Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Servislerde sabit bir fiyat olduğunu sanmıyorum. Ben yağ ve parasını vermiştim sadece. Filitreyi kendim götürmüştüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks nin kafa kısmı küçük olduğundan tur camı biraz büyük kaçmış gibi.. Cbf ve Ybr harici motosikletlere bu tarz eklentiler bulunmadığı için gerçekten zor oluyor.. Bizim Motosikletlerede Cbf Camı uygulanıyor.. Montajı sıkıntılı olsada görüntü olarak ve bütünlük sağlama açısından daha iyi.. Örnek vermek gerekirse Adil abimin motosikletini göstereyim.. buyrun...

http://i.hizliresim.com/GnVYmv.jpg

Şu aralar benim için en büyük eksiklik, dörtlü flaşör.. Çakmaklıkta güzel fikir, takipteyim.. RKS sevdiğim bir motosiklet ama, Titanik bana küçük geldi.. Sonraki Motosiklet için Rks 200 ve cruiser'i takip listeme de ekledim..
    Salih, bugün akşam allah nasip ederse Camın keskin hatlarını kestirerek oval hale getirecek ve küçülteceğim. Bugün bu haliyle kullandım gerçekten rüzgarlık göğüs bölgesini oldukça iyi koruyan bir mekanizma.Mutlaka gerekli.

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Buradaki servisi aradım. 1.2 lt yağ kullanıldığı için 2lt yağ açıyorlar ve kalanını bana veriyorlar, filtreleri değiştiriyorlar ve genel bakımını yapıyorlarmış. Toplam 110 lira dediler ve kredi kartıyla da ödeyebiliyormuşuz. Çok mu yoksa normal mi bilemedim. Yağı kendim değişsem garanti dışı kalacak, buna da değer mi bilemedim ....

castrol falan koycaksa, hadi litresi 30dan dese 60 tl yapar, filitrede 10tl den 70 yaptı. gerisi işçilik. içine sinmiyorsa bu seferlikte servise yaptır. bi dahakine 4litrelik büyük yağ ve filitre alır zamanı gelince hep kendin değiştirirsin. kolay iş bi numarası yok.

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Arkadaşlar, dün motora monte ettiğim rüzgarlık camını traşlatıp RKS ye uygun hale getirdim. Ayrıca küçük 2 vida ile kilometre saatinin üstüne vidalattım.Son durumu değerlendirmenize sunuyorum.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı hitit1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, dün motora monte ettiğim rüzgarlık camını traşlatıp RKS ye uygun hale getirdim. Ayrıca küçük 2 vida ile kilometre saatinin üstüne vidalattım.Son durumu değerlendirmenize sunuyorum.

http://i.hizliresim.com/kroGqr.jpg
    http://i.hizliresim.com/NVPlzY.jpg
    http://i.hizliresim.com/aqWdVB.jpghttp://i.hizliresim.com/YP0qYj.jpg
    Bence olmuş temiz işçilik...

yakında siparişler için aranmaya başlarsın..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Benzin depo kapağı kapandığnda zeminle aynı hizada yani dümdüz olmaması normal mi yoksa benim kapakta mı sorun var ? Benzin deposu kapağı contasını değiştiren oldu mu hiç? Birde sanki çalıştırmadan üzerine oturduğumda biraz benzin kokusu alıyorum kusura bakmayın ilk motorum ve ikinci el almam sebebiyle aklıma takılıyor basit şeyler de olsa. öğlen fotoğrafını paylaşırım. Birde boya koruma/bakım için neleri kullanıyorsunuz ?

Benzim kapağı kapanınca etrafıdakı o metal halkayla tam düzleniyor havada yada yamuk kalmıyor.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Fren kolunda bir çentik var ya hani benim kol ordan kırılmış. Sadece o parçayı değiştircem. Ama buna hangisi uyar ya da bir standardı var mı bilmiyorum. Satan yer bilen varsa link atabilir mi? Ya da hangi motosiklet modelininki uyuyor bilen varsa söyleyebilir mi?

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren kolunda bir çentik var ya hani benim kol ordan kırılmış. Sadece o parçayı değiştircem. Ama buna hangisi uyar ya da bir standardı var mı bilmiyorum. Satan yer bilen varsa link atabilir mi? Ya da hangi motosiklet modelininki uyuyor bilen varsa söyleyebilir mi?
    Neden YIBA çarşısının arkasındaki yetkili servis olan Işıl motordan temin etmiyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence olmuş temiz işçilik...

yakında siparişler için aranmaya başlarsın..
    Teşekkürler Salih.Belki honda cbf'in uzun tur camını alıp yapsaydım, daha fazla koruma sağlayabilirdim. Deneme amaçlı bir bakalım şimdilik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Alıntı hakan_biolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin depo kapağı kapandığnda zeminle aynı hizada yani dümdüz olmaması normal mi yoksa benim kapakta mı sorun var ? Benzin deposu kapağı contasını değiştiren oldu mu hiç? Birde sanki çalıştırmadan üzerine oturduğumda biraz benzin kokusu alıyorum kusura bakmayın ilk motorum ve ikinci el almam sebebiyle aklıma takılıyor basit şeyler de olsa. öğlen fotoğrafını paylaşırım. Birde boya koruma/bakım için neleri kullanıyorsunuz ?
    Sanırım depo kapağında sorun var. Depo kapağı çevresindeki metal bölüm ile aynı hizada. Söylemine bakılırsa depo bölümünden benzin kokusu gelmeside bunu doğruluyor gibi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden YIBA çarşısının arkasındaki yetkili servis olan Işıl motordan temin etmiyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Teşekkürler Salih.Belki honda cbf'in uzun tur camını alıp yapsaydım, daha fazla koruma sağlayabilirdim. Deneme amaçlı bir bakalım şimdilik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Sanırım depo kapağında sorun var. Depo kapağı çevresindeki metal bölüm ile aynı hizada. Söylemine bakılırsa depo bölümünden benzin kokusu gelmeside bunu doğruluyor gibi.

Manifoltum yırtıldı garantiye girmez dediler. Millet hep garantiden değiştirmiş. Benim kolay kolay yolum düşmez daha oraya. Ancak motorda felan büyük bir arıza olursa giderim.

Motosikleti
    RKS Titanic 150

Fotoğraflardaki gibi gözüküyor. Yakında yağ değişimi için servise gitmem gerekiyor gitmişken buna da baktırayım. Hesapta ikinci el ucuza geldi ama böyle minik şeyler çıkıyor Cevap veren herkese teşekkür ederim. Servisten memnun kalmazsam artık bakımını kendim yapmaya çalışacağım ( ah şu garanti bozulmasın diye çektiklerimiz). Çanakkale için usta tavsiyeniz olursa sevinirim.

Motosikleti
    dominar 400
    Hakan içerdeki yuvarlık bölüm ( depo kapağını açtığın zaman açılan bölüm) işte orası çevresindeki metal yuvarlağa tam oturmamış.Yarın benim motordaki depo kapağının fotoğrafını çekip alıntı yaparak göndereceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Manifoltum yırtıldı garantiye girmez dediler. Millet hep garantiden değiştirmiş. Benim kolay kolay yolum düşmez daha oraya. Ancak motorda felan büyük bir arıza olursa giderim.
    Hocam sedat bey bunu yapmamalıydı. Bunu yarın kendisine telefon ederek söyleyeceğim. Bu doğru bir yaklaşım değil.Zaten daha önce de yazdığım gibi kuba motorun satış sonrası servis politikası tam anlamıyla hezimet. Bu Antep orijinli montaj sektörü kendini BMW mi zannediyor nedir. Anlamakta zorluk çekiyorum. İnan bir yıl sonra bu politika yüzünden kimse Rks almak istemeyecek.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan içerdeki yuvarlık bölüm ( depo kapağını açtığın zaman açılan bölüm) işte orası çevresindeki metal yuvarlağa tam oturmamış.Yarın benim motordaki depo kapağının fotoğrafını çekip alıntı yaparak göndereceğim.
    Sayın hitit63;
    Anahtar ile açıp kapayarak denememe rağmen ya ben oturtamıyorum yada conta/kilit sisteminde sorun var. Size zahmet olmazsa paylaşacağınız fotoğraflar benim için oldukça yararlı olacak.

Benden önceki sahibi gösterge panelini çatlattığı için komple değiştirdiğigi söylüyor ve ben aldığımda neredeyse sayaç 0 km deydi. Aldığımdan beri yaklaşık 220 km yaptım. Son yağ değişimi nisanda yapılması ( kaç km önce yapıldığını ne yazık ki hatırlamıyor) ve garanti belgesinde sadece 500 km bakımı yapıldığı gözüküyor ( yani aldıktan 1 hafta sonra ). Bu durumda servise gitmem mi daha doğru olur yoksa dışarıdaki bir servise mi ?

kuzeyefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan 125 - Honda Cbf 150 - Bajaj Boxer 150
    Sayın hitit63;
    Anahtar ile açıp kapayarak denememe rağmen ya ben oturtamıyorum yada conta/kilit sisteminde sorun var. Size zahmet olmazsa paylaşacağınız fotoğraflar benim için oldukça yararlı olacak.

Benden önceki sahibi gösterge panelini çatlattığı için komple değiştirdiğigi söylüyor ve ben aldığımda neredeyse sayaç 0 km deydi. Aldığımdan beri yaklaşık 220 km yaptım. Son yağ değişimi nisanda yapılması ( kaç km önce yapıldığını ne yazık ki hatırlamıyor) ve garanti belgesinde sadece 500 km bakımı yapıldığı gözüküyor ( yani aldıktan 1 hafta sonra ). Bu durumda servise gitmem mi daha doğru olur yoksa dışarıdaki bir servise mi ?
    Merhaba,

Meraktan soruyorum yanlış anlamayın,
    bu kadar eksik ve güvensiz bilgiye rağmen nasıl aldınız motosikleti?
    Yani bir tanıdık falan mıydı?

Selamlar.

Motosikleti
    dominar 400
    Sayın hitit63;

Benden önceki sahibi gösterge panelini çatlattığı için komple değiştirdiğigi söylüyor ve ben aldığımda neredeyse sayaç 0 km deydi. Aldığımdan beri yaklaşık 220
    km yaptım. Son yağ değişimi nisanda yapılması ( kaç km önce yapıldığını ne yazık ki hatırlamıyor) ve garanti belgesinde sadece 500 km bakımı yapıldığı gözüküyor ( yani aldıktan 1 hafta sonra ). Bu durumda servise gitmem mi daha doğru olur yoksa dışarıdaki bir servise mi ?
    Neresinden bakarsanız bakın bu motor iki yıldan daha önce alınmış olamaz.deponun kapağının yuvasına tam oturmaması kullanıcı hatası olması çok zor.Servise götürün helal süt emmiş servis elemanları ise en azından Gaziantep ana üreticiye bildirir garantiden değişip değişmeyeceğini sorarlar. Hatta servise de güven sorunu varsa antep e telefon açın oraya sorunu bildirin. SONRA YETKİLİ SERVİSE YÖNELİN.Çünkü servis sizi baştan savmak isteyebilir.Hakkınızın peşini bırakmayın.Gerekirse bu konuyu kullanıcılar olarak toplu olarak benim hazırlayacağım metinle ayrı ayrı Antep e atalım.Bir baskı yaratalım.Hakkınızı hep birlikte arayalım.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Benim gibi memur bir arkadaş satıyordu. Motor temiz gözüküyordu ve motor konusunda benden daha tecrübeli olan arkadaşım deneyip onay verince bende almak konusunda tereddüt yaşamadım. Sonuçta 1 senelik ve garantisi devam eden bir makine. Ufak tefek şeylere takılıp soğuyacak yada kötüleyecek değilim. Mesleğim sebebiyle her türlü durumla karşılaşmaya alışmış durumdayım zaten Sadece 2006 dan beri burada pek aktif olmasam da forumlarda aktif şekilde bilgi alış verişinde bulunduğumdan dolayı burada da karşılaştığım her şeyi belki daha önce yaşayan vardır diye çekinmeden sorabiliyorum. Sonuçta bazı tecrübeler yaşanılmadan da edinilebilinir ;)

hitit63;
    faturada 12.07.2013 de alındığı ve 17.07.2014 de servise girdiği gözükmektedir. Motordan belirttiğim durumlar haricinde şikayetim bulunmuyor =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

17.07.2013 olacak yanlış yazmışım kusura bakmayın.

Motosikleti
    şuan yok
    bende ilgilendigim için gördügüm yerde inceliyorum motor hep manifoldu değiştirmiş yada bant sarmış çokmu adi neden yırtılıyor yenisini takınca birdaha tekrar edermi parası degil herseferinde saatlerce zaman alır sizin fikriniz ne

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı yol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilgilendigim için gördügüm yerde inceliyorum motor hep manifoldu değiştirmiş yada bant sarmış çokmu adi neden yırtılıyor yenisini takınca birdaha tekrar edermi parası degil herseferinde saatlerce zaman alır sizin fikriniz ne
    Arkadaşım bant sarmıştan kasıt nedir?

ahtand123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-BAJAJ PULSAR RS 200
    hitit63 senin ön siperliğin linki varmı bende taktırmak istiyorum da

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler