Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Benzine bugun bır zam daha. Lıtresı oldu 4.92 az yakıyor dıye aldık bu motoru yakında buna da bınemeyecegız..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Geçen bayiye sordum.
    2030 Tl dediler.
    Gerçi bayi dediğime bakmayın beyaz eşya satan bi dükkan.
    Sipariş ediyoruz bi hafta içinde gelir dediler.
    Montajı serviste yapacaklar.
    Salcano wolf düşünüyordum 3000 tl çektiler fiyat.
    Plaka ruhsat falan 3250-3300'e gelecekti.
    Dedim ne gerek var
    Hem vergisiz hem az yakan en iyi alternatif bu gibi.
    Zaten yapacağım max yol Gölcük-Sakarya Ünv.
    Git gel 120 km.
    Büyük ihtimalle alacağım gibi ama bakalım nasip...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kullanan arkadaşlar,şu 9,1 hp'lik güç hakkaten var mı
    Bayramdan sonra daha çok şehiriçi kullanım amaçlı, birşey alacağım ama şu 97 cc yetersiz kalır mı diye düşünüyorum.
    125'lik mi baksam ne yapsam...
    Bi fikir verin

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Şehir içi için de yetersizse ne için üretildi bu meret. Bende ilk fırsatta kendi motosikletimi satıp bir tane prince alacagim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi için de yetersizse ne için üretildi bu meret. Bende ilk fırsatta kendi motosikletimi satıp bir tane prince alacagim.
    Zaman zaman artçılı kullanacağım çünkü.
    Toplam 120-130 kg civarı..
    Birde çıplak gözle görmek nasip olmadı daha,bi inceleyebilseydim iyi olurdu..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende mondial cup var. Artçılı olarak aynı gün gidiş geliş toplam 290 km yaptım. Hemde 2006 model. Ben 60 kg artçım yaklaşık 80 kg'dı. Bence motosikleti bir çıplak gözle gör. Sonuçta görselliğinin hoşuna gitmesi önemli. Ben gördüm ama kullanamadım daha. Inşallah sürerek de test edeceğim, ondan sonra alacagim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bende mondial cup var. Artçılı olarak aynı gün gidiş geliş toplam 290 km yaptım. Hemde 2006 model. Ben 60 kg artçım yaklaşık 80 kg'dı. Bence motosikleti bir çıplak gözle gör. Sonuçta görselliğinin hoşuna gitmesi önemli. Ben gördüm ama kullanamadım daha. Inşallah sürerek de test edeceğim, ondan sonra alacagim.
    Yakın çevredeki bayilerde ne yazık ki yok.
    Sipariş üzerine getirliyor ve montajlanıyor.
    17,500 km 150 zc deneyimimden sonra beklentim biraz ekonomi,stabil 85-90 giderken sıkıntı çıkarmayacak bir commuter.
    Salcano Wolf'u inceledim,hakikaten gidişi,işçiliği,görünüşü çok iyi. Ama 1000 Tl fark var.. Sıfır alsam neredeyse 3500 Tl'ye gelecek.
    Prince ekonomik yönden istediklerimi karşılayacaktır ama performans ve malzeme kalitesi gibi faktörlerde,bu başlıktaki yorumlar dışında referans alınacak bilgilere henuz ulasamadım.
    Hayırlısı bakalım..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Salcano Wolf tabi ki daha iyi. Onunla kıyaslamıyorum. Ben şimdilik vergisiz motosiklet düşünüyorum o yüzden tercihim 100 cc altı.
    Prince'le 85-90 stabil gidilebilir mi ki? Ybr kullanıcıları anca stabil o hızlarda gidebildiklerini söylüyorlar da, o yüzden. Yinede kullananlardan bilgi almak lazım tabi.
    Bizim buralarda birkaç kişide gördüm. Müsait bir zamanda birinden rica edip bir test turu atmayı düşünüyorum. Zaten Kuba Cg 100 sport ile Prince arasında bir tercih yapacağım herhalde. Kuba'nın en büyük eksisi ön frenin kampana olması. Ve fabrika verilerine göre (ne kadar doğru olduğu tartışılır) Prince daha güçlü.

---------- Post added at 23:31 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

Tabi herşeyden önce 100 ukh'mi yeni başlayan birine satmam lazım. Ufakta olsa maddi bir katkı yapacaktır. Ayrıca bu motosikletim varken, yaklaşık olarak aynı değerlere sahip başka bir motosiklet almak fuzuli olur BENCE..

12.500 km prınce kullanmıs bırısı olarak bu motoru sıze onerırım. Kronık bır sorunu yok, gucu denıldıgı gıbı 9 beygır. Ybrlerle 100 kılometreye kadar kafa kafaya gıdıyorum hatta bazıları benı gecemıyor, bakımla da alakalı olabılır tabi. 80-90 kılometre hızlarla sureklı gıdılebılır, yakıtı uygun, dandık, dokulen bır yerı olmadı bende sımdıye kadar. Tıtresım gercekten az. Baska merak ettıgınız bırsey varsa cevap verebılırım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Bu arada ben ustaya sordum dıger 100 luklerden gucu nasıl boyle fazla dıye. Krankı farklıymıs sanırım bır de sıkıstırma oranı..

Bende 1 aydır kullanıyorum, benimde ilk motorum, güçlü, ekonomik, bir arıza, sorun yaşamadım. Egzos sesi biraz fazla yada bana öyle geliyor, ben daha sessiz motor severim, bunada kusur denmez sanırım. İzmirin trafiğinde çok rahat ediyorum, tavsiye ederim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Salcano Wolf tabi ki daha iyi. Onunla kıyaslamıyorum. Ben şimdilik vergisiz motosiklet düşünüyorum o yüzden tercihim 100 cc altı.
    Prince'le 85-90 stabil gidilebilir mi ki? Ybr kullanıcıları anca stabil o hızlarda gidebildiklerini söylüyorlar da, o yüzden. Yinede kullananlardan bilgi almak lazım tabi.
    Bizim buralarda birkaç kişide gördüm. Müsait bir zamanda birinden rica edip bir test turu atmayı düşünüyorum. Zaten Kuba Cg 100 sport ile Prince arasında bir tercih yapacağım herhalde. Kuba'nın en büyük eksisi ön frenin kampana olması. Ve fabrika verilerine göre (ne kadar doğru olduğu tartışılır) Prince daha güçlü.

---------- Post added at 23:31 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

Tabi herşeyden önce 100 ukh'mi yeni başlayan birine satmam lazım. Ufakta olsa maddi bir katkı yapacaktır. Ayrıca bu motosikletim varken, yaklaşık olarak aynı değerlere sahip başka bir motosiklet almak fuzuli olur BENCE..
    9,1 hp'lik değer en azından o hızlarda sürüşe imkan tanır diye düşünüyorum ama denemeden bilemeyiz tabi.
    Sizde deneme şansı bulursanız yorumlarınızı ilgiyle takip edeceğim.

Alıntı gökay06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12.500 km prınce kullanmıs bırısı olarak bu motoru sıze onerırım. Kronık bır sorunu yok, gucu denıldıgı gıbı 9 beygır. Ybrlerle 100 kılometreye kadar kafa kafaya gıdıyorum hatta bazıları benı gecemıyor, bakımla da alakalı olabılır tabi. 80-90 kılometre hızlarla sureklı gıdılebılır, yakıtı uygun, dandık, dokulen bır yerı olmadı bende sımdıye kadar. Tıtresım gercekten az. Baska merak ettıgınız bırsey varsa cevap verebılırım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Bu arada ben ustaya sordum dıger 100 luklerden gucu nasıl boyle fazla dıye. Krankı farklıymıs sanırım bır de sıkıstırma oranı..
    Gökay bey sizin yorumlarınızı referans alarak çok ciddi şekilde almayı düşünüyorum.
    100 cc 5 viteslileri çok araştırdım,en güçlüsü prince.
    Bi de yukinin bi modeli var ama 9,5 hp ama değmez,mondial,kuba ile en iyi çinliler konumunda piyasada.
    Umarım nice 12,5 k km'ler yaparsınız..
    Alıntı android35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 1 aydır kullanıyorum, benimde ilk motorum, güçlü, ekonomik, bir arıza, sorun yaşamadım. Egzos sesi biraz fazla yada bana öyle geliyor, ben daha sessiz motor severim, bunada kusur denmez sanırım. İzmirin trafiğinde çok rahat ediyorum, tavsiye ederim.
    Sağolun yorumlarınız için,Allah kaza bela vermesin,iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..

eyman54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 r
    dostum ben sakaryada yasıyorum sakarya üniversitesini bu sene bitirdim kampüse cıkarken gençlik merkezinde çalısıyourum yaklaşık 1 ay önce prince mg 100 aldım.. motoru istediğin zaman gençlik merkezine gelip görebilirsin.. daha önce motor kullanıcısı değildim ilk motorum daha 350 km de.. ama sizin aranızda konusurken kullandığınız tabirleri pek bilmiyorum.. motoru gelir görür bakarsın hem beni de aydınlatırsın )

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı eyman54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben sakaryada yasıyorum sakarya üniversitesini bu sene bitirdim kampüse cıkarken gençlik merkezinde çalısıyourum yaklaşık 1 ay önce prince mg 100 aldım.. motoru istediğin zaman gençlik merkezine gelip görebilirsin.. daha önce motor kullanıcısı değildim ilk motorum daha 350 km de.. ama sizin aranızda konusurken kullandığınız tabirleri pek bilmiyorum.. motoru gelir görür bakarsın hem beni de aydınlatırsın )
    Hayırlı olsun diyelim,kazasız belasız inş..
    Alırsam eğer okula bu motorla giderim,otobüslerden ucuza gelir bana

Motosikleti
    Honda Cbr 125 r
    Genel olarak motorumdan cok memnunum ama dik yokuslarda (kampüs yolu) motor cekişten gerçekten düşüyor.. belki daha açılmadığından olabilir.. hele 2 kişi yokusu tırmanmak cok eziyet oluyor.. vtesi 1e kadar düşürmek zorunda kalıyosun..

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun diyelim,kazasız belasız inş..
    Alırsam eğer okula bu motorla giderim,otobüslerden ucuza gelir bana

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Genel olarak motorumdan cok memnunum ama dik yokuslarda (kampüs yolu) motor cekişten gerçekten düşüyor.. belki daha açılmadığından olabilir.. hele 2 kişi yokusu tırmanmak cok eziyet oluyor.. vtesi 1e kadar düşürmek zorunda kalıyosun..
    O yokuşta normaldir
    Ben scooterla o yokuşu 30-40'la çıkabiliyordum.
    Zamanla motor açıldıkça çekiş sorunu geçer diye düşünüyorum.
    Ama rodaj bitmeden o yokuşu bence iki kişi çıkmayın.
    Çok zorlanır motor.

cem16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorla ilgili youtuba video koyma şansı varmı acaba ? çok merak ettiğim bir motor belkide ilk motorum olabilir

Motosikleti
    Honda Cbr 125 r
    Arkadaşlar 60 70 ile giderken gazı bıraktığımda motor cok hızlı bir şekilde yavaşlıyor.. Acaba bu neden kaynaklanıyor olabilir? Sizde durum nedir?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arkadaşlar 60 70 ile giderken gazı bıraktığımda motor cok hızlı bir şekilde yavaşlıyor.. Acaba bu neden kaynaklanıyor olabilir? Sizde durum nedir?
    Motosikletler arabaya göre çabuk yavaşlar, düz yolda 60-70 gitmek için tam gaz vermeniz gerekmiyosa sorun yok. Rölantiyi biraz yükseltirseniz de yavaşlaması azalır ama çok benzin yakar.
    rs_guven bunu beğendi.

Kilometre 13.500 oldu. Irc kıs lastıgı takdırdım, frenleme, gıdıs cok ıyı. Dıger prınce kullanan arkadaslar sız neler yapıyorsunuz?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    O kadar takip ediyoruz ama senden başka şu konuya yorum yazan olmuyor be Gökay...

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

Bu arada Mengü, avatarın hayırlı olsun. On numara olmuş yeminle.
    Sana 'Taziye ve tebrik bölümü'nden bir sayfa açalım mı?

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)