Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Honda Integra NC700DC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertaydogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    E bay de bir sürü var...
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_trks...ights&_sacat=0

Granajı nasıl sökeceğiniz zaten kullanma klavuzunda var.
    Kombine ABS ve Dual Clutch Otomatik Vites olmazsa, olmaz!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Motor neden DOHC değilde SOHC diye merak edenlere...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Honda az yakan bir motor üretmek istemiş ve açıkçası motosiklet bölümündekiler hep yüksek devirli, güçlü ve çok yakan ürettiklerinden işin doğrusu az yakan motor üretmeyi becerememişler. Bunun üzerine Honda (yazıda hondanın bu şansı vardı deniliyor) araba bölümüne danışmış ve ne olursa olsun az yakan motor üretin demiş ve araba bölümündeki mühendisleri çağırmış. Araba bölümü elinde yarım bir Honda Jazz motoru ( ikiye bölünmüş, yani iki silindir) ile gelmiş ve motosiklet mühendisleriyle beraber bu motoru baz alarak bunun üzerinden çalışarak motorsiklet versiyonuna uyarlamışlar. Motor Vtec teknolojisine sahip.
    Motor Vtec ama hangi seri bilemiyorum. Çift zamanlı (motor çift zamanlı değil, vtec tipi çift zamanlı tek eksantrik milli vtec motor belki demek daha doğru olur.
    http://www.youtube.com/watch?v=kPq7x7mb1nI
    Vtec teknolojisi hakkında bilgi (Nede olsa Honda araba bölümünden kopyalamış)
    http://world.honda.com/automobile-technology/VTEC/#n3
    DCT Şanzuma teknolojisi hakkında bilgi
    http://world.honda.com/motorcycle-picturebook/DCT/#n3

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:48 ----------

Bu arada Vtecin iVteci diye yazılmış bazı yerlerde, onunda teknolojisi budur. Zaten oda Honda Jazz motorunu abaz alıp anlatmış.
    http://world.honda.com/automobile-technology/i-VTEC/

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Vtec teknolojisi ilk defa CB400Sf te kulanılmış fakat bu motor sadece Japonya pazarına sürülmüş. Gerçekte pazara sürülen ilk motor vtec teknolijili olan VFR800 imiş. Motorlarda Vtec teknolijini biraz değiştirip motora uygulasada genelde yapı aynı. Tek eksantrik milli SOHC VTec E tipi kullanılmış. 7000 devirden sonra 2. sübap açılıyormuş. Sonra VFR1200 çıkarmış ve teknolojiyide motora uygulamasını ilerletmiş, tabi söz konusu teknoloji arabadan vtec teknolijisinin motora adaptasyon süresi ve uygulamasını ilerletmiş. Enson hale gelince pazardada halkın alabileceği seviyede bir ürüne kullanılmaya karar verilmiş. Teknoloji NC 700 serilerine biraz önce yukarıda yazdığım şekilde geçiş yapmış. Yeni son hal motor teknolijide tek milli SOHC ama iki zamanlı emme sübaplı sistemini kullanmış. Motosiklet olması ve 6500 devirde kesici olmasından dolayı en uygun ve az yakıcak sistem bu olduğuna karar verilmiş ve uygulanmış, nede olsa 2 silindir jazz motorunun motosiklete uyarlanması. Az yakmada SOHC ve 2 zamanlı emme süpablı vtec en uygunu olduğuna karar verilmiş. DOHC'ta farklılık ise 2 zamanlı emme sübapı yanında egzos sübaplarıda 2 zamanlı. 2 silindirde pek kazanç sağlamıyacağı malum. Zaten VFR1200 motordabile SOHC üretilmiş.

Bir iddadır ki buda, İlk Vtec teknolojili motoru Honda 1989 yılında Honda Integra XSi/RSi de kullanmış. NC700 serilerinin gözdesi araba gibi scooter NC700D'dede bu teknolojiden ilk defa konmasından dolayı adı Integra verildiğide söyleniyor, ama sadece bir idda tabikide.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Arkadaşlar bir sprey zincir gres yağlayıcı kullandım, bir yerde şansa alıp kullandım. Yalniz şunuda belirteyim Motul ve Iprone hiç kullanmadım ama dandik italyan marka birşey kullanmıştım. Yahu bunla yağladımmı motor bir farklı gidiyor harbiden, üşenmedim fotosunu çekip bizim eski motorculara sordum adamlar Molykote ne kadar varsa ordan al parasını verelim dediler İnşallah aldığım yerde bitmez bir daha alıcam.

http://www.dowcorning.com/applicatio...OD&country=TUR

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Bunun zincir temizliyiciside varmış...
    http://www.youtube.com/watch?v=fyJdysVjqOE

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Bu arada Molykote kullanımında aynen şu ayazılı spreyi sıkın ve 30 dakika bekleyin solvent uçucak ve gres zincire yapışacak. 30 dakika sonra motoru kulanın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Bu arada eski konu, farın fotosunu çektim. Yakında köşede bakın sis farı gibi yanı aydınlatan zayıf ışık dalgası var. Bu kısa far görüntüsü.

Molykote zincir yagi janta sicrama yapiyor mu??? Wurth yapmiyomus dediler. Bende forch kullaniyorum.

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Wurth de çok güzel onuda denerim daha denemdim. Sıçramada önemli nokta şu spreyi sıkıp motoru kullanmayın. Spreyi sıkıp yarım saat sonra motoru kullancakmışsınız. Solventi ancak uçuyor ve gres haline geliyormuş.
    Bitince wurth alayım birde onu deneyeyim.

Alıntı mertaydogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wurth de çok güzel onuda denerim daha denemdim. Sıçramada önemli nokta şu spreyi sıkıp motoru kullanmayın. Spreyi sıkıp yarım saat sonra motoru kullancakmışsınız. Solventi ancak uçuyor ve gres haline geliyormuş.
    Bitince wurth alayım birde onu deneyeyim.
    Bende yaglamayi aksamdan yapiyorum sabah kullaniyorum. Bende forch bitince motula gecmeyi dusunuyorum

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Walla biriyle konuştum fabrikada kocaman rulmanlar varmış onları molykote yapardık rulman değiştirmeden çalışmaya devam ederdi diyor. Würth de iyi bakalım belki başka markada denerim eğer bunu bulamazsam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Motosiklet.net ten alınmadır, piano black'i karbon kaplamışlar.

Sis farı takılmış

Ampül Led yapılmış

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Scooturk.net ten alınmadır, pardon yanlış yazmışım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

USB den cep şarjı ve telefonu gps olarak kullanmaya pratik çözüm ayrıca radyosu için kulaklıkta taktım.
    Telefon düşmedi, cama yapışanda çukurlarda bırakmıyor. Tek olay sıkı genişlik ayarı yapılacak ve sonra japonla telefon genişliği ayarı kaymasın diye japonla genişlik sabitlenecek. Denendi sağlam oldu.

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Bu sistemle Çeşme-Kuşadası gidip geldik yolda sert çukarlarada girdim 1 kere bile düşmedi. Çok sağlam. Hem gps ini kullandım hemde radyosunu yol boyunca.

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Top Selerie Integraya sele üreten firmadan kumaş örnekleri istedim yollamışlar. Geçen gün numuneler geldi. Fotoğrafları buraya ekliyorum. Bordosu aynı renk değil siyah renkler daha makul.
    Renkler belli olsun diye gölgede güneşte flaşlı ve flaşsız çekim yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Arkadaşın Integraya Jehnsen Marine RDS'li teyp taktık ayrıca IPod bağlantılı. Scottoilerlı, Johnsen Marine teypli, Givi öncamlı Integra.

CEZAYİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Integra NC700DC
    parçalar kaplanınca çok güzel olmuş , kaplamaları parçaları çıkartım mı yapıyorlar ?

Motosikleti
    Honda Integra NC700DC
    arkadaşlar nereye kayboldunuz

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Burdayız, benim motorun stoplar kırıldı onunla uğraşıyorum. Kırmızd arkadan araba çarptı, bu arada haberiniz olsun bir sinyal teki 260 TL.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

Avrupadan yeni gelmiş integra

Motosikleti
    Honda Integra NC700DC
    mert geçmiş olsun , uzun süredir hiç yazmadığın için merak ettik

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Saol trafik sigotasıyla uğraşıyorum. Jant hafif yamuldu, yan granaj az çizildi. Jantı düzelttirmiyorum yenisi geliyor 2000TL, yan granajda yenisi 1500TL Stoplar ve sinyaller hep yenisini istiyorum, Allahtan motor kaskolu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Madem özlediniz, Honda Integra hakkında bazı bilgiler vereyim.
    Motorda şimler bulunur. Şimler motor toplanırken, araya konarken bunların ayarı var ayarlı takılır. Buna şim ayarıda denir.
    Bir motordan Şim örneği vereyim.

Integra'da Şimlerin yerine vidalı ve emniyet somunlu ayarlama sistemi (her bir sübap başına ayrı sistemli) kullanmaktadır.
    Bu düşük maliyetli bakıma neden olmaktadır.
    And (shades of my old CB350 Honda) instead of shims, the NC incorporates screw and locknut type adjusters on each of the eight valves, for simple, cost efficient maintenance.
    http://www.wheels.ca/reviews/honda-n...t-motorcycles/
    Yalnız bu şimyerine özel vidalı kilitli somunlu sistem, vtechten gelen teknoloji olabilir.

Motosikleti
    Honda Integra NC700DC
    kendinde bir şey olmamasına sevindim , zaten kaskosuz hiç bir araca binmemek lazım.
    SCOOTÜRK ün konaklamalı denizli organizasyonu var detaylar aşağıdaki linkte , beklerim

http://www.scooturk.net/showthread.php?t=15920

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Jant birz yamuk, arka sinyal teki 260TL+kdv stoplar, yan granaj ve altı biraz çizildi tabii ben sigortaya hpsi yenilencek dedim bu seferde sigorta pert yapçakmış motoru, almak isteyen olursa haberim olsun 10'a bırakır. İsteyen olusa fotosunu koyarım

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Arkadaşlar kırmızı ışıkta dururken arkadan araba çarptı. Allahtan motorda kasko vardı, sadece bir sinyal 260 TL+kdv jant biraz yamuldu ama ben kaskolu olduğundan hepsinin orijinalini istedim. Bu seferde kasko pert yapayım demiş. Motor ucuza gidicek fotosu ekte 10.000 TL veren olursa aytash@aytash.com dan benle iletiime geçsin yoksa motoru kaskodan orijianlleriyle tamir ettircem. 10.000 veren olursa pert olucakmış. Sonrada 10.000 e vericek kasko, isteyen bana email atsın teklifi versin ileteyim kaskoya...

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Beyler teklif vermek isteyenler veya arkadaşına iletmek isteyenler
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9696675/detay/

Motosikleti
    Honda Integra NC700D
    Arkadaşlar motor satıldı, hayırlısı olsun. Hemen yeni Honda Integra Siyah siparişi verdim haftaya yenisi geliyor. Yine Honda Integra aldım başka alacak motor yok. Bu integra gibi zevkli sürüşü olan, tiptronik çift debriyajlı başka motorbu fiyatada yok. Haftaya motorum geliyor. Yazılara buradan devam etçem.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler