Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ninja 300
    Merhaba Motoru aldim ama telden baglaniyorum pcye gecince atarim resimlerini.telden atiliyorsa deniyeyim bilmiyorum nasil oldgnu
    OokareenoO bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı dbcrdoan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Motoru aldim ama telden baglaniyorum pcye gecince atarim resimlerini.telden atiliyorsa deniyeyim bilmiyorum nasil oldgnu
    Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız bindirmeyi nasip etsin inşallah. Hangi renk aldınız?? Bizde baktık fakat üzerine oturunca parmak uçlarımda kaldım baya da ağır bir motor! Ilk motorum olacağı için vazgeçtim. Yazıktır güzelim motora diye. Kullanımı hakkında da bilgi verirseniz sevinirim . Kendime güvenirsem ağırlığı konusunda ikinci motorum olarak alıp uzun zaman kullanmayı düşünüyorum ;)

Motosikleti
    ninja 300
    Teşekkür ederim. Beyaz renk aldim abs siz model.suan 40kmde bugun kaskla 20kmlik gidis donus yol yaptim benim cok hosuma gitti bastan banada agir gelmisti ama 5dk sonra alisiyo insan.rodajda oldugu icin fazla zorlamiyorum ama seriligi 125likten sonra bana cok iyi geldi
    OokareenoO bunu beğendi.

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Teşekkür ederim. Beyaz renk aldim abs siz model.suan 40kmde bugun kaskla 20kmlik gidis donus yol yaptim benim cok hosuma gitti bastan banada agir gelmisti ama 5dk sonra alisiyo insan.rodajda oldugu icin fazla zorlamiyorum ama seriligi 125likten sonra bana cok iyi geldi
    Bende ilk motorumu 125 lik alıyorum şimdi. Gözüm korktu ağırlığından , Eğitimimi de alacağım. 125 likle arasında çok fark var mı? Başlangıç olarak 125 iyi bi karar mı olmuş dersiniz?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Öncelikle Selamın aleykum, Alan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. Alan arkadaşlar foto atabilirmi veya video koyabilirmi. Euro bu aralar çok yüksek biraz düşse alacağım. Kolay gelsin :D

Motosikleti
    ninja 300
    Bana gore dogru karar.125likle arasinda tabiki fark var 2silindir olmasi cc ve hp farki agirligi lastikleri her seyi farkli ayni olan gaz fren

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Pcden girmem gerekiyo calisiyorum aksam eve gdincede vakit bulamiyorum.telden nasil gonderildigini biliyorsaniz anlatin telden yukliyeyim

Byvukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motora sahip olan arkadaşlar cbr250mi sattım nnj300 düşünüyor ve istiyorum artıları eksileri ve görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim teşekkürler

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Performans olarak duke390 ayarındadır ancak bu fiyat aralığında xj6,xt660z tenere,Nc700 varken ninja300 tercih etmek ne kadar mantıklıdır tartışılır.

Alıntı Byvukuat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora sahip olan arkadaşlar cbr250mi sattım nnj300 düşünüyor ve istiyorum artıları eksileri ve görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim teşekkürler
    agrasiwe bunu beğendi.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performans olarak duke390 ayarındadır ancak bu fiyat aralığında xj6,xt660z tenere,Nc700 varken ninja300 tercih etmek ne kadar mantıklıdır tartışılır.

http://www.youtube.com/watch?v=xCjlNtlYb_8
    Yakıt ve şekil olayını unutmamak lazım.Ayrıca hepsinden iyi viraja giren bir motosiklet.Daha dengeli naked gibi rüzgar almaz aksine rüzgarı deler.Öyle araba gibi motorlar varken niye gidip insanlar Enduro alır bende onu anlamam.Rahat olcaksan araba al Arabayla yapamayacağın şeyler için motosiklet vardır.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Merhabalar arkadaşlar.

Ben de bu motosikleti araştıranlardan biriyim. O yüzden bulabildiğimiz her kaynağa başvuruyoruz tabi. Buralara da yolum düştü ve tüm yorumları teker teker okudum.

Genel kanı çılgın 600'lükler dururken bu motosikletin alınmayacağı yönünde. Fakat bu yorumlar esnasında gözden kaçan birşey seziyorum:

Bu motosikletin müşterisi 600'lük sınıfı müşterisi değil arkadaşlar. Bu motosiklet başlangıç motosikletidir, bu alete yeni öğrenen adam binecek. 600'lük sınıfın, yani motosikleti sürmeyi öğrenmiş, palazlanmış adamın motoru değil ki bu. Yeni başlayan adam (medeni toplumlardaki eğitimli kesimden bahsediyorum) aynı fiyat diye gidip 600'lük tercih etmez, çünkü o motorun kendi mezarı olacağını bilir. Maksimum 300 cc'lik bir sınıf aralığından motosikletini seçer ve şu an için alabileceği en hızlı, yeni başlayana yönelik en net alternatif bu motosiklettir. Ayrıca en pahalısı tabi.

O yüzden 'bunu alana kadar daha güçlüsü var onu alırım' argümanı bana göre bu motosiklet için geçersiz. Çünkü zaten bunun gerçek müşterisi 600'lük motoru sürebilecek insanlar değiller.

Ha ama Türkiye'de bu motor tutar mı? Tutmaz. Çünkü hepimiz Max Biaggi'yiz, Lorenzo'yuz şuyuz buyuz, hiç bilmeyenimiz bile en düşük çıtayı 600'lük belirliyor. O yüzden tutmaz. Ama avrupa ve amerika pazarında tutar, tutuyor da, satış rakamları bunu gösteriyor. Onlar bizden daha yeteneksiz olduğu için, aynı fiyat olsa dahi daha güçsüz motosikletle başlamayı tercih ediyor sanırım

Türkçe kaynaklardan bu motosiklet hakkında bilgi almak imkansız, dolayısı ile yabancı kaynakları araştırıyorum. Amerikalının biri güzelce incelemiş, buyrun:

http://rideapart.com/2013/10/2014-ka...abs-se-review/

Artıları:
    +Kaydırmalı debriyaj (özellikle vites küçültmelerde) esneklik sağlıyor. Daha güvenli.
    +Ağırlını çok hissettirmiyor. Yeni başlayan için avantaj.
    +Sele yüksekliği oldukça uygun (hem uzunlar hem de kısalar için). Yeni başlayan için avantaj.
    +Yeni tasarımı oldukça çekici görünüyor.
    +ABS destekli frenlerin hissi ve performansı oldukça iyi.
    +Yüksek gidon ve alçakta konumlandırılmış pegler rahat bir oturuş pozisyonu sağlıyor. Litrelik motosikletlere sığamayan uzunlar için bile oldukça konforluymuş.
    +Göstergeleri yeterli.
    +Şehir içinde ve otobanlarda performans oldukça tatmin edici.
    +68 mile per gallon demiş yakıt tüketimine. Yanlış hesaplamadıysam 100 kmde yaklaşık 3,8 - 4,0 yapıyor. Güzel bir rakam.
    +250'lik eski karbüratörlü motosiklete nazaran 300'lük enjeksiyonlu motosikletin gaz tepkisi çok daha akıcı.

Eksileri:
    -Süspansiyon nispeten sert, bu da sürüşü hırçınlaştırmış. Yoldaki küçük çukurlar rahatsız edebiliyor.
    -Selenin ergonomisi pek yeterli değil, ve biraz sert bir sele var. (Bu arada küçük bir hatırlatma yapayım, yazının içerisinde hiç dinlenmeden en fazla 45 dk gidebildiğinden bahsediyor. Sonrasında gücün / yüksek hızın ve sert süspansiyonların getirdiği titreşim ve rahatsızlıktan ötürü mola vermek zorunda kalmış. Bu süre yaklaşık 40 - 50 mile (70 - 80 km civarı) durmadan gidilebileceği anlamına geliyor.)
    -Stok IRC Lastikler berbat demiş, ki bu hepimizin malumu. Eleman bu lastiklerin motosikletin yeteneklerini kısıtladığını düşünüyor. Bence de haklı.
    -Ek olarak böyle hırçın bir tasarımı herkesin beğenmeyebileceğinden bahsetmiş. Görece bir durum tabi.

Son olarak, yeni başlayan ve sağ eline hakim olabilecek kadar iradeli 'beginner'lara tavsiye ediyor, çünkü motosiklet güçlü. Fakat maksimum torku ve gücü üst devirlerde veriyor olması onu daha uysal ve kontrol edilebilir bir makine yapmış.

Benim kişisel görüşüm ise şu:

Şehir içinde 40 bg ve üzeri makineler zaten hakkı ile kullanılamıyor. Getirdiği ek yakıt ve bakım maliyetleri de cabası. Daha güçsüz motosikletler ise hem otomobillerin tacizine maruz kalıyor, ekonomik olmalarına rağmen bir süre sonra kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermekten yoksunlar.

Bana göre bu motosiklet 1 kere alınıp, çoook uzun yıllar kullanılabilecek bir makine, ne çok yavaş, ne de çok hızlı, her türlü ihtiyaca cevap verecek kadar ekonomik ve kıvrak. Öte yandan, kaydırmalı debriyaj gibi yeni başlayanlara kolaylık sağlayabilecek, düşünülmüş ve kullanımı kolaylaştıracak bir çok etmen var.

Sıfırından bir tane alıp, lastikleri Pirelli Diablo Rosso II takıp, iyice öğrendikten sonra da (belki 40000 - 50000 km) daha kaliteli Öhlins amörtisörleri takıp benimle birlikte yaşlanmasını isterim bu motosikletin. Planım da bu yönde.

İyi forumlar!
    Volki34, ErknOzyurt ve 585858 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ninja 300
    pcdende atamıyorum fotoğraf imageshack'e üye olamadım kabul etmiyo başka yolu yok mu

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı whyknotnow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar.

Ben de bu motosikleti araştıranlardan biriyim. O yüzden bulabildiğimiz her kaynağa başvuruyoruz tabi. Buralara da yolum düştü ve tüm yorumları teker teker okudum.

Genel kanı çılgın 600'lükler dururken bu motosikletin alınmayacağı yönünde. Fakat bu yorumlar esnasında gözden kaçan birşey seziyorum:

Bu motosikletin müşterisi 600'lük sınıfı müşterisi değil arkadaşlar. Bu motosiklet başlangıç motosikletidir, bu alete yeni öğrenen adam binecek. 600'lük sınıfın, yani motosikleti sürmeyi öğrenmiş, palazlanmış adamın motoru değil ki bu. Yeni başlayan adam (medeni toplumlardaki eğitimli kesimden bahsediyorum) aynı fiyat diye gidip 600'lük tercih etmez, çünkü o motorun kendi mezarı olacağını bilir. Maksimum 300 cc'lik bir sınıf aralığından motosikletini seçer ve şu an için alabileceği en hızlı, yeni başlayana yönelik en net alternatif bu motosiklettir. Ayrıca en pahalısı tabi.

O yüzden 'bunu alana kadar daha güçlüsü var onu alırım' argümanı bana göre bu motosiklet için geçersiz. Çünkü zaten bunun gerçek müşterisi 600'lük motoru sürebilecek insanlar değiller.

Ha ama Türkiye'de bu motor tutar mı? Tutmaz. Çünkü hepimiz Max Biaggi'yiz, Lorenzo'yuz şuyuz buyuz, hiç bilmeyenimiz bile en düşük çıtayı 600'lük belirliyor. O yüzden tutmaz. Ama avrupa ve amerika pazarında tutar, tutuyor da, satış rakamları bunu gösteriyor. Onlar bizden daha yeteneksiz olduğu için, aynı fiyat olsa dahi daha güçsüz motosikletle başlamayı tercih ediyor sanırım

Türkçe kaynaklardan bu motosiklet hakkında bilgi almak imkansız, dolayısı ile yabancı kaynakları araştırıyorum. Amerikalının biri güzelce incelemiş, buyrun:

http://rideapart.com/2013/10/2014-ka...abs-se-review/

Artıları:
    +Kaydırmalı debriyaj (özellikle vites küçültmelerde) esneklik sağlıyor. Daha güvenli.
    +Ağırlını çok hissettirmiyor. Yeni başlayan için avantaj.
    +Sele yüksekliği oldukça uygun (hem uzunlar hem de kısalar için). Yeni başlayan için avantaj.
    +Yeni tasarımı oldukça çekici görünüyor.
    +ABS destekli frenlerin hissi ve performansı oldukça iyi.
    +Yüksek gidon ve alçakta konumlandırılmış pegler rahat bir oturuş pozisyonu sağlıyor. Litrelik motosikletlere sığamayan uzunlar için bile oldukça konforluymuş.
    +Göstergeleri yeterli.
    +Şehir içinde ve otobanlarda performans oldukça tatmin edici.
    +68 mile per gallon demiş yakıt tüketimine. Yanlış hesaplamadıysam 100 kmde yaklaşık 3,8 - 4,0 yapıyor. Güzel bir rakam.
    +250'lik eski karbüratörlü motosiklete nazaran 300'lük enjeksiyonlu motosikletin gaz tepkisi çok daha akıcı.

Eksileri:
    -Süspansiyon nispeten sert, bu da sürüşü hırçınlaştırmış. Yoldaki küçük çukurlar rahatsız edebiliyor.
    -Selenin ergonomisi pek yeterli değil, ve biraz sert bir sele var. (Bu arada küçük bir hatırlatma yapayım, yazının içerisinde hiç dinlenmeden en fazla 45 dk gidebildiğinden bahsediyor. Sonrasında gücün / yüksek hızın ve sert süspansiyonların getirdiği titreşim ve rahatsızlıktan ötürü mola vermek zorunda kalmış. Bu süre yaklaşık 40 - 50 mile (70 - 80 km civarı) durmadan gidilebileceği anlamına geliyor.)
    -Stok IRC Lastikler berbat demiş, ki bu hepimizin malumu. Eleman bu lastiklerin motosikletin yeteneklerini kısıtladığını düşünüyor. Bence de haklı.
    -Ek olarak böyle hırçın bir tasarımı herkesin beğenmeyebileceğinden bahsetmiş. Görece bir durum tabi.

Son olarak, yeni başlayan ve sağ eline hakim olabilecek kadar iradeli 'beginner'lara tavsiye ediyor, çünkü motosiklet güçlü. Fakat maksimum torku ve gücü üst devirlerde veriyor olması onu daha uysal ve kontrol edilebilir bir makine yapmış.

Benim kişisel görüşüm ise şu:

Şehir içinde 40 bg ve üzeri makineler zaten hakkı ile kullanılamıyor. Getirdiği ek yakıt ve bakım maliyetleri de cabası. Daha güçsüz motosikletler ise hem otomobillerin tacizine maruz kalıyor, ekonomik olmalarına rağmen bir süre sonra kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermekten yoksunlar.

Bana göre bu motosiklet 1 kere alınıp, çoook uzun yıllar kullanılabilecek bir makine, ne çok yavaş, ne de çok hızlı, her türlü ihtiyaca cevap verecek kadar ekonomik ve kıvrak. Öte yandan, kaydırmalı debriyaj gibi yeni başlayanlara kolaylık sağlayabilecek, düşünülmüş ve kullanımı kolaylaştıracak bir çok etmen var.

Sıfırından bir tane alıp, lastikleri Pirelli Diablo Rosso II takıp, iyice öğrendikten sonra da (belki 40000 - 50000 km) daha kaliteli Öhlins amörtisörleri takıp benimle birlikte yaşlanmasını isterim bu motosikletin. Planım da bu yönde.

İyi forumlar!
    İşte bilinçli bir kullanıcı, tebrik ederim....

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bu yazdıklarını hepsi bana kalırsa bu fiyatta alınmaz ! daha üstün özellikleri 600 lük makinelerde daha uygun fiyatlara görebiliyorsunuz ! kaldı ki gücü hissediyorsunuz, şimdi siz yine 600 lükle kıyaslamış diyeceksiniz, hayır dostum kıyas değil yaptığım, daha güçlüsü daha iyisi daha ucuzken bu motorun alınması mantıksız bana göre ! alana da saygı duyarım. eğer başlangıç için ideal diyorsanız alternatif ömürlük birkaç seçenek var zaten, cbr250, sym wolf gibi.. bana göre maalesef parça pahalılığı, yakıtı, fiyatı göz önüne alınırsa bu motora bu para kesinlikle verilmez diyorum.

kendi görüşüm !!!
    Ahmet Abi bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    pcdende atamıyorum fotoğraf imageshack'e üye olamadım kabul etmiyo başka yolu yok mu
    imgur.com üye olun resimleri oraya yükleyin her resim için direct link olacak onları buraya resim logosuna tıklayıp ekleyin.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Aklımı kurcalıyor

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Çok fena aklıma girdi 300 r,ömürlük bile kullanmayı düşünebilirim..

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kredi çekip bunu mu alsam yoksa bendekini satıp üzerine 300-500 koyup Ninja 250 mi alsam

Motosikleti
    ninja 300
    Yakit konusunda ben cok memnunum

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gp500 kardeşim sen galiba bu motoru tek silindirli cıbır 250 zannettin galiba hondanın nedense torku ve hızı düşük sütçü beygirleri üretmede üstüne yoktur.nedense motogp ve diğer dünya klasmanındaki yarışlarda olsun ya 3 ya 4 üncü gelmesi bü yüzden değilmidir.hondanın sütçü beygirine bir örnek nc 700 . 700cc lik bir motora 50 hp güç koymuş aynı katagorideki kavasaki zx6 veya yamaha xj6 ya bak xc 700 sütçü beygiri gibi kalmıyormu arkadaşım .bilmiyorsan öğren.cahil kardeşim sen hiç tek silindirli bir racing motor gördünmü işte sana söylim cıbır 250.şimdi ben sana gülüp geçeyim cahil kardeşim .hiç tek silindirli racing motor olurmu en cahil motorcu bile sana kıçıyla güler.
    Bre cahil oğlan; 2013 Motogp şampiyonu Marc Marcuez ne kullanıyor....cvp: Honda RCV213, 3 defa Supersport Dünya şampiyonu K.Sofuoğlu 2007 ve 2010 da neyle şampiyon oldu...Honda cbr 600rr-öğren de gel Koçum...
    The Power of The Dreams.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Kullananlar yorum,resim vs.atarsa çok güzel olur ..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)