Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

honda ülkemizde piyasaya ne sürerse sürsün sorgusuz sualsiz sattığı için cesaretli, o kadar cesaretli ve kendinden eminki hiç bir dünya ülkesinde satamadığı modeli sadece ülkemizde satmaya cesaret edebiliyor. ülkemiz insanlarıda kötünün iyisi deyip satın alabiliyor hatta böyle çok kötü modelleri övebiliyorlar. anlamak mümkün değil fakat ülkemizde hondanın bu taktiği geçerli. şu anda tayvan ve kore malı scooterlar bana göre hondadan daha iyi ve parasını daha fazla hakediyor. honda makul fiyatlı ve tipi güzel motosiklet getirmedikçe kesinlikle honda almayacağım. belkide benim gibi düşünüp böyle modeller alınmasa şu anda daha iyi modellere binebiliyor olacaktık. bana göre bu modelleri almaya devam edersek uzun yıllar boyunca avrupada satılan modellerin sadece hayalini kuracağız.
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    S.A fizy ile 5000 km'yi sorunsuz devirdim.Allaha şükür hiç bir sorun yaşatmadı.Hafif olması trafikte çok işe yarıyor.Seri hareket edebiliyorsun aralardan geçerken hiç zorlanmadan basıp gidiyorsun.

Motosikleti
    Honda - Fizy 125
    bu arada kardeşimin spacy si vardı küfrediyor neden aldım dökülmeye başladı diye...km si de sanırım 15bin civarıdır herhalde

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Arkadaşlar öncelikle selamlar..

Benim fizy 2000 km de ve hiçbir şikayetim yok 500 km sonra yağ değişimi var bunu kendim değiştirsem garantiden çıkarmı çünkü servisin kalitesi ve kullandığı yağı düşük, kalitesiz buluyorum. Kendim kaliteli bir yağ kullanmak istiyorum ne dersiniz ?

Şimdiden Teşşekürler..

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    yağı mutlaka servis değişsin. Kendi yağını yanında götürebilirsin. Servisten şikayetin olursa 02122346632

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı seko- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle selamlar..

Benim fizy 2000 km de ve hiçbir şikayetim yok 500 km sonra yağ değişimi var bunu kendim değiştirsem garantiden çıkarmı çünkü servisin kalitesi ve kullandığı yağı düşük, kalitesiz buluyorum. Kendim kaliteli bir yağ kullanmak istiyorum ne dersiniz ?

Şimdiden Teşşekürler..

Ben de bir keresinde sizin gibi düşünüp bir hafta sonra servisin koyduğu yağı değiştirdim. (motorun çalışma sesi bile değişti) Şu an motorda motul marka yağ var. Tekrar değişim zamanı geldiğinde kendi yağımı alıp onlara değiştireceğim. Garantiden çıkacağını sanmam. Yanlış yağ koyupta bir sorun çıkar ve servise ben yaptım bozuldu demeyeceğinize göre...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    Honda pcx125
    motul litresi 50 tl idi. Salı günü güngör motorda gördüm.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul litresi 50 tl idi. Salı günü güngör motorda gördüm.
    Yanlış bakmış olabilir misiniz?...

http://www.gungormotor.com/Scooter-E...0,PR-2507.html
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    Honda pcx125
    kasiyere de sordum etiket doğru didi

Motosikleti
    Benim gittiğim servis, 4000 km den önce değiştirmene gerek yok demişti.Kullandıkları yağ mobil 1.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Ben 1000 km bakımını D%B honda servisinde değiştirdim faturada 2500 km'de yağ değişiminiz var yazıyor.Yani 1500 km'de bir değiştirmek gerekiyor servise göre ben 4000 km asla bekleyemem faturada öyle bişey yazmasa bile dik yağ ve diğer tüm periyodik bakımlarda çok titizimdir

Motosikleti
    Bence 2000 km yağ değişimi için erken.2000 km de yağ tertemiz duruyor zaten.Hondanın kitapçığında 1000-4000-8000 diye yazıyor.Genede tabi sizin bileceğiniz iş.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Önemli olanda yağı pisletene kadar kullanıp ondan sonra değiştirmek değildir yağ en fazla 2000 kmde bir değişilmelidir. Hondanın 4000-8000 km gittiği kitapçık periyodik bakımlar için yağ için servir 1500 kmde bir diyor.
    Ayrıca ne kadar geç yağ değişimi okadar aşınmış parça işyeri motoru 3000 kmde bir değişiyor 2000 kmde motorun sesi anormalleşiyor sert bir ses oluşuyor.

en sağlıklısı 1500-2000 km en fazla.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    http://ismailterzi.com/2012/10/01/sc...icinda-250-km/

Bu link neredeyse 2 ay önceki gezim. Millet demiş 15 kuruş yakıyor diye evet sonuçta benzinli dir doğan kmde 45-50 kuruş yakar tüpde 25-30 kuruş. Motora şimdilik tüp taktıramayız ki litre fiyatı 5 liralara ulaşan bir meret yakıyor bu motorlar ki normal.

Evet biraz cık miniminnacık tipsiz motor fakat 3500TL'ye garantili sıfır ve Marka açısından alınabilecek kmlerce sizi yolda bırakmayan bir motor bilemiyoruz önceki konulardada millet agility vb markaalr demiş. Ya kandırmayın milleti. Cool arkadaşımızda tamam PS150 çok güzel ama orta sınıf yani PS150 dediğin motor küçük bir araba fiyatında (mesela skoda favorit , lada samara ve eşdeğerleri gibi)... Yani bu fiyata bu kalite yeterlidir 3500 e 150-180 ile gidecek bir motor yada aman aman hiç yakmayan bir motor alınamaz.
    Yani bizim Türk Milletinin istediği gibi hem ucuz hem kaliteli bir malzeme yok üretilmedi öyle birşey. Adamlar illaki bir yerden kısmalı onlarda ondan ekmek yiyor....

Profilimden ve önceki mesajlarıma bakılırsa fizy kullandığım belli olur. 4000 küsür km oldu maşallah yolda bırakmadı. ve isteklerimi 90 km yi geçmediğim zaman karşılayan bir motor.

Ve Honda'nın activa Beat vb. motorlarındada olduğu gibi debriyajı ses verir illaki ve bence hoş bir sesi var. Hondaya özgü bir sesi var. özelliklede 40-50 km arasında... Takmayın kafaya. Sıfır Desibelli bir motor değil.

Kısacası fiyat = performansa gire yeterli bir scooter.

Daha güzelleri , şekillileri vs. var. Fakat fiyatıda ona göre

Motosikleti
    Millet takmış fizyin tipine.Yok çirkinmiş yok böyleymiş şöyleymiş .Kalitesinden,rahatlığından,fiyatından vs.. bahseden yok.5100 km oldu maşallah sorunsuz devam inşallah.Tipini beğenmeyen gitsin pcx alsın,psi alsın nebilim sh300 alsın.Sanki hondanın fizyden başka motoru yokmuş gibi atıp tutuyorlar. Her zaman söylüyorum en güzel çinli almaktansa en tipsiz honda alırım.Allahın izniyle sorunsuz binerim.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Yaz gelsin fizy'imle muğlaya tatile gidecez daha (istanbuldan)
    mert136 bunu beğendi.

125 cc 10 inç lastikli hava soğutmalı bir scooterla istanbuldan muğlaya gideceksiniz. bende merak ettim yapacağınız seyahati. sadece bayağı yorulacağınızı söyleyebilirim. şimdiden yolunuz açık olsun.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Uğraştığına değmez muğla derken bodrum falan oralar ise atla otobüse git ordan 200-250 liraya 1 haftalığına bi scooter kiralarsın. Hem sen yorulmazsın hem de motorunu yormazsın. Uzun yolda aşırı yorgunlukla yapacağın en basit kaza bile motor kiralamanın kendi motorunu götürmeye göre olan fiyat farkını geçecektir.

Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://ismailterzi.com/2012/10/01/sc...icinda-250-km/

Bu link neredeyse 2 ay önceki gezim. Millet demiş 15 kuruş yakıyor diye evet sonuçta benzinli dir doğan kmde 45-50 kuruş yakar tüpde 25-30 kuruş. Motora şimdilik tüp taktıramayız ki litre fiyatı 5 liralara ulaşan bir meret yakıyor bu motorlar ki normal.

Evet biraz cık miniminnacık tipsiz motor fakat 3500TL'ye garantili sıfır ve Marka açısından alınabilecek kmlerce sizi yolda bırakmayan bir motor bilemiyoruz önceki konulardada millet agility vb markaalr demiş. Ya kandırmayın milleti. Cool arkadaşımızda tamam PS150 çok güzel ama orta sınıf yani PS150 dediğin motor küçük bir araba fiyatında (mesela skoda favorit , lada samara ve eşdeğerleri gibi)... Yani bu fiyata bu kalite yeterlidir 3500 e 150-180 ile gidecek bir motor yada aman aman hiç yakmayan bir motor alınamaz.
    Yani bizim Türk Milletinin istediği gibi hem ucuz hem kaliteli bir malzeme yok üretilmedi öyle birşey. Adamlar illaki bir yerden kısmalı onlarda ondan ekmek yiyor....

Profilimden ve önceki mesajlarıma bakılırsa fizy kullandığım belli olur. 4000 küsür km oldu maşallah yolda bırakmadı. ve isteklerimi 90 km yi geçmediğim zaman karşılayan bir motor.

Ve Honda'nın activa Beat vb. motorlarındada olduğu gibi debriyajı ses verir illaki ve bence hoş bir sesi var. Hondaya özgü bir sesi var. özelliklede 40-50 km arasında... Takmayın kafaya. Sıfır Desibelli bir motor değil.

Kısacası fiyat = performansa gire yeterli bir scooter.

Daha güzelleri , şekillileri vs. var. Fakat fiyatıda ona göre
    honda activa ile 20.000 km yaptım ve debriyaj sesi namına hiçbir şeye rastlamadım. genellikle debriyajdan ses gelmesi italyan ve çin motosikletlerinde rastlanıyor. ayrıca activa ve beat kalite yönünden fizy den çok daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. imkanınız varsa yan yana getirip karşılaştırın, haklı olduğumu göreceksiniz. activa kullandığım 20.000 km süre boyunca 3000 km de bir yağ değiştirdim(garanti dışı kalmaması için ilk 3 yağ değişimi servis tarafından). 1 kez subap ayarı (usta tarafından) 1 kez arka fren balatası, 1 kez debriyaj balatası, 1 kez varyatör kayışı, 2 kez şanzuman yağı, 1 kez buji, 1 kezde lastik değiştirdim. ilk 3 bakım hariç bütün bakımlarını kendim yaptım balata ve kayış değişimleri dahil. kaliteli motor yağı 20 TL, fren balatası 10 TL, debriyaj balatası orjinal 50 TL, varyatör kayışı orjinal bando 25 TL, ngk buji 5 TL, michelin tubeless lastik tanesi 60 TL. En soğuk kışlarda tık demedi. fizy mi activamı diye soracak olursanız kesinlikle activa derim.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    activa'nın tipi fizy'den daha güzel de baride tam olsun cool.

fizy' tipsiz diyosun activa çok iyi çok hoş diyosun nasıl iş anlamadım.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler