Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece gazlama dedin mi bizim pirimiz TimFx ...
    Ayrıca onun motorunda ABS var sorularına cevap alabilirsin diye düşünüyorum. Bendeki, Brooklynnn'deki ve İbooo'daki ABSsiz model. Doğru fren yapmayı öğrenirim diye tercih ettim.
    Bu hafta sonu Ağva'da mermer üstünde fren yapılmayacağını da ayrıca öğrendim (önüme araba fırladı ağvada sahil çıkışının yerini akıllı belediye mermer kaplamış, süslü süslü, arka frene basınca düşmedim ama titredim. fuat avni stayla on )
    ABS sevmem bende pek ama bilgi almaktan zarar gelmez Bu arada özelden attığım mesajı gördünüz mü acaba?

Bu arada siz ist'da nerede ikamet ediyorsunuz?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    ==KONUDIŞI==

beyler bu arada zorlunun arkasında (levazım sitesi yolu-levent) airsoft mekanı var.
    min 12 kişi olursak bir saat savaşabiliyoruz.
    ekipman da veriyorlar. kalabalık ekip ayarlayıp bir saat birbirimizi vuralım mı
    TimFx sana güveniyorum yap bir organizasyon hep beraber stres atalım...
    MEKAN
    Karalı ve delifişek2 bunu beğendiler.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    gece gazlama dedin mi bizim pirimiz TimFx ...
    Ayrıca onun motorunda ABS var sorularına cevap alabilirsin diye düşünüyorum.
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS sevmem bende pek ama bilgi almaktan zarar gelmez
    Bilgilerin bende var genç görüşürüz bir ara. Yamur yağmaz ise bu akşam beşiktaşda çay içebiliriz istersen.

ABS konusunda bilgi vereyim. Ben motoru aldığım gün eğitime gittim. Bir ay sabrettim motor garajda durdu . Orda eğitimlerde gaz kontrolu ve fren eğitimi aldım. Ben ABS yokmuş gibi kullanıyor öyle frenleme yapıyorum. ABS bir güvenlik önlemi ( emniyet kemeri gibi) benim becerim yetmediğinde devreye giriyor. 7500 km yol yaptım , ABS'nin devreye girdiği frenleme enfazla 10'dur. Yani normalde motorda mutlaka olması gereken bir özellik. Motor alırken çoğu arkadaş kullaktan dolma çeşitli nedenlerle ve bahanelerle ABS'ye aksesuar muamelesi yapıyor ve motoru ucuza mal etmeye bakıyor. Birde her ABS sistemi her motorda düzgün çalışmayabiliyor buda dedikodulara ve olumsuz eleştirilere neden oluyor. Ama ben kendi motorumun Abs'sinden şimdilik memnunum. Birkaç tehlikeyi bertaraf etmemde bana yardımcı oldu. Ayrıca insanlarda şöyle bir algı var her fren yaptığınızda ABS devreye giriyor sanıyorlar yok öyle bişey, freni ne zaman köklersiniz o zaman devreye giren bir sistem. Yani motoru kullanma şekliniz önemli , ABS'ye güvenip zırt bırt gaz açıp sonra panik frenlemelere motoru duruyorsanız ABS güvenlik önlemi olmaktan cıkar, sizi risk almaya zorlayan bir aksesuar haline gelir
    Twin, GP500-1st ve 68charger bunu beğendiler.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilerin bende var genç görüşürüz bir ara. Yamur yağmaz ise bu akşam beşiktaşda çay içebiliriz istersen.

ABS konusunda bilgi vereyim. Ben motoru aldığım gün eğitime gittim. Bir ay sabrettim motor garajda durdu . Orda eğitimlerde gaz kontrolu ve fren eğitimi aldım. Ben ABS yokmuş gibi kullanıyor öyle frenleme yapıyorum. ABS bir güvenlik önlemi ( emniyet kemeri gibi) benim becerim yetmediğinde devreye giriyor. 7500 km yol yaptım , ABS'nin devreye girdiği frenleme enfazla 10'dur. Yani normalde motorda mutlaka olması gereken bir özellik. Motor alırken çoğu arkadaş kullaktan dolma çeşitli nedenlerle ve bahanelerle ABS'ye aksesuar muamelesi yapıyor ve motoru ucuza mal etmeye bakıyor. Birde her ABS sistemi her motorda düzgün çalışmayabiliyor buda dedikodulara ve olumsuz eleştirilere neden oluyor. Ama ben kendi motorumun Abs'sinden şimdilik memnunum. Birkaç tehlikeyi bertaraf etmemde bana yardımcı oldu. Ayrıca insanlarda şöyle bir algı var her fren yaptığınızda ABS devreye giriyor sanıyorlar yok öyle bişey, freni ne zaman köklersiniz o zaman devreye giren bir sistem. Yani motoru kullanma şekliniz önemli , ABS'ye güvenip zırt bırt gaz açıp sonra panik frenlemelere motoru duruyorsanız ABS güvenlik önlemi olmaktan cıkar, sizi risk almaya zorlayan bir aksesuar haline gelir
    Osman abi özelden haberleşelim duruma göre bende gelebilirim bakalım hava ne göstericek. Yağmur olmazsa buluşuruz istersen. Özelden iletişim numaramı yazıyım ben sana oradan haberleşebiliriz istersen.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün baya güzel gazladık. Özellikle Şile - Ağva arasında ki orman yolu ve virajlar çok keyifliydi. 235 KM yol yapmışım.

Motosikleti de 5.360 KM'ye getirdik. 6.000 bakımı yaklaştı.

@braveguy | @neonxc | @tolgaersoz : go pro çekimleri ve fotoğraf paylaşımlarınızı bekleriz.

http://i.imgur.com/SYkT6tz.jpg?1
    ilk videoyu youtube anca çevirmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

ikinci video.
    bunun son dakikaları meşhur orman yolu. edit yok. brooklynnn o yolları görünce iyi ki erken ayrılmışım diyecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:02 ----------

üçüncü video
    TimFx, ibooo ve delifişek2 bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Videoya gerek bile yok. Önce kendime sonra motora eziyet etmemek için o tarz yollara girmeme kararımın hala arkasındayım.

Cross motor olsa neyse

delifişek2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300 30.th anniversary
    Arkadaşlar bizim motosikletlere uygun navigasyon aparatını nereden temin ettiniz? hangisinin performansı daha iyi ve hangi marka navigasyon kullanıyorsunuz,mümkünse detaylı bilgi verebilirmisiniz

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    dördüncü video

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:58 ----------

Alıntı delifişek2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motosikletlere uygun navigasyon aparatını nereden temin ettiniz? hangisinin performansı daha iyi ve hangi marka navigasyon kullanıyorsunuz,mümkünse detaylı bilgi verebilirmisiniz
    bende note 3 telefon var onun üzerinde igo primo ve yandex navi kullanıyorum.
    GPS aparatı da GIVI 954S aldım. Tavsiye ederim.
    delifişek2 bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    beşinci video, köprü girişinde kaza yapan motorcuya yardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

altıncı video köprüde motorcuya yardım devam (neden bilmiyorum, tolganın goprosu bölmüş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

yedinci video
    rivadan şileye (sırlama tamamen gopronun adlandırmasına göre, zaman ve ad sırası farklı videoların. aslında biz önce riva, sonra şile, sonra ağva yapıp döndük, arada ekibe katılan/ayrılan oldu)
    delifişek2 bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Tüketim Hk.
    motoru aldığımdan beri tüm yakıt alımlarımı fuelly.com sitesi üzerinden işliyorum.
    sanırım ben çok yüksek devirli kullanmışım muadillere göre
    işte diğer ninjaların tüketimleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

beyler ben başvurdum, katılmayı düşünürseniz bir mail atın siz de...
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...r-seminer.html

Motosikleti
    Honda NC700X
    Tüm motosiklet sever dostlarımı henüz çok yeni olan kanalıma beklerim arkadaşlarhttps://www.youtube.com/channel/UC5h...GKDW9WutF2bkrQ
    delifişek2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Beyler motosiklet park ettikten sonra neden uğultu yapar yada bebek ağlamasına benzer ses çıkarır çok trafikte kaldım evet fakat hararet lambasıda yanmadı fikri olan varsa,teşekkürler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Normal galiba motoru kapattıktan sonrada fan açmış olabilir servise sorsan daha iyi

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Beyler motosiklet park ettikten sonra neden uğultu yapar yada bebek ağlamasına benzer ses çıkarır çok trafikte kaldım evet fakat hararet lambasıda yanmadı fikri olan varsa,teşekkürler.
    El kadar motoru ağlatmaya utanmıyormusun bide soruyor ( şaka bir yana bana denk gelmedi öyle bişey, herhalde fandır o.)

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    motoru stop ettiğinizde çok sıcak ortamlarda veya motor suyu henüz soğumamışken fan çalışmaya devam eder, onu sormadığınızı varsayıyorum.

eğer duyduğunuz ıslık gibi bir ağlama sesiyse depodan geliyor o ses. depoda ısı ile oluşan yüksek basıncı dengelemek için bir valf sistemi var.
    motor çalışmıyorken ama sıcakken depoyu durduğunuz yerde çok sallar, çalkalarsanız o sesin şiddetlendiğini de duyabilirsiniz.
    paniğe gerek yok, kontrollü bir durum.
    delifişek2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Kawasaki için yedek parça sipariş edebileceğiniz bir site ( AEA tavsiye etti )
    http://www.cornwallkawasaki.co.uk/sh...istmodels&id=2
    braveguy, Karalı, delifişek2 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    slm arkadaşlar 15000 tl civarı temiz makine arıyorum ilgilenen arkadaşlar özelden msj yazabilir iyi forumlar
    Tech_N9ne bunu beğendi.

Motosikleti
    motoru stop ettiğinizde çok sıcak ortamlarda veya motor suyu henüz soğumamışken fan çalışmaya devam eder, onu sormadığınızı varsayıyorum.

eğer duyduğunuz ıslık gibi bir ağlama sesiyse depodan geliyor o ses. depoda ısı ile oluşan yüksek basıncı dengelemek için bir valf sistemi var.
    motor çalışmıyorken ama sıcakken depoyu durduğunuz yerde çok sallar, çalkalarsanız o sesin şiddetlendiğini de duyabilirsiniz.
    paniğe gerek yok, kontrollü bir durum.
    Tam olarak teşhis budur eyvallah braveguy, adamın yapıtaşısın :D
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 15000 tl civarı temiz makine arıyorum ilgilenen arkadaşlar özelden msj yazabilir iyi forumlar
    Hocam 15k veriyorken neden ikinci el alıyorsunuz ki ? biraz pazarlıkla 15.8'e sıfırını alırsınız zaten. Zira ben öyle yapacağım kısmetse. R25'e kızdığım için Ninja 300'e döndüm

Birde sıfırını 15-16 ya alabiliyorken. 2012'ye 16.000 isteyenler var ki işte onları hiç anlamıyorum. Benim bildiğim birşeyin ederi mağazadan çıktıktan sonra %10 değer kaybeder. Motorcularda utanmasalar üstüne %10 fark koyup öyle satacaklar. Garip milletiz vesselam.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nevzat abi çok sevindim senin adına al da gaz açalım birlikte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)