Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Truva Tr 250-4

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ben bütün konuyu okudum. inşallah önümüzdeki hafta ben de aranıza bi truva 250lik chopper sahibi olarak katılacağım. 6500 km de bir tane buldum. fiyatı da cazip geldi. bir de ybr125 aklımı kurcalıyor. hangisi dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Truva 250
    Arkadaşlar motorumun resmini görüntülemek için deneme amacıyla bu mesajı yazdım.... satmayı düşünüyorum...

evet oldu... 2000 ytl ye satmayı düşünüyorum.... ilgilenen arkadaşlar mfuatgok@gmail.com adresine mesaj atabilirler.. Motor Ankara çayyolunda...
    5000 km de...

yuki yuki

slm arkadaşlar bende bugün yuki yk250-4 ile aranıza katılmış bulunmaktayım.ben makinayı tophanedeki çullastan aldım anahtar teslim 2800e.vitesli motoru ilk defa kullanmama rağmen hemen alıştım motor benim çok hoşuma gitti gerçekten servis olarakta çullas işyerime yakın olduğu için pek sıkıntı çekiceğimi sanmıyorum.bana bu motorla ilgili bilgi ve tavsiyelerde bulunabilirmisiniz.şimdiden teşekkür ederim kazasız sürüşler hepimize

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Truva 250 TR kullanıcıları en fazla kaç kilometre yaptı acaba?
    Benim ki 11.500 oldu. 2006 model. Diğer kullanıcılar kaç kilometrede?

Motosikleti
    turuva 250 çelik 150 tıger
    arkadaslar ben turuva 250 pazarlınıı yaptımmm alacamm cokk hosumaa gıttııı amaa sızındee bırr fıkrınızıı alayımmm banaa yardımcııı olurmusunuz

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bende var 100cc cup 2006 yılında aldım 1000km bakımından sonra hiç bakıma girmedi çünkü servisi çorluda yok şuan 6000km de ilk günkü kondüsyonunda çok ama çok memnunum honda yamaha hepsine beş basar şimdi arkasından herkes yoruma başlar ben üstünlüğü hız olarak kastetmiyorum kalite olarak bu benim kendi motorum için geçerli diğer truvaları bilmem motorumda satılık değil

bendede var truva 250 2. sahibiyim 8 binde aldım 3 4 sefer istanbuldan marmaris datça gidip geldim 16 saat lik bir yol motor 25.000 kilometrede salih abinin dedi gibi bakım ahrici bir sorun çıkarmadı 16 saatlik yolda bir kere bile bişi olmdı 3 4 satte bi durarak gittim 110 120 ile sadece bikere deneme amaçlı hafif yokuştu gaz bastım kilometre ters döndü tahminen 140 civarı bastı zorlasam daha gider gibiydi:D ama siz basmayn motor çok sağlam 2006 model 25.000 satıorum bi acelem yok pazarlıksız 2000 tl

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    topic ölmüş canlanın beyler...

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX

250 cc choper motor sahiplerine

Motorcu arkadaşlar 250 cc katogorisindeki chopper motorlar için ramzey qm 250 formunda güncel olarak faydalı bilgiler vermeye çalışıyorum. Gerek modifiye gerekse teknik yönden istifade edeceğinizi düşünüyorum. Netice itibariyle markaları farklı kendileri benzer olan motorlar .

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    slm arkadaşlar, jinlun veya zealsun cruiser farı arıyorum.. yardımcı olabilcek arkadaş var mı? fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Seyreyledim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki YK 250-4 (2006)
    Arkadaşlar bana da YUKI yedek parça lazım. Km Saati ve sağ sol kapaklar, ön ve arka çamurluk. Elinde temiz, çıkma olan varsa satın alabilirim.

Km Saatleri aynı zaten çamurluklar da aynı; Bisan, Salcano, Skygo, Truva sahibi olup da elinde çıkma Km Saati, ön-arka çamurluk olan varsa sizlerden de alabilirim.
    Oturdum da Nemrut'un bahtsız tahtına,
    Seyreyledim ziyaretçileri, Kör, ruhsuz, sağır ve etten,
    Ve ruhum bin kıssa çıkardı, Bu negatif ziyaretten.

Motosikleti
    H-D Sportster Forty Eight 2010 Gri
    desertnight

her hafta sivas ve ilçesi arasında haftasonu için gidip geliyorum. ilk gitmemde sol sinyal kırıldı lastiğin arasına sıkıştı patladı ve kaza yapmak üzereydim. Tüm truva ve türevlerinde bu sorun varmış.sinyali tutan iç iskelet zayıf ve motorda vibrasyon fazla. dayanmıyor.eğer kırılmadı ise seninki hemen gidip o kısımı sağlamlaştırmanı öneririm. çamurluktanda parça alıp kırıldığı için görüntü çirkin oluyor aynı sinyalden taksan bile... çamurluk ise 160tl.

bir gitmemde de hız göstergesi bozuldu,farlar geçti,zincir gevşedi,debriyaj gevşedi, torpidoyu açmak için anahtarı soktuğun alt kapak alt tırnağından kırıldı vs vs vs..

motor çok bakımlı olacak ve şehir içinde efendi kullanımlar için kullanılabilir. kesinlikle uzun yol motoru değil... Motor sağlam ben 7bin km yaptım ve hiç arıza yapmadı ama diğer tüm aksamlar gevşiyor ve dökülüyor.

çinliye bi bulaştım birdaha bulaşmam.

seneye baharda 3 motor düşünüyorum;

yamaha dragstar(2000-2004 arası)
    hyosung gv650
    yamaha Fazer 6

büyük ihtimallede fazer olacak 2-3 yaşında...

Motosikleti
    Yuki YK 250-4 (2006)
    her hafta sivas ve ilçesi arasında haftasonu için gidip geliyorum. ilk gitmemde sol sinyal kırıldı lastiğin arasına sıkıştı patladı ve kaza yapmak üzereydim. Tüm truva ve türevlerinde bu sorun varmış.sinyali tutan iç iskelet zayıf ve motorda vibrasyon fazla. dayanmıyor.eğer kırılmadı ise seninki hemen gidip o kısımı sağlamlaştırmanı öneririm.
    Ben 2.el aldım motoru (YUKI 250-4) benim motorun sinyallerinin ikisi de kırılmış ve silikonla yapıştırılmış. Belki de aynı sorunla karşılaşmışlardır. Motorda gerçekten vibrasyon aşırı, dün akşam beşinci viteste kapattım motor çıldırıyor kaçla gittiğimi de bilemiyorum.

bir gitmemde de hız göstergesi bozuldu,farlar geçti,zincir gevşedi,debriyaj gevşedi, torpidoyu açmak için anahtarı soktuğun alt kapak alt tırnağından kırıldı vs vs vs..
    Benim motorumun da hız göstergesi çalışmıyor, internetten gösterge paneli aldırdım taktırdım akü göstergesiyle devir saati çalıştı fakat km saati yine çalışmadı onun telini değiştirmek gerekiyor bunun için il merkezindeki motorculara gitmem gerekecek. Ve yazdığınızdan anladığım bu km saatinin telini sık sık değiştirmemiz gerekecek. Bir kaç tel alsam ustaya götürmeden ben yapabilir miyim acaba.

Yine dediğiniz gibi; ikinci el almış olduğum motorumun sağ ve sol kapakları. Yani selyi kaldırmak için açmamız gereken kilidin bulunduğu kapak ile aküyü muhafaza eden kapağın tırnakları hep kırılmış durumdaydı. Kapak siparişini servis vermişti fakat sağlamlaştırmama rağmen akünün oradaki kapak düştü, kilidin olduğu yerdeki kapağı da sadece kilit tutuyor, kapaklar bir kaç güne gelmez de yenileri takılmazsa sanıyorum kilitle beraber o da düşecek.

Ben motoru büyük duruyor diye aldım, almadan evvel de sitesinde YUKI servisi olarak belirtilen tamircilere telefon açtım hepsi parçaları var siz motorunuzu getirin biz hallederiz dediler ama sonra motoru bi aldım ne parça var ne bir şey... Bir aydır kapak bekliyoruz!

Motorumun kaporta problemlerini hallettikten sonra full aksesuar takıp önümüzdeki yaz başında satmayı düşünüyorum. Sanırım sağlam marka motor alacak kadar param oluncaya dek motora binmeyeceğim ya da işim görülsün diye 100cc'lik bir çakma scooter alacağım çünkü buna mecburum postane, banka işleri için lazım park sorunu da yok.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. el, 2006 model ve 8.500 kilometrede bir Truva buldum. Tavsiye eder misiniz başlangıç için.
    Ayrıca bu aletleri genellersek kaç km'ye kadar sorunsuz çalışıyorlar?

Motosikleti
    Yuki YK 250-4 (2006)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el, 2006 model ve 8.500 kilometrede bir Truva buldum. Tavsiye eder misiniz başlangıç için.
    Ayrıca bu aletleri genellersek kaç km'ye kadar sorunsuz çalışıyorlar?
    Yuki 250-4 sürücüsüyüm aynı maknedir. Makinem 8000'de. Vibrasyondan (titreşimden) ötürü kaporta sorunları çıkıyor yani kırılmalar, çatlamalar kaportada ve parçalarda bunun dışında motorun titreşiminin dışında herhangi bir olumsuz tarafı yok ben gayet memnunum. Altınızdaki motorun bir çinli olduğunu göz önünde bulundurarak kullandığınızda ona gereğinden fazla yük yükleyip zorlamadığınızda sorun çıkmayacdağını tahmin ediyorum.

Başlangıç için ben 150cc'lik vitesli motorları önermişimdir hep ama bizim motorun da başlangıç için iyi bir motor olabileceğine inanıyorum.

2006 model 8500'de bir makine iyidir, fiyatı iyiyse bence problem yok alınız.

Motosikleti
    Ben 6 bini şehirler arası yolda olmak üzere toplam 10 bin km yaptım. Motorla ilgili tecrübelerimi özetliyorum.

- Titreşim çok fazla ama yeni başlayanlar için bu yönden idare eder.Titreşim fazla ve arka çamurluk içindeki iskelet zayıf olduğundan kronik olarak hepsi arka sinyal kırıyor.Yani arka çamurluk içerisindeki metal iskelete bağlı olan arka sinyal lambası bu demirin kendiliğinden kırılması sonucu kırılıyor. Benimki çamurluğunda bir kısmını alarak arka lastiğe sıkıştırdı. Kaza yapıyordum az daha.

-Kanunu tigere göre son hızda zayıf ama ilk harekette çok hızlı.Kıvrak-atak bi motor diğer çinli emsallerine göre.

-Her çinli gibi titreşimden dolayı civataları gevşiyor.2haftada bir çekip komple civata sıkma operasyonu yapmak lazım. özellikle debriyaj ve arka fren gevşemesi çok can sıkıcı.
    ön çamurluğu gevşeyip lastik arasında parçalananı ise duydum.ben kontrol ettiğim için yaşamadım.

-135 km yi az aşağı meyilli güzel bi yolda görebilirsiniz. Ben 85 kiloyum ve gördüm.

-Benzin fiyatı 3,750 tl iken Km ye ağır kullanımda 150 biraz daha agresif kullanımda 160 tl yakarsınız. Yani 30 tl ye 190km yaparsınız. Verdiğim benzin fiyatına göre depo 47 tl ye dolar ve 300- 330 km yol gidersiniz.

-Diğer 250cc çinlilere göre daha büyük ve daha gösterişlidir.

-Uzun yola güvenle çıkamazsınız.Kesin sağdan soldan dökülmeye başlar. Ancak motor çok sağlamdır ben hiç sorun yaşamadım.yaşayanda görmedim.

- çok bi iddiam yok şehir içinde efendi efendi gezecem diyorsanız alın.Ancak agresif kullanan,şehirden uzaklaşan birisi iseniz tavsiye etmem.Çok para harcarsınız helede sağından solundan anlamıyorsanız.Gidin 6-7 yaşında temiz bi japon alın daha iyi.

-9600 km de ön amartösörün sol keçesi patladı. Keçe bulamadık servislerde bekliyoruz.
    Arka çamurluktan parça alarak sinyal kırdığım zaman çamurluğu değiştirmek istemiştim ama bi arka çamurluğu 160 tl. Yedek parçaları zor bulunuyor ve pahalı.

-Dediğim gibi efendi efendi,birazda gösterişli,fazla iddiam olmadan şehirde gezmek istiyorum,elimde anahtar tutar diyorsanız alın. aksi halde bulaşmayın. Gerekirse 1 sene daha dişinizi sıkın japon alın derim ben...

bunu satışa çıkardım ve 600 veya 1000cc japon raicing makine bakıyorum şimdide.Bununla başarılı bir acemilik dönemi atlattım sadece...
    saygılarımla
    (herkese merhaba yeni üyeyim.)

Motosikleti
    Yuki YK 250-4 (2006)
    Alıntı MuMcuuu adlı üyeden alıntı
    Ben 6 bini şehirler arası yolda olmak üzere toplam 10 bin km yaptım. Motorla ilgili tecrübelerimi özetliyorum.

- Titreşim çok fazla ama yeni başlayanlar için bu yönden idare eder.Titreşim fazla ve arka çamurluk içindeki iskelet zayıf olduğundan kronik olarak hepsi arka sinyal kırıyor.Yani arka çamurluk içerisindeki metal iskelete bağlı olan arka sinyal lambası bu demirin kendiliğinden kırılması sonucu kırılıyor. Benimki çamurluğunda bir kısmını alarak arka lastiğe sıkıştırdı. Kaza yapıyordum az daha.

-Kanunu tigere göre son hızda zayıf ama ilk harekette çok hızlı.Kıvrak-atak bi motor diğer çinli emsallerine göre.

-Her çinli gibi titreşimden dolayı civataları gevşiyor.2haftada bir çekip komple civata sıkma operasyonu yapmak lazım. özellikle debriyaj ve arka fren gevşemesi çok can sıkıcı.
    ön çamurluğu gevşeyip lastik arasında parçalananı ise duydum.ben kontrol ettiğim için yaşamadım.

-135 km yi az aşağı meyilli güzel bi yolda görebilirsiniz. Ben 85 kiloyum ve gördüm.

-Benzin fiyatı 3,750 tl iken Km ye ağır kullanımda 150 biraz daha agresif kullanımda 160 tl yakarsınız. Yani 30 tl ye 190km yaparsınız. Verdiğim benzin fiyatına göre depo 47 tl ye dolar ve 300- 330 km yol gidersiniz.

-Diğer 250cc çinlilere göre daha büyük ve daha gösterişlidir.

-Uzun yola güvenle çıkamazsınız.Kesin sağdan soldan dökülmeye başlar. Ancak motor çok sağlamdır ben hiç sorun yaşamadım.yaşayanda görmedim.

- çok bi iddiam yok şehir içinde efendi efendi gezecem diyorsanız alın.Ancak agresif kullanan,şehirden uzaklaşan birisi iseniz tavsiye etmem.Çok para harcarsınız helede sağından solundan anlamıyorsanız.Gidin 6-7 yaşında temiz bi japon alın daha iyi.

-9600 km de ön amartösörün sol keçesi patladı. Keçe bulamadık servislerde bekliyoruz.
    Arka çamurluktan parça alarak sinyal kırdığım zaman çamurluğu değiştirmek istemiştim ama bi arka çamurluğu 160 tl. Yedek parçaları zor bulunuyor ve pahalı.

-Dediğim gibi efendi efendi,birazda gösterişli,fazla iddiam olmadan şehirde gezmek istiyorum,elimde anahtar tutar diyorsanız alın. aksi halde bulaşmayın. Gerekirse 1 sene daha dişinizi sıkın japon alın derim ben...

bunu satışa çıkardım ve 600 veya 1000cc japon raicing makine bakıyorum şimdide.Bununla başarılı bir acemilik dönemi atlattım sadece...
    saygılarımla
    (herkese merhaba yeni üyeyim.)
    Çok değerli bilgiler vermişsiniz çok sağolun. Yorumlarınıza aynen katıldığımı belirtmek istiyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Mumcu'nun verdiği bilgilerden sonra yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem bu motoru gördükleri yerde arkalarına bakmadan kaçmaları olacak. Bundan çok daha iyi ama 250 cc olmayan Çin'li motorlar var.

Mumcu arkadaşım, bu motordan sonra 600 cc SS makina almak bence biraz hızlı bir geçiş olur. İstersen daha sakin Er-6n gibi birşeyle devam et.

Motosikleti
    Yuki YK 250-4 (2006)
    Alıntı SEKO adlı üyeden alıntı
    Mumcu'nun verdiği bilgilerden sonra yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem bu motoru gördükleri yerde arkalarına bakmadan kaçmaları olacak. Bundan çok daha iyi ama 250 cc olmayan Çin'li motorlar var.

Mumcu arkadaşım, bu motordan sonra 600 cc SS makina almak bence biraz hızlı bir geçiş olur. İstersen daha sakin Er-6n gibi birşeyle devam et.
    Parayı toparlasam bu çinliyle bir dk daha uğraşmaz gider hemen Kawasaki EN 500 alırım. Asıl almak istediğim motor Vulcan 800 ama işte yükselsek yükselsek yükseleceğimiz yer, EN 500'ün olduğu yer.

EN 500 artık eskidi ama ben EN 500'den memnun kalmamış ''1'' adama dahi rastlamadım.

Kawasaki'nin 600'lük chopperı da var sanırım. Onun hakkında bilgim yok.

Motosikleti

sınıfta kaldın truva

[/COLOR]
    Alıntı Seyreyledim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok değerli bilgiler vermişsiniz çok sağolun. Yorumlarınıza aynen katıldığımı belirtmek istiyorum.
    teşekkür ederim.

Seko

geçiş konusuna gelince sana katılamıyacağım. R1 aldım. İnsanın kendisini bilmesi yetiyor. Sorumluluk alabilme meselesi bu.
    doğa üstü bir güç ve çok büyük bir sorumluluk...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1GVMGAvpw

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler