Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 150RF

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150RF
    mondial150 RF Teknik Özellikler
    Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 151cm³
    Silindir Çapı ve Strok : 57,4 x 57,8
    Silindir Çapı ve Strok : 9.2:1
    Maksimum Tork : 8,5 NM / 7000
    Soğutma : Fan Soğutma
    Çalıştırma : Elden Ve Ayaktan Marşlı
    Ön fren : Disk
    Arka fren : Kampana
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 5 Lt.
    Ön Lastik : 130 / 60 – 13
    Arka Lastik : 130 / 60 – 13
    Ağırlık : 100 kg
    Boyutlar U-G-Y mm : 1845 x 660 x 1105
    Şanzıman : Otomatik

FİYAT: 1.808.00 TL.
    Kullanıcı Yorumu: çok gorsel olarak hoş motor. 1.808.00 Tl motor için çok hoş goruntulu ve performansı ınanılmaz derecede iyi 130-140KM hız yapıyor youtubede videoları var vede 2 yıl garantılı nolursa olsun garantısınden bedavaya degısıyor. yaygın mondial servıs ağı ucuz yedek parcasıyla memnunum kısaca 2 bin km yaptım şuana kadar hiç sorun yaşamadım. sadece 100den sonra yolda çukur varsa baya uzerınden sarsabılıyor ama duz yolda cok rahat hızlanıyor runner kadar olmasada kafa tutabılıyor ruhsatında 151cc olarak gozukuyor kısaca bunlar paylasıcaklarım sorularınıza cevap verırım (: kısaca onerırım bu motoru.
    ve motoru aldıgınızda mondial bayii size kilit + arka çanta + koltuk üstü brandası + kask hediye veriyor!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:59 ----------

mondial150 RF Teknik Özellikler
    Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 151cm³
    Silindir Çapı ve Strok : 57,4 x 57,8
    Silindir Çapı ve Strok : 9.2:1
    Maksimum Tork : 8,5 NM / 7000
    Soğutma : Fan Soğutma
    Çalıştırma : Elden Ve Ayaktan Marşlı
    Ön fren : Disk
    Arka fren : Kampana
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 5 Lt.
    Ön Lastik : 130 / 60 – 13
    Arka Lastik : 130 / 60 – 13
    Ağırlık : 100 kg
    Boyutlar U-G-Y mm : 1845 x 660 x 1105
    Şanzıman : Otomatik

FİYAT: 1.808.00 TL.
    Kullanıcı Yorumu: çok gorsel olarak hoş motor. 1.808.00 Tl motor için çok hoş goruntulu ve performansı ınanılmaz derecede iyi 130-140KM hız yapıyor youtubede videoları var vede 2 yıl garantılı nolursa olsun garantısınden bedavaya degısıyor. yaygın mondial servıs ağı ucuz yedek parcasıyla memnunum kısaca 2 bin km yaptım şuana kadar hiç sorun yaşamadım. sadece 100den sonra yolda çukur varsa baya uzerınden sarsabılıyor ama duz yolda cok rahat hızlanıyor runner kadar olmasada kafa tutabılıyor ruhsatında 151cc olarak gozukuyor , modıfıyeye cok acık bır motor xenon ve halka led koluyabılır arka tek amortisor oldugundan cok atak duruyor ve cokme gıbı bır sorunu yok ön ABS FREN Sistemi Arka Kampana kısaca bunlar paylasıcaklarım sorularınıza cevap verırım (: kısaca onerırım bu motoru.
    ve motoru aldıgınızda mondial bayii size kilit + arka çanta + koltuk üstü brandası + kask hediye veriyor!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 rf
    arkadaş, bende 20gündür rf kullanıyorum km 270 de şuan rodaj zamanına kadar 7 i geöme dediler geömiyorum ki o bile yetiyor diyebilirim kalkışı duruşu gidişi cok iyi cıkmadıgı yer yok dimdik bayırlardan banamısın demeden cıkıyor, işk seferde 14 tl lik benzin koymuştum 100 km götürdü sonrasında bi 14 daka koydum 120km götürdü suan 10tl lik var 70 km gitti ve ibre 3 de 2 sini gösteriyor biraz yakıyormu ?? banamı öle geliyor, yada yeni motor rodaj a kadar biraz yakarmı diyosun, seninkinin yakıt durumu nasıl, bol rüzgazlı kazasız günler

Motosikleti
    mondial 150 rf
    evet motor biraz yakıyor bende rf sürücüsüyüm 1200 km ye geldm 10 liraya 100 km bazen gidio bazen gitmio bide kullanışa bağlı sürekli 50 60 gidersen 10 liraya 100 km rahat gıdıo ama sert kalkış yapıp 80 90 gittinmş 10 liraya 85 90 km gdıo. motorun performansından çok memnunum 150 cc lik scooter larda kalkşta geçene rastlamadm daha. 150 kn gibi modelleri bile geçebiliyim. tek kusurları biraz dandik ayaklık lara sahip olması yan ayaklığa SAKIN güvenmeyin :D benden tavsiye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:45 ----------

bu arada rodaj zamanında biraz fazla yakıo rodaj zamanı 70 i geçme fln hikaeye onlar sık sık yapıştır bn hp öle yaptım motorun performansı çok ıı. rodaj geçsin ilk bakıma gittikten sonra fark etçeksın yakıttaki durumu 10 tl ye 100 km görceksn.

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondiallerin içinde bence en karizma motoru çok beğeniyorum bu motorun son hızı nedir ve arka amartisörün tek oluşu herhangi bir sıkıntı çıkarıyormu mesela 2 kişi binildiğinde arka tarafın tekere sürtmesi gibi yada şöyle söyleyeyim ben 88 kiloyum arkamada 50 60 kiloluk birini alsam tek amartisörden dolayı sıkıntı çekermiyim ve motorun konforu nasıl sertmi yoksa yumuşakmı bu arada daha önce bende 150 hs vardı sıfır almıştım çok memnundum 2 yıl 20.000 km kullandım tek şikayetim arka amartisörlerin çok sert oluşuydu
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Forumdan Uzaklaştırıldı
    140 kadran var 137 gordum ben motorla

*/ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Selamun aleyküm.

Arkadaşlar bu yaz için, işe gidip gelmek ve üniversiteler açıldığında üniversiteme gidip gelmek için uygun bir motor arıyodum. Şık tasarımlı ve öğrenci bütçemize uygun olarak

Bu motor çok ilgimi çekti.
    Yorumlarınızı bekliyorum motor hakkında...

Bende de var yeni kapmayadan aldim.Eski bir motor kullanicisi olarak çok motor kullandim ilk kez çin mali aldim hiç almam diyordum ama fiyati nedeni ile işime geldi şu anda yoksa asla marka olmayan bir motor ve özellikle çin tercihim olmadi hayatim boyunca ancak, Çinde olsa biraz eliniz maharetli ise ve biraz temel bilgiye sahipseniz motorun üzerinde bir nizbe durursaniz biraz daha zevkli hale gelebilir,onun dışında benim motor henüz 1000 km oldu biraz gevşeyen ver elden geçmesi gereken yerleri oldu ki bende fazla titizim tamamen söküp elden geçirdim.

Şimdi geleyim genel duruma

1)105 kmyi geçemedim henüz 90 killoyum boyum 181 yatar halde bile !
    2)yakıt fazla 1 depo ile 100 km yapiyorum ama hiç sakin kullanmadim hep biyerlere geciktiğim için agrasif gidiyorum yani tam gaz
    3)amotisör sistemi çok sert,motorsun sağından solundanda çok ses geliyor ben söküp takıp bir nizbede olsa kestim.
    5)orjinal elcikleri hemen söküp atmalisiniz çok sert eliniz yara olur

bunun dışında fiyat performans olarak başarılı taksitle alacak arkadaşlar için 1690 x 12 gibi hemen hemen tüm kartlara veriyorlar 250 gibide ruhsat tutuyor ortalama 1950 yi buluyor bilginize
    The Dark Side Returns

Mondial 150 Rf ve Kanuni Bobcat 150 Arasında kaldım ??? hangisini tavsiye edersiniz

150 rf kullanıcısı olarak Bobcat. Tek riski Kanuni yedek parçalarında nasıldır bilmiyorum.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    şu anda rf aşırı derecede rövanşta bizim pasajdan bile 3 kişi aynı anda gittiler aldılar geldiler şaka gb fiaytta güzel 1.500 tl
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    mondial 150 mcx roadracer
    ben yeni aldım, motor süper, sanki fazla yakıyor gibi ama fena kaçıyor, kırmızı da bir kalktımmı öbür ışığa kadar geçen araba olmadı daha

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    arkadaşlar naptınız yaw 10 tl 100 km..ben 1500 km deyim 14 tl 160 km yaptım siz baya seri kullanıyonuz yada rodajı yanlış yaptınız

Dip gaz yapmadan 15 tl ile 150-160 km gidiyorum ben de.

Motosikleti
    MONDİAL 150 RF

Rodaj nasıl yapılmalı?

Selam...
    Bende katıldım size .motorumu dün teslim aldım ama kafamda bi soru işareti var.rodaj yapılırken yavaş gidip motorumu kollamak gerekir yoksa aksine basıp motorumu açmak gerekir.

Yavaş gidip motoru kollayın.

Motosikleti
    MONDİAL 150 RF
    bende öyle düşünüyorum ama bazen kısa süreli hızlanmalarla sürüş keyfi daha da artıyor.ama yinede motor açılana dek yavaş gitmekte fayda var.teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, 150 RF yi alalı 1 ay olmak üzere, depoyu alır almaz fulledim, ilk full depo ile 120 - 125 kilometre yaptım. eski motorsiklet tamircisiyim biraz agresif kullanırım, 1-2 eksik gördüm onları sizlerle paylaşmak istedim, şu an 185. km deyim ama motor 105 rahat bir şekilde gördü. aynalar çok dikti, biraz mengenede kıvırdım şu an süper oldu, yeni ayna almayın diye söylüyorum kıvırma imkanınız varsa yapın, arka amortisörü çok esniyor, maaşallah kilom da var 120 kiloyum, ama 2 kişi bile rahat sorun çıkarmıyor, ama ben aynı amortisöründen alıp sağ tarafa da monte edicem, sizlerinde yapmasını tavsiye ederim, nedeni ise motor tek amortisör ile çok esneme yaptığı için kayışa yüklenir, motor zorlanarak kayışı yıpratır, devirli iniş aşağı kullanırsanız kayış kopabilir, kayış değiştirme zamanınız geldiğinde eğer parçaları kendiniz alırsanız, kayışın aynı ebatında PİX kayışı takmanızı tavsiye ederim, daha uzun ömürlü ve kolay yıpranmayan bir kayıştır. aldığımda km ve benzin göstergesi üzerindeki plastik ler cam a yapışmış adeta erimiş çıkmıyordu, kaliteli bir temizleyici alıp çıkarmaya uğraşıcaktım vazgeçtim nasıl olsa plastikti ileride yine çizilecek görüntüsü bozulacaktı, ama ben km ve benzin gösterge plastiklerini olduğu yerden kırarak çıkartıp, yerine cam kestirip silikonladım, temiz ve süper görünümüne kavuştu. benden şimdilik bu kadar. artık buralardayım isteyene yardımcı olabilirim...

Göstergesi çok su alıyordu. Ben de plastik saydam kısımları silikonladım ancak yine de terleme yapıyor. Ortadaki ufak vidalar da paslandı. Bu gösterge tablosu başka motorlarda da aynen kullanılmış. Ucuz birşey anlaşılan. Buji tırnak aralığı nasıl olmalı bu motor için? NGK CR7HSA önerdiler üstünden çıkan C7HSA yerine. Ellerinde olmadığından son derece ucuz bir buji taktılar (cdy midir cody midir nedir dandik birşey gerçekten) ama soğukta motor zor çalışmaya başlayınca ben Bosch aldım (o da çin üretimi gerçi ) ama tırnak aralığını sentil çakım da olmadığından öylece taktım. Soğukta zorlanmadan çalışıyor artık ama çok az da olsa performans düştü gibi gibi.

Arkdaşlar ikinci el almayı düşünüyorum.bi tane buldum, sahibi hiçbir sorunu olmadığnı söylüyor ama yine kararsızım :S nolur yardımm..

Nasıl yardım?

Yemin mi edelim sahibi doğru diyordur diye?

Emin değilseniz satıcıyla birlikte motoru mondial servislerinden birine götürüp baktırın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler