Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Lifan 200 GY-6 Cross kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar bende de Lifan lf200 gy 6 var fakat grenaj bulamıyorum.Acaba satan bır yer varsa soyleyebılırmısınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aynı konuda diğer bir başlığa da yazdım. Fakat buraya da yazmak istedim.
    https://www.facebook.com/TurkmenDagl...type=3&theater

Ortada ilginç bir durum var. O da şu:
    Bu motoru satın almaya niyetlenenler, daha ziyade -haklı olarak- taşraya konumlandırılmış S3 bayileri tercih etmeliler.
    Bununla ilgili hikayemi yukarıdaki facebook linkime yorum olarak yazdım. Fakat yorum kapalı kalıp dikkat çekmeyebileceği için buraya da yazayım:

Bizim "büyükşehir" lakaplı Eskişehir´de (merkezde) bayi görünen iki beyaz eşyacı bana bir hafta boyu kök söktürdü.
    Meğer birinin bayiliği zaten iptal edilmiş. Diğeri ise, kendisini muhtemelen demiryolları müdürü filan sanan birinin müdüriyetinde. Bana "kapora bırak getirteyim" diyor. Arıyorum, "şimdi toplantıda" ayakları ( Ki, bu şu kıçı kırık çiftlik ülksinde furya olup çıkmış "toplantı" işi beni çıldırtır ). Bir ilçede güya S3 bayii var fakat adamların telefonları açılmıyor.

Nihayet, bir satış sitesinden ilanını gördüğüm Isparta S3 bayii Murat Mahmut Bey ile telefonda tanıştık.
    Murat Bey, Wolkswagen minibüsünü bu işe tahsis edip 300km yoldan motoru evime getirdi.
    Yetmedi, mahallede deneme sürüşü yaptırdı. "Mesele değil, beğenmezseniz götürürüm" dedi.
    Fakat böyle bir durumda insan gerçekten mahçup düşüyor.
    O da yetmedi, nereden tahmin edilir ki, 25 yıl bisiklet sporu ile bir şekilde iştigal etmiş ( 5 yıl sporcu, kalanı -ülkede bisiklet sporu olmaması sebebiyle- yatan cinsten antrenör ) biri, 49´unda motora kalksın ve fakat A2 ehliyeti olmasın.

Böyle olunca, -ehliyete kadar geçecek zaman için- motoru birinci kattaki evime de çıkarttılar.
    Böyle de olunca, arkadaki çanta, odanın içinde komik duran kilit ve dizlikleri almak da vacip oldu ( kredi kartına taksitle). Aslında yarım düzine kask da getirmişlerdi fakat bana olmadılar. XXL gönderecekler.

Diyeceğim, motoru tanımam etmem, zaten motosikletten anlamam da. Ve bunları reklam olsun diye yazıyor da değilim.
    Fakat bizimkisi, "iyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş" sözünün bir tezahürü oldu.

"Bu motor beni 150 km yarıçapa ve 500m.den 2000m.ye götürebilir mi?" diye içten içe ve muhtemelen "Çince" sızlanıp dururken bu başlığa da tesadüf ettiğim iyi oldu.

Murat Bey Kardeşime şöyle sordum:

- Dün bana liste fiyatından 100 TL fazlasına Black Cat satmaya çalışan adamın birinin dükkanında gençten iki tanesi ile tanıştım. Acemiyiz ya, biri 97 model hurdasını bana itelemeye çalışıyor. Diğeri ise, Kuba´cının şıracısı. SOHC işini anladık da 150cc ne olacak? Küçük jantlar ise cabası. Gençler balerin gibi. Nereden bakılsa 65-70 kg.lar. Biz ise olmuşuz iç çamaşırla 85kg. Nasıl olacak bu iş?

Cevap:

- Abi, motora iki kişi binmedikten sonra sorun yok

Arkadaşlar abiler, bende xplore aldım rodaj vs bitti, ancak normalde motorlarda rastlamadığım bir sorunu var makinanın, birincisi 150cc kuba strike kadar bile tekere gelmiyor makina debriyajı birden saldığımda sanki o kendi içinde yavaşça bırakıyormuş gibi hissettiriyor, birde alt devirlerde tek tek silindirin vuruşunu hissediyorum resmen, bu tarz bir durumda neye baktırmam gerek ne sorun olabilir yada bu modeller böyle diyerek bana ekmek yokmuş mu dicem

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı ExMachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar abiler, bende xplore aldım rodaj vs bitti, ancak normalde motorlarda rastlamadığım bir sorunu var makinanın, birincisi 150cc kuba strike kadar bile tekere gelmiyor makina debriyajı birden saldığımda sanki o kendi içinde yavaşça bırakıyormuş gibi hissettiriyor, birde alt devirlerde tek tek silindirin vuruşunu hissediyorum resmen, bu tarz bir durumda neye baktırmam gerek ne sorun olabilir yada bu modeller böyle diyerek bana ekmek yokmuş mu dicem
    Motorun orjinal dişli oranı alt devirlerde tork üretmeye uygun yapılmamış.Ben arka dişliyle hiç oynamadan 17 olan ön dişliyi 15 dişliyle değiştirdim.Sonuç gayet iyi oldu.Yüksek devirlerde haliyle titreme arttı ama ana yollarda vitesi 4'e düşürme diye bir olay kalmadı.Honda cbf 150'nin 15 lik dişlisi birebir uyuyor.titremeyle ilgili sorun olduğunu zannetmem.Balansör olmamasından kaynaklıdır.10 bin km ye geldim alttan o vuruşu hissede hissede.

Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun orjinal dişli oranı alt devirlerde tork üretmeye uygun yapılmamış.Ben arka dişliyle hiç oynamadan 17 olan ön dişliyi 15 dişliyle değiştirdim.Sonuç gayet iyi oldu.Yüksek devirlerde haliyle titreme arttı ama ana yollarda vitesi 4'e düşürme diye bir olay kalmadı.Honda cbf 150'nin 15 lik dişlisi birebir uyuyor.titremeyle ilgili sorun olduğunu zannetmem.Balansör olmamasından kaynaklıdır.10 bin km ye geldim alttan o vuruşu hissede hissede.
    explorer 200'de balansör yok mu ? önceki sayfalarda var olduğu yazılmış

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Güneş Balkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    explorer 200'de balansör yok mu ? önceki sayfalarda var olduğu yazılmış
    Diyen halt etmiş
    Önden balansorlu motor bloğu var...
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyen halt etmiş
    Önden balansorlu motor bloğu var...
    RamonRojo nickli arkadaş yok demiş.Üstteki postta alıntı yapıp kalın gösterdiğim yer.Motosikleti kısmında da explorer 200 yazıyor ondan sordum.Altta tekrar alıntılıyorum.

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Arkadaşlar halt ettim mi etmedim mi bilemiyorum ama motorda elciklerde ve ayak peglerinde hafiften titreşim var.Ha ben pek rahatsız olmuyorum ama rahatsız olacak olanlarda çıkacaktır. Balansör varsa da bu kadar titrememesi lazım diye düşünüyorum.O yüzden vakti zamanında balansör yok yazmışım.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Itecekli cg tip motorlarda titreşim oluyor nispeten
    Yeni tip egzantirik zincirli üstten egzantirikli motorlarda titreşim hem daha az oluyor hemde yuksek devir çevirmeleri daha kolay oluyor.
    RamonRojo bunu beğendi.

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Itecekli cg tip motorlarda titreşim oluyor nispeten
    Yeni tip egzantirik zincirli üstten egzantirikli motorlarda titreşim hem daha az oluyor hemde yuksek devir çevirmeleri daha kolay oluyor.
    bende de şu anda mondial mg 125 var cg diye bilinen motordan deli gibi peglerde ve selede titreşim hissediyorum. öyle ki ayaklarım uyuşuyor. xplor da ki balansör sormanın asıl nedeni bu aslında titreşim benim için oldukça önemli

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Valla arkadaş itecekli modellerde yuksek devirde her turlu titresim oluyor
    Ancak motorda guc artinca dip gaz gereksinimi azaliyor makina zaten gidiyor
    Onun icin sizin modelden daha az rahatsiz eder
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    bende de şu anda mondial mg 125 var cg diye bilinen motordan deli gibi peglerde ve selede titreşim hissediyorum. öyle ki ayaklarım uyuşuyor. xplorer da ki balansör sormanın asıl nedeni bu aslında titreşim benim için oldukça önemli
    Bende de mondial mg 125 vardı.Mondial kadar titremiyor. Orjinal 17 dişli var önde.Ben Bursa'da bayır çok olduğu için 15 'e düşürmüştüm.Bu haliyle bile mondial kadar titremiyor ve kesinlikle hiçbir vidası gevşemedi.17 dişli uzun yol yaparım derseniz ideal olur.Zaten o haliyle çok az titriyordu.Neredeyse bütün konuları takip ediyorum japon dahil her motorda can sıkıcı sorunlar çıkabiliyorken.Bu ve daha önce kullandığım 3 lifan motorda zerre sorun yaşamadım.Tek yaptığım 2000 km de bir yağ değiştirmek,Tapa gaz gitmemek o kadar.Ama iç ve dış lastikler kesinlikle değişmeli..
    cenkito bunu beğendi.

Bende de mondial mg 125 vardı.Mondial kadar titremiyor. Orjinal 17 dişli var önde.Ben Bursa'da bayır çok olduğu için 15 'e düşürmüştüm.Bu haliyle bile mondial kadar titremiyor ve kesinlikle hiçbir vidası gevşemedi.17 dişli uzun yol yaparım derseniz ideal olur.Zaten o haliyle çok az titriyordu.Neredeyse bütün konuları takip ediyorum japon dahil her motorda can sıkıcı sorunlar çıkabiliyorken.Bu ve daha önce kullandığım 3 lifan motorda zerre sorun yaşamadım.Tek yaptığım 2000 km de bir yağ değiştirmek,Tapa gaz gitmemek o kadar.Ama iç ve dış lastikler kesinlikle değişmeli..
    Valla önümüzde ki aylarda bir adet bende edinicem inşallah. Titreşimli gelirse de satarım artık napayım = )

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Valla önümüzde ki aylarda bir adet bende edinicem inşallah. Titreşimli gelirse de satarım artık napayım = )
    Üzerindeki dişli oranıyla titreşim az seviyede bu da sizi rahatsız etmez muhtemelen.Alırsanız memnun kalacağınız bir motordur.O kadar sorunsuz ki sıkıldığım halde satmaya kıyamıyorum.Tavsiyem aldığınız gibi iki kaliteli iç ve dış lastik almanız.Bir de benzin deposunu ağzına kadar doldurmayın taşma yapıyor.Onun dışında sıkıntısız bir motor.

bende almayı düşünüyorum piyasada bolca 2016 model var sizce alınır mı ?

Arkadaşlar grenaj nasıl bulurum lf200gy6 ya bana bi site ismi yada bi telefon

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)