Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Falcon Wonder 150 (city-cross)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mutluorengul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vala bana sorarsan bu motoru al cup la uqrasma bunu alirsan uzun omurlu kullanirsin cup alirsan bir kere devirince birde ustune o plastigin cikaricagi masrafi gorunce motordan sogursun ve cuplar zamanla motor titresimi dolayisiyla plastik granaji ayrilir tabiricaizse dokulmeye baslar
    bu atttack 100 modelini alıcagım ama lastigini dublex yapabilirmiyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tel jantli ise yapamazsin diye biliyrm

Alıntı ephejohn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleri aynı ebatlarda michelin pilot street yol lastikleriyle değiştirdik.. biraz ince görünmesine rağmen sürüş ve yatışlar daha güvenilir ve daha keyifli hale geldi.. chopper düşünürken aslında yüksek motorun daha keyifli olduğunu gördüm.. ilk motorum olduğu için öyle düşünüyo olabilirim ama kesinlikle iyi bi motor..
    bende 6 ay oldu yuki 162 cc aldım bu lastikleri en uygun hangi siteden alabilirim

cici0042 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD '12
    Arkadaşlar bu falcon 150 wonder alınabilir mi?
    300 km ve üzeri uzun yola gelir mi?
    2007 model ybr 125 düşünüyordum bu motorun tipi hoşuma gitmeye başladı ephejohn fotoğraf varsa atarmısın

ben okadar uzun yol için uygun olacağını sanmıyorum yorar bilekleri. ama kalkışı seriliğini herkez beğendi dış görünüm baya bakış alıyor

Alıntı atakanca_55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 6 ay oldu yuki 162 cc aldım bu lastikleri en uygun hangi siteden alabilirim
    Hiz olarak denedin mi son hizi nekadar en son kac yaptin bnim motorum ne yaptysam yapiyim 105 km hizi gecmedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı cici0042 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu falcon 150 wonder alınabilir mi?
    300 km ve üzeri uzun yola gelir mi?
    2007 model ybr 125 düşünüyordum bu motorun tipi hoşuma gitmeye başladı ephejohn fotoğraf varsa atarmısın
    Gun icinde yarim saat dinlendirip 300 km yaptigim oldu hicbir sikinti olmadi tek sorunu 162 cc olmasina ragmen 105 km yi gecmemesi

evet 105 birtürlü geçmiyor serin hava düz yolda . lastikler berbat söylim yağmurlu havada binen biri su atıyor dedi bende ise taş ve toprak attı ön taraftan. göstergede başkalarıda yaşamış boşta gösteriyor ama bazen 1 de oluyor biraz açıkgöz olunması gerek. birde yeni farkenndim göstergenin hemen önündeki grenajdan ses geliyor elimle tutunca ses kesiliyor biraz titreşim aldığından oluyor. bence bu motor alınmadan olan birinden rica edip biraz test edin ve karar verin . artılarıda var eksileride . alternatifler de düşünülebilir . mondial 150 MCX Roadracer . 2 motor da test edilip karar verilmeli bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Gun icinde yarim saat dinlendirip 300 km yaptigim oldu hicbir sikinti olmadi tek sorunu 162 cc olmasina ragmen 105 km yi gecmemesi

162 cc güç konusunda baya etkili seri ve güçlü motor. bir arkadaşım bindi motosiklet tamircisi tek teker yaptı ve çok seri motor olduğunu oda söyledi görüntüden baya bakış alıyor . 2. ci yolcu için sele rahatsız edicimiş . birde koruma demiri ve çanta demiri taktırma biraz zahmetli diyorlar

Ben bugun motorumu supap ve karburator ayari icin serwise verdim bu hiz meslesinden dolayi buyuk ihtimalle bunlardan dolayi yapiyor ve on camurluk gaga kisa oldugu icin yoldaki herseyi surucunun uzerine atiyor islak zeminde kullanildiginda cok dikkatli olunmali lastiklerden dolayi yol tutusu "0" denebilecek kadar az
    Arkaya topcase taktirmak icin ise racing motorlardaki gibi harici topcase demiri gerekiyor hazir bulunmasida biraz skntili tavsiyem isi bilen bir yerde yada demircide ozel imalat olarak yaptirilmasi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Artci bindirdiginizde frenlemede yada vistes degisimlerinde artci istemsiz olarak sele egiminden dolyi surekli surucunun uzerine geliyo surucu icin sele raht amam artci icin baya bi rahatsiz arkaya artci bindirdiginizde surucu icinde rahatsiz bi ortam meydana geliyo

http://www.anesmotor.com/?urun-1385-Pirelli-Duration-CBF-150---YBR-125-On-Arka-Takim.html
    http://www.motobakkal.com/?urun-3746-90-90-18-57-P-Arka-Lastik-Michelin-Pilot-Street.html

arkadaşlar 2 seçenek buldum, acaba hangisi sizce mantıklı , mishelin lastiği biraz ince görünüm olacağı için yakışmaz diye düşünüyorum . pirelli kullanan varmı daha uyumlu olacak kanaatindeyim . kullanan varsa bu lastikleri fikrini belirtsin lütfen birde başka alternatif sunabilirseniz sevinirim

mishelin pilot serisi lastik hem yol tutusu olarak hemde frenleme olarak cok guzel yumsak hamurlu kaliteli bi lastik unlu markalrinda gariban serisi olarak tabir edilen modelleri var iyce bi arastrma yaparak almani tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Arkadaslar aldim motorumu servisten fabrikasyon sorun warmis usta oyle dedi motor 105 i gecmiyordu ve cok yakiyordu ustanin soylediqine gore fabrikasyon olarak subaplar sıkısikmis supap ayari ve karburator ayariyla 3. viteste 80 yapti motor bilginize

mishelin pilot serisi lastik hem yol tutusu olarak hemde frenleme olarak cok guzel yumsak hamurlu kaliteli bi lastik unlu markalrinda gariban serisi olarak tabir edilen modelleri var iyce bi arastrma yaparak almani tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Arkadaslar aldim motorumu servisten fabrikasyon sorun warmis usta oyle dedi motor 105 i gecmiyordu ve cok yakiyordu ustanin soylediqin gore fabrikasyon olarak subaplar sıkısikmis supap ayari ve karburator ayariyla 3. viteste 80 yapti motor bilginize
    teşekkürler pirelli takım halinde 190 liraya var sahibindende. iyi bir usta bulup yaptırcam bende, motor güzel lastikler ve hız sorun sadece subap ayarlarını yaptırıcaz artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

son hıza ulaşırsan yazarmısın kaç yapıyor . birde ön dişleri biri büyütmüş tavsiye etti deneyen varmı sağlıklı bir uygulamamı sizce

furkann44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamzaten şehir crossu yazmış
    hamzabozkurt bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha Rx-115
    citycross :D yokmu resımlerı beyler yuklersenız bıraz guzel olur.
    furkann44 bunu beğendi.

Yeni lastiklerin hayirli olsun henuz son hizini deneme firsatim olmadi dener denemz paylasicam ama ben sana disliyi buyutmeni tavsiye etmem motorun cekisten duser ve rampalrda kuwweti azalir motorda bayilma olabilir

Yeni lastiklerin hayirli olsun henuz son hizini deneme firsatim olmadi dener denemz paylasicam ama ben sana disliyi buyutmeni tavsiye etmem motorun cekisten duser ve rampalrda kuwweti azalir motorda bayilma olabilir
    saolasın vazgeçtim ozaman motor sağlığı daha önemli diğer ayarları ve lastik olayını halledim. tek rahatsız edici yani titreşim olunca farın göstergenin olduğu bölüm ses yapıyor gösterdim titreşimden oluyor normal dedi servis elemanı. başka yaşayan varmı bu ses olayını gıcık ediyor insanı

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadaslar rodaj bittikden sonra ön dişliyi bir boy buyutebilirsinz.

hızda ve cekişde fazla değişim olmamakla beraber titresimde azalma olacaktır.

ön dişli 5 TL civarında bakın duruma, begenmezseniz geri orjınale dönersiniz
    hamzabozkurt bunu beğendi.

Ayni titresim sorunu bndede var uzun yolda cekilmez oluyor bir ara frsat buldugumda sokup bakicam sorunu cozmek icin bi yol aricam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar rodaj bittikden sonra ön dişliyi bir boy buyutebilirsinz.

hızda ve cekişde fazla değişim olmamakla beraber titresimde azalma olacaktır.

ön dişli 5 TL civarında bakın duruma, begenmezseniz geri orjınale dönersiniz

Ben pek motosikletin orjinalinin bozulmasi taraftari degilim motosikletle nekadr ugrasilirsa okadar omrunun kisaldigi kanaatindeyim

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Ayni titresim sorunu bndede var uzun yolda cekilmez oluyor bir ara frsat buldugumda sokup bakicam sorunu cozmek icin bi yol aricam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Ben pek motosikletin orjinalinin bozulmasi taraftari degilim motosikletle nekadr ugrasilirsa okadar omrunun kisaldigi kanaatindeyim
    ama söyle birseyde var, ne kadar titresim o kadar bası bos güç ve o kadar yıpranma anlamınada gelir

yani titreterek kullanmak belkide daha fazla zarar verecektir.

yinede siz bilirsiniz
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Titresim sadece birbrine temas eden parcalrda ses olmasina neden oluyo kastettigim titresim bu ve wonder 150 modeli tek silindirli bir motorsiklet illaki titresim olucak sira tipi, V tipi yada yada boksor tipi motorlar gbi karsit bir piston yokki karsit guc uretipte olusan titresimi absorbe etsin kullandqimiz makina tek silindrli illaki olucak titresim ve cin mali uzerindeki balansorde titresimi bi nebzede olsa azaltyo olabileceqi bnce bukadar

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)