Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
56. sayfa BirinciBirinci ... 6465455565758 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı superboy529 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun kardes bende superboy var 125 cc yaptim 150 yaparsan krank bukme olabilir diyip gozumu korkuttular sen neleri degistrdin
    yok artık ne bükmesi yapacak artsa artsa 2-3 hp artar. oda bir şey değiştirmez sadece daha çabuk aşındırma yapar biyel kolunun kranka bağlantı yeri oda. yalnız çekişin artar güzel olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı wampaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EGR iptali araba modlamarında ilk iptal edilen parçadır. Performans artışı sağlar.
    150cc yükleme bu motora gereksiz bence 125cc kasa var ama motor 100cc vergiden muafiyeti olsun diye üretilmiş ekonomi aleti.

Bu arada motorunu satan var mı arkadaşlar?
    arabada egr fişini çıkardım iptal oldu mu?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabada egr fişini çıkardım iptal oldu mu?
    arıza lambası yakmadı mı ? arabadaki egr sistemi daha gelişmiş bir sistem alt devirlerde çalışmazken üst devirlerde elektronik kontrol ile valfin açılması ile oluyor benim bildiğim

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arıza lambası yakmadı mı ? arabadaki egr sistemi daha gelişmiş bir sistem alt devirlerde çalışmazken üst devirlerde elektronik kontrol ile valfin açılması ile oluyor benim bildiğim
    arıza lambası yakmadi
    2005 punto 1.3

egr ust devirlerde devre dışı
    azot oksit nox denen gazlarin egzozdan çıkışını engellemek amaç bu
    bunu da yanmayi kotulestirerek yapıyor
    tubitak egr iptaliyle % 15 yakit tasarrufu oldu şeklinde raporu var

bkz. bahsi geçen rapor

http://journals.tubitak.gov.tr/engin...2-7-0011-6.pdf

kafa patlatmaya gerek yok iptal et gitsin
    baya arastirdim iptali yararlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

bu arada şehiriçi yakit olcumum
    100 km de 2.4 litre

Motosikleti
    mondial superboy 125 cc
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok artık ne bükmesi yapacak artsa artsa 2-3 hp artar. oda bir şey değiştirmez sadece daha çabuk aşındırma yapar biyel kolunun kranka bağlantı yeri oda. yalnız çekişin artar güzel olur
    Neyse artik 125 lik yaptik buda iyi ama benim bi sorunum var boora kardes karburator hava ayarini bozdum rolente ayari bile tutmuyor hep duzensiz calisiyor dogru hava ayarini nasil yapabilirim acaba yardimci olur musunuz

empa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial prince 150cc
    kardeş silindir takımı değişti ıvırı zıvırı arkadaşın dediği gibi 125cc ile 150cc arasında çok büyük farklar olmaz
    bu resimdekiler bide karbüratör 300 tl gibi bi para gitti yağınıda değiştirdim mecburi

Motosikleti
    mondial superboy 125 cc
    Alıntı empa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş silindir takımı değişti ıvırı zıvırı arkadaşın dediği gibi 125cc ile 150cc arasında çok büyük farklar olmaz
    bu resimdekiler bide karbüratör 300 tl gibi bi para gitti yağınıda değiştirdim mecburi
    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...3Bg37ZuTNwXnH3
    Anladim iyi olmus senin makina benim degistirme sansim yok artik boyle kullanacagim tork yukseldi ama yuksek hizlarda titriyor motor 100 gelince cook acayip bi titresim var disliyi degistirmeyi dusunuyorum on disli 14 mus yukseltmem mi lazim rahat gitmek icin

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    300 lira ne yaptin sen yahu. 60-80 tl arasi silindir seti. 60-70 lirada en kaliteli karburator. cok para gitmis. bu arada hava yakit ayari karburatorun altindan baktigin zaman duz tornovida ile cevirilen vida var onu acacaksin biraz duzelir o zaman stop.etmesi felan. forumda bir cok konu mevcut biraz arastir ogrenirsin

Motosikleti
    mondial superboy 125 cc
    [IMG][/IMG]
    125 cc silindir 55 tl miydi neydi 60 tl karburator 95 tl egzos 70 tl iscilik tuttu =280 tl tuttu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Ayrica uzerindeki karburator iyi dediler gerek yok dediler bende onu zenon farla degistirdim

Motosikleti
    mondial prince 150cc
    valla fiyatlar piyasada kardeş tam fiyat vermedim o civarda gidiyor dedim 80 tl yede karbüratör var 60 tlyede alacan takacan.
    ön dişli benim motorda en iyi 15 dişli arkada 38 dişli
    motoru alınca ön 16 arkada 36 yaptım hızlandı fakat torku bayag bi düştü o yüzden en iyisi ön 15 arkada 38 kardeş

Motosikleti
    mondial superboy 125 cc
    valla fiyatlar piyasada kardeş tam fiyat vermedim o civarda gidiyor dedim 80 tl yede karbüratör var 60 tlyede alacan takacan.
    ön dişli benim motorda en iyi 15 dişli arkada 38 dişli
    motoru alınca ön 16 arkada 36 yaptım hızlandı fakat torku bayag bi düştü o yüzden en iyisi ön 15 arkada 38 kardeş
    Benimki orjinal 14 du 125 yapinca 15 cevirdim tork fazla dusmedi su anda cok iyi

Motosikleti
    mondial prince 150cc
    Arkadaşlar benim princen on freni bosaldi bi hafta önce motorcuya goturdum bakti etti on fren yağ haznesi plastik diye hava yapmis yağ kaciriyor dedi 1 hafta önce fren hidroliği doldurdu fren oldu ama bugün gene fren bosalmis ne yapacam basina gelen varmi ?

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Arkadaşlar benim princen on freni bosaldi bi hafta önce motorcuya goturdum bakti etti on fren yağ haznesi plastik diye hava yapmis yağ kaciriyor dedi 1 hafta önce fren hidroliği doldurdu fren oldu ama bugün gene fren bosalmis ne yapacam basina gelen varmi ?
    ön fren sıvı boşaltma tapasını iyice sık oradan kaçırabilir 6-7 anahtar uyar sanırım
    fren sıvısı (yağı değil) dolum haznesinde çatlak olabilir
    veya contası kaçırıyor olabilir(contası üstte ama )
    frenlemede soruna yol açtıysa fren hortumunda kaçak vardır belki de
    garantiden tamirini talep et
    olmadı başka bayiye git
    daha olmadı müşteri hizmetlerini ara durumu anlat
    yardımcı olmazlarsa foruma yaz
    tüketici hakem heyetine konuyu yaz

http://www.mondialyp.com/parts/main_...GRS1-12006-962

150 cc olduğu için garantiden çıkardılar mı motorunu?

Motosikleti
    mondial prince 150cc
    Motorun garantisi var herşeyi var ama mondialde servis anlayisi sifir bence gitsem de müşteri hatasi diyecekler cunku servis diye gittiğim yerler bisikletciden bozma Bornova da bile boyle ama ankara caddesinde bi yer mondial bayi oraya götüreyim birazdan
    Elimden geliyor o on fren musluğu sıkili hortumda sorun olacagini sanmiyorum büyük ihtimal hazneden plastik koymuşlar onu bi degistireyim servise muhatap olmak istemiyorum belki de yanlis düşünüyorum saygilar

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Arkadaşlar 1 ay önce princemi sattim dedim 2.el japon motor alırım baktımki piyasada 2.el hep hasat motor var benim parama gore sonra bizim burdaki mondial bayisi 150 mg kingi 2000 tl ye sıfır veriyor diyorum alsammi 1700 e satmistim motoru onuda 150 lik yapsam 300 lira para gidiyormus boyutlari bana baya ufak geliyor prince te cok ufak geliyordu ama cup parasına sıfır 150 lik motor alicam sizce aliyim mi 2014 model ve yarın geliyormuş kutusunda yani öyle elde kalmış değil

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 ay önce princemi sattim dedim 2.el japon motor alırım baktımki piyasada 2.el hep hasat motor var benim parama gore sonra bizim burdaki mondial bayisi 150 mg kingi 2000 tl ye sıfır veriyor diyorum alsammi 1700 e satmistim motoru onuda 150 lik yapsam 300 lira para gidiyormus boyutlari bana baya ufak geliyor prince te cok ufak geliyordu ama cup parasına sıfır 150 lik motor alicam sizce aliyim mi 2014 model ve yarın geliyormuş kutusunda yani öyle elde kalmış değil
    2000 e de başka yerde yok herhalde o motosiklet

yapacağın princeyi 125 cc yapmaktı
    vergisiz 125 mis gibi binerdin

piyasasi var mi yok mu bilmem 150 kingin
    ruhsat sigorta plaka gene bi dunya para gidecek
    her sene de 105 tl sanırım vergisi var
    yakıtı fazladir haliyle

ben bunu satip yeni motor almak istesem
    discover 100 u alırım
    vergisiz
    seneye gelecekmis inşaallah
    1 litreyle 91 veya 102 km gidiyormuş
    o varken baska motor oneremem
    en iyi motor en az yakan motordur

hatta komple motor kismini satsalar princeye onu takar ucuza kapatirdik işi

önceki motorda yaptığın hatayi yapma
    motoru dene
    begenmezsen alma

discover 100 derim

Motosikleti
    doğru diyorsn ama en az yakandan ziyade en çok zevk veren şimdi aklıma o princle gezdiğim zamanlar geldi de gerek yok galiba ya sadece yakıtta güldürdü beni 10-11 kuruş civarıydı ve mutluyduk :D

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bayide kt varsa bir denesene begenecek misin bakalim vites pedalinin konumu koltugun rahatligi motorun boyutlari cg den daha iyiydi ben 100 km yol yapip arakadasin seyhan 150 si ile motorlari degis tokus ettik resmen cg de eziyet cekiyormusum demistim

Motosikleti
    kt vardı üstüne binmeme müsade etmedi

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    tuhaf sonucta sen motor alacaksin niye musade etmedi ki sasirdim

REKLAM ALANI
56. sayfa BirinciBirinci ... 6465455565758 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)