert, en büyük FENER

Cem, naber

Sağolasın gülüm Kendimi şizofren gibi hissedeceğim yakında
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

BiKeR_BoYzg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt 09
    Merhabalar adım gürcan Manisadan katılıyorum.2005 yılından beri aktif motosiket kullanıcısıyım.Yamaha nouvo scooter ile basladım ardından 1 yıl kawasakı er 5,1 yıl Yamaha fz6 fazer,3 yıl yamaha yzf r6 (yeni kasa),1yıl honda cbr 600rr,1 yıl honda pcx ardındna 1 yıl honda crf250l kulllandım ve kısa donem askere gıderken kasım ayında mt 09 sıparısı verıp askere gıttım.İlk gelen mt 09 partısıne yetısemedıgım ıcın subatta gelen serıden bı tanesı ben askerdeyken evımın garajına koyduk.Nısan 21 de kutusundan actım.O tarıhten berı mt 09 raceblue kullanıyorum ve suan 700 km'de.Forumda paylasımların guzel oldugunu dusundugum ıcın benıde grubunuza alırsanız sevirim.Kazasız belasız surusler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Buda benim oglan

kemboo ve 35sdk89 bunu beğendiler.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Alıntı BiKeR_BoYzg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar adım gürcan Manisadan katılıyorum.2005 yılından beri aktif motosiket kullanıcısıyım.Yamaha nouvo scooter ile basladım ardından 1 yıl kawasakı er 5,1 yıl Yamaha fz6 fazer,3 yıl yamaha yzf r6 (yeni kasa),1yıl honda cbr 600rr,1 yıl honda pcx ardındna 1 yıl honda crf250l kulllandım ve kısa donem askere gıderken kasım ayında mt 09 sıparısı verıp askere gıttım.İlk gelen mt 09 partısıne yetısemedıgım ıcın subatta gelen serıden bı tanesı ben askerdeyken evımın garajına koyduk.Nısan 21 de kutusundan actım.O tarıhten berı mt 09 raceblue kullanıyorum ve suan 700 km'de.Forumda paylasımların guzel oldugunu dusundugum ıcın benıde grubunuza alırsanız sevirim.Kazasız belasız surusler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Buda benim oglan

http://i.hizliresim.com/596zRl.jpg
    http://i.hizliresim.com/A2rPYr.jpg
    Raceblu candır İzmir MT grubuna facebook'tan katılırsan toplantılarda da aramızda görmek isteriz seni ;)
    Bİ selektöre BİN manita

BiKeR_BoYzg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt 09
    Suan yogun islerimden dolayi aktif gruplara pek katilamiyorum eskisi gibi ama ilk firsatta tanismak katilmak isterim ;)

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    Merhaba arkadaşlar sizinle yeni bir çalışmamı paylaşmak istiyorum. koruma demiri ve koruma takozu gerçi koruma topuzlarını henüz takmadım daha bitmedi işi ama önceden paylaşmak istedim daha sonra ayrıntılı konu açacağım

proje ve yapımı bana ait umarım beğenirsiniz?
    hellboys ve Lev3562 bunu beğendiler.

Arkadaşlar başlangıç motoru olarak mt09 almayı düşünüyorum. şimdi siz diyeceksinizki küçük hacimli bir motorla başla ama olgun yaşım nedeniyle sakin tırım tırım kullanmayı düşünüyorum öyle yüksek hizla derdim yok. biraz para biriktirip borsa falan yapıp seneye yaza inşallah almayı planlıyorum. inşallah pişman olmam. hız yapmayacaksan ne işin var o motorla derseniz arada uzun yol gitmem gerekecek 400 km kadar neyse gönül işte neye konacağı belli olmuyor ;)

sizlerin düşüncelerini ve tecrübelerinizi de bilmek isterim

34 Yıllık şehir içi düzenli bisiklet tecrübem var ;)

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 km fazla hızla girdiğin bir virajda bariyerlere girmezsin inşallah. Mt 01 al hacı 09 az

Motosikleti
    mt 09
    Cabuk hizlanmasi ilk motor icin fazla gelebilir evet 200 un ustune cok uygun degil ancak 200 e de cok kolay geliyor alet. Bu riskli hem beyin olarak hem el hissi olarak gaz tepkisine alismak. Hem uzun yol da diyorsunuz. Bu motor sizin icin cokta uygun durmuyor.

gaz kolu bizde olduktan sonra hızlanıp hızlanmamak bizim elimizde degilmi ? b modunda takılırım diyorum ama tabi tecrübe yok,

aklımdan 100 cc lik bir çin motoru alıp seneye kadar tebrübe yapmak geçiyor. ama oda elde kalır diye korkuyorum ;) sonra mt09

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 km fazla hızla girdiğin bir virajda bariyerlere girmezsin inşallah. Mt 01 al hacı 09 az
    barkın abinin programlarda geze geze baya tecrübe yapmışsındır sen reşit kardeş ;) sattınmı honda laternayı ?

Motosikleti
    mt 09
    Umarim almadan önce bir kullanirsiniz

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayhanayaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz kolu bizde olduktan sonra hızlanıp hızlanmamak bizim elimizde degilmi ? b modunda takılırım diyorum ama tabi tecrübe yok,

aklımdan 100 cc lik bir çin motoru alıp seneye kadar tebrübe yapmak geçiyor. ama oda elde kalır diye korkuyorum ;) sonra mt09

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

barkın abinin programlarda geze geze baya tecrübe yapmışsındır sen reşit kardeş ;) sattınmı honda laternayı ?
    Bir çekememezlik fark ettim, komiksin Satmadıysam sen mi alacaksın? NC kesmez seni, sen uzun yıllardır bisiklet kullanıyorsun çünkü

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    Almadan önce kullanmanızı tavsiye ederim.
    Zaten ilk kullanmanızda büyük ihtimal motoru kaldırma aşamasında kafanıza geçecek ve kaza yapacaksınız yada ilk virajda bir duvara patlayıp istatistik olacaksınız .
    Hiç değilse test motorunu kırın size zarar geleceği kesinde cebinize zarar gelmesin.

Arkadaşlar başlangıç motoru olarak mt09 almayı düşünüyorum. şimdi siz diyeceksinizki küçük hacimli bir motorla başla ama olgun yaşım nedeniyle sakin tırım tırım kullanmayı düşünüyorum öyle yüksek hizla derdim yok. biraz para biriktirip borsa falan yapıp seneye yaza inşallah almayı planlıyorum. inşallah pişman olmam. hız yapmayacaksan ne işin var o motorla derseniz arada uzun yol gitmem gerekecek 400 km kadar neyse gönül işte neye konacağı belli olmuyor ;)

sizlerin düşüncelerini ve tecrübelerinizi de bilmek isterim

34 Yıllık şehir içi düzenli bisiklet tecrübem var ;)

Kusura bakma resit kardes ama bende ilk mesajinin son cumlesinde kibir ve insani kucuk gorme gordum. Kimseye satasma derdinde degilim. Bisiklet kullanmak ayipmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

Kusura bakma resit kardes ama bende ilk mesajinin son cumlesinde kibir ve insani kucuk gorme gordum. Kimseye satasma derdinde degilim. Bisiklet kullanmak ayipmı.
    Cekememezik konusuna gelince altimdaki araba 5 tane laterna yapiyor neyini cekemicem neyse uzatmayalim

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)