Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Joymax da hararet ibresi analog sanirim.

Gosterge panelini söküp,hararet gosterge kismina bakmalisiniz,

Gös.arkasindaki Soketleri sökün ve biraz bekleyin,ardindan takin.

Sigorta kutusunda,cooler bolumundeki sigortaya bakin.

Göstergeyi başka bir joymax göstergesi ile denedik , gösterge de problem yok ama servis sigorta kutusuna hiç bakmadı. Sigorta kutusunun nerede olduğunu biliyor musunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı volkan190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergeyi başka bir joymax göstergesi ile denedik , gösterge de problem yok ama servis sigorta kutusuna hiç bakmadı. Sigorta kutusunun nerede olduğunu biliyor musunuz ?
    Muhtemelen on kafadadir.

Joymax fuse box yazin gorsellerde var detaylar.

Sizin işinizi sanayide oto elektrik isi yapan saglam bir usta cozer.ölçu aletiyle(voltmetre veya ampullu kablo)tek tek fişlere bakacak.oksitlenme veya temassizlk var mi diye.

Ayrica boyle bir arizada,sigorta kutusuna bakmayan servise ben adimimi atmam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Sizin motorun gostergesini,baska joymax a mi takip denedi?

Yoksa

Baska joymax taki gostergeyi sizin tesisatta mi denedi

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Bilgilendirme için çok teşekkürler. Başka joymax göstergesi benim motorumda denendi. Aslın şöyle garip bir durum var , motorun üstündeki müşürleri çıkartap tekrar takında yada gösterge panelinde ki soketi tekrar çıkartıp takınca 1-2 hafta düzgün gösteriyor ,sonrasında yine sapıtıyor. Motora çakar ve alarm takmışlar bu sebepten de olabilir mi diye düşünmüyor değilim. Haftasonu başka bir servise gideceğim. Tanıdığım oto elektrikçisi olmadığı için kasap bir oto elektrikçisine denk gelmekten korkuyorum açıkcası, o yüzden sanayiye hiç gitmedim.

Motosikleti
    ......
    Bilgilendirme için çok teşekkürler. Başka joymax göstergesi benim motorumda denendi. Aslın şöyle garip bir durum var , motorun üstündeki müşürleri çıkartap tekrar takında yada gösterge panelinde ki soketi tekrar çıkartıp takınca 1-2 hafta düzgün gösteriyor ,sonrasında yine sapıtıyor. Motora çakar ve alarm takmışlar bu sebepten de olabilir mi diye düşünmüyor değilim. Haftasonu başka bir servise gideceğim. Tanıdığım oto elektrikçisi olmadığı için kasap bir oto elektrikçisine denk gelmekten korkuyorum açıkcası, o yüzden sanayiye hiç gitmedim.
    Rica ederim

Takilan musur orjinal mi?

Belli bir sicakliktan sonra sapitabilir.

Benim basima geldi.

Termostat ne durumda

Çakar gibi gereksiz aksesuarlari söķün.

Alarm dursun(arada röle var mi),aku amperini ölçun.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim

Takilan musur orjinal mi?

Belli bir sicakliktan sonra sapitabilir.

Benim basima geldi.

Termostat ne durumda

Çakar gibi gereksiz aksesuarlari söķün.

Alarm dursun(arada röle var mi),aku amperini ölçun.
    Takılan müşür orjinal.

Evet belli bir sıcaklıktan sonra sapıtıyor gibi . Cihaza bağladıklarında hararet normal seviyede.

Termostat ile ilgili bir sorun yok sanırım , 3-4 kere olduğu yerde fan açtırdılar.

Alarmı ön göğüsün içine izole etmişler , hiç açıp bakmadım.

Motosikleti
    ......
    Takılan müşür orjinal.

Evet belli bir sıcaklıktan sonra sapıtıyor gibi . Cihaza bağladıklarında hararet normal seviyede.

Termostat ile ilgili bir sorun yok sanırım , 3-4 kere olduğu yerde fan açtırdılar.

Alarmı ön göğüsün içine izole etmişler , hiç açıp bakmadım.
    Detayli bakmadan bilemem ama

Tahminim.

Kablolardan birisi yakin temastan dolayi ısınıyor veya şase yapiyor bir yerler.

Cakar veya alarm takarken,kablo birlesimlerine lehim yerine elle baglanti yapilmasi uzun vadede boyle sorunlar cikartiyor(oksitlenme,su temasi,yaz,kış,nem vs.)

Wurth Contact spreyi soketlere,kablo yerlerine eklere uygulayin.bir de boyle deneyin.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    İstanbulda önerebileceğiniz bir yer var mıdır ? Motoru aldığımdam beri bir türlü bu sorunu çözemedim. Benim de elektriksel olarak çok bir bilgim yok açıkcası . Sadece yağ değişimlerimi kendim yapıyor. Başka sorun olduğunda yetkili servise gidiyorum.

Motosikleti
    ......
    Istanbulda degilim,

Tommygun var forumda

Daha once sym kullandi

Tanidigi usta vardir,yardimci olur size.

Ustaya gidince,radyator sisteminin havasinida almasini söyleyin.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Teşekkürler. Antifirizi yeni değiştirdim. Servis havasını aldı , ve test amaçlı 2-3 kere fan açtırdı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbulda önerebileceğiniz bir yer var mıdır ? Motoru aldığımdam beri bir türlü bu sorunu çözemedim. Benim de elektriksel olarak çok bir bilgim yok açıkcası . Sadece yağ değişimlerimi kendim yapıyor. Başka sorun olduğunda yetkili servise gidiyorum.
    Merhaba, Sym Wolf kullanırken Kartal'da bulunan Altan Motor , Güngören'de bulunan Moto Punto - Seyfullah Usta'dan çok memnun kalmıştım. Ataşehir Sevpa Motor , Kasımpaşa Artı Grup da duyduğum iyi servislerdendir. Z-Garaj Sym servisiyken oranın baş ustası Recep Usta vardı, ayrıldı ve kendi yerini açmıştı, o usta da çok iyidir. Z-Garaj'ın yukarısında bir yere dükkan açmıştı en son.
    levend84, volkan190 ve Alman_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Sym Wolf kullanırken Kartal'da bulunan Altan Motor , Güngören'de bulunan Moto Punto - Seyfullah Usta'dan çok memnun kalmıştım. Ataşehir Sevpa Motor , Kasımpaşa Artı Grup da duyduğum iyi servislerdendir. Z-Garaj Sym servisiyken oranın baş ustası Recep Usta vardı, ayrıldı ve kendi yerini açmıştı, o usta da çok iyidir. Z-Garaj'ın yukarısında bir yere dükkan açmıştı en son.
    Abi yorumun için çok teşekkürler. Bir durum değerlendirmesi yapıp aksiyon alacağım.
    tommygun bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Recep usta z garaja yakın yerde iki teker garaj diye yer açtı. Sevpa motordan uğur ustada z garajdan çıkmaymış dediğiniz gibi z garajdan çıkan kendi servis yerini açıyor. Berberler de kalfa olarak çalışıp kendi berber dükkanlarını açma işine benzetiyorum. Şimdi de orada engin usta var. Z garaja gitmeyi bıraktım. Sevpa motor her işi görüyor. En son soğukta çalışmama için motoru bıraktım. Subap ayarını yaptırdım. Şimdi sorun yok.
    tommygun, volkan190 ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Recep usta z garaja yakın yerde iki teker garaj diye yer açtı. Sevpa motordan uğur ustada z garajdan çıkmaymış dediğiniz gibi z garajdan çıkan kendi servis yerini açıyor. Berberler de kalfa olarak çalışıp kendi berber dükkanlarını açma işine benzetiyorum. Şimdi de orada engin usta var. Z garaja gitmeyi bıraktım. Sevpa motor her işi görüyor. En son soğukta çalışmama için motoru bıraktım. Subap ayarını yaptırdım. Şimdi sorun yok.
    Bende sevpa'ya gidiyorum. çokda memnunum. Size de ben tavsiye etmiştim sanırım. Ancak hararet göstergem ile ilgili sorun çözülemedi bir türlü karmaşık bir problem sanırım , Çünkü gerçekten uğraştırlar. Bu yaz uzun yol planlarım var hararet göstergesi olayını biran önce çözmem gerekiyor
    levend84 bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bende sevpa'ya gidiyorum. çokda memnunum. Size de ben tavsiye etmiştim sanırım. Ancak hararet göstergem ile ilgili sorun çözülemedi bir türlü karmaşık bir problem sanırım , Çünkü gerçekten uğraştırlar. Bu yaz uzun yol planlarım var hararet göstergesi olayını biran önce çözmem gerekiyor
    Daha önce biliyordum ama gitmiyordum. Ta ki zgaraj da selektör düğmesi çalışmadığı için z garaja gittiğimde hiç bakmadan etmeden kumanda değişecek dediler 3 sene önce 400 tl para istediler. Sonra gelirim deyip oradan çıkıp sevpa motora gittim. Ahmet usta sağolsun. Açtı baktı kurcaladı etti çalıştı. 2 dk sını aldı sadece o günden sonra hep sevpaya giderim gerek bakım gerek arıza için. 50 bin km dir z garaja gittim yetti. Sevpa motordan başka yere gitmem artık. Altan motor uzak kalıyor. Olmadı iki teker garaj var recep usta.
    volkan190 ve levend84 bunu beğendiler.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Nerde joymaxciler ya joymax bulusmamiz yok mu

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler