Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    Herkes Bodrum'dan almış valla hayirli olsun.
    Top speed konusunda aynen bu hafta bende denedim hafif meyilli olmasına rağmen 225i geçmedi. Kısıtlama var kesin.
    Mt için boğazdan egzozlarin fiyatları malum çok fazla bende bugün r6 ya uyumlu akrapovic egzoz aldım ikinci el. Şimdi sensörden sonra kıvrımsız düz boru ile bağlantı yapsak arıza uyarısı vs. bi durum yaşanır mı? Bu şekilde baglanti yaptiran oldu mi acaba?
    Asot, sanırım sende two brothers vardı bağlantısı düz anlattığım şekilde mi acaba?

Senkron ayarini rodaj bakımında yaptıran oldu mu? Kitapçıkta yazıyor fakat servis gerek yok dedi yapmadi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Mrt aynen bahsettigin gibi araya ilave boru eklendi,senkron ile ilgili bir sıkıntı yok , ses mukemmel oldu, tavsiye ederim. Sadeece kucuk tuplu egzos oldugu icin patirdama yapiyor biraz.

Max hiz 225 gordum ben de, daha da gitmiyor

Motosikleti
    2006 VFR 800A-Black
    Alıntı mrtt7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes Bodrum'dan almış valla hayirli olsun.
    Top speed konusunda aynen bu hafta bende denedim hafif meyilli olmasına rağmen 225i geçmedi. Kısıtlama var kesin.
    Mt için boğazdan egzozlarin fiyatları malum çok fazla bende bugün r6 ya uyumlu akrapovic egzoz aldım ikinci el. Şimdi sensörden sonra kıvrımsız düz boru ile bağlantı yapsak arıza uyarısı vs. bi durum yaşanır mı? Bu şekilde baglanti yaptiran oldu mi acaba?
    Asot, sanırım sende two brothers vardı bağlantısı düz anlattığım şekilde mi acaba?

Senkron ayarini rodaj bakımında yaptıran oldu mu? Kitapçıkta yazıyor fakat servis gerek yok dedi yapmadi.
    Mrtt7, cuma günü 1000 bakımı için izmoto dan randevu aldım. Bakalım senktron ayarı için ne diyecekler. Sonucunu yazarım burdan.

İsterseniz ben yetkili bir servis daha buldum en azından randevuyla yapılmıyor Bu gün yaptırdım 200 lira tuttu eşlik edebilirim size

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Birde arkadaşlar 115 beygire çıkarma olayını nerden yaptırdınız ? İstanbulsa da gelip yaptırabilirim yerin adını söyleyebilirseniz..

Motosikleti
    MT09
    Hafta sonu Bodrum'dan Bursa'ya gidip geldim. Toplam 1290km yol yapmışım bunun 140km'si şehir içi idi. Oturuş pozisyonu gerçekten dik ve hiç bel ağrısı yaşatmadı. Tek sıkıntı bir süre sonra selenin tahtaya dönüşmesi O kadar da olsun ki normal zaten arada ayağa kalkarak rahatlayabiliyorsunuz. Yakıt tüketimi olarak şehirler arası yolda ortalama 100-120km arası hızlarda kullandım zaten bu hızların üzerinde boyun ağrısı yapar bir süre sonra. 3-4 kere 225leri görüp yavaşladım. Toplamda 60lt yakıt yaktım.Ortalama 4.6 lt/100km. Göstergeye göre şehirler arası yolda ortalama giderken 4.4lt/100km , dönüşte 4.0 lt/100km olarak gösterdi. Şehir içi yaptığım 140 km için de ortalama 5.3lt/100km olarak gösterdi. Yakıt olayı gerçekten beni memnun etti. Son hız konusunda otobanda gördümki 223-225km/h hız 5. vites 10000 deviri, 6. viteste de aynı hız 9000 deviri geçmiyor..
    [IMG][/IMG]

Bu arada 12 hazirandan bu yana oldu motor 3300km

Akira senkron olayı ne oldu acaba ?

Motosikleti
    2006 VFR 800A-Black
    Hafta sonu Bodrum'dan Bursa'ya gidip geldim. Toplam 1290km yol yapmışım bunun 140km'si şehir içi idi. Oturuş pozisyonu gerçekten dik ve hiç bel ağrısı yaşatmadı. Tek sıkıntı bir süre sonra selenin tahtaya dönüşmesi O kadar da olsun ki normal zaten arada ayağa kalkarak rahatlayabiliyorsunuz. Yakıt tüketimi olarak şehirler arası yolda ortalama 100-120km arası hızlarda kullandım zaten bu hızların üzerinde boyun ağrısı yapar bir süre sonra. 3-4 kere 225leri görüp yavaşladım. Toplamda 60lt yakıt yaktım.Ortalama 4.6 lt/100km. Göstergeye göre şehirler arası yolda ortalama giderken 4.4lt/100km , dönüşte 4.0 lt/100km olarak gösterdi. Şehir içi yaptığım 140 km için de ortalama 5.3lt/100km olarak gösterdi. Yakıt olayı gerçekten beni memnun etti. Son hız konusunda otobanda gördümki 223-225km/h hız 5. vites 10000 deviri, 6. viteste de aynı hız 9000 deviri geçmiyor..
    http://<a href="http://hizliresim.co...b9.jpg</a></a>

Bu arada 12 hazirandan bu yana oldu motor 3300km

Akira senkron olayı ne oldu acaba ?
    Selamlar. Bakımı yaptırdım İzmoto da. Senkron ayarına ihtiyaç olmadığını söylediler bakım sonunda. 3000 devire kadar bi isteksiz ve sanki vuruntulu gibi çalışıyordu daha önce. Zincir gerginliğinin fazla olduğunu gösterdiler ve düzelttiler. Bakımdan sonra rahatsız eden hiçbirşey kalmadı. Buarada 1000km bakımına 190 tl aldılar. Bence makinanın tek kusuru insanı baştan çıkartması Sürekli gaz vermemi istiyor

:( beni kimse takmıyor sanırım 115hpye kim nerde nasıl çevirdi ?? Ve hız limitini kaldırabiliyor muyuz ??

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Alıntı Eray35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :( beni kimse takmıyor sanırım 115hpye kim nerde nasıl çevirdi ?? Ve hız limitini kaldırabiliyor muyuz ??

Olurmı kardeş herkez ya gazlıyor yada orucun rehatinden görmemişlerdir.

Ben aldığım serviste hemen 115 hp yapıp verdiler yani yazılım olarak bayilerin ellerinde ki bilgisayarda yada bir aparatla dır ben birebir görmedim yapılırken ama ben anlaştım akşama alıcam dedim mesela onlarda gerekli hazırlıkları yapıtık ve yazılım olarak da 115 hp yükselttik dediler ücret felan da yok.Ben Adana Biberoğlu bayiinden aldım

hız limiti konusunda bir bilgim yok servisde bişeyden bahsetmedi.Ama ben internette 247 km hızı gören video lar gördüm.

mesala bu video;

https://www.youtube.com/watch?v=hGbJd-x61dU

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Lastik ihtiyacı olanlar bakabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1993157/detay/

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun mavide ayrı güzel.

Bu arada bir soru, motor 3-4bin devir aralığında bir silkiniyor sallanıyor kesik kesik gidiyor sanki.
    Sizde de böyle bir durum var mı?

4000 devirden sonra böyle birşey yok. Sizce bu normali mi yoksa bende mi öyle merak ediyorum

Alıntı akira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Bahsettiğiniz durum bende de mevcut. 3000 devir e kadar isteksiz ve hafif vuruntu yapıyor sanki. İlk 1000km bakımı bekliyorum. 965km. deyim ve ilk bakımla beraber senkronizasyon ayarını yaptırdıktan sonra yine durumumu paylaşıcam. Bir sorun olduğunu sanmıyorum. Dört silindirli bir naked makinadan geçiş yaptım bende. Biraz farklı bir durum.
    Katkılı benzin kullanmayı denediniz mi? Hani yalandan 97 oktan olanlardan. Büyük ihtimalle sıkıntılar geçecektir. Uzun yolda 1 defaya mahsus normal benzin aldım aynı sıkıntı bende de oldu. Katkılıya dönünce geçti, bilginize.

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar bir cbr 600 kullanicisi olarak mt09 kervanina bende katildim, şimdiye kadar 1600 km yaptim, her kullandigimda iyiki mt09 almisim diyorum müthiş eglenceli bir makina cbr 600rr dan sonra bile bana fazlasiyla agresif geldi, acemilere kesinlikle tavsiye etmiyorum.. tekeriniz düz bassin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

MT ciler uyumayın foruma biraz hareket gelsin bunlar benim canavalar

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    gokocan92 bunu beğendi.

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Kazasız belasız olsun dostum

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Herkese merhaba arkadaşlar, yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun, cümleten kazasız sürüşler dilerim. Arka çanta taktıran arkadaşlara sorum; en ucuz ne kadara maledebiliriz çanta ve demir işini. Taktırma amacım artçı ve ufak tefek eşyaları koyma amaçlı, uzun yokculuklar için değil, o yüzden çok büyük bi çanta ihtiyacım yok, görünüm daha çok önemli kibar bişey olabilir.

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese...

Bende ADana dan Fatih
    Dün itibari ile MT09 ABS siz olan modelini deep armor modeli ile aranızdayım.Aldığımda 105 beygir idi ama yazılımla 115 beygire yükseltildi.
    Enson CBR 600f ve CBR 600rr dan sonra naked tarzıyla motor zevkimize devam etmeye karar verdik.Umarım memnun kalır ve güzel paylaşımlar olur diyerek bir resim atalım.
    Adana dan herkeze selamlar...Kazasız belasız sürüşler dilerim...
    hocam bugün bi bayiyi aradım abs siz versiyon sormak için. 105 beygirden yükseltilemediğini söylediler. eminmisiniz bayilerin bu işi yapabildiğine?

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Herkese iyi günler. Mt 07'den sonra cumartesi günü Antalya Dadaş motordan 09'u almış bulunmaktayım geze geze keyifli bir yolculuk oldu toplamda 900 KM yol yapmışız İzmir'e gelene kadar. Mt 07'ye hırçın derken 09 babasıymış meğer :D ve bazı arkadaşlar hp yükseltme işleminden bahsetmiş İzmir'e de sordum Antalya'ya da öyle bir bilgimiz yok bizim yamaha Türkiyeden öyle bir haber gelmediği söylendi. Bu arada yan çanta kullanan herhangi biri var mı acaba o konuda yardıma ihtiyacım var

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı gokocan92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler. Mt 07'den sonra cumartesi günü Antalya Dadaş motordan 09'u almış bulunmaktayım geze geze keyifli bir yolculuk oldu toplamda 900 KM yol yapmışız İzmir'e gelene kadar. Mt 07'ye hırçın derken 09 babasıymış meğer :D ve bazı arkadaşlar hp yükseltme işleminden bahsetmiş İzmir'e de sordum Antalya'ya da öyle bir bilgimiz yok bizim yamaha Türkiyeden öyle bir haber gelmediği söylendi. Bu arada yan çanta kullanan herhangi biri var mı acaba o konuda yardıma ihtiyacım var
    hayırlı olsun. inş önümüzdeki hafta bende alacam son kalan abs'siz lerden de şu hp yükseltme işini hangi bayiye sorduysam yapamıoz diyolar, bi öğrenemedim işin aslını. "sundower" adana daki bayide yapıldığını söylemiş, illa adanayamı gidicz anlamadımki :D
    gokocan92 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT09
    Yeni alan ve alacak arkadaşlara hayırlı olsun Hp yükseltme durumu dün 5000 bakımında tekrar sordum fakat bana da henüz Yamaha Türkiye'den böyle bir yazılım almadıklarını söylediler. Herkes beklemede 'Sundower' bize bilgi verse bu konuda iyi olacak
    e_trkuz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeni alan ve alacak arkadaşlara hayırlı olsun Hp yükseltme durumu dün 5000 bakımında tekrar sordum fakat bana da henüz Yamaha Türkiye'den böyle bir yazılım almadıklarını söylediler. Herkes beklemede 'Sundower' bize bilgi verse bu konuda iyi olacak
    mrttt7;
    Kardeş ben aldığımda hemen yazılım olarak yükselttiler ve ek ücret talep etmediler.
    Bu olay,Yamaha nın bayilere verdiği yazılım bilgisayarı ile ilgili bir şey yani servislerde olması lazım.Belkide küçük yerdelerde olmayabilir bilemiyorum.Ama Adana da hemen yükseltip veriyorlar,yani 1000km bakımını beklemeye gerek yok.Üstelik rodajı da B mod standart mod ve A modda yapıyorsun.En azından ben öyle yaptım.

Şuan 1180km civazındayım.Adana da yaz ayı yani temmuz ve ağustos ayı motora binmeyiz sıcaktan dolayı.Birde tatil felan derken binmeye zaman olmuyor.

Adana dan selam lar...

Motosikleti
    2006 VFR 800A-Black
    Şu HP yükseltme durumu tam bir muamma. Bende İzmir-Muğla ve Balıkesir deki bayilere sordum, kimse bilmiyor. Gerçi bu hali ile de yeterince psikopat gidiyor ama böyle bir yükseltme şansımız varsa neden yapmayalm Buarada orjinal ön cam kullananlardan, rüzgar performansı ile ilgili bilgi alabilir miyim? Biraz kısa duruyor, belli oranda rüzgarı engelliyor mu? Daha uzun camlarda motorun karakterine aykırı geliyor. Kararsız kaldım.

Motosikleti
    ZERO kardeş,motoru satan kişi benim,doğru biliyorsunuz,MT-09 larda ABS standart ama bu fransa için üretilmiş özel bir seri,TR'ye çok az geldi,bizede 1 tane verildi.ABS'siz ve 105 hp.ama servisimizde bulunan ve YAMAHA tarafından gönderilen bilgisayarla orjinal yazılımla 115 hp.ye 2/3 dk.da yükseltmek mümkün,bizde öyle yaptık.[/QUOTE]

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tik-naked.html
    Bora abimiz,Yamaha nın satış müdürü. bu yazı ona aiittir.Daha önceki konuyla ilgili bir başlık açmıştım orda bu durum hakkında bu yazıyı yazmıştı.
    kendisi,
    Adanalı adı ile il temsimcimizdir aynı zamanda.
    Adana Biberoğlu Yamaha aranıp sorulabilir Bora beyden direkt bilgi alabilirsiniz.

Adana dan selam lar...

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)