Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Falcon Wonder 150 (city-cross)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Memolale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Alıntı ephejohn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleri aynı ebatlarda michelin pilot street yol lastikleriyle değiştirdik.. biraz ince görünmesine rağmen sürüş ve yatışlar daha güvenilir ve daha keyifli hale geldi.. chopper düşünürken aslında yüksek motorun daha keyifli olduğunu gördüm.. ilk motorum olduğu için öyle düşünüyo olabilirim ama kesinlikle iyi bi motor..
    Bu motoru bende almayı düşünüyomda birkaç sorum olacak;
    1. Vites geçişleri iyimi?
    2. Virajlar zevklimi?
    3. En fazla kaç yapıyor?
    4. Egzoz sesi çok mı çıkıyor?
    5. Frenler iyimi?(bende falcon kullanıyorum ama benimkinin frenlerinden hiç memnun deyilim)

Sadece soruları cevaplarsan sevinirim
    Teşekkürler :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon 150 wonder
    vites geçişlerinde sıkıntı yok.. ben orjinal lastikleri michelin pilot seriri lastiklerle değiştirdim virajlar çok eğlenceli.. son hızı denemedim ama 100ün üstüne çıktığını tahmin ediyorum.. frenleri iyi.. egzos sesi biraz fazla..

Merhaba arkadaslar bende yaklasik 1 ay once wonder 150 aldim gidisi kullanisi cok guzel bi motor henuz 600 kmde ama uzun yolda 105 km yi gecmiyor ve izmir manisa arasi 280km yol yaptim 70 tl yakti bu yakit sarfiyatini nasil dusurebilirz yardimci olursaniz sevinirim ...

Motosikleti
    yamaha Rx-115
    bu motoru kullanan dogru duzgun anlatacak kımse yokmu .s

Var dostum sen önce istersen aklindaki soruları sırala sana o şekilde yardımcı olmaya çalışıyım.

Motosikleti
    yamaha Rx-115
    gidişat nasıl lastıkler nasıl uzun yola gelırmı serimi herhangı bır kronık arızası varmı yakıt nasıl kalıte oranında 2.5 bınlık bı motor ama ınede nasıl vs. vs.

Gidisati guzel 162cc 9.5 beygir gucunde bi motosiklet serilik olarak dorduncu vitese kadr seri besinci viteste 8000 devrin uzerine cikamadim cikmiyo baqiriyo max. hiz olarakta 120 yazmislar kataloga ama 105in uzerine cikmiyo bn surekli uzun yolda kullaniyorum cok rahat amartisor olsun gidis olsun cin mali falan ama 2 bucuqu hak eden bi motor ilk rodaj doneminde bn uzun yolda yaptim ilk 600 km de 70 tlik bnzinle 280 km yol yapti sonrasinda dustu suan 50 tl lik bnzinle 280 km rahat yapiyor on camurluk sıkintili islak zeminde ve yaqmurlu havada gidiyosan btun yoldaki tekerdeki suyu suratina atiyo lastik kalitesi olarak naylon orta sekerli bi lastik war disli lastik oldqu icin motoru virajlarda cok yatirirsan sknti yapabilir motorun kalitesi guzel ve parca skntisi yok cin mali diyipte on yarqida bulunmamak lazim ikon haline gelmis markalarlada kiyaslamamak lazim sen motoru uzmezsen oda seni uzmez yolda birakmaz ama kesinlikle gorunusune aldanipta araziye girilck bi motor deqil ne sasi yapisi ne de amartisorleri araziye kesnlikle uygun degil

peki bu falconun cub modelini önerirmisiniz

Bana sorarsan cup alma derim yakıt olarak çok avantajlıda olsa komple aksam plastik bir süre sonra ses yapmaya başlar düştüğünde motoru devirdiğinde komple granaj motordan pahalıya gelir komple dış kısmı plastik olan motorlar cup lar yarı otomatik oldukları içinde viteste ayağını tutarsan cok çabuk debriyaj balatası yer genede sana kalmış...

Falcon 200cc motorda getiriyo galiba

kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben daha hic motor kullanmadim o yuzden cupa yoneldim falcon iyibir marka ve vergisi yok cupun

Alıntı Mert.95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Falcon 200cc motorda getiriyo galiba http://www.falconmotosiklet.com/mode...1388486828.png
    Evet 250 cc ye kadar getiriyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

İyi bir marka zaten bnde falcon kullanicisiyim ama cuplar trafikte traktorle ayni statude parali yollara ve otobanlara girisi kesinlikle yasak bilginiz olsun ..

peki falcondan scoter önerirmisiniz

Fazla bi bilgim yok ama scotrlarda plastik granaj giydirme devirirsen fazlasıyla üzülürsün birde ne amaçla kullanıcağını söylersen daha iyi bir şekilde yardımcı olabilirim..

sadece gezmek ve okula gitmek için

100cc lik debriyajlı 5 vites bi motosiklete bakabilirsin özellikle ilk motorun olucaksa

falcon attack 100 tel jant ve disk firenli olan modeli nasıldır sizce http://www.falconmotosiklet.com/model_detay.php?grupid=61 bu model

Gayet guzel bir model parca skntisida cekmzsin plastik granajda oldukca az sen motirsiklete baktigin uzmedgin surece de asla seni yolda birakipta uzucek bi motorsiklet degil ve yakit olarakta tam ogrenci isi rodaj bitene kadar biraz fazla yakabilir ama sonrasinda cuplar kadr ekonomik bir model tavsiye ederim pisman olmazsin

falcon bayisi ve kuba bayisi var başka bayi yok bir bu model vede bide falcondan aklımda cup model var

Vala bana sorarsan bu motoru al cup la uqrasma bunu alirsan uzun omurlu kullanirsin cup alirsan bir kere devirince birde ustune o plastigin cikaricagi masrafi gorunce motordan sogursun ve cuplar zamanla motor titresimi dolayisiyla plastik granaji ayrilir tabiricaizse dokulmeye baslar
    42konya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)