Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR-600RR Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı Sonkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatmak istemiyorum ama yardımcı olabilecek misiniz?
    Bunun cevabini yukarda vermistim eksik mi oldu ? Bu arada o parca kesin abs li motorlarda gelior... sanirim absnin bir parcasi orda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 honda cbr600rr c-abs
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun cevabini yukarda vermistim eksik mi oldu ? Bu arada o parca kesin abs li motorlarda gelior... sanirim absnin bir parcasi orda
    abs beyni var o parçanın altında

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Merhaba arkadaşlar, adım Sonkan yaşım 32 600RR hastalığına bende yakalandım ve aranıza yeni katıldım. Sizlerden bir ricam olacak. Honda CBR 600RR 2015 modeli için en iyi egzoz hangisi ne önerirsiniz? Hem tok bir ses olsun hem de ortalığı yırtsın yani beş yüz metreden duyulsun yakından da rahatsız etmesin hayran bıraksın birde motorun görüntüsünü bozmasın. Bana konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Herkese kazasız belasız sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

cakalaz, 600RR'dan memnun değil misin? R6 ile 600RR arasındaki fark sadece sürat mi? 600RR alt viteslerde daha sakin R6 hırçın diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Merhaba arkadaşlar, bu iki resimdeki parçanın adı nedir ve nereden bulabilirim? Karbonfiber gibi görünen parça.

http://i.hizliresim.com/B47Q7D.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZJoBok.jpg
    Abs unit cover. Ebay de 40euro civarinda bir fiyata rastlamistim.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Aslan yatıyor.

Kendime şöyle bir bakım planı belirledim:
    3800KM'de aldım. 4700'de falan olması lazım şu an. Üstünde 6 aylık yağ var.
    6-12-18 yerine, 5000km'de bakıma götüreceğim. 8500km'de ara yağ değişimi yapacağım. 12000 Bakımı 15000 yağ 18000 bakımı şeklinde devam edecek.
    Yağ olarakta başlıkta incelediğime göre, Motul 7100 10-40 yada 5100-10-40 artık servisin önerisine göre kullanacağım.
    Kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:29 ----------

Merhaba arkadaşlar, adım Sonkan yaşım 32 600RR hastalığına bende yakalandım ve aranıza yeni katıldım. Sizlerden bir ricam olacak. Honda CBR 600RR 2015 modeli için en iyi egzoz hangisi ne önerirsiniz? Hem tok bir ses olsun hem de ortalığı yırtsın yani beş yüz metreden duyulsun yakından da rahatsız etmesin hayran bıraksın birde motorun görüntüsünü bozmasın. Bana konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Herkese kazasız belasız sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

cakalaz, 600RR'dan memnun değil misin? R6 ile 600RR arasındaki fark sadece sürat mi? 600RR alt viteslerde daha sakin R6 hırçın diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Merhaba arkadaşlar, bu iki resimdeki parçanın adı nedir ve nereden bulabilirim? Karbonfiber gibi görünen parça.

http://i.hizliresim.com/B47Q7D.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZJoBok.jpg
    Egzoz olarak tüp takıldığında aralarında ciddi farklar olmaz. TOCE önerebilirim görüntüsü ve sesi bence gayet güzel. Two-brothers'de olabilir. Kullandığım Tiger egzozuda önerebilirim. Sesi güzel, fiyat uygun, her yerde de mevcut. Ben TOCE derim.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

hrnasy, kivancern, berkay3212, Teşekkür ederim ilginiz için. bir önceki kasalarda aksesuar gibi satılıyordu yeni kasalarda abs'nin koruma kapağı gibi satılıyor yada abs'li motorlar da takılı mı satılıyor orası muallak..

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz olarak tüp takıldığında aralarında ciddi farklar olmaz. TOCE önerebilirim görüntüsü ve sesi bence gayet güzel. Two-brothers'de olabilir. Kullandığım Tiger egzozuda önerebilirim. Sesi güzel, fiyat uygun, her yerde de mevcut. Ben TOCE derim.
    Tam verim alabilmek için komple mi egzozu değiştirmek gerekiyor eğer dediğin bu ise maliyet çok yükselecek :(

Motosikleti
    hrnasy, kivancern, berkay3212, Teşekkür ederim ilginiz için. bir önceki kasalarda aksesuar gibi satılıyordu yeni kasalarda abs'nin koruma kapağı gibi satılıyor yada abs'li motorlar da takılı mı satılıyor orası muallak..

Tam verim alabilmek için komple mi egzozu değiştirmek gerekiyor eğer dediğin bu ise maliyet çok yükselecek :(
    verim derken beygir mi? Beygir lazimsa egzoz dan once bir power commander yada yazilim

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Kafanızı karıştırmayın. Slip on bizim gibi kullanıcılar acısından yeterli. Maliyet ve motorun dengesini bozmaya gerek yok.
    Ama egzozda kombinasyon çok. Hava filtresi,katalizor iptali,power commander,full system. Power commander ayarı için dyno vs.vs.

Motosikleti
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafanızı karıştırmayın. Slip on bizim gibi kullanıcılar acısından yeterli. Maliyet ve motorun dengesini bozmaya gerek yok.
    Ama egzozda kombinasyon çok. Hava filtresi,katalizor iptali,power commander,full system. Power commander ayarı için dyno vs.vs.
    PC icin dyno gerekmiyor ki yapilabilir tabiki ama yaptiginiz modlari giriyorsunuz o size o modlarla en iyi olan map i uyguluyor..

Slip on yeter tabiki full sistemle slip on arasindaki ses farki asiri degil

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    arkadaşlar selam cahilligime verin 600rr da abs var mı? Var ise kaç modelinden sonra var?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam cahilligime verin 600rr da abs var mı? Var ise kaç modelinden sonra var?
    Türkiyedeki 600rr larda abs yok. Honda bilhassa Türkiyey'ye abs li 600rr ve 1000rr getirmiyor. Geçen sene yanlışlıkla gelen 4 tane vardı. 1 tanesi çalınmış kaldı 3 tane.

Motosikleti
    XJ6N
    anladım alırsam gene arkayı kaydıra kaydıra durcaz desenize

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    arkayı niye kaydırasınki fazla basılmaz arkaya zati 600fa kardeşim çivi gibi duruyor

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Mrb arkadaşlar Nisan Mayıs gibi takım olarak alıp taktığım Pirelli Süper Corsa larım şu an itibariyle bitmiş durumdalar 6000 deyken takmıştım şu an için 14000 de yolda kaldık Metzeler M7 deneyen varsa tavsiyelerini isterim veya dunlop d211 - 212 filan...

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkayı niye kaydırasınki fazla basılmaz arkaya zati 600fa kardeşim çivi gibi duruyor
    ben biraz öyle duruyorum dusuk hızlarda abi

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar Nisan Mayıs gibi takım olarak alıp taktığım Pirelli Süper Corsa larım şu an itibariyle bitmiş durumdalar 6000 deyken takmıştım şu an için 14000 de yolda kaldık Metzeler M7 deneyen varsa tavsiyelerini isterim veya dunlop d211 - 212 filan...
    SuperCorsa kullanmış bir kişi M7 ye geçerse düşer, net. M3, M5, M7, Rosso corsa, super corsa, d214, pilot road3-4, power3 vs vs. Kullanmadığım lastik kalmadı. M7 ve rosso corsa nispeten yakın performans veriyor. rosso bir tık üstte. Ama super corsa başka bir dünya. Canınızı seviyorsanız super corsa dışında lastik almayın. Arasında 300 lira oynuyor M7 ile. Kesinlikle değer. M7 de öyle çok uzun ömürlü değil. 3000 km + 3 pist gününde bitti. Şu anda rosso corsa var, bitince supercorsa alacağım. Lastiğe iletilen 160 beygirler başka lastik baş edemiyor maalesef. Onun bile tutunamadığı zamanlar oluyor
    viper17 ve 106GT! bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SuperCorsa kullanmış bir kişi M7 ye geçerse düşer, net. M3, M5, M7, Rosso corsa, super corsa, d214, pilot road3-4, power3 vs vs. Kullanmadığım lastik kalmadı. M7 ve rosso corsa nispeten yakın performans veriyor. rosso bir tık üstte. Ama super corsa başka bir dünya. Canınızı seviyorsanız super corsa dışında lastik almayın. Arasında 300 lira oynuyor M7 ile. Kesinlikle değer. M7 de öyle çok uzun ömürlü değil. 3000 km + 3 pist gününde bitti. Şu anda rosso corsa var, bitince supercorsa alacağım. Lastiğe iletilen 160 beygirler başka lastik baş edemiyor maalesef. Onun bile tutunamadığı zamanlar oluyor
    Haziranda lastikleri yenilerken SuperCorsa alacaktım fakat satıcı (motolastik) cadde kullanımı için tavsiye etmedi. Cadde de ısıtamazsın. Kışın soğukta da patlar vs dedi. Ben de öyle deyince Rosso Corsa aldım. Şimdi siz böyle yazınca şaşırdım. Satıcı yanlış mı yönlendirmiş oluyor bu durumda ?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haziranda lastikleri yenilerken SuperCorsa alacaktım fakat satıcı (motolastik) cadde kullanımı için tavsiye etmedi. Cadde de ısıtamazsın. Kışın soğukta da patlar vs dedi. Ben de öyle deyince Rosso Corsa aldım. Şimdi siz böyle yazınca şaşırdım. Satıcı yanlış mı yönlendirmiş oluyor bu durumda ?
    bende supercorsa alacaktım bana da aynısını dedi motolastik bu lastik sadece ısıtıcıyla ısıtılıp pist kullanımı için uygun . soğuk olduğunda performansı kötü olur demişti
    bilginozi bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verim derken beygir mi? Beygir lazimsa egzoz dan once bir power commander yada yazilim
    Yok performans açısından verim değil sadece tüpü değiştirsem istediğim sesi alabilir miyim?
    Berkay'ın dediği gibi...

# Two-brothers
    # Toce

Başka önerileriniz nelerdir?

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supercorsa nın SP ve SC diye iki modeli var. SP yol koşullarına, SC ise piste daha uygun. Benim gibi arada bir piste girip çoğunlukla yolda kullanıyorsanız SP alabilirsiniz. Daha önce supercorsa kullanmayan biri rosso corsa alınca da zaten dünyası değişiyor. Keza hiç bir lastik caddede maksimum çalışma sıcaklığına çıkamaz. SP yolda da yaklaşık 2 km içinde ısınıyor. Kullanan kişilerden yine yorumları alın(Sadece bana bakmayın). Sakız gibi lastik vallahi
    viper17, kivancern ve bilginozi bunu beğendiler.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar daha önce sahibi olduğum ve yakin bir arkadasima sattığım 2011 Model 600RR 'ımı bugün itibariyle arkadasim istanbul'a Temiz bir arkadaşa sattı.
    Hayirli uğurlu olur inşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler