Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Soru ve bilgileri paylaşalım

Katılımcı sayısı
12. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Asya 150 Elegant Hakkındaki görüşleriniz

6 50.00%
  • Ne gibi sorunlarla karşılaştınız.

3 25.00%
  • Bu motorla ilgili karşılaştırmalarınız.

3 25.00%
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Asya 150 Elegant Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

O konuda cidden hiçbir sıkıntım yok motora bindiğinizi hissediyorsunuz o gücü hissediyorsunuz ve bu benim çok hoşuma gidiyor.Az önce olan bir olaydan bahsedeyim yine lanetlik bir durum dün motoru hiçbir sıkıntı olmadan park ettim bıraktım.Bu sabah sadece bi tur atmak amaçlı çıkartayım dedim.Marş bastım motor marş almıyor hiçbir şekilde farlar elektrik aksamında problem yok sigortayı değiştirdim ne alaka ise işte denedim olan biten birşey yok.Vurdurarak çalıştırabildim servise götürdüm marş motoru ile alakalı olduğunu söylediler bıraktım.Her neyse bu tip problemi durup dururken yapması insanın moralini bozuyor boş durumda fazladan marş falan basma gibi bi durumumda olmadı o şekilde yani motor çok fazla sorun çıkartıyor yada benim motorum böyle bilemiyorum neyse teşekkürler tekeriniz düz bassın.
    egem1194 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    merhaba marş otomatiğindede sorun olabilir, marş otomatiğini kontrol ettir. aküyü kontrol ettir yeni marş otomatiği taksınlar ve baksınlar sorun kalmadıysa sorun bulunmuştur, hala çözülmedi ise beynede bir baktırın. kolay gelsin.
    Alıntı harykont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konuda cidden hiçbir sıkıntım yok motora bindiğinizi hissediyorsunuz o gücü hissediyorsunuz ve bu benim çok hoşuma gidiyor.Az önce olan bir olaydan bahsedeyim yine lanetlik bir durum dün motoru hiçbir sıkıntı olmadan park ettim bıraktım.Bu sabah sadece bi tur atmak amaçlı çıkartayım dedim.Marş bastım motor marş almıyor hiçbir şekilde farlar elektrik aksamında problem yok sigortayı değiştirdim ne alaka ise işte denedim olan biten birşey yok.Vurdurarak çalıştırabildim servise götürdüm marş motoru ile alakalı olduğunu söylediler bıraktım.Her neyse bu tip problemi durup dururken yapması insanın moralini bozuyor boş durumda fazladan marş falan basma gibi bi durumumda olmadı o şekilde yani motor çok fazla sorun çıkartıyor yada benim motorum böyle bilemiyorum neyse teşekkürler tekeriniz düz bassın.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Hero Thriller
    Merhaba arkadaşlar,
    Konuyu biraz hortlatayım. Sisi bar yaptıran var mı motora? Nerede kaça yaptırabiliriz? Bilgisi olan var mı?
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

Motosikleti
    Asya Elegant150
    Merhaba arkadaşlar, bende 1 hafta önce evkurdan elegant 150 modelini aldım. Kazasız belasız kullanırız inşallah. Motor gerçekten güçlü. Ben sevisten teslim aldığımda kullanma klavuzu vermediler, sizde de aynı sorun oldu mu acaba ? yoksa üreticiden istesem mi ?
    Hayırlı sürüşler herkese..

Motosikleti
    Elegant 150
    Arkadaşlar motoru aldım sayılır. Motor hakkındaki fikirlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Elegant 150
    almaz olaydım ama aldım... Ön teker çalışmıyor komple kilitli ama servis buraya getir diyor.. Ben eve gitmeye razıyım, motor yerinden oynamıyor ki... Dikiz aynaları 30km hıza çıktığım anda takla atıyor. Motor kısmında sorun yaşamadım ama yürüyeni beş para etmez. Zaten yürüyeni sizi yürütüyor. Kesinlikle tavsiye etmem.. Verdiğim parada umarım kursaklarında kalır yutamazlar.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı netster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almaz olaydım ama aldım... Ön teker çalışmıyor komple kilitli ama servis buraya getir diyor.. Ben eve gitmeye razıyım, motor yerinden oynamıyor ki... Dikiz aynaları 30km hıza çıktığım anda takla atıyor. Motor kısmında sorun yaşamadım ama yürüyeni beş para etmez. Zaten yürüyeni sizi yürütüyor. Kesinlikle tavsiye etmem.. Verdiğim parada umarım kursaklarında kalır yutamazlar.
    ön fren alt merkezi mi sorunlu, balatalar bırakmıyorsa ön tekerin dönmesini engeller ama böyle birşey hiç yaşamadım, aynaların civatası sıkılı değilse oynama yapar, aynayı kendinize göre ayarlayın ve sıkın bir sorunu kalmaz. tek sorunu lastik mutlaka değiştirin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    asya elegant 150
    Arkadaşlar motoru alalı bir yıl olacak.Buzamana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Vulture 150 ye göre çok daha sağlam ve hızlı bir motor.Kesinlikle tavsiye ediyorum.170 cc 14.2 hp motoru var.Sonuna kadar hakediyor parasını.Rampalarda bile gitmem demiyor.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Elegant 150
    Şansıma sıfır aldığım motorun ön fren merkezi arızalı çıktı. Fren devamlı şişiyordu ve alt merkezde bulunan vidadan bir kaç damla hidrolik akıtmadan da açılmıyordu. Aldığım yer, ayrıca servisi fren konusunda bana yardımcı olmadı. Asya motora ulaşmaya çalıştım ama ne mümkün. Fren merkezini komple değiştireceğim acaba Mondial Vulture'un fren merkezi bizim motora uyuyor mu bilgisi olan var mı (Ayna vs için diyorum) ?

Ayrıca 500'ü geçince Hızır Usta'ya götürdüm motoru ve yağı değiştirdik, Shell Advance 10w40 4t yağ koydu ama sanki yağdan sonra motor daha fazla ses çıkartmaya başladı ayrıca 5. viteste biraz fazla gaz verdiğimde motor sanki boğuluyor gibi oluyor, tekliyor ve sonra tekrar gaz yiyor. Rodaj da diye hiç deneme şansım olmamıştı belki daha önceden de bu sorun vardı ama yağı değiştirince biraz hırçın kullanmaya başladım ve bu durumu fark ettim.

Motor hakkında söyleyeceğim şey ilk önce lastiklerinizi değiştirin. Kesinlikle üzerinde bulunan lastikler beş para etmez. En ufak bir toz birikintisinde veya su birikintisinde frene bastığınız anda arka teker yanınıza gelip size nanik yapıyor.

Motorun eksileri ;

- Koltuk rahatsız.
    - Benim motorda mı sorun bilmiyorum ama arka amörtisör ötmeye başladı çok gıcık bir ses çıkartıyor (Eski yaylı yataklar gibi).
    - Yüksek devirlerde ön kısımdan bir yerden bir cızırtı sesi geliyor ama tam olarak neresinden geliyor bulamadım (Belki yine sadece bende olan bir sorundur).
    - Satın aldığım yer kullanıcı kılavuzu vermedi ve Asya motora da ulaşmak mümkün değil. Hala kullanma kılavuzum yok.
    - Stop lambası özellikle topcase takıldığı zaman neredeyse hiç görünmüyor, bunun önüne çantanın reflektör kısmına 3 çipli kırmızı led döşeyerek geçtim. Frene bastığım anda dükkan tabelası gibi yanıyor çantadaki led .
    - Piyasası yok, kullanıcı değilde al satçıysanız elinizde patlar.
    - Üzerinde gelen lastikler çok kötü. Hiç lastik olmasa daha iyi olurmuş bence.
    - Dörtlüleri yok (Düğün konvoyuna katılsanız bile dörtlüleri açamayacaksınız :( )
    - Arkaya çanta taktıysanız erkek artçı almayın . Koltuk çok daralıyor.

Şimdi gelelim motorun artılarına ;

- Güçlü bir motor, gazı biraz açtığınızda sanki altınızdan kaçacak gibi oluyor.
    - Görünüşü bakımından çok dikkat çekiyor, tanıdık tanımadık beğenmeyen kimse ile karşılaşmadım.
    - İyi mi kötü mü bilmiyorum ama sesi fazla çıkıyor. Bu bazen yararıma bazen zararıma oluyor (Arabaların dikkatini çekiyor, yayaları korkutuyor.).
    - Yakıt tüketimi çok iyi 20 Liralık benzin ile 140 KM gidiyorum.
    - Ön far dışında tüm aydınlatmalar led. Balon ampül olan far da karaklıkta çok iyi aydınlatıyor.

2015 model motorum 11000 km ye yaklaştı. Bu motor da dişli değiştiren oldu mu?

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    Alıntı beyaz18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru alalı bir yıl olacak.Buzamana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Vulture 150 ye göre çok daha sağlam ve hızlı bir motor.Kesinlikle tavsiye ediyorum.170 cc 14.2 hp motoru var.Sonuna kadar hakediyor parasını.Rampalarda bile gitmem demiyor.
    http://<a href="http://hizliresim.co...r7.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...av.jpg</a></a>
    ARKADAŞLAR BU ÇANTA DEMİRİNİ NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİM BİLEN VAR MI. TEŞEKKÜRLER.
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    arkadaşlar 150 vulture ile bunun arasında kaldım

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler