Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Cruiser 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar. dün satın alarak aranıza katıldım ve sormak istediklerim var yardımcı olursanız
    1) peşin 10bin tl cruiser 250 için nasıl?
    2) doğru seçim yaptım mı? başta regal olmak üzere birçok farklı önerileri oldu zira.
    3) güzelleştirmek donatmak istiyorum neler yapabilirim masraf yapabilirim biraz?
    4) mümkünse bursa değilse herhangi bir yerde bu motora uygun aksesuar donatım malzemesi nelerde bulabilirim?
    ilgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı reberemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. dün satın alarak aranıza katıldım ve sormak istediklerim var yardımcı olursanız
    1) peşin 10bin tl cruiser 250 için nasıl?
    2) doğru seçim yaptım mı? başta regal olmak üzere birçok farklı önerileri oldu zira.
    3) güzelleştirmek donatmak istiyorum neler yapabilirim masraf yapabilirim biraz?
    4) mümkünse bursa değilse herhangi bir yerde bu motora uygun aksesuar donatım malzemesi nelerde bulabilirim?
    ilgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
    1. Azıcık fazla gibi olmuş sanki, bence max 9000 tl verilirdi, artık almışsınız hayırlı olsun...
    2. Regal kendini artık epey kanıtlamış bir motor, şanzıman arızası araştırılmalı, sevenleri çok, regalraptor.net artık yurda mal olmaya başladı, uzun gezilere çıkıyorlar, regal alsan kötü bir seçim demezdim.
    3. Konuda yaptıklarımız var, ne yapmak istediğini yazarsan yardımcı olmak daha kolay olur, ebay ve aliexpress den ben çok mal getirdim.
    4. Ne alacağını yazmazsan yardımcı olamayız

bu arada blackster konusunda cruiser 250 ve blackster 250 kullanmış bir arkadaş vardı, cruiser 250'yi övüyordu, ondaki blackster problemliydi, bizim motor ile uzun yol yaptığını ve pek sorun yaşamadığını yazmıştı, mondial de bir v motorlu makine getirdi, motor kodu aynıysa yaşadık, parça fiyatlandırmada alternatifler olacak, küba sl200'de fiyatı nedeniyle çok satıldı, bu motorda küba zamanında fiyatı rekabetçi yapmadığı için kullanıcı az ne yazık ki ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

yanıtınız için çok teşekkür ederim. önce kuba m550 atv aldım. ilk deneyimimdi. şimdi de motora geçiyorum ki bu da ilk deneyimim. ) dün ilk kez motor sürdüm. ne yapmak istediğimi ne alarak güzelleştirebileceğimi bilmediğim için şunu yapayım diyemiyorum ama hevesim had safhada. sanırım sissy bar koruma demirleri lastik değişimi çanta değişimi gidon yükseltme ile başlamalıyım. sonrasında başta depo olmak üzere renk değişimi olabilir. lastik ebatları değişebilir.. egzost delinmeli ve uzatılabilir sanıyorum başta ön jant olak üzere biraz boya ya da değişim istiyor gibi geldi ve de bu yolu benden önce gitmiş siz ustaların tavsiyeleri önerileri ile hareket edebilirim. )

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yanıtınız için çok teşekkür ederim. önce kuba m550 atv aldım. ilk deneyimimdi. şimdi de motora geçiyorum ki bu da ilk deneyimim. ) dün ilk kez motor sürdüm. ne yapmak istediğimi ne alarak güzelleştirebileceğimi bilmediğim için şunu yapayım diyemiyorum ama hevesim had safhada. sanırım sissy bar koruma demirleri lastik değişimi çanta değişimi gidon yükseltme ile başlamalıyım. sonrasında başta depo olmak üzere renk değişimi olabilir. lastik ebatları değişebilir.. egzost delinmeli ve uzatılabilir sanıyorum başta ön jant olak üzere biraz boya ya da değişim istiyor gibi geldi ve de bu yolu benden önce gitmiş siz ustaların tavsiyeleri önerileri ile hareket edebilirim. )

Ne var ne yok yazmışsın, maşallah, bir de foto isterük nerdensin?

bursadayım

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan 800 Classic
    Slm ahali,sizin seleler de rahatsiz,beli desteklemeyen,surerken surekli öne kayan durumdamisiniz,yoksa bende mi ariza var

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı smryna79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm ahali,sizin seleler de rahatsiz,beli desteklemeyen,surerken surekli öne kayan durumdamisiniz,yoksa bende mi ariza var
    Bende öne kayma yok, aslında deridir diye deri parlatma süngeri vs falan kullanıyorsan o da yapar, ayrıca ince mi iri biri mi olduğuna göre de değişir bel için sırt dayama yaptırdım, acayip konforlu oldu, onsuz motor düşünemiyorum fotolar arka sayfalarda var...

Bu arada bugün beklediğim dişli de geldi, bu akşam taktırma ihtimalim var, ön arka farklı ölçülerde zincir boyutunu bozmayan bir şey olacak...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan 800 Classic
    Yayli tekli sele yaptirip bu sorunu cozcem sanirim,hem bu vesile ile motorun icine profilden daha cok hirip,yere daha cok yaklasip yol tutusunu arttiririm diye dusunuyorum.185cm 90kg yim 15dk surdukten sonra sirtim desteklenmedigi icin agriyor

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı smryna79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    185cm 90kg yim 15dk surdukten sonra sirtim desteklenmedigi icin agriyor
    Sırt için dediğim şeyi yapmanız lazım, araba konforu oluyor uzun yolda

Bugün sürekli gittiğim, küba ve rks servisi, mecidiyeköydeki prestij motor suat ustaya motorumu bıraktım.
    Ön tekere spike takılacak
    Debriyaj pedalı bir tık yukarı alınacsk
    Ön arka modifiyeli dişliler takılacak
    Ön çamurluğa highway hawk kartal takılacak
    kuba sl200 yan çanta demiri takılacak

pirelli için 600 küsür istiyorlar diğerleri 100 lerde geziyor. ne yapsam bilemedim bugün değiştirmek istiyorum stok lastikleri. ne alayım bilemedim. iyisi kötüsü orta hallisi hangileridir acaba?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    pirelli için 600 küsür istiyorlar diğerleri 100 lerde geziyor. ne yapsam bilemedim bugün değiştirmek istiyorum stok lastikleri. ne alayım bilemedim. iyisi kötüsü orta hallisi hangileridir acaba?
    bende michelin city grip var, sorun yok, güven veriyor

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    spike'ı merak ettim,

koruma demiri için hala arayışlardayım 250 tl çok geldi nette,

ayrıyetten sisibar bakıyorum bilginize..

orjinal ebat michelin bulamıyorum. yeni motorcu olarak da ebat değişikliği akıllıca olmayabilir

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cepten girince olmuyor yani kredi kartı ödeme tarafı çıkmıyor, bilgisayardan misafir girişi, hemen al, gerçek adresin, ödeme, paypal yerine kredi kartı seçimi, kartın ülkesi için kıbrısın seçimi, kartın bilgilerinin yüklenmesi, iş bankası sanal kartla sorun olmadı...

Misafir kaydı sırasında email veriyorsunuz, o emaile posta izleme vs bilgiler geliyor, bir kere böyle aldım, şimdi ikinci olacak, dişli aliexpress de ya da buraya satış yapan başka sitelerde bulamadım, JT marka epey iyi marka, ucuza bu sefer kaçmadım, ön dişliyi çok ucuza bir doğu bloku ülkesinden almıştım, uyuyor ama iki deliği eksik galiba, tıpkısının aynısı değil, malzemesi dayanımı ne olacak bilmiyorum.
    Artık kredi kartından önce adres kısmından bizi kilitlemişler, adresi TR yapınca kredi kartı opsiyonu kapanıyor, paypal başka bir ülkeden yoksa geçmiş olsun adresi kıbrıs seçince oluyor ama ülke olarak kıbrısa gidecekmiş gibi oluyor, şimdi satıcıyı ikna etmeye çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

orjinal ebat michelin bulamıyorum. yeni motorcu olarak da ebat değişikliği akıllıca olmayabilir
    kuba sl200'de onlarca kullanıcı var, aynı şekilde yaptılar, herkes memnun ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Merhabalar tuzla üçerlerde ki sonuncuyu aldık. Depoda ufak bir çizik vardı ama sonradan hallederiz diye sorun etmedim. Boyum 200 cm kilom 110. İlk motorum o yüzden yakın uzak mesafe demeden dizlik takıyorum. Tahmin edeceğiniz üzere gidon dizlerime çarpıyor. Gidonu yukseltmek istiyorum. Yapan bir yer var mı? Parçayı nerden bulabilirim? Bana kaça patlar? Blackstarı da denedim ama cruiser daha çok hoşuma gitti. Blackstarın gidonu daha yüksek. Ortasında bir yükseltici aparat var. Ondan alıp kromaj mı yaptırsam acaba? Boş vakitlerimde başından sonuna kadar konuyu okumaya çalışıyorum. Şimdiden teşekkürler.. Selamlar..

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı kerempan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar tuzla üçerlerde ki sonuncuyu aldık. Depoda ufak bir çizik vardı ama sonradan hallederiz diye sorun etmedim. Boyum 200 cm kilom 110. İlk motorum o yüzden yakın uzak mesafe demeden dizlik takıyorum. Tahmin edeceğiniz üzere gidon dizlerime çarpıyor. Gidonu yukseltmek istiyorum. Yapan bir yer var mı? Parçayı nerden bulabilirim? Bana kaça patlar? Blackstarı da denedim ama cruiser daha çok hoşuma gitti. Blackstarın gidonu daha yüksek. Ortasında bir yükseltici aparat var. Ondan alıp kromaj mı yaptırsam acaba? Boş vakitlerimde başından sonuna kadar konuyu okumaya çalışıyorum. Şimdiden teşekkürler.. Selamlar..
    hangi semttensiniz? denk gelip gezmek lazım ara sıra hayırlı olsun ...

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    Moturumuzdan yeni alıp aramıza katılan arkadaşlara hayırlı olsun . Allah kaza bela vermesin. Bizim tarz motorların en güzel taraflarından biride üzerinde oynamalar yapabiliyorsun. Uygun parça yetenekli usta ve hayal gücü lazım. Lastikleri mutlaka değiştirin. 120 ön 140 arka yapın city grip iyidir. Hem güzel hem hesaplı. Herkese hayırlı sürüşler dicem ama kışta geldi . Neyse güzel hava bulursak anca.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Daha bugün Üçerlerde idim.
    Halen 1 adet rks250 var...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha bugün Üçerlerde idim.
    Halen 1 adet rks250 var...
    Sonlar bitmiyor galiba bu motor blackster geldiği halde satılıyor, hayret belki de daha sorunsuz olduğu ortaya çıktı...
    Potenza bunu beğendi.

Web sayfasından kaldırılmıştı en son baktığımda epeyi bir zaman oldu bence son stoklardır çünkü bayiler toplantısında yayınlanan fotoğrafların içinde fark etmedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler