Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar 100lük bi motordan ne bekliyorsunuz bilmiyorum ama bu motordan bende aldım bi ay felan oldu hiçti memnun deilim bin pişmanım aldıgıma uzun yola falan da gelmiyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eski-hondacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUPER BOY... KASK LAZER...ELDİVEN ,DİZLİK PROHEL
    bence 100 +100 yapar kontak kapatmadan 80 km geçmeden 50 km den aşağı düşmeden rüzgarın soğutması yeter diye tahmin ediyorum kesin bir teknik bilgim olmadan söylüyorum. ne olduğunu yazarsan bizde temkinli oluruz arkadaşım şiştimi döküldümü hayırdır.?.......neden memnun kalmadın 1 ay erken değilmi bin pişmanım dedin.yoksa önceki motorun büyük cc liydi de attan inip (tusboğaya) binmiş gibimi oldun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

dahada olmazsa bende 12 voltluk turbo sürücü fanı var çalıştığı zaman fırtına estiriyor uygun bir şekilde monte ederim yavaş giderken soğutur motoru dur bakayım şuralarda biryerlerde elektronik kaynak makinalarının termostatından olacaktı 85 derecede kapatıyordu onuda silindirin biryerine sıkıştırırım otomatik olur.renkleride siyah orjinal fanlı patentmi alsam ne yapsam...

Cvp için tşk. Peki zun yol konforu nasıldır? Yorma,sarsıntı,yol tutuş, çekiş, vs.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı genc. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cvp için tşk. Peki zun yol konforu nasıldır? Yorma,sarsıntı,yol tutuş, çekiş, vs.
    Uzun yol için pek konforlu olduğu söylenemez. 100 cc ve titreşimli bir alet. Aynı zamanda sert bir selesi var. (Benim alet prince)
    Oturuş pozisyonu falan iyi ama konfor için yeterli değil. Aynı gün şehirden çıkıp geri gelmişligim var. Bir günde 150 km'den fazla kullanmadım.
    Hiç durmadan yaklaşık 60 km'den fazla sürmedim. Motor o kadar ısınıyor ki, sıcaklığı ayaklarınızla hissediyorsunuz.
    Uzun lafın kısası yolculuğu 60-80 km'lik parçalara bölerek. Hem dinlenip hem de fazla hız yapmadan uzun yol yapılabilir ama yorucu olacaktır.

Motosikleti
    güven haklı uzun yola çıkacaksan her motorla gidersin ( zamana ve molaların sayısı motor kalitesineve cc ye göre uzarrr )fakat komfor istiyorsan motorun ağır olmalı 80 le giderken superboy hafifliyor hissini veriyor E5 karayolunda sorun olabilir hendeklerden hündeklerden (türkiye yolları tırların ağırlığından asfaltın aldığı şekillerden ) resmen zıplayacak daha hızlı gitsen yoldan atacak seni ama titreşim balansör olmamasına rağmen gerçekten iyi durumda yani fazla yok eski motorlara göre sanırım honda cbf 150 sana göre arkadaşım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

bugün ilk bakımı yapıldı, petrol ofisinin 20w 50 motor yağı koyuldu ,birde beyaz ışık veren mavi kaplamalı halojen ampül taktırdım, subap ayarı yapıldı ses falan kalmadı karburatörüde ayarladı mecburen hava yakıt ayarı toplam ampül dahil 15 tl aldı bilginiz olsun ısındığı zaman belli eder artık biraz ısıtmam lazım akşama denerim bakalım nasıl oldu .

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    O kadar işe 15 lira, resmen bedavaya yapmış.

Motosikleti
    pazarlık yapacaktım aslında yanında üç genç çalışıyor ama boş yok vızır vızır işliyor, her markadan motor fakat bir motor vardıkı o çok garibime gitti kuba 100 cc sport şapkalılardan ne olmuş görmesem inanmam ön takım olduğu yerden rulmanların borusu da dahil kaynak yerinden yolda giderken yırtılmış kopmuş yani önde bağlı sadece kablolar kalmış dedimki sahibi yaşıyormu? eceli gelmemiş dedi serviscim allah korusun 10 defa düşünün hız yaparken.,gelenler motorlarına bakmamışlar be kardeşim olmazki böyle dedim kendi kendime.ikinci bakım 35 lira dedi yalnız haberiniz olsun.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Pazarlık da olsa bedava olurdu herhalde.
    Benim ikinci bakıma, sadece el emeği 35 lira alırlar tahminim.

Motosikleti
    türkiye genelinde dedi 35 tl fazla verme extra birşey almazsan, ampülün akşam çalışmasına baktım ileriye atıyor bu ampül beğenmedim sanırım ampülün boyu farklı olduğundan far çanağına olan odaklama mesafesi
    değişti eski lamba geniş yayıyordu ışığı daha güzel yani çanağın şekli topak ampüle göre dizayn edilmiş yapısı aynı fakat rengi beyaz olan bir ampül bulmam gerekiyor.ampül değiştireceklere bilgi olsun.

davazli20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonunda okullar kapandı ve şimdide babamın keyfini bekliyorum allah nasip ederse beyaz süperboy alacağım
    bide şey sorucam o mat korumalıklar ne kadar ?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ön koruma demiri, 35 lira civarı.

Motosikleti
    evet 30-35 tl arkadaşlar far ampülünü halojen takmayın soketini eritiyor orjinalini kullanın yada soketide değiştirin adamlar yanmaz mikadan yapacağına plastikten yapmışlar yok böyle birşey çanak cam herşey plastik ah ah nerde benim eski hondam hertarafı camdı tasıda sac dandı, tam 28 kilo geliyordu çilli horozum dinliyorum şimdi efkarlandım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Superboy gerçekten 9 hp var mıdır acaba? 100 luk biçok motor 6-7 beygiri geçmiyor 150 liklerde 11-12 beygir civarı

davazli20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xenon far taktıran var mı
    demişin ya hani eritiyor diye acaba o eritir mi ?

arkadaşlar benim motor 1000 km de 500 de ilk bakımını yaptırdım sadece yağ değiştirdi ve 30 tl alındı ikinci bakım 2000 de dediler bu bakımı aynı servistemi yaptırmak lazım yada dışarıda yaptırsak olur mu garanti durumune olur?
    birde ilk çalışırken motor hemen toparlayamıyor yanı bu sıcak havalarda bile stop ediyor ondan sonra ısıtmak gerekiyor ve vitese atabiliyoruz ( rolantisini ayraladım 1500-2000 civarında)
    problem ne olabilir hava ayarı buji ayarı vs olabilir mi yada 100 lük motor küçük mü geliyor
    yardımcı olan olursa sevinirim

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim prince 1850 km'de, yaklaşık 7 aydır kullanıyorum.
    Ilk çalıştırmadan sonra stop ettiği neredeyse hiç olmadı. Rolanti 1400-1500 civarı.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    karburatör ayarından olması büyük ihtimal iğnede problem var başka yerini oynatma istediğin mondial servisine götürebilirsin dışarıda karburatöre baktırırsanda söylemezsin olur biter .
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    xenon un soketinasıl görmedim fakat rezistans yok diye biliyorum yüksek gerilimle çalışıyor içindeki gazın ışımasına neden oluyor fakat motor farları yerden yüksek olduğundan karşıdan geleni mahvediyor xenon lar muayenedende geçmez zaten bugün farın altına kibar bir sis farı monte ettim araba aksesuarcısından aldım tabiki çin işi siyah plastikten hafif elips farın altından iki delikle hallettim biliyorsunuz far yuvarlak fakat aldığım sis farının bağlantısıda plastik olduğundan vidaları sıkınca tam farın şeklini aldı sis farı 55w olduğundan araya röle koydum parkları yaktığımda çalışacak şekilde bağladım röle koymazsam direksiyondaki düğmeleri bozarım akımı fazla çünkü fotosunu koyarım fakat canımı sıkan bir durum oldu yarım saat bir yere gittim sis açık baktımki içten cam kararma yapmış yarın temizleyip sisin altından ve arkasından iki adet delik deleceğim soğutması zayıf pis çinliler ucuz etin yahnisi bukadar olur diyorlar ama halledeceğim .

Motosikleti
    hellanın farlarına baktım çok tuzlu benimkini adam edemezsem büyük bir ihtimal sisin içine led döşerim fakat oda beyaz olacağından karşıdan gelenin gözünü alacaktır hem sisli havalardada bir işe yaramaz daha beter önünüze beyaz perde çekilmiş gibi olur forumda power ledle yapanları gördüm güzel olmuş fakat ledleri beyaz seçmişler bence hatalı seçim aynı power ledin gün ışığı verenleri var siste çok iyi iş görür hem karşıdakininde gözünü almaz ışığın rengi çok önemli bence beyaz ışık tercih etmeyin .

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bu gün sis lambasının fotoğrafını ekleyin de, takmak isteyenlere bir fikir olsun.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)