Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Peugeot Kisbee Scooter 50cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ben aldıgım da bu sekıldeydı beyin denilen bir parça var onu sokuyorlar bir maliyeti olmuyor kısacası 50 yi az da olsa geçmek akıcı trafikte iyi oluyor dün bir arkadaşım i aldım 100 kilo bir herif hiç sorun yok rahat gitti motor lakin hiç rampa çıkmadık çok kalabalık trafik vardı ama sorun çıkarmadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Bir sürü kişi sormasına karşın hala kimse beyinin nerede ve ne kadara değiştirildiği hakkında bilgi vermemiş. Garip.

umutgunel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Kisbee 50
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sürü kişi sormasına karşın hala kimse beyinin nerede ve ne kadara değiştirildiği hakkında bilgi vermemiş. Garip.
    Merhabalar, sırf bu konuya cevap vermek için üye oldum =)

CDI ünitesini değiştirmenin iki yolu var, birincisi alibaba vb. sitelerden ortalama 50 liraya yeni bir CDI ünitesi alıyorsunuz. Youtube'da CDI ünitesinin (hemde bu motor için) nasıl değiştirileceğinin detaylı anlatımı olan videolar var (dileyene linkte gönderirim) Bu değişim çok basit bir iş arkadaşlar. Ama elimden gelmez bu tarz işler diyenler içinde motor tamircileri bu işlemi yapıyor. Ben bu işlemi henüz yapmadım, hatta motoru bile henüz almadım =) ama alınca kendim yapacağım.

Not : Ben Istanbul'da ikamet ediyorum. CDI ünitesi değiştiren motorsiklet tamircisi olarak Feriköy'de ve Mecidiyeköy'de iki yer biliyorum. Burdan reklam olmaması adına dileyenle bu bilgileri mesaj ile paylaşabilirim.

Herkese iyi günler.
    zabuzaretta, jackonbir, 50vstuna ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı umutgunel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, sırf bu konuya cevap vermek için üye oldum =)

CDI ünitesini değiştirmenin iki yolu var, birincisi alibaba vb. sitelerden ortalama 50 liraya yeni bir CDI ünitesi alıyorsunuz. Youtube'da CDI ünitesinin (hemde bu motor için) nasıl değiştirileceğinin detaylı anlatımı olan videolar var (dileyene linkte gönderirim) Bu değişim çok basit bir iş arkadaşlar. Ama elimden gelmez bu tarz işler diyenler içinde motor tamircileri bu işlemi yapıyor. Ben bu işlemi henüz yapmadım, hatta motoru bile henüz almadım =) ama alınca kendim yapacağım.

Not : Ben Istanbul'da ikamet ediyorum. CDI ünitesi değiştiren motorsiklet tamircisi olarak Feriköy'de ve Mecidiyeköy'de iki yer biliyorum. Burdan reklam olmaması adına dileyenle bu bilgileri mesaj ile paylaşabilirim.

Herkese iyi günler.
    Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler. A'dan Z'ye detaylarıyla anlatmışsınız. 2. motosiklet olarak düşünüyordum ve bu verdiğiniz bilgiler ışığında kesin olarak almaya karar verdim.

İyi günler, keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Peugeot Kisbee 50
    @zabuzaretta Rica ederim dostum yardimci olduysam ne mutlu. Motoru alinca gozlemlerini paylasirsan sevinirim. Gorusmek uzere

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Adamlar sanki Honda, Yamaha satıyor. Bayiler tok satıcı. Tek kuruş inmiyor. Kisbee'ye 5000 in üzerinde para verilmez. En çok satan Honda bile nakitte indirim yapıyor.

Merhabalar,

Belki benim merak ettiğim sorulara yine benim gibi cevap arayanlar için Peugeot'dan gelen cevabı aşağıda paylaşıyorum;

En önemli cevap; hız limiti arttırdıktan sonra artık alet garanti kapsamında değil.

Bilgilerinize,

https://i.hizliresim.com/0GrR5L.png

Bu motoru araştırırken forumu keşfettim. Şimdiye kadar bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler, Allah razı olsun. Almaya aklım daha fazla yattı
    Ev -iş arası 13 km. İstanbul'da trafikten gına geldi. Sakin sakin gidip gelmek istiyorum.
    Bir de bazı yerlerde otobana giremez gibi birşey yazmışlar, bilgisi olan var mı?

Otobana girmezlik bir durum yok lakin çok ağır kalır otobanda en sağdan tık tık gidebilirsiniz ben 8-10 km gidiyorum işe sabahları bir okadar da dönüyorum sorun çıkmıyor defalarca konuşuldu fiyat meselesi keyfi bir durumdur sonuçta pejo vespa kadar eski bir üreticidir ve güzel bir motor insanlar ısrarla anlamak istemiyor ama bu alet hız yapsın rampalara tırmansın ailecek mavi tura Çıkmak için üretilen bir alet değil bu motor şehir içi kullanımdan kısa mesafeli gidiş gelişler için tasarlanmış tek kişi çok rahat iki kişi eziyet olabilen bir araç alan almayı düşünen arkadaşlar bu şekilde değerlendirmelidir bence ekonomik bir araçla trafiğe park yerine takılmadan gidip gelmeliktir yani kullanım amacınızı belirleyip almalısınız
    fiyatla ilgili son not***** geçen bir arkadaşa bahsettim B ehliyet MTV yok gibisinde adamın dediği iyi bir telefon alacaktım vazgeçtim motor almaya karar verdim oldu yani kesinlikle Türkiyedeki garip doviz ve vergi durumu fiyatta sapmalara yol açıyor yoksa bir ayfon parası değil;)

Alıntı serkan bayra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobana girmezlik bir durum yok lakin çok ağır kalır otobanda en sağdan tık tık gidebilirsiniz ben 8-10 km gidiyorum işe sabahları bir okadar da dönüyorum sorun çıkmıyor defalarca konuşuldu fiyat meselesi keyfi bir durumdur sonuçta pejo vespa kadar eski bir üreticidir ve güzel bir motor insanlar ısrarla anlamak istemiyor ama bu alet hız yapsın rampalara tırmansın ailecek mavi tura Çıkmak için üretilen bir alet değil bu motor şehir içi kullanımdan kısa mesafeli gidiş gelişler için tasarlanmış tek kişi çok rahat iki kişi eziyet olabilen bir araç alan almayı düşünen arkadaşlar bu şekilde değerlendirmelidir bence ekonomik bir araçla trafiğe park yerine takılmadan gidip gelmeliktir yani kullanım amacınızı belirleyip almalısınız
    fiyatla ilgili son not***** geçen bir arkadaşa bahsettim B ehliyet MTV yok gibisinde adamın dediği iyi bir telefon alacaktım vazgeçtim motor almaya karar verdim oldu yani kesinlikle Türkiyedeki garip doviz ve vergi durumu fiyatta sapmalara yol açıyor yoksa bir ayfon parası değil;)

Teşekkürler, ben de zaten emniyet şeridinden tırıs tırıs gideyim diyorum, toplamda 8-10 km çevre yolunu kullanırsam çok rahat gidip gelebilirim. Pejo elbette kaliteli ve güzel, çok da hoşuma gitti, ama sanırım ilk sefer içim mondial kafama yattı, neredeyse yarı fiyatı.

oztasserol abi benim de kisbee 50 cc rs olmayan motosikletim var BENDE DE GAZ YEMEME OLAYI VAR BOĞULMA SIKINTISI NE YAPTINIZ BU SIKINTI ÜÇÜN BANA ACİL CEVAP YAZABİLİRSENİZ COK TESEKKÜR EDERİM COK SEVİNİRİM

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:10 ----------

oztasserol abi benim de kisbee 50 cc rs olmayan motosikletim var BENDE DE GAZ YEMEME OLAYI VAR BOĞULMA SIKINTISI NE YAPTINIZ BU SIKINTI ÜÇÜN BANA ACİL CEVAP YAZABİLİRSENİZ COK TESEKKÜR EDERİM COK SEVİNİRİM

Motosikleti
    peugeot kisbe 50 cc
    Kardesim bu motorlarda karburatorler ve mars motoru kronik arizali. Bendede gaz yememe olayi vardi karburator garantiden degisti sorun tamamen duzeldi

Motosikleti
    Peugeot Kisbee 50
    Herkese merhaba, motorumu 6 aydır kullanıyorum ve hiç problem yaşamadım. Gerek tek gerek eşimle yol niteliği ve uzaklığı gözetmeksizin kullanıyorum. Yokuş ile alaklı İstanbul'u bilenlere şöyle bir örnek vereyim; Eşim ile beraber (ikimiz yaklaşık 140 kiloyuz) dolmabahçeden taksime çıkan yokuşu teklemeden çıkıyoruz, haliyle hız düşüyor ama bu çok normal. Tek olduğumda ise yokuş çıkmıyormuşum gibi bir performası var. Kimsenin endişesi olmasın. Muadilleri içerisinde görsel olarakta bu motor çok güzel. Motorumu bıraktığım garajda Daelim 50 cc var. Kisbee yanında Daelim oyuncak gibi kalıyor.

CDI Ünitesini ise Maslak Oto Sanayide Peugeot'un kendi servisine 500 km. bakımı esnasında söktürttüm. Herkese bu servisi tavsiye ederim. Hiç uğraşmanıza gerek yok anlayacağınız. Servis ücreti 80.00 TL. idi bu arada. Yeri bilmek isteyenler mesaj gönderirse yanıtlarım. Ben motorumu anadolu yakasında bir bayiden almıştım, onlar 200.00 TL. istediler!! Bildiğiniz soygunculuk!!

Şu yazımı da okuyabiliriniz arkadaşlar : Link Havalar güzelleşiyor, Kisbee sahipleri olarak bir haftasonu organizasyon yapabilir ve tanışabiliriz ne dersiniz? Eğlenceli olabilir diye düşünyorum. Sorunuz olursa site üzerinde bana mesaj göderirseniz seve seve yanıtlarım. Herkese esenlikler dilerim.

Umut

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    İyi akşamlar soruldu mu bilmiyorum ama bu peugeot kisbee, peugeot partner araba içinde taşınabilir mi? İzmirden 0 alıp hiç binmeden araba ile getirmek istiyoruz bilen varsa haber versin partnerin içinde gelir mi?

selam arkadaşlar bende 2018 kisbee 50cc aldım motorumdan memnunun ancak kesiciyi kaldırtmak istiyorum servislere sorduğumdan enjeksiyonlu modellerinde bu mümkün olmadığı söyledi bazı servisler bu konu hakkında bilgisi olan varmı teşekürler şimdiden

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Enjeksiyonlularda yazılım atarak kaldırılıyor youtube de gördüm ben.Karbüratörlüde ise işlem kolay. Şanzımandan gelen sensör kablosunu kesip cdi nin siyah kablosuna ek yaparak bağlayınca limit kalkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Bence partnere sığar koktukları yatırınca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

https://youtu.be/GV2ZNFH3ois" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

bu videoda enjeksiyonluda limit kaldırmanın diğer yolu anlatılmış. Anlamazsan anlatırım video fransızca ama anlarsın bence.

https://youtu.be/GV2ZNFH3ois

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

https://www.manualslib.com/manual/97...ot-Kisbee.html

Kisbee kalkış sorunu ve rampa cikamama sorunu

Alıntı 50vstuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 05:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:10 ----------

Merhaba benim 2017 model kisbee motorum var sizinde dediginiz gibi kalkista bogulma titreme yapardi dik rampalarda iki kisiyle cikamiyordum bende care olarak motor kapasitesini 50 cc den 80 cc ye cevirttirdim simdi kalkislar mukemmel cok kararli kalkiyor rampa cikamadigim rampa yok desem yeri hemde iki kisiyle duzde cok rahat 80 km hiza cikiyor bence kesin cozum oldu

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar soruldu mu bilmiyorum ama bu peugeot kisbee, peugeot partner araba içinde taşınabilir mi? İzmirden 0 alıp hiç binmeden araba ile getirmek istiyoruz bilen varsa haber versin partnerin içinde gelir mi?
    merhaba ben bursadan almistim kangoya cok rahat sığıyor fakat dikiz aynalarini sokmek kaydıyla dik vaziyette sığıyor hem yağı benzini akmamis oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı 50vstuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster

merhaba bende 2017 kisbee var kalkislarda boguluyordu son zamanlarda bende kayistandir dedim degistirttim daha kotu oldu rampalari hic cikmaz oldu sonunda 80cc yaptirdim butun problemler kalkti

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CDI ünitesini, yani motorun beyni dedikleri elektronik minik bir kutuyu değiştirmeniz gerekiyor. O zaman verilen limit devrin üzerine çıkıp 70 km/h hızlara ulaşabiliyorsunuz.
    Merhaba bende 2017 kisbee var ayni sorunlardan dolayı bende 80 cc ye motoru buyutturdum acayip fark etti duzde cok rahat 80km yi goruyor en dik rampalari iki kisi cok rahat cikiyor motor ancak motor oldu

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler