Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Güle güle kullanın. Mc25 deseni nedeniyle yağmurlu havalarda su tahliyesinde daha başarılı olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Yağmurda binmem diyen daha az desenli olan mc50 yi tercih edebilir. Ben bindim yavaş gittim bi sıkıntı olmadı. Ama mc25 sanki 4 mevsimde, mc50 yağışsız yol tutuşda yatırmada daha başarılı gibi bence

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DjTim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın. Mc25 deseni nedeniyle yağmurlu havalarda su tahliyesinde daha başarılı olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Yağmurda binmem diyen daha az desenli olan mc50 yi tercih edebilir. Ben bindim yavaş gittim bi sıkıntı olmadı. Ama mc25 sanki 4 mevsimde, mc50 yağışsız yol tutuşda yatırmada daha başarılı gibi bence
    Ben de aynen oyle dusundugumden mc25 aldim, yarin gelecek normalde. Sayenizde gonul rahatligiyla siparis verdim. Alip taktirinca foto eklerim.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Ben de orijinal ölçülerinde MC18 siparişini verdim dün akşam sahibindende ilanlara bakarken bir rks'de mc18 olduğunu yazmış arkadaş, onla biraz yazıştım kesinlikle tavsiye ederim, tutuş sürüş çok değişiyor dedi. İstersen gel 1 tur at buluşalım falan dedi, samimi bir arkadaştı. Ben de içime sindi ve mc18 sipariş ettim

Lastikleri kullandıktan sonra izlenimlerimizi yazalım, alacaklara yol göstersin.

Fiyat performans olarak sava çok iyi lastik. Bütün modelleri başarılı. Güle güle kullanın.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Herkese selamlar ben orijinal lastikten hala memnunum ))) bugün yasadigim sıkıntıyı anlatayım öğlen evden cıktım motoru calıstırdım çalıştı motif tam ısınmadıgından gaza bırakınca stop etti sonra mars almadı vurduğunda alır dedim zaten akü zayıf gibiydi nede olsa servis takmıştı onuda tam takamayıp akü suyu her çukurda eksilmisti sonradan fark ettim saglamlastırdım neyse vurdurayım dedim vurmadı çalışır gibi oldu motorda garip sesler geliyor çalışmıyor pir pir ediyor geri stop ediyor bu sefer daha bi dik yokuş bulup burdumdum zor da olsa pır pır ede ede çalıştı biraz turladım stop ettim bi daha çalışmadı yöne vurdumd zor olsa da çalıştı ustaya gittim akü bozulmuş buji elektriği iyi vermiyormus motorun üzerinde de ngk buji vardi fakat cin mali 3 TL ilk bujiymis neyse orijinal ngk taktırdım susuz akü taktırdım artik sogukken stop etmiyor Motor gidişi filan değişti daha iyi ivmeleniyor 100 TL bayıldım acaba akü olarak diğer rkslerde de mi sulu akü ve ngk buji vardır

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Gecmis olsun, ama en azindan artik sorun olmayacagini bilirsiniz.

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar, istanbulda hangi rks servisini önerirsiniz? Bir de şunu sorayım, 8000 bakımı olacak, tekerlekler falan değişecek. Bunlar tahmini kaç saat sürer?

sizce hangi tercih edeyim bütün renkleri çok hoşuma gidiyor ama seçim yapmak lazım sizce hangi renk
    benimde aklımda fikir oluşmuş olur

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Evet mc25 leri taktirdim ve ufak bir gezi yaptim kendimce, uzun lafin kisasi lastik harika.

leokaplann ve gargi amca bunu beğendiler.

hayırlı akşamlar sevgili dostlar titanik 150nin ihtiyaç duyulan parçalarını internet üzerinden satın alabileceğimiz bir adres bilen varsa lütfen paylaşabilirmi??

Gaziantep'deki fabrikayı arayın oradan gönderiyorlar(mış).

Dostlar nazar değmesin ama stok cordial lastiklerle harikalar yaratıyorum resmen. Dün Marmaris-Muğla arası 60 km'lik yolu yağmurlu havada hiç bir sıkıntı yaşamadan geldim. Fren mesafesi çok iyiydi, hiç kaymadım ve çok tehlikeli olan sakar geçidinden sorunsuz geçtim.

Sakar geçidi :

Buradan şu dersi çıkarıyorum. Evet lastikler önemli ama doğru frenlemeyi bilmek çok daha önemli.

http://www.youtube.com/watch?v=hfxfimvDxfc

Ön ve arka freni birlikte kullanın ve videoda belirtildiği gibi sıkın.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Cok guzel bir yolmus, soylediginiz kesinlikle dogru, ben de cok ciddi birsey yasamadim ama iyi bir lastikle cok daha farkli hissediyorsunuz yolu. Ozellikle virajlarda ciddi fark hissediliyor, bir de ani frenleme ve manevrada kendini gosteriyor.

Bende bursada oturuyorum size bi sorum olucakti motoru nerden aldiniz servis agi bursada nasil sizce birde eklemek istediginiz birsey varsa

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Ben de daha cok yeni aldim, yalovadan 2. El aldim. Lastik degisimi icin Genc moto ya gittim ve tavirlari gayet hosuma gitti, bakimlari orada yaptirmayi dusunuyorum.

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar selam. Bakım ve lastik değişimi sonrası yorumum geliyor;

Motor çok değişti kesinlikle lastikleri değiştirin! Sava mc18'in çifti 200 tl, 6 taksit. Hiçbişey değil. Sürüş gerçekten değişiyor, yatarken korkmuyorum. Islak hava performansı da iyi, stok lastikte yapıp kaydığım freni aynı yerde aynı havada yaptım, kaymadı. Kesinlikle lastik değişimini öneriyorum.

Bakımda da yağ ve buji değişti. Yağ simsiyahtı, bujinin ucu ise tamamen kurum kaplamıştı. Bakım öncesi 80e fıtı fıtı çıkarken, 5.vites 8 bin devirde 90 km/h ile gidiyor şu an. Vites geçişleri de pamuk gibi oldu. Motordan zevk almaya başladım gerçekten yağ castrol 10w40 4t, buji ise ngk buji olarak değişti. Nazar değmesin, maşaallah. On numara oldu:D

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar bir kaç sorum olacak. Özellikle kış aylarında çalışma problemi oluyor mu? Ayak marşı eksikliği önemli mi? Zorlamadan gidebileceği en yüksek hız ve devir nedir? Örneğin 100km/saat hızı hangi devirde gidiyor? Uzun yola gider mi, rahat yolculuk olur mu? Teşekkürler şimdiden.

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Ben şimdiye kadar çalışma problemi yaşamadım. Tek marşla çalışıyor tıkır tıkır gidiyor.

5. vites 8 bin devirde 90 civarı gidiyor. 100e kadar rahat çıkıyor ama 100 ve 100'ü geçmeye başlayınca devir 8 bini geçtiği için (10-12 arası redline) motor biraz titremeye başlıyor. 90-100 arası rahat gidilir bence. 100den sonra rahatsız edebilir.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    s.a arkadaşlar ben aranızda yeniyim baya bayada sayfaları okudum ankaradayım rks titanıc 150 almayı dusunuyorum 2. el bi motor buldum 2014 387km de lastikler geniş taban ile felan değişmiştir diye yazmış ben pek anlayan birisi değilim fiyat 3.750 indirimsiz yazmış şimdi benim sorum şu ben ilk defa bi motor alacam ve kullanacam başlangıç motorum olcak sizce yamaha ybr 125 esd 2014 model mi yoksa rks titanic 150 2014 model mi ve deneden bu markayı tercih edeyim motoru 1 ay içinde alıcam olumlu olumsuz yazabileceginiz önerebileceginiz fiyatı azdır çoktuır git sıfırını alda diyebilirsiniz anahtar teslim ne kadr tutuyor hiç birisini bilmiyorum yibaçarsının arkasıdna rks satıyolarmıs dah aorayada gidip sormadım işimden doalyı biraz lafı fazla uzattım kusura bakmayın özeletlersem sizce ybr125 esd mi titanic 150 mi ?? ve nedeni

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Rks kullanicisi olarak tabiki ybr derim. Tamam motorumuz guzel, kaliteli ama, bir ybr degil tabiki.

Bir kere neden 300 kmdeki yepyeni motoru satiyor? Ben hemen alinip satilan motorlarda killaniyorum. Kaldi ki 3750 verecekseniz uc kurus daha koyup sifirini alirsiniz kafaniz rahat olur. Ancak benim 3750-4000 tlm olsaydi kesinlikle temiz bir ybr alirdim. 3500 ustu butce varsa rks bakma. Tabi ekipman butcen ayri diye dusunuyorum? Orta kalite bir ekipman 800 lira civari tutacak, ona gore hesap yapin. Ayrica ilk motorunuzsa sigorta masrafi da 300 liradan asagi olmayacak. Bunlari hesaba katip hareket edin

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    bilgi için teşekkürler öncelikle benim 4 bin bütcem var yani sıfır bi motoru karşılıyamam dediğin gibi sigortası lastigi çantası vs vs aşar gider :D onun için 2. el temiz ve bunları barındıran bişi olsun istiyorum bide rks yi begenmemin bi nedenide vites göstergesi olmasıydı ybr güzel onun yorumlarınıda okudum çok çok olumlu tepkiler var ama vites göstergesi yok nasıl ederim nasıl yaparım bilmedigimden hafif çekiniyorum :D ama temiz bi ybr bulursamda kaçırmam 25 inde ehliyetimi alıyorum 2015 ocak ayındada motoru alıcam işte kısmet neyse artık onu alıcam tekrar teşekkürler. sizin önerebileceginiz var mi ybr gibidir parça kalitesi yedek parça bulma az yakamsı başlangıç motoru vs vs gibi sıkıntı çıakrtmayacak bi motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler