Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    SELAM ARKADAŞLAR...
    BENDEDE BU MOTORDAN VAR...
    BENİM BİR SORUNUM VAR.
    MOTORUMDA PLASTİK HARILDAMASI VAR. BURALARDA BAŞKA YOK KARŞILAŞTIRIP DENEYEMİYORUM. ÖRNEĞİN, SESİ HONDA CB125 GİBİ TEMİZ ÇIKMIYOR. SERVİSİ İLGİLENMİYOR, "NORMALDİR; HONDA YAMAHA RAHATLIĞINI BULAMAZSIN BUNLARDA" DİYOR USTA.. AMA BEN USTAYA GÜVENEMİYORUM. BİRDE AYAKLARIMDA TİTREŞİM HİSSEDİYORUM BEN... KULLANAN ARKADAŞLAR KENDİ MOTORLARINI TARİF EDEBİLİRLER Mİ?
    VE BU KONUDA YAPABİLECEĞİM BİRŞEY VAR MI?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugur377 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Öncelikle hoşgeldiniz forumumuza.
    Soruları cevaplamaya geçmeden önce izninizle birkaç birşey merak ettim;
    Motorunuz kaç km'de?
    Rodajını kurallara uygun mu yaptınız?

Örneğin benim motorum şuan 910 km civarlarında ve Allah'a şükür ne seste boğukluk, ne titreşim, ne zıngırtı hiçbir problemim yok.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    ilk 500 km de bir elin parmağını geçmez 90 100 yapmıştım. bi yerde rodaj üzerine uzun bi yazı okudum. tam gaz yüklemeden filan bahsediyordu. uygun devirlerde tam gazdan bahsediyordu. bende yaklaşık 300 den sonra devir kesici girene kadar 70 km geçmeyecek şekilde tam gaz hızlandırır sonra gazi tamamen keser motoru devrin düşmesi ile yavaşlatıyordum.. o sıralar sadece 5bin devirde ufak bi titreme hissederdim. şu an daha fazla. ikincisi, üç kez devir kesici gazi bıraktı geri vermedi. motor stop etti. kontak kapatıp açmadan çalışmadı. bu aralıklı zamanlarda üç kez tekrar edince servise götürdüm. usta denerken gaz kesildi bi daha gelmedi. beyin motorun çalışmasına izin vermedi açıkçası. antep ten yeni beyin geldi değiştirdiler. şimdi sanki hiç kesici yok gibi. o günden sonra sanki titreşim arttı. ve ben sormadan usta, orijinallik filan düşünme bu 10 bin devre kadar çıkar falan filan dedi. durum bu.... yardımcı olursan sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

bu arada şu an 730 da... ilk bakımı 500 de yaptırdım. hangi yağı koydu bilmiyorum. viteste bazen durur vaziyette zorlanıyorum değiştirmekte. normal mi bilmiyorum? yardımcı olursan sevinirim

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Benim bildiğime göre yaptığın rodaj şekli tamamen yanlış. Bir kere ehliyet sınavında bile sorusu var motora fazla yük bindirilmeyecek
    motora tam gaz verilmeyecek motoru yoracak yokuş tipi yollardan kaçınılacak.
    Uzun süre aynı devirde kullanılmayacak.
    Viteste durur vaziyette zorlanman gayet normal motoru hafif öne ittirerek vitesi değiştirirsen düzelir

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    ilk 300-500km,rolantiden 4-5000lere kadar %75 gazda hızlanmalar ve 6000den gaz tamamen kapalı kompresyonda kalarak yavaşlamalar.yağ değişimi
    500-1000km, rolantiden 6-7000lere kadar %75 gaz hızlanmalar ve 6000den gaz tamamen kapalı kompresyonda kalarak yavaşlamalar.yağ değişimi
    1000km sonra allah ne verdiyse
    rodajda sabit devirde sürüşten olduğunca kaçınmalı,segmanlar tam açılmamış olacak ve yağ,silindir duvarına iyice oturarak segman alışmasını engelleyecek

hızlanırken kompresyon, yavaşlarken yağ segmanını açmış oluruz.honlamadaki çapaklar gider,segman silindir duvarına alışır yağ filmi daha tam oluşmamışken.yağ değişlimi ile partiküller atılır.sonrasında daha devirli olarak bunu yaparız.iyice alıştıktan ve 1000 km gibi bir yol yaptıktan sonra artık silindirde yağ filminin oluşması ve motoru koruma önemlidir.
    en azından ben böyle yapıcam

4 zamanlı motorlar için konuşuyorum tabi motosiklet motoru için farklı birşey varsa onu bilmiyorum

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk 300-500km,rolantiden 4-5000lere kadar %75 gazda hızlanmalar ve 6000den gaz tamamen kapalı kompresyonda kalarak yavaşlamalar.yağ değişimi
    500-1000km, rolantiden 6-7000lere kadar %75 gaz hızlanmalar ve 6000den gaz tamamen kapalı kompresyonda kalarak yavaşlamalar.yağ değişimi
    1000km sonra allah ne verdiyse
    rodajda sabit devirde sürüşten olduğunca kaçınmalı,segmanlar tam açılmamış olacak ve yağ,silindir duvarına iyice oturarak segman alışmasını engelleyecek

hızlanırken kompresyon, yavaşlarken yağ segmanını açmış oluruz.honlamadaki çapaklar gider,segman silindir duvarına alışır yağ filmi daha tam oluşmamışken.yağ değişlimi ile partiküller atılır.sonrasında daha devirli olarak bunu yaparız.iyice alıştıktan ve 1000 km gibi bir yol yaptıktan sonra artık silindirde yağ filminin oluşması ve motoru koruma önemlidir.
    en azından ben böyle yapıcam

4 zamanlı motorlar için konuşuyorum tabi motosiklet motoru için farklı birşey varsa onu bilmiyorum
    Bu bilgiler guzel gibi arkadasin yaptigi tam gazlar bana sacma geldi biraz .
    initial-D bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bilgiler guzel gibi arkadasin yaptigi tam gazlar bana sacma geldi biraz .
    tam gaz olmaz belki ama rölantiden itibaren gittikçe gazı açarak 5000de tam gaza gelmiş olmak gibide olabilir

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    bi yerde tam gaz diye okumuştum... şimdi 730. anlaşılan baya bi hatadır yapmışım.. peki bunu düzeltme şansımız yok mu.. ? sarsıntısız bi sürüşün tek yolu yeni motor almak mi ?

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    aslında zangır zangır titrediği yok alacaklar yanlış anlamasın.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    motoru biraz fazla yormuşsundur ya aslında bana öyle geliyor ki senin sorun dediklerin bizdede oluyordurda o kadar üstüne düşmediğimiz için farketmiyoruzdur
    çünkü bahsettiğin şeyler çokta abartılacak şeyler değil

faceofredd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    arkadşlar bende bende dün rks 150 sahibi oldum makina bikere muadillerine göre 2 basamak daha yakışıklı alt sakal çok iyi durmuş titreme yok var diyenler titreme görmemiş bence bakalım daha 55 km deyiz inşallah yüzümü kara çıkarmaz ben çok beğeniyorum şu an son surat görme imkanım şu an yok ama tork bence harika (hacmine göre ) 90 ar kiloluk 2 kişi bizi rampada iyi çekti açılmamış motorla tebrikler kuba motor ...
    ADVENTURES LİVES FOREVER ...

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Motora ne marka model yağ koyuyorsunuz ?
    http://www.motosuperstore.net/CASTROL-POWER-1-4T-10W-40-MOTOSIKLET-YAGI1LT,PR-589.html

Bu yağ bizim motorlar için uygun mudur ?

faceofredd hayırlı olsun iyi bir makina almışsın.yüzünü kara çıkarmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

gazo0202 bu söylemiş olduğun yağ yaz için ince gelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

cüneyt motorun rodaj bakımında motor saplamalarını sıktır geçer

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Ben sorumun cevabını facebook sayfasında aldım ya saolasın
    Bu arada http://www.rksservis.com/v1/index.ph...id=6&Itemid=17
    Bu sitede kullanım klavuzu var rodaj donemını de anlatıyor rks diye indirdim küba çıktı ama farkı yoktur heralde.

faceofredd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    arkadaşlar bizim motorlar için topcase demiri satan bir yer biliyormusunuz yada nerde imal ettirmek uygundur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

http://www.benelli.com/ arkadaşlar motorumuzun kalitesinin arkasındaki yaratıcılar bu firmadan motorların tip ve motor aksamlarını incelerseniz daha iyi anlayacaksınız..kuba inşallah bu markada reklamını ve satışını yüksek tutarda millet adam gibi ucuza motora binip şu bizi aptal yerine koyan japon hegomanyasına son verilir arkadaş adamlar en dandik motoruna bizimkinden 250 lira fazla para alıyolar bizim salak millettimiz de bi keramet var sanıyor..yazık ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

http://www.benelli.com/ita/Catalogo/Moto/Moto-2013/Tornado-Naked-Tre-R/Default-cd-752.aspx

http://www.keewaymotor.com/_d274547936.htm
    ADVENTURES LİVES FOREVER ...

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı faceofredd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim motorlar için topcase demiri satan bir yer biliyormusunuz yada nerde imal ettirmek uygundur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

http://www.benelli.com/ arkadaşlar motorumuzun kalitesinin arkasındaki yaratıcılar bu firmadan motorların tip ve motor aksamlarını incelerseniz daha iyi anlayacaksınız..kuba inşallah bu markada reklamını ve satışını yüksek tutarda millet adam gibi ucuza motora binip şu bizi aptal yerine koyan japon hegomanyasına son verilir arkadaş adamlar en dandik motoruna bizimkinden 250 lira fazla para alıyolar bizim salak millettimiz de bi keramet var sanıyor..yazık ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

http://www.benelli.com/ita/Catalogo/Moto/Moto-2013/Tornado-Naked-Tre-R/Default-cd-752.aspx

http://www.keewaymotor.com/_d274547936.htm
    Sana kesinlikle katılıyorum

Uzun süredir motoru kullanmıyorum yarin tekerlere bir baktırayım dıyorum ön ve arka tekerin değeri ne biliyor musunuz ?

Bir de fotoğraf paylaşayım dedim

[IMG][/IMG]

Dostlar bende az önce bu motordan satın aldım. Allah her isteyene nasip etsin inşallah. (İzmir)

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar bende az önce bu motordan satın aldım. Allah her isteyene nasip etsin inşallah. (İzmir)

http://g1303.hizliresim.com/17/r/lc8sp.jpg

http://f1303.hizliresim.com/17/r/lc8tq.jpg

http://f1303.hizliresim.com/17/r/lc8u4.jpg
    Kaça aldın kardeş?

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    hayırlı olsun

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Herkes beyazını alıyor arkadaş :D yokmu grisi bunun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler