Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Gt 170 (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    alone&rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 sene 40-50bin km dayanırmı ? kullanıcılar objektif cevap verin abiler ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Exslans44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Alıntı ivin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpada dururken aynı boşluk bende de var motoru inceleyen bir usta arkadaşımın dikkatini çekti, bu boşluğun normalde olmaması gerektiğini söyledi. Yakın zamanda ilk bakım için servise götürdüğümde göstereceğim. Şu anda km 600'ü geçti, verdiğim paraya göre hakkıyla motora bindiğimi düşünüyorum. Her şey toz pembe mi ? tabii ki değil... mesela, aldığım günden beri direksiyonda bir boşluk mevcut, ön freni kullandığımda direksiyon oynuyor ve güvensiz his veriyor. Bunu servise gösterdim, direksiyon şase bağlantısı arasındaki parçaları garantiden istediler fabrika ilgili parçaları gönderdi, değişimi gerçekleştireceğiz. Titreşimle ilgili çok soru ve yorum görüyorum, motosikletin 70-80 km hızlarda kullanıldığında asla titreşim olmadığını altını çizerek söylüyorum ancak 8000 üzeri devirlerde kullanıldığında ve hız göstergesi 100'ün üzerine çıktığında titreşim hissediliyor. Motor ile olumlu ilk izlenimim ciddi manada tatmin edici torku idi. 600 km'yi devirdikten sonra buna ek olarak yakıt tüketimini de sayabilirim. Hatırlayan arkadaşlar olacaktır ilk koyduğum 50 tl'lik benzinler 381. km'de benzinim bitmişti. Bunu takiben depoyu fulledim 73 tl'lik benzin aldı bu benzini kullanmaya başladığımdan itibaren 200 km.'ye kadar ibre kımıldamadı bile ki bir tuhaflık mı var diye birkaç kez depoyu açıp baktım. Seviye çok az düşmüştü. Tamamen bitince veriyi buraya yazacağım o zaman çok daha net bir fikir oluşacak ama şimdiden yazmakta mahsur görmüyorum motor az yakıyor arkadaşlar. Alan arkadaşlara ısrarla uyarım vidaların sık sık kontrolü. Ben önem taşıdığını düşündüğüm vidaların hepsini söküp vida sabitleyici sıvıya bulayarak yeniden yerine taktım şu an bununla ilgili olarak hem problem yaşamıyorum hem de kafam rahat.
    Arkadaşın dediklerinin çoğuna katılıyorum. Fakat orta sehpada jantın yukarı doğru kalkmasına bişey diyemiyecem bence fabrika çıkışı öyledir amartisöre fazla yük binmemesi için böyle bir esneme payı bırakmış olabilirler diye düşünüyorum. bende bakıma gittiğimde yine soracam fark ettim kanuni racer 200 de öyle arka sistemi aynı...

Alıntı alone&rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 sene 40-50bin km dayanırmı ? kullanıcılar objektif cevap verin abiler ?
    40-50 bin km çok iddialı.. Eğer motosiklet bu mesafeleri görmek için alınacaksa Japon markaları daha mantıklı olacaktır.

onegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Alıntı onegi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Red*X kardeşim benim motor 410km'de ve şu ana kadar
    1- ikinci defa zincir ayarı yaptırmam gerekiyor çünkü yine ses yapmaya başladı.
    2- depoyu en son fullediğimden bu güne 140km yol yaptım ama benzin ibresi hiç düşmedi. ya bu alet hiç yakmadı yada ibrede bir sorun var.
    3- kasislere girdiğimde amortisörden bazen bir gıcırtı geliyor ama onun için bir şey yaptırmadım.
    4- birde motor bloğu üzerindeki GTI yazan kapaktan yağ kaçırıyordu oda oring contasının montajının yanlış yapılmasından kaynaklıymış servis iki dakikada düzeltti.
    Dün motoru servise götürdüm ve şimdi hiç bir sorun olmadan kafan rahat gidiyorum.

benzin için kontrol ettik ve sorun yok. bu sabah 170 km oldu ve ibre biraz kıpırdadı. amortisördeki ses ise yağlama ile gitti. yani dün akşamdan beri motorda tık yok arkadaşlar.
    ivin bunu beğendi.
    Yüz milyarlarca galaksiden sadece biri olan Samanyolu adlı bir galaksinin ücra bir köşesindeki bir yıldızın, yani güneşin çevresinde dolanan bir toz zerreciği üzerinde yaşıyoruz. Bir daha Düşünün DEĞERMİ...

Dün motoru servise götürdüm ve şimdi hiç bir sorun olmadan kafan rahat gidiyorum.

benzin için kontrol ettik ve sorun yok. bu sabah 170 km oldu ve ibre biraz kıpırdadı. amortisördeki ses ise yağlama ile gitti. yani dün akşamdan beri motorda tık yok arkadaşlar.
    Tebrik ederim İlk bakım masrafınızın ne kadar tuttuğunu da belirtirseniz memnun olacağız.

Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Alıntı ivin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim İlk bakım masrafınızın ne kadar tuttuğunu da belirtirseniz memnun olacağız.
    Bu beleşti daha rodaj bitmedi. Bittiğinde ilk bakımda bildiğim kadarıyla sadece parça maliyetinin parasini verecez. İşçilik ilk bakimda ücretsiz.
    ivin bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Ben ilk bakimda sadece 20 TL yag ucreti ödedim. Daha önce yazmistim, istanbuldaki arkadaşlara mecidiyeköydeki motoser kanuni servisini öneririm. Bi arkadasin tavsiyesiyle gittim bende. Dogan usta işin ehli, motorun sagina soluna ince ayar yapmisti ben bişey soylemeden. Motoru kullanmak öyle rahatladiki çok şaşırmıştım. Vites gecisleri, gaz yemesi vs.

Arkadaşlar hız ve performans bakımından mcx ile kıyaslar mısınız?

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    tvs apache nin eline su dökemez bu motor çabuk dağılır
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs apache nin eline su dökemez bu motor çabuk dağılır
    Neyle kıyaslıyorsun kardeş seninkide lafmı aşkolsun

fast rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s & GT170 R
    slm
    gt kullanıcı arkadaşlar hava filtresini hiç dikkat ettiniz mi? deponun altına koymuşlar temizlemek istesen depoyu sökmek zorundasın :(

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyle kıyaslıyorsun kardeş seninkide lafmı aşkolsun
    ne bileyim bian boş bulundum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

arkadaşlar aranızda hız denemesi yapan oldumu GT 170R ile? bu motorda devir kesici varmı, yada vibrasyon durumu nedir

h.dural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mx
    sana tamamen katılıyorum laf olsun diye söylenmiş bir söz

Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Arkadaşlar motoru nasil yikiyorsunuz benimki iyice kirlendi. Nasil yikamayi tsvsiye edersiniz. Oto yikamadaki tazyikli su motora zarar verirmi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    hacı git bi benzinliğe. al yan ayaklığa. önce biraz su tut ıslansın. 1 lira at. bas köpüğü :D 1 lira daha at biraz uzaktan iyice yıka. bekle süzülsün su 2 liraya miss misss

Arkadaşlar motoru nasil yikiyorsunuz benimki iyice kirlendi. Nasil yikamayi tsvsiye edersiniz. Oto yikamadaki tazyikli su motora zarar verirmi.
    Tazyikli su ile yıkama doğru değil. Ayrıca motor sıcakken yıkama yapılmamalı. Hafifçe su tutup bir sünger vasıtası ile yıkayabilirsin. Yıkama ardından motor bölümünü kurulamakta fayda var. Ayrıca yıkamadan hemen sonra çalıştırmamak gerekir. Elektrik devrelerinin ıslanmamasına ve egzoz susturucusundan içeriye su kaçırılmamasına da dikkat edilmeli.
    ergunerbaş ve gondor bunu beğendiler.

Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Gt 170 kullanan arkadaşlar nasıl biraz biraz hızlanmaya başladınımız mı son sürat olarak deneme yaptınızmı motordan memnunmusunuz ilk bakımını yaptınız mı ?_?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Alıntı Exslans44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gt 170 kullanan arkadaşlar nasıl biraz biraz hızlanmaya başladınımız mı son sürat olarak deneme yaptınızmı motordan memnunmusunuz ilk bakımını yaptınız mı ?_?
    Yarin bi 150 km yol gidecem, bakalim nasil gidecek. Benim icin 110km civari hiz yapsın yeterli zaten. Bakalim nolacak.

merhaba arkadaşlar
    bu motorda en kaçı gördünüz....yaazabilirmisiniz ?

Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Alıntı emrekıyar17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    bu motorda en kaçı gördünüz....yaazabilirmisiniz ?
    Benim motor 510 km ogün biraz zorladım 120 yi biraz geçti fakat 9 bin devirde felan biraz redlineye girdi ama 120 gördü daha açılırsa daha fazla gider mi bilmiyorum...

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)