Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Kuba XCG150

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı lojistik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de özellikle ön lastiği değiştirmeyi düşünüyorum. Dururken bir tarafa yatıyor, düşük hızlarda dengesiz. Ankarada nerde değiştirebilirim? yaklaşık maliyeti sökme - takma ne olur ?

Bu lastik uyar mı? http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=9276
    Ön -> 2,50 - 18
    Arka -> 2,75 - 18 'dir.

Lastikler çok ince olduğu için aşağıdaki ölçülerle değiştirilebilir diye düşünüyorum.

Ön -> 2,75 - 18 ya da 80/100 x 18
    Arka -> 90/90 18

ölçülerinin uygun olacağını düşünmekteyim. Kışa doğru IRC NR50 kış lastiği taktıracağım. Takımı 160TL..

Sakin kullanımla 100km'de 1,8lt yaktırmaktayım.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba xcg 150
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön -> 2,50 - 18
    Arka -> 2,75 - 18 'dir.

Lastikler çok ince olduğu için aşağıdaki ölçülerle değiştirilebilir diye düşünüyorum.

Ön -> 2,75 - 18 ya da 80/100 x 18
    Arka -> 90/90 18

ölçülerinin uygun olacağını düşünmekteyim. Kışa doğru IRC NR50 kış lastiği taktıracağım. Takımı 160TL..

Sakin kullanımla 100km'de 1,8lt yaktırmaktayım.
    Arkadaslar arka tekeri degistirdim. 90/90 18 dublex .. Deneyin farki anlicaksiniz on tekerin degismesine gerek yok sadece arka teker degistirn
    MotoGT bunu beğendi.

Arkadaşlar bu motor arkasımda var motor benim çok hoşuma gitti. Gayet kuvvetli sürüşü rahat cekişi iyi Alınabilir bir motor bence karamsız kalmayın..

Motosikleti
    modenas 110AF/rks titanic 150
    arkadasımda var bu motordan cok memnun güzel bir motor fiyatına görede
    KARAKARTALIZMA bunu beğendi.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Merhaba Arkadaşlar ,

2 ay önce almış olduğum Kuba XCG 150 ile ilgili görüş ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Motorumu ustamın tavsiyesi ile aldım. daha üzerine binmeden ilk yaptığım şey bisiklet tekerini andıran lastiklerini michelin ile değiştirdim ve kalınlaştırdım. Ardından fren balatalarını değiştirdim ve fena da olmadı. Motorun hali hazırda varolan frenleri çinli bir motor için gayet iyiken şu an mükemmel oldu diyebilirim. Ardından doğru düzgün kuru akü taktım ve marşına bastım. Motorda titreşim çok az, performansı gayet tatminkar, oldukça seri bir motor. Debriyaj ve ön fren maneti olması gerektiğinden büyük ve ilk işim manetleri küçük olanlarla değiştirmek olacak, özellikle ön freni bu şekilde etkili kullanamıyorsunuz. Ön amortisöre biraz daha yağ basarak sertleştirdim ama genel olarak amortisörler görevini düzgün yapmıyor 110 - 120 km süratle giderken selenin üzerinde zıplıyorsunuz (çok tehlikeli bir durum) Sele demişken kaldırım taşı gibi dersem gerçekten çok gerçekçi bir yorum yapmış olurum hayatımda gördüğüm en kötü sele, rodajını titizlikle yaptım bakımlarını kesinlikle aksatmadım. 100 km üzerindeki hızlarda kullandığımda vibrasyondan topcase takmak için varolan taşıyıcı demir kırıldı ve oradaki plastik aksamda kırıldı bunun dışında egzostun üzerinde varolan koruyucu demirin vidaları devamlı düşüyor, montaja geldiğimizde gerçekten çok özensiz yapılmış çok iyi bir şekilde elden geçirmek gerekiyor motoru binmeden önce, ön far lambası sürekli yanıyor (sanırım bu kubada bir gelenek) motorun tam ortasında yer alan şasi saplamasıda sürekli gevşiyor (buda çok tehlikeli bir durum) burayada kontur somun takmak gerekiyor. genel olarak tavsiye eder misin derseniz eğer motordan anlayan biriyseniz ve devamlı eliniz üzerinde olacaksa gözünüz kapalı alın bu paraya gayet ideal bir motor, son olarak sele yüzünden motorumu değiştireceğim daha önce kullanmış olduğum Kuba KB 150-25 bana daha uygun sanırım biraz daha konforlu olduğundan ...

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    arkadaslar bir bilgiye ihtiyacim var cg 125 emme egzoz sente numaralari nedir lutfen acil. kesin bilgi olsun ama.xcg niki de olur.

mustafa.kln4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba cita 125
    CEVİRİRSİN MAXİMUM MALİYETİ 60 TL (KENDİN TAKARSAN) USTA TAKARSADA SANA EN FAZLA 150 TL YE PATLAR... AMA 100-150 ARASINDA FİYAT FARKI YOK AMAVERGİ FARKI VAR

KARAKARTALIZMA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    herkese selam

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

buda benim oğlum

KARAKARTALIZMA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    aldıktan sonra 2 lastiğide değiştirdim,xenon far taktım,elcik ve aynalrıda değiştirdim,farkı bindikçe anlıyorum,resim atarım yakın zamanda

ozkan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XCG 150
    Arkadaşlar bende hayırlısıyla ilk 500 km yi geçtim. Facebook grubu kurulmuş herkesin bilgisine. Oradan da bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Şimdilik sadece kornayı yetersiz bulduğum için stebel marka havalı f1 korna aldım. Herkes kornayı rahatlıkla duyabiliyor Lastik değiştirenler hangi ölçüleri kullandılar yeni lastiklerde yardımcı olurlarsa sevinirim.

https://www.facebook.com/kubaxcg150?fref=ts

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    benım xcg 2013 motor 10 liraya 60 km gidiyor titresim var malzeme kalıtesi düşük şasi hafif kus gibi tekerler tırt olması bi yana çatlıyor değiştirmek gerekıyor titresim çok oldugu için haftada bi civataları elden geçirmek geerkıyor hız 130 fln kendı kmsıne göre ama dogrumu bilemem benzin göstergesi koymayan muhendıse kufredıyorum uzun yolda 80 den sonra titresim cok hissediliyor ama sasi hafıf oldugu ıcın diğer motorları tokatlıyabilirsiniz biraz apaçı motoru gibi bence ama paranız varsa dirift alın kafanız agrımasın

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    arkadaşlar bende xcg 100 modelini aldım ilk motorum olması nedeni ile 100 lük bir motoru tercih ettim 7000 rpm de 80 i görüyor ve sesi değişiyor yani ideal 70 ile gitmek diye düşünüyorum =) 500 km olunca yağını değiştirdim serviste şu anlık memnunum. Seleden bende şikayetçiyim ve de amartisör oldukça sert geldi taş gibi küt küt ses çıkıyor tümseklerde felan.

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Arkadaşlar, hepinize cümleten merhabalar. Bugün Kuba XCG 150 aldım. Ve durmaksızın 80 km kadar yol katettim. Genel olarak motor fiyatına nazaran sundukları ile 4-5 bin TL'ye mal olacak marka motorlar kadar!.. Tam olmasada hemen hemen onlar kadar. Titreşim mevcut, ancak 7000'li devirlerde kendi hissettiriyor. Ön fren henüz alışmadığından sıkıntılı; kolay kolay dozlanmıyor! Arka fren; bildiğin zımba! Olması gerektiği gibi. Far ampul'ü armut olmasına rağmen H4 halojen farımsı aydınlatıyor; tatminkar ve iyi'nin arasında diyebilirim. Çekiş; iyi, hatta baya baya istekli hızlanıyor. 115 kg'luk sürücü ile hafif rüzgarlı havada; 110-120 km/h aralığında geziniyor. Biraz meyilli yolda ise; açıkcası resmen çıldırdı motor! Takometre 130 km/h'i gösterdiğinde, yolda; ''genç daha rodajdasın, önünde uzun bir ömür olabilir, heran motor ömrünü tamamlayabilir'' yazısı belirdi ve gaz'ı bıraktım! Yani; lastik ve biraz kilometre yapıldıktan sonra neler yapar bilemem!.. Lastikler; bildik orta kalitenin altında! Şiddetle biraz paraya kıyın; Michelin, Pirelli ve Metzeler'in uygun ebatta lastiklerini takın. Üzerindeki lastikler, her an her şey yapabilirler; yarılabilir! Patlayabilir! Şerit değiştirirsin farkında olmassın! Vitesler gayet güzel; kemikli ve lık lık geçiyor, geçmem veya geçiyim mi, geçmiyim mi demiyor. Bastın mı geçiyor. Tek sıkıntısı ''N'' yi bulabilmek!.. Şase hafif; yüklü Cup kullanıyormuş gibi bir his veriyor. Ön teleskopik süspansiyonlar işleri olması gerektiği gibi yerine getiriyorlar; takır, tıkır gibi ses yapmadan, takılma yapmadan, gacur gıcır yapmadan sessiz sedasız, kendinden emin bir şekilde çalışıyorlar. Keza arka amortisörlerde ön kadar olmasada fena değiller; gıcırdama sesi düşük hızlarda duyuluyor. Onlarda işlerini gayet iyi bir şekilde yerlerine getiriyorlar. Karbüratör ilk başlarda kendi kendine gaz veriyor, kilometre arttıkca normale dönüyor. Ani gaz açmalarda boğulup aksırıp durma gibi bir sorun ile karşılaşmadım. Vitesdeyken gaz verirken hoplama, gazı bıraktığında ise yığılma yok. Zincir ve çarklar gayet düzgün yalpa yapmadan, uzayıp kısalmadan çalışıyor. Birde bende ki Kuba XCG 150'nin kafa bölümünden 6500-7000 devir aralığında hafif bir zırıltı sesi geliyordu; bunuda not ediyim. Yakıt için birşey diyemiyeceğim; 20 TL'lik yakıt koydum, bakalım ne zaman, nerede bitecek. Plastik aksam, şase, metal yüzeyler, boya kalitesi, gösterge gurubu; orta halli, biraz biraz yer yer iyiye kayıyor. Fena değil işte; 2.300 TL'lik motor işte daha ne olsun. Çok bile. Ben çok beğendim; marka motorların neredeyse yarı fiyatına bazı kısımlarda onlar kadar, bazı yerlerde onlardan daha iyi performans sunması! Tebessüm ettirerek kullanmamı sağlıyor. Almış olan arkadaşlara hayırlı olsun, kazasız, belasız, dikkatli ve güvenli en önemliside kask ile kullanmalarını temenni ederim. Alacak olanlar ise fazla düşünmeyin; bu fiyata anca bu kadar, önemli olan verdiğin kadarı ile memnun olmak.

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Sıfırı 2000 liraya buldum ama alsam mı karar veremedim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)