Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar uzun zamandır sizleri takip ediyorum dün motorumu aldım 2. el 4800 km de arkadaştan aldığımn için gayet temiz hala motoruı açılmamış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Yeni alanlar yada alacak olanlar vites göstergem yok diye üzülmeyin...
    İşte size vites göstergesi.

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba.
    Bomba gibi bir haberim var size.
    İnanın bunu okuyunca kulaklarınıza yada gözlerinize inanamayacaksınız.
    Şimdiden şok geçirmeye hazır olun.
    (uyarayım da.... )

Evet şekilden ne anladınız????
    Ben söyleyeyim Zealsuncular sıkı durun bu bizim motorumuzun vites göstergesi şeması.
    Evet evet yanlış okumadınız ve gördükleriniz tamamen gerçek....
    Olay ın gelişimi şu şekilde oldu. Guguk kardeşimin gönderdiği kullanma kılavuzunu inceleyince en son sayfa da elektrik şemasında vites göstergesi ibaresi gördüm.(Guguk eline sağlık) Bunun üzerine aldım elime ölçü aletini başladım kurcalamaya.
    Ön far içindeki kablolara dikkatlice bakın. orda 6' lı boş soket göreceksiniz. O soket in renkleri kılavuzda vites göstergesine ait. Yaklaşık 2 saatlik bir çalışma sonunda o sokete ölçü aletini ni dokundura dokundura ki arada kontağı kapalı unutup boş boş arama yapsamda ve vitesleri motor dururken geçirmek zor olsada ve arada bir çalıştırıp şanzımanı yağlayıp yağlayıp stop etsek de bu zorlu çalışma sonunda BARAN kardeşimle beraber resimde gösterdiğim şekli nihayet oluşturduk...
    Şekilde (+) yazan ortak artı kutbu.
    Yani şöyle izah edersek led bağlantı yolu ile vites göstergesi yaptığımızı varsayarsak + ve 1 birinci vites
    + ve 2 ikinci vites
    + ve 3 üçüncü vites
    ........
    şu an için yada bu sokete göre en uygunu hatta en kolayı led ile yapılabilecek olan gösterge.
    Yok eğer ben dijital display e de yazarım diyen varsa bana da izah ederse bizimle paylaşırsa memnun olurum.
    Bu arada Stormlord kardeşimin dediği şarj olayını elime ölçü aleti almışken denedim.
    Motoru çalıştırıp aküyü çıkardım. Her türlü far kombinasyonlarında kutup başlarına elektrik geliyordu.
    Neyse daha fazla söze gerek herkese kolay gelsin.....
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Motosikleti
    suzuki xf 650 freewind
    slm arkadaşlar ben de eski bir zealsun kullanıcısıyım
    hatta polen in tr ye tanıtım amaclı getirdiği ilk motorlardan aldım desem yalan olmaz.
    5500 km de sattım motorumu bir abime ve hala ilk günkü gibi
    cin malı tırt bike diyenlere inat hala ilk gunku gibi pırıl pırıl ve hala taş gibi
    kotu sohret yapan diğer cinlilere inat bana actığı en büyük sorun debriyaj teli kmopması ve ampül kesmesi,tel 500tl ve ampül 3500tl
    daha ne olsun
    fakat benimki sonra piyasaya-bayilere dağıtılanlardan cok farklı belirteyim.malzeme işçilik ve bazı küçük parçalar ve şekilleri
    motor burada bir abimde ama hala binip üzerine babalar gibi geziyoruz
    ek sis lambaları,deri çantaları ve biraz daha acılı gidon u ile cok çekici ve güzel
    şimdiki motorum suzuki xf650 ama zealsun gibi dikkat cekmiyor.millet zealsun a hayretle bakıyordu ve cinli olduğuna inanmıyordu.kullanımı cok rahat bir makina,bu paraya alınabilecek en güzel cinli daha ötesi yok derim.kim ne derse desin hacminin ve parasının karşılığını fazlasıyla verir.sorun cıkaran makina sahipleri hataları kendilerinde arasın derim önce.
    sevgiyle kalın.......
    sevgi,saygı,birlik,beraberlik

Motosikleti
    zs150-19

İstanbul'da servis

Merhaba herkese,

Özellikle İstanbul'daki arkadaşlara sorum olacak, malum önümüz bahar, motoru satın aldığım bayiye değil servis hiç bir şey için gitmeyi düşünmüyorum. O nedenle bana öncelikle Avrupa Yakas'ında olmak üzere iyi ve güvenebileceğim bir servis önerirmisiniz? (Karizma demeyin de) Yetkili olması bence şart değil, işini dürüst yapan ve motordan anlayan bir yer olsun yeter.

Yapmak istediklerim : standart bakım, debriyaj ve fren tellerinin 1.sınıf kaliteli olanlarla değişimi mümkünse ön dişli değişimi.

Bu arada lastikleri dubleks (tubeless) ile değiştiren oldu mu? Bazı modellerde jant uymadığı için yine de iç lastik kullanmak gerekiyormuş. Ben değiştirmek istiyorum ama bakalım.

Görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

herkese selamlar.
    august kardeşim anadolu yakasında ii bir ustamız var.gerçi ben motoru seyrantepeden mor motordan aldım.seyrantepede mor motorun servisi ahmet ustada fena diil ama sen yine de pazarlık yapmadan bi şey yaptırma herkes kaptırmaca gidiyo...parçalrı adanadan getirtmeni (kargoyla)tavsiye ederim.

bu arada arkadaşların bi konuda düşüncelerini almka istiyorum malum bu motosiklet aksesuarları gereğinden fazla pahalı bende tektstil işi ile uğraşıyorum en azından elimden gelen şeyleri üretebilirim.mesela şu balaklava denilen şeyi ben yapsm 5 ytl civarı satabilirim hemde kaliteli bi şey yaparım.,şu an 15-20 ytl arasıjda satıyorlar.
    bu işe girişsem acaba satabilirmiyim.mesela fuarda ???
    ne dersiniz...

Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı ydanis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar.
    august kardeşim anadolu yakasında ii bir ustamız var.gerçi ben motoru seyrantepeden mor motordan aldım.seyrantepede mor motorun servisi ahmet ustada fena diil ama sen yine de pazarlık yapmadan bi şey yaptırma herkes kaptırmaca gidiyo...parçalrı adanadan getirtmeni (kargoyla)tavsiye ederim.

bu arada arkadaşların bi konuda düşüncelerini almka istiyorum malum bu motosiklet aksesuarları gereğinden fazla pahalı bende tektstil işi ile uğraşıyorum en azından elimden gelen şeyleri üretebilirim.mesela şu balaklava denilen şeyi ben yapsm 5 ytl civarı satabilirim hemde kaliteli bi şey yaparım.,şu an 15-20 ytl arasıjda satıyorlar.
    bu işe girişsem acaba satabilirmiyim.mesela fuarda ???
    ne dersiniz...

resim filan fena olmaz....

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    arkadaşlar topic baya gerilere düşmüş ya kış geldi millet uyudu sanırım..tüm zealsunculara sevgilerimleee
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    ohooo ölmüşüz biz bunu da yazayım 25 karakter demesin
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

arkadaşlar merhaba
    motorun arkasına 37 lt. shad almayı düşünüyorum sizce çok mu büyük olur???????
    birde balaklava konusunda fikirlerinizi bekliyorum
    saygılar...

wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    Ya nerdesiniz zealsuncu kardeşler hiç gezi yapan yokmu yaz geliyor artık uyanın eskisi gibi topik önlerde olsun kazasız sürüşler herkese
    [COLOR="Green"][B][I]Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    FAZER 800
    Ben fırsat buldukça geziyorum.

Motora neon yaptım.

Kilometre göstergesi ile beraber yakında resimlerini yayınlarım

Kazasız sürüşler...

simsek333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs150-19
    Alıntı wild wolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya nerdesiniz zealsuncu kardeşler hiç gezi yapan yokmu yaz geliyor artık uyanın eskisi gibi topik önlerde olsun kazasız sürüşler herkese
    olmaz olurmu bildigim kadarıyla mersinde yaşiyordun her hafta cennet cehenneme dogru çık kimse olmasa bile yaninda giderken emin ol donuste yaninda cok kişiyle birlikte donersin ama forumdan arkadaşlarla gezi diyorsan onuda ayarlarız
    nıhna minbet mohsen ahhad amaytıhsin

evrimgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 150 Chopper

Yaz geldi , bence de canlanmak lazım.

Gecen sene ılk motoru aldıgımda bır ıkı defa burada sızınle goruslerımı paylasmıstım. Ben Anyalya'dayım. Motora nadır bınıyorum. Su anda hıc bır sorun yok.
    Ama sunu kesınlıkle soylemek gerekıt kı herkesın gozu ustunde..
    Ozellıkle derı canta cok yakısıyor bu alete.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    @muhahha306 neon nasıl taktın akü kaldırıyormu? bende takmayı düşünüyorum piyasada 50ytl civarı taksam uyarmı? sen nasıl yaptın
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Bakalım topic açtık xD
    selamaleyküm beyler, ben düne kadar bayağı sağlam bir sl150 adayıydım, yani kolay kolay kimse beni sl den caydıramazdı ama dün bu topici gördüm ve birden sl150 nöralize oldu dünden beri ilk 20 sayfayı okudum ciddi ciddi bu motoru almaya karar verdim, zaten karar vermemde bayii meseleside etkili oldu burda (maraşta) keeway bayii yokh, nese fazla uzatmiim biraz topicin sonuna doğru geldikçe motorda bayağı sorunlar ortaya çıktığını gördüm, bide fiyatta bayağı bir uçuş olmuş;

size sorum şu, bana hala içten bir şekilde zs 150-19 al diyebiliyormusunuz, diyebiliyorsanız/diyemiyorsanız neden?

(beni bu şüpheye düşüren bir tek arıza sayısının fazla olması )

Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı djnohco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamaleyküm beyler, ben düne kadar bayağı sağlam bir sl150 adayıydım, yani kolay kolay kimse beni sl den caydıramazdı ama dün bu topici gördüm ve birden sl150 nöralize oldu dünden beri ilk 20 sayfayı okudum ciddi ciddi bu motoru almaya karar verdim, zaten karar vermemde bayii meseleside etkili oldu burda (maraşta) keeway bayii yokh, nese fazla uzatmiim biraz topicin sonuna doğru geldikçe motorda bayağı sorunlar ortaya çıktığını gördüm, bide fiyatta bayağı bir uçuş olmuş;

size sorum şu, bana hala içten bir şekilde zs 150-19 al diyebiliyormusunuz, diyebiliyorsanız/diyemiyorsanız neden?

(beni bu şüpheye düşüren bir tek arıza sayısının fazla olması )
    hocam arıza dediğin nedir yaaaa....
    bu arıza diye bahsedilen şeyler emin ol ki ufak tefek problemler.
    ne baş ağrıtır ne yolda bıraktırır ne de aldığına pişman ettirir.
    artı yağ soğutmalı git gidebildiğin en uzak yere....
    GUGUKK kardeşim neon dediğim olay 3X2 adet mor ışıklı çakmak ledi
    emin ol ki çok işe yarıyor
    resimleri yakında paylaşırım.
    kazasız sürüşler...

Motosikleti
    Bakalım topic açtık xD
    hocam arıza dediğin nedir yaaaa....
    bu arıza diye bahsedilen şeyler emin ol ki ufak tefek problemler.
    ne baş ağrıtır ne yolda bıraktırır ne de aldığına pişman ettirir.
    artı yağ soğutmalı git gidebildiğin en uzak yere....
    iyide hocam madem bu motor bu kadar ii neden kendinden daha düşük seviyedeki diğer japonlardan daha ucuz (tahminimce işte bu ufak tefek problemler )

------------------------------------------------------------------------------------
    -------************************************************** *****-------
    ------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar herkese merhaba.
    Bomba gibi bir haberim var size.
    İnanın bunu okuyunca kulaklarınıza yada gözlerinize inanamayacaksınız.
    Şimdiden şok geçirmeye hazır olun.
    (uyarayım da.... )

Evet şekilden ne anladınız????
    Ben söyleyeyim Zealsuncular sıkı durun bu bizim motorumuzun vites göstergesi şeması.
    Evet evet yanlış okumadınız ve gördükleriniz tamamen gerçek....
    Olay ın gelişimi şu şekilde oldu. Guguk kardeşimin gönderdiği kullanma kılavuzunu inceleyince en son sayfa da elektrik şemasında vites göstergesi ibaresi gördüm.(Guguk eline sağlık) Bunun üzerine aldım elime ölçü aletini başladım kurcalamaya.
    Ön far içindeki kablolara dikkatlice bakın. orda 6' lı boş soket göreceksiniz. O soket in renkleri kılavuzda vites göstergesine ait. Yaklaşık 2 saatlik bir çalışma sonunda o sokete ölçü aletini ni dokundura dokundura ki arada kontağı kapalı unutup boş boş arama yapsamda ve vitesleri motor dururken geçirmek zor olsada ve arada bir çalıştırıp şanzımanı yağlayıp yağlayıp stop etsek de bu zorlu çalışma sonunda BARAN kardeşimle beraber resimde gösterdiğim şekli nihayet oluşturduk...
    Şekilde (+) yazan ortak artı kutbu.
    Yani şöyle izah edersek led bağlantı yolu ile vites göstergesi yaptığımızı varsayarsak + ve 1 birinci vites
    + ve 2 ikinci vites
    + ve 3 üçüncü vites
    ........
    şu an için yada bu sokete göre en uygunu hatta en kolayı led ile yapılabilecek olan gösterge.
    Yok eğer ben dijital display e de yazarım diyen varsa bana da izah ederse bizimle paylaşırsa memnun olurum.
    Bu arada Stormlord kardeşimin dediği şarj olayını elime ölçü aleti almışken denedim.
    Motoru çalıştırıp aküyü çıkardım. Her türlü far kombinasyonlarında kutup başlarına elektrik geliyordu.
    Neyse daha fazla söze gerek herkese kolay gelsin.....
    abi varya helal olsun dün vakit çok geçti ben bu sayfalara bakarken olayı tam idrak edememiştim (daha doğru okumamıştım sadece resme bakmıştım ) ama sitede + rep olayı olsa seni +rep kralı yaparlardı herhalde tek kelimeyle kralsın

(hı bu arada resmi sadece benmi göremiyorum yoksa link uçmuşnu )

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arızası olan bir kişi hatırlıyorum bir arkadaş da kaza yaptı o kadar.Motorda sorunu olan arkadaş yok.Bu motorun 2 eksi yanı var o da egzos sesi zayıflığı ve aküyü çok beslemeyen şarj dinamosu.Dikkatli kullanırsan akü ile sorunun olmaz.Egzosa da yapacak çok şey yok.
    Ama seni yolda bırakmaz bu motor.Eğer dandik benzin koymazsan.Depoda pislik bırakmazsan asla tekleme yapmaz.köpek gibi tırmanır.Hızlı değildir ama tırmanışı iyidir.
    Superlight maalesef tırmanmada biraz sıkıntılı ama hızılanması daha iyi.
    Motorun ucuz olmasının sebebi tamamen ithalatçı firmanın fiyat politikası ile ilgili.
    Motomax ve polen farklı şehirlerdeki firmalar.Biri istanbul biri adanadan yönetiliyor.Polen sadece zealsunları getirmiyor bilgisayardan ev elektroiğine bir çok malı türkiyeye pazarlıyor.Ama motomax sadece motosiklet ve ekipmanları işi ilke uğraşıyor.Yani iki firmanın yapısı farklı.aradaki 300-500 milyonluk farkın sebebi de budur.

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    Arkadaşlar; öncelikle herkese merhabalar..
    Bu forumdan zaman zaman fikirlerimi paylaşıyorum burdaki fikirlerden yararlandığım da cok oluyor. Havaların güzelleştiği şu günlerde artık bu forumu daha hareketli ve canlı hale getirmeyi öneriyorum herkese.Mesela eminim ki bazen bunun gibi fikirler ortaya atılmıştır da ben de tekrar güncellemiş olmak adına aynı şehirlerde yaşayan arkadaşların belirlenecek ortak müsait zamanlarda pc başından kaldırıp ,motorlarımızı alıp geziler düzenlemeyi,belki hep beraber halısaha maçı yapmayı falan önermek istıyorum. Öneriye katılan arkadaşlar da msjlarıyla fikir belirtirse hepimiz için cok daha yararlı şeyler cıkacaktır eminim... herkese kazasız sürüşler...

Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı djnohco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide hocam madem bu motor bu kadar ii neden kendinden daha düşük seviyedeki diğer japonlardan daha ucuz (tahminimce işte bu ufak tefek problemler )

-------************************************************** *****-------

abi varya helal olsun dün vakit çok geçti ben bu sayfalara bakarken olayı tam idrak edememiştim (daha doğru okumamıştım sadece resme bakmıştım ) ama sitede + rep olayı olsa seni +rep kralı yaparlardı herhalde tek kelimeyle kralsın

(hı bu arada resmi sadece benmi göremiyorum yoksa link uçmuşnu )

Senin sorun dediğin şeyler baş ağrıtacak şeyler değil.

İlgine teşekkürler...

Ama o kadar anlattık kimsenin dikkatini çekmedi vites göstergesi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler