Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Şu Japon'lar 250lik makinalarını getirseler Türkiye'ye bir an önce, Hyosung'a o zaman daha ucuza binebiliriz
    BİR GÜN HERKES ABS'Lİ OLACAK!!! ABS SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    ya komtan, nereden aldınız kırmızı rengi? kağıthane bayisinde hiç kalmamış, kadıköyde de 2 tane var, ikisi de siyah.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

gt250r ile gt 250 arasındaki fark: gt250 ön tek disk bide grenaj yok bu fark 1250ytl yapıyo. tek disk kesmiyo mu yani? motor güçleri aynı,6600 ortak fiyat olsa şahane olurdu,benim bi diski sökün abi 6600 veriyimde olmuyo tabi:(

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Comet'le 250R arasında 500-600 ytl fark olsa doğal da, 1250 çok gibi geldi. Granaj ve çift diskten başka farkalr da vardır belki?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    eheh, orada eskiden hyosung bayisi vardı işte(: bu arada adamlar tekstil işindeler yahu (:

dün birara gidip sorsam mı diye düşündüm, belki çok soran olduysa satmaya başlarlar diye

bu arada GT250 (naked olan) de 75 derecelik twin motor varmış, bunda 90 derece olduğuna eminiz mi?
    dostum işte orası 10 gün içinde artık sadece motor showroomu olacakmış...sahibi dedi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

bach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R

düzeltme!

sevgili skullhunter
    test değerlendirmesini yaparken 24 hp gücündeki diye bahsetmişsin GT250R için..ben bu motorun gücünün 29 hp olduğunu sanıyorum.. ki globalmotor'un resmi sitesindeki teknik verilerde bunu destekliyor..sanırım bi dikte hatası oluşmuş..tekrar incelemenizi rica ediyorum.. saygılar

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    bu arada GT250 (naked olan) de 75 derecelik twin motor varmış, bunda 90 derece olduğuna eminiz mi?
    90 derecelik silindir dizilimi GT650R modelinde kullanılan motorda, 125 ve 250 'de silindirler 75 derecelik açılarla dizilmiş.

Motosikleti
    Alıntı komtan adlı üyeden alıntı
    90 derecelik silindir dizilimi GT650R modelinde kullanılan motorda, 125 ve 250 'de silindirler 75 derecelik açılarla dizilmiş.

hmm, e ben o zaman 650lik olanı aliyim (((:
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Diğer Hyosung konusunda verilen blogda yazdığına göre GT125R'nin fiyatı Fransa'da 4600euro'ymuş (~7000ytl).

zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    alın size yeni resimler

KARTAL GOL GOL GOL

Motosikleti
    bugün bayiye gittim ve biraz görüştük, belki motosiklet.net'te birgün görebiliriz. neyse, bundan sonraki ilk motor getirilecek parti sanırım 20 mart'taymış.
    Ben, crato’yum.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    dün motoru gördüm samsunda kıpkırmızı duruyordu bir bayide.
    içeri girip fiyatını sordum 8500 ytl dedi.(böyük para)
    tabi ben biliyorum kore malı olduğunu ama işi pişkinliğe vurup abi çin malı racing varmı sende gibisinden laflarla durumu kurtarmaya çalıştım.
    neyse motor gerçekten çok güzel tip ve kalite olarak ama biraz pahalı(aşık olunmayacak gibi değil biz ortadirek mensupları için ama ben iradeli adamımdır).
    böyle bir motor 4000 ytl olsa ben bile düşünürüm almayı, bu çinliler 250cc lik 2 silindirli bi motor yapsalar bari

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    GT 250R da da çift disk var GT 250 de de çift disk var arkadaşlar. Bulganlar motor Antalya gidip inceleyebilirsiniz orada GT 250 var çift diskli ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı
    dün motoru gördüm samsunda kıpkırmızı duruyordu bir bayide.
    içeri girip fiyatını sordum 8500 ytl dedi.(böyük para)
    Daha cumartesi sordumj ben 7.800 dediler bana garip bir durum. neyse, bu arada kredi vasıtasıyla almak isteyen arkadaşlara naçizane bir tavsiyem var: Akbank CepKredi. walla ben denedim, oldu. sevinç ötesi bir durum anlatamam. neyse, şimdi boş bir gün bekliyorum. gt250r lar bitmeden
    Ben, crato’yum.

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, 7850 tl fiyatı pahalı. bir arkadaş "neye göre pahalı" diye soruyordu. burada diğer markalara göre bir karşılaştırmadan ziyade, bizim alım güçlerimize göre pahalı demek istiyorum. çünkü alamıyoruz. bu diğer markalar için de geçerli. parası olan zaten 250'liklere motor diye bakmıyor bile. eğer bu fiyatı verebiliyorsak, ikinci el temiz ve daha yüksek cc lik bir motor bulamaz mıyız. buluruz. 250 cc'lik racing kategorisinde türkiye de hemen hemen model yok gibi. bilen varsa yazsın. japonlara baktığımızda yamaha, suzuki, honda, kawasaki gibi markaların 250 cc racing motorları varsa bile türkiye de satışta değil. mesela hyosung'un naked tarzı modeli olan GT-250 modeli nin alternatifi olabilecek, honda'nın 250 lik ve teknik özelliklerinde 40 hp güç ürettiği yazılan Hornet isimli naked tarzı bir modeli var. http://www.motorbikes.be/en/Honda/2005/Hornet%20250/ ancak, Türkiye de satılmıyor, niye satılmıyormuş.. çünkü talep yokmuş. çinliler 200 lük racing tarzı ile bu boşluktan çok da güzel faydalanıyorlar. bu forumda yazılmıştı, honda'nın cbr 125'liğinin çinli taklidinin test edildiğinde rahatlıkla 140 km hıza çıktığı. aslında cruiser tarzı motorlarda çinliler türkiye de epey sattılar zaten. bu nasıl oldu, bu boşluktan türkiyedeki girişimciler faydalandığı için oldu. kötü mü oldu, hayır.. iyi oldu. motor severler.. hayallerine kavuşmuş oldu. peki, bildik markalar niye yerlerinden kıpırdamadılar. bildik markaların scooter'ları bile alternatiflerinden daha pahalı. doğrusu bunu anlayamıyorum. acaba şöyle bir yönetim anlayışı mı var; biz küçük işler ile uğraşmayız. bizim hedef kitlemiz bellidir. biz onlara yöneliriz. eğer böyle ise, diğer alternatifler çatır çatır satış yaparken.. bunlar da müşteri beklerler. bunlara biz şimdi ne diyeceğiz.. hayırlı işler yerine.. hayırlı beklemeler! şu an itibariyle bile yaz geliyor diye.. ortalık yeni satın alınmış çinli scooter'lar ile doldu taştı.

neyse.. mevzuya dönelim. gayet açıktır ki, 250 cc kategorisi, racing - naked- cruiser/chopper yada touring her ne ise.. çeşit çeşit model ve fiyatlar ile türkiye de görülmek isteniyor.

işte bu nedenden dolayı hyosung 250 cc'lik racing kategorisinde yaşanan bu boşluğu doldurmuştur ve arkadaşların belirttiği gibi daha gelir gelmez satılmıştır. niye satılmıştır.. çünkü alternatifi yok.

diğer model olan GT-250 naked tarzı motorun fiyatı çok makul. bence, GT-250 R nin de fiyatı makul olmalı idi. mesela 7000 civarları. her iki motorun teknik özelliklerine baktığımızda çoğunun aynı olduğunu görüyoruz. aynı olmayan özellikler için de 1250 tl fiyat farkı çok. bu kadar olmamalı idi. forumda epeydir bu topik hariç, hyosung için fiyat nedeniyle alınmadığı, japonlara yönelindiği filan yazılıyordu. niye japonlar tercih ediliyordu. çünkü, fiyatlar birbirine çok yakın ve japonlar türkiye de oturmuş bir piyasaya sahip. hyosung bu anlamda daha yeni sayılır. şimdi bende merak ediyorum ki; hyosung motor satmak istemiyor mu? istiyor.. peki neden fiyatlar makul düzeyde değil, niye kampanyalar yapmıyor, niye gerçekten almak isyenlere kolaylık sağlamıyor.

temennim odur ki, artık diğer markalar da uyanırlar da, 250 cc kategorisindeki model ve fiyat boşluğuna dahil olurlar. rekabet oluşur ve bu da biz motor severlere yarar.

ayrıca, bir sorum da olacak. motor yağ soğutmalı diye geçiyor. ön tekerleğin arkasında radyatöre benzeyen bir parça var. sıvı soğutma mantığı ile düşündüğümüzde, radyatörün içinde, motor yağı dolaşıyor ve soğuduktan sonra motorun içine giriyor ve motoru da soğutmuş oluyor. doğru mu anladım?

Motosikleti
    diğer model olan GT-250 naked tarzı motorun fiyatı çok makul. bence, GT-250 R nin de fiyatı makul olmalı idi. mesela 7000 civarları. her iki motorun teknik özelliklerine baktığımızda çoğunun aynı olduğunu görüyoruz. aynı olmayan özellikler için de 1250 tl fiyat farkı çok. bu kadar olmamalı idi. forumda epeydir bu topik hariç, hyosung için fiyat nedeniyle alınmadığı, japonlara yönelindiği filan yazılıyordu. niye japonlar tercih ediliyordu. çünkü, fiyatlar birbirine çok yakın ve japonlar türkiye de oturmuş bir piyasaya sahip. hyosung bu anlamda daha yeni sayılır. şimdi bende merak ediyorum ki; hyosung motor satmak istemiyor mu? istiyor.. peki neden fiyatlar makul düzeyde değil, niye kampanyalar yapmıyor, niye gerçekten almak isyenlere kolaylık sağlamıyor.
    bildiğimiz büyüklerden 250cc'ye kadar naked/racing ne var? honda twister, cbr125. peki fiyatları nedir? twister 7bin küsür lira, cbr125 4.500 lira makul mu? hayır değil. peki racing modelleri gelirse ne kadar olur, makul olur mu? eğer bu fiyatlardan yola çıkacak olursak olmaz.
    250lik twisterı 7bin küsüre satan honda elbette 500lük twisterı 9bin küsüre satacak, racing olursa da yaklaşık fiyatlarda olacak ki düşük olacağını sanmıyorum, twister'a granaj koyup satsa bile (zinciri 150-200ytlye satıyorlar bu arada) en az 9bin lira olur, zaten aşağıda bir fiyat olacağını hiç düşünmüyorum. sonra? bu sefer bu fiyatı verip alan müşteri 2-3 daha koyarıum bir üstünü alırım mantığıyla ilerleyecek ki biz Türk milletinin genel yapısı da böyledir. o zaman bu 250 lik aletlerin tamamı elinde patlayacak. büyük ihtimalle de bu yüzden getirmiyorlar ülkeye.
    ben şahsen gt250r için kararımı verirken aynı fiyat seviyesindeki twister'a o kadar para vereceğime hiç olmazsa görüntüsü daha iyi olan hyosung alırım diye düşündüm.
    7-8bin ytl civarına 2. el 600lük bir racing alınamaz mı? alınır ama kaç model? 98? 99? özellikle 5-6 yaşındaki racing modelleri düzgün kullanılmamışsa kullanıcıya çok sorun yaşatabilir (yanlış olduğum noktaları düzeltin lütfen), hele bir de 2-3 farklı kullanıcı binmişse motora vay haline denebilir.
    Ben, crato’yum.

sindoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    tigermbz global motorun Samsun'daki bayisinin yetkisi iptal edilmiş, Ankara'daki bayisiyle görüş sen istersen çünkü GT 250R modelin fiyatı 7,850 YTL

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Samsun bayisindeki motor geçen hafta 160km deydi 0 km diye satıyorlardı(Ayrıca oradaki elemanlardan birisi ben bu motorla 280 yaptım demişti )Ayrıca bana 9800 demişti. sana yine uygun söylemiş.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı sindoman adlı üyeden alıntı
    tigermbz global motorun Samsun'daki bayisinin yetkisi iptal edilmiş, Ankara'daki bayisiyle görüş sen istersen çünkü GT 250R modelin fiyatı 7,850 YTL
    yanlış anlaşılma olmasın ben zati bu motoru alamam bu ekonomik şartlarda sadece fiyat sordum hepsi bu.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar, 7850 tl fiyatı pahalı. bir arkadaş "neye göre pahalı" diye soruyordu. burada diğer markalara göre bir karşılaştırmadan ziyade, bizim alım güçlerimize göre pahalı demek istiyorum. çünkü alamıyoruz.
    Sevgili Topuz, üst tarafta böyle demiş ama yazının devamında, Hyosung'u Japon modelleri ile karşılaştırmaktan kendini alıkoyamamış. Doğrudur. Çünkü "Japonlar" dediğimiz 4 marka, motosiklet endüstrisindeki fiyat, kalite ve yaygınlık konularında optimum noktayı yakaladığından "piyasa yapan" konumundadırlar.

Yukarıda geçen, "bir arkadaş "neye göre pahalı" diye soruyordu." ifadesi benim başka bir yazımda geçtiğinden, Topuz oradan görmüş olabilir. Orada bu soruyu sorduğumda, bir motosikletin fiyat standartları artık Çin malı ürünlerin fiyatına göremi belirleniyor diye sormuştum.

Şimdi ise "Japon malı olanların fiyatı buysa, Hyosung'un fiyatının benzer Japon ürünlerinden bu kadar aşağıda olması yetmez, daha da aşağıda olması gerekir. Bu fiyat pahalı" karşısında aynı soruyu soruyorum.

Cevap olarak da, Hyosung ile ilgili başka bir topikte bulunan yazımı aşağıda noktasına virgülüne dokunmadan tekrar ediyorum.

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Ben bu markanın modellerini tesadüfen inceleme fırsatı buldum. Ama şunu görüyorum ki, Türkiye de satışa sunulan modellerin hepsi de alıcıya hariaka bir seçenek sunuyor. Özellikle 250 cc modellerinin olması büyük bir açığı kapattığı gibi yeni başlayanlar adına da bir nevi fırsat.
    Fiyat meselesine gelince, genellikle "buna bu parayı vereceğime üstüne biraz daha koyar, bilinen bir marka alırım" tezi var. Ancak buna katılmıyorum, çünkü

1) modellerin dizayn olarak "bilinen markalar" dan eksiği yok, fazlası var...
    2) kullananlanarın söylediğine göre, kalitesi çok çok iyi..
    3) yurtdışında çok ciddi bir imajı var hatta DD geçenlerde bi başka sitede bu ürünlerin Kanada ve Amerika da çok tutulduğunu anlatan bir yazı yazdı...
    4) motor hacmine göre max beygir gücü tüm diğer marka modellerinden daha yüksek, örneğin 250 cc 29 HP...
    5) bütün yukarıdaki maddelere rağmen fiyatı hala "bilinen markalar" dan ucuzsa bu bir fırsattır, tabii yeni Türkiye distiribütörü bu işi ilan ettiği kadar sıkı tutup, yedek parça ve kaliteli servis ağı hizmeti sağlarsa.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler