Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Gt 170 (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Arkadaşlar bende bu modeli araştırıyorum alan arkadaşlara hayırlı olsun bol bol foto ve video bekliyoruz ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Alıntı fast rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım, çoktandır bu forumu takip ediyorum.. nasipse gt 170 almayı düşünüyorum . şekilde 10 numara motor ama yakıt konusunda biraz tereddüt deyim alan arkadaşlar ne kadar yaktıgı konusunda bilgi verirlerse sevinirim.
    Arkadaşlar bu sabah işe gelirken benzin bitti ve 40tl benzin ile tam 251km yol yapmış oldum. yani bu kilometrede 0.159tl'ye geliyor.
    Yüz milyarlarca galaksiden sadece biri olan Samanyolu adlı bir galaksinin ücra bir köşesindeki bir yıldızın, yani güneşin çevresinde dolanan bir toz zerreciği üzerinde yaşıyoruz. Bir daha Düşünün DEĞERMİ...

Exslans44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Alıntı onegi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sabah işe gelirken benzin bitti ve 40tl benzin ile tam 251km yol yapmış oldum. yani bu kilometrede 0.159tl'ye geliyor.
    Yakıtı ilk aldığımda depoyu doldurdum 75 tl aldı sonra 80 km yol gittim bidaha doldurdum 13 tl aldı. toplamda 88 tllik benzin aldım şuanki km 310 ve depoda benzin yarıda hem ben kısa mesafede kullanıyorum uzun yolda daha az yakar...

Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Alıntı Exslans44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtı ilk aldığımda depoyu doldurdum 75 tl aldı sonra 80 km yol gittim bidaha doldurdum 13 tl aldı. toplamda 88 tllik benzin aldım şuanki km 310 ve depoda benzin yarıda hem ben kısa mesafede kullanıyorum uzun yolda daha az yakar...
    yaklaşık olarak ikimizin hesapları da aynı görünüyor. peki emsallerine göre nasıl yakıtı başka model hakkında bilgisi olan varmı??

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Ayrıca hala aklıma takılan bir şey bunu arka çanta ne zaman gelir ben alternatif olarak soft çanta araştırıyorum ama onuda üzerinde bırakamayacağım için sorun yaratacak. Forumun ikinci sayfasında gt170 in ülke dışı versiyonu olan UM Xtreet 200'ün kuyruk demiri direk çanta takmak için uygun ama bizim birde onu almamız gerektiğinden Türkiye'ye gelmesini bekliyoruz.
    Yüz milyarlarca galaksiden sadece biri olan Samanyolu adlı bir galaksinin ücra bir köşesindeki bir yıldızın, yani güneşin çevresinde dolanan bir toz zerreciği üzerinde yaşıyoruz. Bir daha Düşünün DEĞERMİ...

cem16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onegi den sürüş videosu bekleriz camerayı sabitleyiver 3-5 dakikalık görüntü yeticek.

Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Alıntı cem16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onegi den sürüş videosu bekleriz camerayı sabitleyiver 3-5 dakikalık görüntü yeticek.
    elimden geleni yapacağım fakat hava şartları nedeniyle doya doya gezme şansım olmadı. En kısa zamanda sürüş videosunu da eklemeye çalışacağım.

cem16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elimden geleni yapacağım fakat hava şartları nedeniyle doya doya gezme şansım olmadı. En kısa zamanda sürüş videosunu da eklemeye çalışacağım.

teşekkür ederim aman dikkatli ol

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 gün önce 125 mh drift aldım. Aslında kafamda gt 170 de vardı ama 170 cc olması gozumu korkuttu, öğrenci olduğum için ve günlük 40-50 km okula gidip geleceğim için yakıt önemliydi benım ıcın
    40 tllık benzın koydurdum boş depoya, 1 litrede şişeye bitince yolda kalmayım diye. ben o 40 tl lık benzınle 254 km yaptım benzın bıttı yolda kaldım. siz bu motorla aynı km gıttınız. Şimdi içim kan ağlıyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kan ağlayacak bir durum yok, 125 MH da iyi bir motor. Bir sene kullan sonra değiştirirsin.

Exslans44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Arkadaşlar bir sorum olacaktı bendede kanuni gt 170 var fakat zincir ayarı yapmaktan usandım acaba yeni olduğu içinmidir bilgisi olan arkdaşlar paylaşabilir mi ?_?

Arkadaşlar bayiden çıkıp ilk benzinlikten aldığım benzin az önce bitti. 50 liralık benzinle 381 km yol yaptım. Şehiriçi sehirdisi karışık olan kullanımının 300 kmsinde 6 bin devri hemen hemen hiç geçmediğini belirtmek isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Aynı problemi ben de yaşadım. Arka lastik vidasinin arasına pul taktirdim ve zinciri tekrar gerdirdim artık gevsemiyor. Ayrıca seyir halinde iken yavaşlamak icin on frene bastığımda kaliperi tutan vida firladi servise goturup daha sağlam vidalari ilaclayip taktirdim.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    gt 170 biraz yakıt olarak yakıyor sanırım?

omerturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS
    50 liraya 380 km harika diyebilirim.param cıksa bnde istiyorum bi gt 170

Motosikleti
    Demir At
    ben @onegi nin yazdıgına göre yakıyor demiştim..

omerturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS
    tsubasa hocam bn size muhalefet olmak için demedim zaten mesajımı yazarken sizin mesaj henüz yoktu ama ivinin degerleri iyi yani

Yan ayağı merak eden arkadaşlar için bu resmi yayınlıyorum. İlk başta bana da güven vermedi ancak zamanla alıştım. Gayet işlevsel olduğunu söyleyebilirim. Motorun ağırlığı üzerine binince görevini yerine rahatça getiriyor , tabii aksi istikametten ciddi bir zorlama gelirse otomatik olarak kapanıp motoru devirebilir buna da dikkat etmek lazım...

ivin reis bende gt170 alıyorum siparişini verdim motoru bekliyorum bana biraz anlatırmısın hani çokça sormuşlarya titriyormu çok yakıyormu yedek parçası çok zor bulunur gibi sorunları neler yada motorda hoşuna giden yönler ve gitmeyen yönler varmı ??
    Şimdiden teşekkür ederim.

Eğer başlangıç motoru olarak alınacaksa hiç düşünmeden alınabilir. Kesinlikle verdiğiniz parayı hak edecektir. Ancak tecrübeli bir motor kullanıcısını tatmin etmeyeceği kanısındayım. Balansör olmasına rağmen titreşim mevcut. Fakat, sakin bir kullanıcı iseniz 80 kmye kadar titreşim hissetmezsiniz bu da size rahat sürüş imkanı tanır. Fakat 100 km üzerinde titreşim epey hissediliyor. Bence motorun en başarılı özelliği torku, dik yokuşlarda bile motor hep bir üst vitesi istiyor, hızlanması da çok iyi. Frenleri de oldukça başarılı. Vites geçişleri biraz kemikli olsa da sorunsuz ve alışması kolay. Yakıtın da başarılı olduğunu düşünüyorum. Ben sakin kullanımla 50 tl'lik benzinle 381 km yol yaptım. Ardından depoyu fulledim 73 tl'ye doluyor. Bakalım ne kadar yol yapacak. Yedek parça konusunda bir şey söylemek için erken ancak ben parça bulmanın pek de kolay olmayacağını düşünüyorum. Bu model yeni çıktı, bırakın parçayı piyasada kendisi bile bulunmuyor şu anda. Motoru genel olarak beğeniyorum. Tasarımı çok hoş. Pahalı bir motormuş gibi duruyor ve kelimenin tam manasıyla bir motosiklete benziyor. Kalın lastikleri de ona ayrı bir hava katıyor. Sesi cılız değil, düşük devirlerde gazlandığında hoş bir gürleme sesi geliyor. Üzerinde gezmek gerçekten keyifli ancak motorun malzeme kalitesi de ortada maalesef. Titreşim nedeniyle civatalar yerinde durmuyor. Kaliper civatasının fırlamasından başka ( Hayati tehlike arz eden bir durum yaşadım) bugün de şasenin ayaklığa bağlı yerini tutan civata da düşmüş. Her gün somun ve civataları kontrol etmek gerekiyor. Bence en doğrusu motordaki tüm somun ve civataları ( hatta kalitelisiyle değiştirerek) söküp ilaçla yeniden sıkmak. Bir diğer mesele de zincir meselesi. 1 Haftada 4 kere gerdirdikten sonra arka teker somunun arasına pul taktırıp bir daha sıktırdım daha dayanıklı oldu ama bugün kontrol ettim yine az da olsa gevşemiş, gaz kesince zincir, altındaki plastik parçaya vurup ses yapıyor. Şunu net söyleyebilirim ki motor çabuk döküleceğe benziyor ancak tekrar altını çiziyorum bu motor parasının motoru, ödediğiniz ücretin hakkını da sonuna kadar veriyor. Bence başlangıç motoru olarak tercih edilmeli, 1-2 sezon kullanılmalı ve bir motorseverin yaşayabileceği olumlu/ olumsuz şeyler bu motor ile yaşanmalı ardından da daha büyük hacimli ve kaliteli bir motora geçilmeli.
    cakturkc ve gondor bunu beğendiler.

Motosikleti
    Demir At
    bugun bu motosikleti edremitte deneme şansım oldu bi cafe sahibi abimiz satın almış.
    motosikleti aldım 1-2 kilometre kullandım.
    begendiklerim oturuş pozisyonu, tasarım olarak güzel. dedikleri gibi torklu bir alet sonuçta 170 cc o kadar olucak
    begenmedigim şeyler ise ybr cbf kullandıktan sonra bu motosiklete binince gerçekten titriyor, yani 90 a kadar cıktım özellikle 5-6 bin deviri geçtikten sonra titreşimi rahatsız etti. yakıtı biraz fazla yakıyor dedi. rodajda kullandıgı içindir büyük ihtimal. daha sonra düşer ama ne kadar düşer bu bilemiyorm. biraz kıcım agrıdı koltuk yüzünden.
    arkadaşların dedikleri gibi başlangıc motosikleti olabilir. ama bi ybr yada emsallerini kulandıktan sonra bunu alıp binmek bişeyler beklemek anlamsız olur diye düşünüyorum.
    kafama takılan şey şu
    balansör var diyorlar peki bu balansör bu kadar mı kesebiliyor titreşimi

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Motor cok iyi gibi geldi bana ama krank ötüyormu ne ?

Hayırlı olsun.

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)