Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Gt 170 (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    kim ne derse desin 3 milyara 170 cc motor bide 0 her turlu alınır garantisi bitmedednde satılır okadar basıt param olsa belki alırdımmmm ama tipi hosuma gitmedi eski tırt bı tıpı var
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim ne derse desin 3 milyara 170 cc motor bide 0 her turlu alınır garantisi bitmedednde satılır okadar basıt param olsa belki alırdımmmm ama tipi hosuma gitmedi eski tırt bı tıpı var
    tipi begenmek göreceli bi durum, bence hiç fena değil. Sana da saygı duyarım tabiki.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    pazartesi günü kanuni phantom almak için bayiye gittim bu motoruda gördüm. resimlerde görüldüğü gibi değil. resimlerde tırt bir görüntüsü var ama gerçeği daha iyi daha dolgun duruyor. tabi renk olarak turuncuyu beğenmedim. fakat kafamda phantom olduğu için gidip phantomumu aldım. burda demek istediğim şu görüntüsü hakkında yorum yapmadan bir yakından görün derim. çünkü resimler boyut olarak yanıltıcı olabiliyor.

Motosikleti
    kanuni gt170
    arkadaşlar bu modelin siyahına sahip bir bayii bilen duyan var mıdır?

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Kanunin yedek parçalarının çok pahalı olduğunu düşünmüyorum. Zamanında vites göstergem kırılmıştı. 50 tl 'ye internetten sipariş verdim.Servise taktırdım. Her yerde parçaları bulunur.

Arkadaşlar kanuni motorlarında en küçük bir sıkıntı yaşadığınızda doğrudan iletişime geçilip sorununuz hallediliyor.Bilmiyorum başka firmaları ama müşteri memnuniyetine son derece önem veriyorlar. Benim motor öyle üst segment bir model olmamasına rağmen 2 yıl boyunca rutin servis kontrollerinden başka servise gitmedim.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı cakturkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunin yedek parçalarının çok pahalı olduğunu düşünmüyorum. Zamanında vites göstergem kırılmıştı. 50 tl 'ye internetten sipariş verdim.Servise taktırdım. Her yerde parçaları bulunur.

Arkadaşlar kanuni motorlarında en küçük bir sıkıntı yaşadığınızda doğrudan iletişime geçilip sorununuz hallediliyor.Bilmiyorum başka firmaları ama müşteri memnuniyetine son derece önem veriyorlar. Benim motor öyle üst segment bir model olmamasına rağmen 2 yıl boyunca rutin servis kontrollerinden başka servise gitmedim.
    senin kullandıgın motorların cogu parcaları zaten ortak üretim atıyorum. mondialdekinin uag nin parcalarının uyması gibi
    kanuni bora nın ben kilometresnin camı kırılmıştı forumda konusu dahi var
    1 analog (dandik) gösterge için 184 lira istediler, ve 15 gün içersinde gelebilirmiş demişlerdi.
    tabi ben gidip camcıdan cam kestirip yapmıştım içini acarak
    cakturkc bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı ubozog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu modelin siyahına sahip bir bayii bilen duyan var mıdır?
    MotoREF diye bir bayi var bağcılar'da... benim fotoları orda çektim işte... Yol tarifi verebilir hatta bende yanında gelebilirim

Motosikleti
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 milyar para verip hala ama hala 2 beygirin peşine düşen,bunun hesabını yapan,hala bu motorun hız konusunda tartışmalara giren arkadaşlara gerçekten gülüyorum...Bu modeli tuttum.3 milyar para verip böyle görünümlü bir motor varmı Türkiye de ?
    Bende o 2 - 3 beygirin peşine düşenlerdenim ama siz neden peşine düştüğümüzü anlamamışsınız. Daha önce de yazdım orada 15 i görüp fuarda veya piyasaya çıkışından önce sipariş edip parasını veren kişiler var. Bu kişilerin yerine koyuyorum kendimi. Ben şahsen fena halde kafama takardım bunu... yazılarımda belirttiğim gibi ihtiyacım olan 120 yi görsün araç titreşimi de uzun yola uygun olsun yeter diyordum. Bu olaydan önce aklımda 3 model vardı. GT 170, Arora AR 180, ve RKS Titanic 150... GT 170 önde gidiyordu aklımda AÇIK ARA.

evimin 2 sokak altında yetkili servis ve satısı mevcut Kanuninin. Komşumuz 5 sene öncesine kadar orada çalışıyordu servis bölümünde ve Kanuni yi MZ döneminden beri bilirim. Kombassan satın aldığında Kanuni adını verdi ve geçiş süresinde Kanuni MZ adıyla anıldı. Ki o zamanlar çin olayı yoktu ve motoruna kadar kendi üretirdi. MZ in fabrikalarını da almıştı. (MZ Almandı) Kombassan malum dönemden sonra Türkiye'deki varını yoğunu sattı Kanuni de dahil. Daha sonra çin piyasası ve alıcıların fiyat uygunluğu sebebiyle çine yönelmesi vs vs süreci. Bu sebeplerden ötürü, geçmişinden ve servisini tanımamdan ötürü Kanuni önde alacağım bir motor olarak duruyordu.

Ancak bu tür yanıltmalar hoş değil, çok fazla amatörce gösteren bir durum açıkcası (Ne kadar gerek sitesinde ve gerek kataloglarında üretici firmanın değişiklik yapma hakkı vardır yazsa da) fiyat ve beklenti olayına gelecek olursak;

Arora AR180 3,550TL, 197cc, 16hp, vs vs (Titreşim olmadığı söylenir. Motor üzerindeki "JAPAN TECHNOLOGY" ibaresi ilgi çekici,)

GT 170 3,139TL, 170cc, 12,4hp vs vs (Klasik Kanuni ara motor titremesi söz konusu olduğu söyleniyor. Yakıt olayı da Arora ile aynı gibi)

RKS Titanic 150, 3,450TL 148cc, 12,2hp vs vs (yakıtı 100km de 2,2lt derler bu servisteki kişilerde böyle der, titreşim olmadığı ayrı bir olay)

Bu üçü kafamdaki ürünler kıyaslamasını siz yapın.

O bahsettiğim servis aynı zamanda KUBA'nında servis ve satıcısı bu sebeple RKS de servis olarak benim açımdan pek sorun değil. ARORA'nında Bulunduğum semtte servisi var gösteriyor sitesinde bu konuda servisi ziyaret etmeden diyecek bir sözüm yok açıkcası...

Bu değişiklik sonrasında ARORA AR 180 öne geçti diyebilirim. Ancak dediğim gibi servisini gidip görmem gerekiyor.

Bu değişiklikten önce aklımda ki alma önceliği sıralaması şöyleydi:

1-) Kanuni GT 170
    3-) Arora AR 180
    4-) RKS Titanic 150 şeklindeydi (GT 170 in ne kadar önde olduğunu 1 den 3 e atlayarak belirtmem yeterli sanırım.)

Ama şu anda kafamda ki sıralama şu;
    1-) Arora AR 180
    2-) Kanuni GT 170
    3-) RKS Titanic 150

Kanuniyi listeden çıkarmış değilim açıkcası... Ama 3,139 TL verebiliyorsam, 3,550TL de verebilirim (verilir) diye düşünüyorum açıkcası. Netice de taksitle alacağım. 2 hp farka kafamızı takmamız alacağımız performans yada "tonlarca para veriyoz bunu mu veriyolar" gibi bir yaklaşım değil. Bu haliyle de GT 170 bana yetebilecek düzeyde! Yani değişiklik olayı güven sarstı diyebilirim. En başından beri bu bilgi olsaydı emin olun hala 1. sırada GT 170 olurdu benim için. Mevzu teknik olarak 2 -3 beygirin vereceği performans değil.

Hee bu arada

http://www.motosiklet.net/forum/mark...-180-19-a.html

başlığında yorumlarınızı alırsam sevinirim.

Motosikleti
    kanuni gt170
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MotoREF diye bir bayi var bağcılar'da... benim fotoları orda çektim işte... Yol tarifi verebilir hatta bende yanında gelebilirim
    hocam eyvallah.kağıthanede kayalarda da varmış haftaya gidip bi görmeyi planlıyorum

h.dural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mx
    Alıntı ubozog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam eyvallah.kağıthanede kayalarda da varmış haftaya gidip bi görmeyi planlıyorum
    birkac resimde senden alalım mümkünse video lütfen

Motosikleti
    kanuni gt170
    Alıntı h.dural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birkac resimde senden alalım mümkünse video lütfen
    tamamdır atmaya çalışırım

Sıralamanda Arora 1. sırada ise onu alırsın. Bu kadar çok açıklama verdiğinde kafada şu sou işareti de doğuyor. Rakip firmalarda aktif görev yapıp diğer bir modelin trend yaptığını görğnce karalama faliyetleri. Görünen o ki bu yıl mondial ve Kubadan çok Kanuni modelleri konuşuluyor. Bu da bazı kesimleri rahatsız etmiş ki bu kada geniş ısrarlı açıklamalarda bulunuyorlar. Teknik özelliklerin değişimi nasıl oluyor güven sarsıyor? Adamlar bellik ki seri üretimi yeni yapmışlar ve seri üretimdeki bir ürünün testi ile teknik bilgileri güncellemişler. Kullanıcıya doğru bilgi verildiğinde neden güven sarsılsın? Aroranın üzerinde Japan tekhnology yazıyormuş... Kanuninin karburatöründe de o yazılı. Aküsü de Yuasa... Geçenlerde arkadaşımda Ronny vardı oradan. Bakmıştım. Nese konu GT170 mi , arora mı? Sizin için 1. sırada hangisi varsa onu alın ama çıkıp her seferinde aman GT170 almayın denilince aklımıza acaba birileri diğer rakiplerin aktif çalışanı mı?

Motosikleti
    Alıntı artorroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıralamanda Arora 1. sırada ise onu alırsın. Bu kadar çok açıklama verdiğinde kafada şu sou işareti de doğuyor. Rakip firmalarda aktif görev yapıp diğer bir modelin trend yaptığını görğnce karalama faliyetleri. Görünen o ki bu yıl mondial ve Kubadan çok Kanuni modelleri konuşuluyor. Bu da bazı kesimleri rahatsız etmiş ki bu kada geniş ısrarlı açıklamalarda bulunuyorlar. Teknik özelliklerin değişimi nasıl oluyor güven sarsıyor? Adamlar bellik ki seri üretimi yeni yapmışlar ve seri üretimdeki bir ürünün testi ile teknik bilgileri güncellemişler. Kullanıcıya doğru bilgi verildiğinde neden güven sarsılsın? Aroranın üzerinde Japan tekhnology yazıyormuş... Kanuninin karburatöründe de o yazılı. Aküsü de Yuasa... Geçenlerde arkadaşımda Ronny vardı oradan. Bakmıştım. Nese konu GT170 mi , arora mı? Sizin için 1. sırada hangisi varsa onu alın ama çıkıp her seferinde aman GT170 almayın denilince aklımıza acaba birileri diğer rakiplerin aktif çalışanı mı?
    Bilmiyorum ama siz de hemen karşınızdaki insanı karalamayı seçiyorsunuz. Çok kafanıza takıldıysa gelirsiniz bir gün tanışırız. Veya bir mekanda görüşürüz. Kim için çalışıyorum ne için bu kadar didik didik ediyorum uzun uzun anlatırım size. Bu fikri neden bu kadar koyu şekilde edindiniz anlamadım.

Tekrarlayayım ben tamamen gezip tozmak için bir motor alıcam işime gücüme yaramıcak. Bunun içinde kusura bakmayın didik didik ederim. Şu bir kusura laf söyleyenlere karşı "eleştiri yapanlara" karşı tavırlarınızı bir gözden geçirin. Kesin karşı firmadandır gibi bir düşünceye girmeyin.

Özellikle vurguluyorum ALMAYIN diye bir kelime kullanmadım!!!

Bu tavırlarınızdan bende sizin Kanuni için çalışan biri olarak mı algılamam gerekiyor? Bırakalım bu tür yargılamaları...

Neden güveni sarsmasın ayrıca ben bunu çözemedim! Nasıl ki Silindir çapı ve Stork, Sıkıştırma oranına geçtiğimiz salı gününe kadar ?? işareti konuluyorsa bura da da bu kullanılabilirdi. O zaman insanlar bu değerin netleşmesini beklerdi. Bu da modelin belkide daha fazla merak uyandırmasını sağlardı.

Ben bugüne kadar teknoloji marketlerinde teknisyen olarak ta çalıştım. 1 kere teknoloji ürünlerinda marka olmuşların çıkaracağı bir ürünle ilgili bu tavrı sergilediğini görmedim. Apple size iPhone 5 te bilmem ne kadar GHz işlemci çıkartcam diyipte daha düşük bir işlemci ile çıkmadı. Bu tür "eleştirileri" o markalar gibi marka olabilmek adına dikkate alırsak o zaman başarılı oluruz işte. O markalar bir değeri tam göremiyorsa gizem oluşturup merak uyandırma yöntemine baş vuruyorlar. Kusura bakma bu kültürden geldiğim için benim güvenimi sarstı. Sarstı ama hiç bir zaman ALMAYIN demedim!!!

Birilerini hedef göstermeye çalışarak ilerlemeye çalışmayalım lütfen! Birileri çıkıp bana bu fiyata motor bulmuşsun 2 bgnin muhabbetini mi yapıyosun diyorsa bende aralarında fiyat uçurumu olmayan örneklerini gösterip cevap verme hakkını bana vermiştir derim. Kusura bakma ama cebimde ki parayı en optimize şekilde kullanmaktan daha doğal bi hareket olamaz. Bunu da bu tarz "paylaşım" sitelerinde paylaşamayacaksak fikir alışverişi yapamayacaksak bu tarz sitelerin adı neden "paylaşım siteleri" alanına giriyor bunu da sorgularım!!

İlgini çekermi bilmiyorum ama eczane/ilaç sektöründe çalışıyorum!

Bu tür körü körüne yorumlar insanı forumlardan soğutuyor yeminle!

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dünden beri diyorum bu motor 7500 devirde 12.4 beygir üretiyosa, 8500 devirde 14 beygir üretir diye. Hâla teknik verilerde öyle yazılmış ta kesin 12 beygirdir diyenleriniz var. 7500 devir bu motorun maksimum deviri değil. Bakın devir göstergesinde 9 binden sonrasını kırmızı bölge yapmışlar.

Motosikleti
    Ayrıca sıralamamda 1. sırada GT 170 varken neden gidip almadıysam şu anda da arora 1. sıradayken o yüzden gidip almıyorum! Bunu da bilin lütfen. Yani motorun kullanıcıları izlenimlerini henüz net bir şekilde paylaşmadılar çünkü! Rodaj dönemini atlattıktan sonra izlenimleri iyi olduğu zaman zaten gözüm kapalı gidip bu ürünü alacağım!!! Servisinin bana yakın olma avantajı buna yeter bile! Ancak tutupta benim ihtiyaçlarımı karşılamayacak düzeydeyse kusura bakma ama 3 bin tl de olsa verip almam! Şu anda işte tamamen bunun için bekliyorum!

Ben kendime bu ürünü almak için bahane üretmeye çalışırken birileri beni diğer markaların görevlisi/çalışanı ilan etti ya helal vallahi!!

Exslans44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Selamun Aleyküm bende bu sayfayı uzun zamandır takip ediyorum fakat üyeliğimi yeni yaptım. Bende kanuni gt 170 için peşinat verdim. Ama burda yapılan çoğu yorumlardan dolayı biraz tereddüt yaşamaya başladım. Alan bir arkadaş felan yokmu biraz bilgi verebilirmi motor hakkında...

Öncelikle Merhaba bu motor çok hoşuma gitti fiyat bakımından olsun tip bakımından olsun ama kafamda bir kaç soru işareti var .

1. yakıt konusu
    2. uzun yola gidile bilir mi ? (100 km mesala yorar mı beni titreme falan yapar mı yolda veya harangi bir arıza çıkarır mı ?)

bu 2 soru kafama takılıyor var mı sorularımı cevaplıyacak abiler şimdiden teşekkür ederim.
    [B]''[COLOR="#FF0000"]Motosiklet[/COLOR]'' Bir Yaşam Tarzıdır [/B]. :cat:

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    üçerler motor tuzla taner bey motorun mağazaya geldiğini söyledi. gidip cumartesi bakmak istiyorum. merak ettim bende.

Motosikleti
    Motor çok iyi arkadaşlar bizzat bende gördüm. Malzemesi falan iyi yani. Sele rahat tı vs vs. Beklentilerinizi karşılayacak motorlar arasında ise bence bunu seçmeniz daha iyi olur. Bu benim kişisel fikrim.

Motosikleti
    Ya Umutlarda Biterse :)
    Bizim şu motosiklet satıcılari şu ac gözlü firmalar biraz kâr'ını kıssada şu türkiyede motosiklet bi coğalsa yemin ediyorum türkiye bambaşka bi hâl alır bizim adamımızın kafası basmıyor allah aşkına soylesinler şu motosikletin maaliyeti ne üretimi ne kadar tamam üstüne yinede parasını cartı curtunu giderini hesapliyacak üstüne ekleyecekde arkadaş bunlar harbi gariban fifici türkiyedeki firmalar yazık günah kanuni daha gecen aylara kadar akladı pakladı 5 liradan 6 liradan satışa sundu maliyetinin belki 3 katı mislisine şimdi adam ister istemeden düşünüyor phontom boyle ile gt170 nasıl olacak.

neden dandini dündün phantomu oyle şişidirden bunu düşürdün aaa vasat firma demiyecekler mi yargılamayacaklar mı şahsen ben bunu almayı düşünsemde motosikleti görmeden kullanmadan bişey diyemeyiz ama şu bi gerçek ülkemizde aşırı şekilde vergi ve aç gözlülük varken bu devlet biraz zor adam olur.

neyse konumuza dönelim motosikletin kalitesine resimlere bakarak ne kadar sağlıklı bir yorum yapabiliriz bilinmez.
    motosikletin arka kuyrugu be benm dikkat etmedigim bi cok tarafi eski bildigimiz gt250 ve bu benim hoşuma gitti.

ayrıca 170 cc lik bir motosikletten bahsediyoruz ne zamandan beri 170 cc lik motorlar kullaniliyor tecrübeleri neler bu motorun geleceğini neler yapacagini ısrarla görmek istiyorummm

iyi forumlar

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)