Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

dün jinlun 150 si olan bir arkadaşla görüştüm.motorundan memmun oldugunu soyledi.ama ağızından kaçırdı 80-90km hızda acayip sallanıyormuş.bir de dedi ki bilirsiniz jinlun 150 hava soğutmalı.zs 150-19 ise yag soğutmalı.uzun yolda hava soğutmalı olmasının daha iyi olduğunu söyledi.siz bu konuda ne dersiniz.hava soğutmalımı, yağ sogutmalımı???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunları daha öncede forumda konuşmuştuk.Yağ soğutma bir direkt motor soğutma sistemi değildir.Yağlama sisteminin bir parçasıdır.Yağ soğutmada ön panelde rüzgarın etkisiyle soğuyan yağ,su soğutmada olduğu gibi silindirlerin çevresinde herhangi bir panelde dolaşmaz.Aksine soğuyan yağ tekrar kartere süzülür ve soğuk yağ ile yağlanmaya devam eden motor daha sağlıklı ve diri çalışır.Hem yağ ömrü uzar hem motor parçaları aşınma oranı düşer.Bu durumda ısınma da minimuma inecektir.
    Motorlar soğutma sistemlerine göre ikiye ayrılırlar.
    1-Hava Soğutma
    2-Su soğutma
    Zealsun Zs-150/19 Hava Soğutmalı bir motosiklet Modelidir.
    Şimdi siz Hava Soğutma mı?-Yağ Soğutma mı? diye sorarsanız sorunun cevabı olmayacaktır.Çünkü yağ soğutması motorun yağlama sisteminin bir parçasıdır.Ayrıca son derece faydalı bir özelliktir.
    İster su soğutma ister hava soğutma olsun farketmez.Ek olarak yağ soğutması olan motorlar her zaman daha sağlıklı çalışacak ve genç kalacaktır..

Criminal cok sagol.herkes bir sey soyleyince insanın kafası karısıyor.
    ama şimdi senin bilgilerinle her seyi daha iyi anladım.

şu an bayii fiyatlarını bilen varmı istanbulda?

kendine iyi davran.

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Selam arkadaşlar ,Ceash kardeşim geçmiş olsun geç öğrendim az hatta hasarsız atlatmışsın umarım son olur ,anladığımca koruma demiri görevini yapmış ,kaza illaki olacak ancak enazından olumsuz sonucu olmasım .Dostlar dün bir arkadaşı daha ZS 150-19 lu yaptık ,Keeway düşünüyormuş ama bende görür görmez ve topic'i inceleyince kararı netleşti (hoşgeldin Tolga)herhalde ayni zamanda plakayı almış olacağız.25 inde 4 yada 5 yeni 150 bayiye geliyor isteyenler bilginize. Crim hoşgeldin bunaldık buralarda ,görüşmek üzere hoşçakalın (Hakanacan mesaj atarım) Husogge dediğim giibi ben 2300 peşine almıştım herhalde yine ayni koşullar olabilir

fener1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı
    .25 inde 4 yada 5 yeni 150 bayiye geliyor isteyenler bilginize. Crim hoşgeldin bunaldık buralarda ,görüşmek üzere hoşçakalın (Hakanacan mesaj atarım) Husogge dediğim giibi ben 2300 peşine almıştım herhalde yine ayni koşullar olabilir
    Alan arkadaşlara hayırlı olsun inşallah kazasız kullanırsınız.
    Hangi bayi olduğunu bana özelden bildirebilirmisin.?

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı
    Bunları daha öncede forumda konuşmuştuk.Yağ soğutma bir direkt motor soğutma sistemi değildir.Yağlama sisteminin bir parçasıdır.Yağ soğutmada ön panelde rüzgarın etkisiyle soğuyan yağ,su soğutmada olduğu gibi silindirlerin çevresinde herhangi bir panelde dolaşmaz.Aksine soğuyan yağ tekrar kartere süzülür ve soğuk yağ ile yağlanmaya devam eden motor daha sağlıklı ve diri çalışır.Hem yağ ömrü uzar hem motor parçaları aşınma oranı düşer.Bu durumda ısınma da minimuma inecektir.
    Motorlar soğutma sistemlerine göre ikiye ayrılırlar.
    1-Hava Soğutma
    2-Su soğutma
    Zealsun Zs-150/19 Hava Soğutmalı bir motosiklet Modelidir.
    Şimdi siz Hava Soğutma mı?-Yağ Soğutma mı? diye sorarsanız sorunun cevabı olmayacaktır.Çünkü yağ soğutması motorun yağlama sisteminin bir parçasıdır.Ayrıca son derece faydalı bir özelliktir.
    İster su soğutma ister hava soğutma olsun farketmez.Ek olarak yağ soğutması olan motorlar her zaman daha sağlıklı çalışacak ve genç kalacaktır..
    sana katılıyotum arkadaşım ancak bunun dışında yağ soğutmalı motorda vardır yani 3 çeşittir 2 değil wv 1302 ve 1303 serileri yağ soğutmalıdır yani onların tek artısı dediğin gibi devirdaim olayı var motor bloğu etrafında bizim motorda varmı bilmiyorum ama bizimkide yağ+hava soğutmalı
    http://e.domaindlx.com/skaraman/hararet.htm
    neyse gelelim bizim motora
    yayı gösterdiğim noktadan biraz büktüm mengenede arka sehpa yayı sallanma kesildi
    bi demircide 2 dakikanızı alır
    bilginize

teknıkmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet sehba yayları çok uzun ani kapanmada yerinden çıkıyor ama bunlar kurulum aşamasında servis tarafından ayarlanmalı istisna olmuş olabilir

ayrıca şunu da açıklamak lazım bu motor hem hava hem yağ soğutmalıdır
    hem likit hem hava soğutmalı motorlarda vardır ama en verimlisi gelişmiş bir çok modelde olduğu likit soğutmadır.....Sebebi ise likit olan yani su bazlı sıvılar daha çabuk soğur. Yağ ise tahmin edebileceğiniz gibi su bazlılardan daha yavaş soğumakta o sebeble yüksek hacimli makinalarda ve racing motosikletlerde hep likit soğutma tercih edilir.AMA chopper ve cruiser cinsi motosikletler genelekçi akım ve müşteri portföyünüde düşünerek her zaman hava soğutma nadirende likit soğutma kullanırlar (shadow ve ıntruder)ha bu arada yağ soğutmada likit soğutma kabul edilir
    regal raptor hariç çinli motorlar bile su radyatörlü soğutma kullanmazlar.Yada en azından ben görmedim..
    Sıvılar soğukta donarlar eğer anti freze koymassak özellikle bizim memleketlerde radyatör motor bloğu hatta silindir bile patlayabilir ve bir kaç kez şahit oldum..özellikle sonbaharda geziye çıkan ve anti freze nedir bilmeyen sıcak memleketli arkadaşlarım sabah uyandıklarında hoş olmayan sürprizlerle karşılaştılar...
    Ama yağ radyatöründe bu sorun olmaz..sürekli temiz vizkositesi yüksek
    kaliteli yağ kullanırsak hem motor yıpranmaz hemde motor aşırı sıcakta bile hararet problemi çekmez
    aklımda kalan en kötü hava soğutmalı motor moto guzzi dir onun yatık Vtwin motorundan bacaklarıma esen kavurucu rüzgar geceleri uykumun içine ederdi.
    neyse iyi örneklerde var tabii harley-dragstar-virago-vs.vs
    her keze selamlar
    düşen arkadaşlarada tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    tenıkmotor arkadaşım verdiğin bilgiler için sağol
    sende bu saate benim gibi nettesin bakıyorum birde sana bişi sormak istiyorum
    bizim motorda yağ filitresini biz deiştirebilirmiyiz çunku 800 km de bir yağı deiştirin demiştin kendimiz yag filitresini deiştirebilirmiyiz
    olursa nası bi filtre alacaz

emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    öncelikle çok büyük geçmiş olsun ceash çok üzüldüm yeni geldim eve ve bi duş alayım dedim ve duşta düşündüm çıkınca ne yapacağım diye ve burayı sizleri özlediğimi farkettim o yüzden sakın beni siz dostlarımsız bırakmayın dikkatli olun

Bu arada çalışan mekanizmaya etki eden herşey soğutmanın veya ısıtmanın bir parçasıdır aynen hava gibi likit yani sıvı soğutma sistemi olsun olmasın çoğu motor sorunsuz olarak yoluna devam edebilir ama sıvı soğutma sisteminin faydası ilerleyen km lerde ortaya çıkar motor ömrü çekiş gücü gibi yağ soğutmalı motor kavramında ise soğutmanın parçası olan yağ sistemin en önemli parçasının motorun içinde devrini gerçekleştirdiği için bence en sağlıklı soğutma sistemidir (kendimce) çünkü tek faydası soğutma değil uzun motor ömrü sağlıklı bir çalışma sistemi olarakta yıllar sonra bile karşımıza çıkacaktır diye düşünüyorum
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

ozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 (2006)
    Selam Arkadaşlar öncelikle düşen arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.
    benim bi honda titanım vardı öğrenmek için almıştım artık baya bi sorun vermeye başladı ve değiştirme hatta sıfır motor alma zamanı geldiği için sattım motorumu.
    mondial in 250 lik chopperını almayaı düşünüyodum sonra keewayin 150lik motorunu gördüm.
    çok daha iyi motor dedim onuda baya bi araştırdım aklımda keeway vardı.
    bi iş için alanya ya gittim bi zealsun gördüm, "o kadar motor gördüm bunu görmedim" dedim :D neyse gittim motorun yanına baya bi inceledim,
    bu arada topiğin hepsini okudum... sonuç zealsun alınır abicim..
    öncelikle motor kaliteli ve güzel kaatine vardım fiyatı çok daha iyi diğerlerine kıyasla... O da yakın zamanda çözülür inş...
    ankarada oturuyorum bayi numarasını aldım ve yarın ilk iş adamı arayıp dükkanın nerede olduğunu öğrenmek...
    servis ne durumda... Yedek parça durumu nedir ne değildir (Ankarada)
    yakında bende aranıza katılırım inşallah :D görüşmek dileğiyle....
    O.Z.Y.

benim zs150-19 bir baska bahara kaldı. bir kac bankadan kredi basvurusu yaptım onlarda olumsuz oldu.1000ytl nakitim var 1500 ytl de kredi alıp bu motorun sahibi olmak istiyordum olmadı.
    sizin tavsiye edeceğiniz bir başka yöntem varmı?

kendinize iyi davranın

[QUOTE=hakanacan]sana katılıyotum arkadaşım ancak bunun dışında yağ soğutmalı motorda vardır yani 3 çeşittir 2 değil wv 1302 ve 1303 serileri yağ soğutmalıdır yani onların tek artısı dediğin gibi devirdaim olayı var motor bloğu etrafında bizim motorda varmı bilmiyorum ama bizimkide yağ+hava soğutmalı[QUOTE=hakanacan]

Dostum Wv lerde hava soğutmalı.Yağ soğutması da var.Bende vardı tospağa ondan biliyom
    Ancak 3 çeşit olayı doğru değil.Motor tekniği kitaplarında da yazar motorların soğutma sistemlerine göre 2 ye ayrıldığı.
    Ancak şöle bişey var 1940 lı yıllarda Rusya gibi soğuk ülkelerde ve savaşlarda kullanılan jiplerde sadece yağ radyatörü ve silindir bloğu çevresinde yağ panelleri kullanıldı.Fakat bu motorların teknolojisi çok basitti ve tutunamadılar.Wv tospağalarda bu dediğim jenerasyonun son örnekleridir.Günümüzde artık bu uygulanmıyor.
    Gelelim bizim motorda.Bizim motorlarda paneller yok dikkat edersen silindir ince ve sadece kapaklardan oluşuyor.Zaten panel koyup yağ gezdirselerdi hem bu pahalı olurdu hemde zaten az olan motorun sesini hiç duyamazdık.

selam millet

herkeze selam

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Arkadaşlar Hakan'la motoru alırken orda tanıştım. Hakanın dediklerine katılıyorum altına imzamı atarım(Forumun hepsini okdudum onun için diyorum) biz hep haberleştik bunun çok yararı oldu. İşlerimden dolayı foruma giremiyordum. Geçtiğimiz hafta servise götürdüm çok memnunum motorumdan alıcak arkadaşlara tavsiye ederim. Her ne kadar biraz problem yaşadıysamda memnunum, motoru teslim alırken benzin göstergesi çalışmıyordu, ayrıca aküdede problem yaşadım. Çok anlamıyorum motordan arkadaşlar yardımcı oluyor. Bakıma götürdüğümde aküsünü ücretsiz değiştirdiler. Benzin deposunu yapamadılar, çünkü arızalı çıktı. Bu hafta sonu istek yaptılar yenisi gelecek göstergenin değiştirecekler ve onada artı para vermiycem. Motorun servisi seyrantepede bende çok yakın oturuyorum oraya o yüzden işim kolay dediğim gibi arkadaşlar forumu baştan sona göz attım. Ben hiç motor kullanmadım hayatımda çok istekliydim ve bu motoru aldım arkadaş tavsiyesiyle ve şimdi çok iyi kullanıyorum 1 haftada öğrendim vites olayı karışık gelmişti çözdüm iki kişi dik yokuştan bile kalkabiliyorum zaten araba kullandıgım ve hevesli oldugum için öğrenmek sorun olmadı ama A2 ehliyetim yok. Sürücü kursuyla anlaştım 120 ytl B den A2 farka. İnşallah 1 temmuz'da gircem sınava ve alıcam ehliyetimi. Düşünün ehliyetim yok ve şuan 970 km yaptım bir ay içinde polise yakalanmadan tam 4 kez köprülerdende geçiş yaptım ama korkmuyor değilim ehliyetsiz kullanmak çok sakat. Bence bu motorun biraz direksiyonu agır(rüzgarlık ve farlar agırlık yapıyor ama şık duruyor) insan alışıyor. Koruma demirleri çok işe yarıyor kumda ön fren yaptım ve yatırdım motoru hemde iki kişiydik koruma demiri sayesinde düşmedik bile sadece yan yattık. ilk başlayacaklara tavsiye ederim(korkanlara) görünüşüne aldanmayın. Kullanımı çok basit daha sonra tekrar görüşmek dileğiyle...HOŞÇAKALIN!

Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    ooo şanlı hocam sende gelmişin sonunda
    gerçi seninle telefonda da konuşuyoruz ama
    şu 28 indeki sapnca gezisine sende gelsene sanırın 4 kiş olacaz
    yanı aramıza katılman lazım
    criminal sende katıl artık aramızda görmek isteriz

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı husogge adlı üyeden alıntı
    benim zs150-19 bir baska bahara kaldı. bir kac bankadan kredi basvurusu yaptım onlarda olumsuz oldu.1000ytl nakitim var 1500 ytl de kredi alıp bu motorun sahibi olmak istiyordum olmadı.
    sizin tavsiye edeceğiniz bir başka yöntem varmı?

kendinize iyi davranın
    Çetelem kredisi için başvuru yaptınmı normalde herkese kredi veriyorlar anadolu çetelem diye geçiyor motosiklet bayisi ile görüşürsen sana yol gösterir. Bende kredi çekicem öncelikli olarak bireysel kredi çekicem eğer alamazsam en son çetelemi kullanıcam çünkü faiz oranı biraz tuzlu çetelemde.

ozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 (2006)
    Ben mondial CMT250 almaya karar verdiğimde kefil bulamadığım için anadolu STR adına bi şirket 3000 YTL ye 24 ayda 4250 gibi bi şey ödeyecektim...

Tavsiyem Banka Kredisi faizi kredi kartına oranla daha düşük ve vade daha uzun ödeme kolaylığı sağlıyo ben şimdi maaşımın yattığı bankadan alacam ama taşıt kredisi değil Nakit Kredisi...
    Zealsun zs150-19 un fiyatı Ankaradaki bayine fiyatı 2600 YTL plaka masrafıda içinde. ben önceki motordan kalan 400 YTL yi yatırdıktan sonra 2200 e kredi kartına peşin fiyatına 4 taksit dediler bu fiyat beni aşacağı için kredi çekecem..

Taşıt Kredisinde 3000 YTL ye 3500 YTL ödeyecektim ama 3000 i alırken daha 300 YTL vergisi kesilecek ve Ruhsat rehinli olacak diye bankadaki görevli arkadaşlar sağolsun beni yönlendirdiler şimdi bankadan 2200t YTL ye 24 ayda 2720 ödeyecem
    O.Z.Y.

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı setr74 adlı üyeden alıntı
    hocam rodajda bu motoru uzun yola sürmenin (kastım 400 450 km kadar) zararı olurmu motor hacmi düşük ama yağ soğutması var sonuçta

hocam motorun soğutma sisteminin ne tarz olduğu fark etmez.. nihayetinde rodaj motordaki, aktarma elemanlarındaki kısacası tüm hareketli parçaların birbirine alışma sürecidir. eğer rodaj süresi bitmeden makinayı uzun yola vurursan motorun sağır olabilir.. rodaj süresince motoru değişken viteslerde ve değişken devirlerde kullanmalısın, ha bir de unutmadan 5500-6000 devrin üstüne çıkmamaya gayret et..
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    Blacat daha bugün hakanacan la görüştüm ben rodajı ankara istanbul git gel yaparak çözmeyi düşündüm tabiki önce bi 100 km kadar şehir içi yaptıktan sonra uzun yolda (rodaja uygun kullanıldıktan sonra) makinanın sağır kalmasının mantığını biraz açabilirmisin ilk defa senden duyuyorum bunu çünkü
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

Dostum uzun yolda sabit gaz gidersin.Bu da yeni açılan motor için uygun değildir.Rodajda sabit gaz motoru sağır bırakır sık sık vites değiştirmeli motoru her devirde ve vites aralığında gaza doyurmalısın.Böylece motor her viteste devrini almaya alışacak ve parçalarını ona göre aşındıracaktır.
    Uzun yolda bunu yapamazsın.
    Blacat bunu anlatmaya çalışmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler