Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese slm arkadaslar hayirli ramazanlar.. Benim tecrubeli arkadslardan ogrenmek istedigim bazi bilgiler var.. Ben gebze uskudar arasi otobanda hergun gidis gelis 100 km yolculuk yapmak icin bir motor ariyorum benim icin motorun fazla hizli olmamasi ve cok yakmamasi onemli benim arstirmamda mondial prince veya supeboy veya honda 125 ace one cikiyor tecrubeli arkadaslarin onerilerini bekliyorim.. Ayrica cub tarzi motorlar isimi gorurmu..?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Aleyküm selam. Size de hayırlı Ramazanlar. Günde 50+50 gidiş-dönüş şeklinde kullanacaksınız herhalde.
    Yakıt 2.5-3 litre arası, kullanıma göre değişiyor. 70-80 km ile rahat bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.
    Daha hızlı da gidiyor ama çok güvensiz, uçacak gibi oluyor.
    Gel gelelim titreşime. Yüksek devirlerde, eller ve ayaklarda epey bir hissediliyor. 20 dakikanın üzerindeki kullanımda, eller uyuşuyor.
    Ben yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Hiç sorun çıkarmadı yinede şimdi bir daha alacak olsam, titreşimsiz bir makine alırdım.

Tskkur ederim bilgin icin arkadasim..honda acemi az yakar yoksa mondial princemi o konuda bilgin varmi..?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Yaklaşık olarak aynı yakıtı yakarlar. Emin olun kullandıktan sonra yakıta pek bakılmıyor. Yani insan pek umursamıyor.
    Honda ace alacak paranız varsa, benim size tavsiyem Mondial drift, mc 125, 150 mg king ya da Salcano Wolf bakın.
    Bu saydığım Mondialler daha daha güçlü ama haliyle biraz daha fazla yakıt yakar.
    Salcano Wolf ise güç olarak daha zayıf ama yakıt konusunda daha ekonomik.
    Fiyatları ise Drift 2800 lira, Salcano Wolf 2690 lira, Mc 125 2500 lira, 150 Mg king ise 2150 lira civarı.
    Hepsi ace'den daha ucuz. Belki bir Honda kalitesi yok ama fiyat/performans olarak çok iyiler.

Tskler arkdasim onrilerin icin onerdigin motorlari inceledim salcano wolf aklima. yatti netten inceledim bu motor konusunda olumsuz yaziya rastlamadim..

Selam Gürbüz29, ben prince ile 3000 km'deyim, şehir içi kısa mesafeler için yeterli ama uzun yola gelmiyor kanaatimce. 50-60 km/h'den sonra ellerde ve ayaklarda titreşim var. Yakıtı bence fazla düşünmeyin, çünkü bazı markaların modelleriyle kıyaslarsak 125cc yada 150cc arasında pek bir fark yok. Kısaca size tavsiyem 125 cc ve üstü balansörlü motorlar olacaktır.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı android35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Gürbüz29, ben prince ile 3000 km'deyim, şehir içi kısa mesafeler için yeterli ama uzun yola gelmiyor kanaatimce. 50-60 km/h'den sonra ellerde ve ayaklarda titreşim var. Yakıtı bence fazla düşünmeyin, çünkü bazı markaların modelleriyle kıyaslarsak 125cc yada 150cc arasında pek bir fark yok. Kısaca size tavsiyem 125 cc ve üstü balansörlü motorlar olacaktır.
    3000 km'ye gelmişsiniz, bazen bir iki paylaşımda bulunun. Forumda benden başka kimsede yok sanıyordum.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Birkaç gün önce 2100 km'de prince mi sattım. Bu da bu konuda kendi kendime yazdığım son mesaj olsun.

Hayırlısı olsun, güven kardeş, buraya mesaj yazan birkaç kişiden biriydiniz, sizde gidince boş kalacak forum. Yerine yeni motor aldınızmı.

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    selam arkadaşlar. hayırlı ramazanlar. ben 20 gün önce prince aldım. şuan 330 kmde. şimdilik bi sorun çıkarmadı. vibrasyon yüksek devirlerde var. ama şehiriçi kullanımda kusursuz diyebilirim.
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı android35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun, güven kardeş, buraya mesaj yazan birkaç kişiden biriydiniz, sizde gidince boş kalacak forum. Yerine yeni motor aldınızmı.
    Hayır henüz alamadım, bir süre de alamayacağım herhalde.
    Şimdilik bisiklet sürüyorum. Tek problemi aynasının olmaması ve kalkışta yavaş kalması

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

Alıntı houlacaust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. hayırlı ramazanlar. ben 20 gün önce prince aldım. şuan 330 kmde. şimdilik bi sorun çıkarmadı. vibrasyon yüksek devirlerde var. ama şehiriçi kullanımda kusursuz diyebilirim.
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Ben 8 ay kullandım, herhangi bir teknik sorunla karşılaşmadım.
    Pek arıza veren bir model değil. Tek eksiği titreşim. (o da eksik değil hatta fazlası)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    gökay06 isimli bir arkadaş bu motoru ilk alıp bilgi verenlerdendi ama uzun zamandır ugramadı. Başına bişey mi geldi acaba? umarım bi kaza bela yoktur

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Herkes bir gün siteden ayrılacak. Onun da ayrılma vakti gelmiştir belki.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Arkadaşlar 42 sayfanın hepsini okudum ve dün gidip bir Prince aldım.yaşım 36 ve yaklaşık olarak 20 yıldır aktif olarak motor kullanırım.İlk izlenimlerim keyifli bir motor ve motor gücüne göre verimide güzel.şimdilik 500 km ye kadar 5000 deviri geçemiyorum bu devirlerde titrelşim yok.Hatta motoru almamdaki etkenlerden birisi olan youtube deki videoyuda sizlerle paylaşmak istedim.Herkese hayırlı ramazanlar.
    http://www.youtube.com/watch?v=WJ4pzoFlRDk
    plectrum bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırlı olsun. Titreşimi olmasaydı, uzun yıllar kullanacaktım ama olmadı.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Guven kardeşim,sende satmışsın motorunu hayırlı olsun diyelim.ben bu motoru vergisiz diye tercih ettim şehirçi kullanım için ideal.Titreşimden aşırı rahatsız olmadım.Ben herkese tavsiye ederim.Bu arada yan ayak inikken motor çalışmıyor bilmeyenlere hatırlatmak istedim.Hayırlı ramazanlar.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gurbuz29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese slm arkadaslar hayirli ramazanlar.. Benim tecrubeli arkadslardan ogrenmek istedigim bazi bilgiler var.. Ben gebze uskudar arasi otobanda hergun gidis gelis 100 km yolculuk yapmak icin bir motor ariyorum benim icin motorun fazla hizli olmamasi ve cok yakmamasi onemli benim arstirmamda mondial prince veya supeboy veya honda 125 ace one cikiyor tecrubeli arkadaslarin onerilerini bekliyorim.. Ayrica cub tarzi motorlar isimi gorurmu..?
    Cub tarzı motor işini görür hemde 1.7-2 litre civarı benzin yakarsın. Debriyajlı motor alıp 3 litre yakmaktansa 2 litre yakman demek aylık en az 100 tl civarı bir parayı cebinde bırakır. 100'luk cublarda 5 vitesli bir motorun ulaşabildiği son hızlara zaten ulaşabiliyor.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Bugün bende aldım bu motoru şu anlık çok memnunum

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

Bu arada koruma demiri ve çanta istiyorum çanta kaç lt yakışır buna.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hayırlı olsun güle güle kullanın bende maxem 32 litre çanta var 45 lraya almıştım. boyut olarak tam oluyor bence cg lere

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Teşekkürler 46 litre falan çok büyük olur o zaman

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)