Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. 2.el kaynağı belli olmayan çıkma ürün talep ederseniz ve bulursanız ne yazık ki sizinki gibi bir başkasından çalınıp getirilme olasılığı yüksek.
    Tam içimden geçeni yazmışsınız. Daha evvel de bu konuda yazışmalar olmuştu. 2. el parça işinde çapraz doğrulanabilir bir kayıt sistemi olmak zorunda, yoksa kısırdöngü...

@aydin_78 çok geçmiş olsun. Kaskonuz olsaymış keşke. Bu tip olaylar artacak galiba, kaskosuz gezmemek lazım artık.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aydin_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese,

İşyerimin Kapalı otoparkında Nc750s dct marka motorumun ön aksamını çalmışlar. ( Ön far, sinyaller, km saati vs.) Bu parçaları yetkili servis harici, bulabileceğim bir yer var mıdır? Hepsinin orijinallerini almaya bütçem yok. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.
    Geçmiş olsun.

Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el kaynağı belli olmayan çıkma ürün talep ederseniz ve bulursanız ne yazık ki sizinki gibi bir başkasından çalınıp getirilme olasılığı yüksek.
    @aydin_78'den çalınan parçaların teklif edilmesi olasılığı da var. Olur mu olur. Yaparlar mı yaparlar.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    yani geçen günlerde bir arkadaşın açtığı konu vardı. panigale nin göstergesinin çalınması hakkında. çok net sipariş üzerine yapılmış bir hırsızlık durumu.
    2.el satışa çıkacak parçaları takip etmek lazım.

Çok haklısınız, ben de o hususta endişeliyim açıkcası. Kesinlikle istemem öyle bişey olmasını. Neticede iki teker üzerinde gidiyoruz. Haram benden uzak olsun. Ama çıkma parça kazalı bir araçtan da temin edilebiliyormuş. O yüzden bu platformda sorma gereği duydum.

Kasko olayına gelince de, primleri çok yüksek çıkıyor. Kaçımızın Kaskolu ki motoru? Yıllardır motosiklet kullanıyorum, bir motor parası vermiş olurdum kasko primlerine. Kısmet işte, kullanamıyor olmak da zorluyor beni. Bir an evvel toparlamaya çalışıyorum eksikleri. Yardımcı olabileceklere tekrar teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar Nc750x için Elcik rüzgarlık istiyorum Gp komposit markası için ne dersiniz ayrıca Gp komposit koruma demiri var ucundaki plastik takozu çıkartıp üzerine daha sağlam bir takoz alayım istiyorum 2 seferdir devrildi koruma demiri görevini yerine getirsede darbeden kaynaklı içeri göçtü ufak bir önlem daha olması için sağlam bir takoz taktırayım diyorum.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Ben genelde Ebay den aliyorum parçaları..
    En son zincir ve fren balatalarini almıştım.. Gümrük ve tum haraçlar dahil yarı fiyatına gelmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Yama 80 lira gibi.. Ama sök ve takı bize bırakıyor benim tamirci..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Hiç çıkmayabilir.. Birisi kafadan kaza yapmıştır motorla, o parçaları bulmak için tamirci hırsızını göndermiştir.. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Ben artık kasko yaptırmıyorum. Gülünç oldu fiyatları..
    espresso bunu beğendi.
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son zincir ve fren balatalarini almıştım.. Gümrük ve tum haraçlar dahil yarı fiyatına gelmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Hiç çıkmayabilir.. Birisi kafadan kaza yapmıştır motorla, o parçaları bulmak için tamirci hırsızını göndermiştir.. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Oooo Turgut bey, NC mi var sizde en son ?

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı thornz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Nc750x için Elcik rüzgarlık istiyorum Gp komposit markası için ne dersiniz ayrıca Gp komposit koruma demiri var ucundaki plastik takozu çıkartıp üzerine daha sağlam bir takoz alayım istiyorum 2 seferdir devrildi koruma demiri görevini yerine getirsede darbeden kaynaklı içeri göçtü ufak bir önlem daha olması için sağlam bir takoz taktırayım diyorum.
    İkisinide Gökhan Sözmen'de bulabilirsiniz.Elcik koruması çok güzel ve fiyatıda uygundu.Aynı şekilde demir takozlarıda mevcut
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Evet Gurcancim! NC750S DCT var.. 2020 model Cok da memnunum..
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ooo, Turgut abi de buradaymış. Eski Hitnet'den buradan tekrar karşılaştığım ikinci kişi oldunuz. Motor kullandığınızı biliyordum ama forumda olduğunuzu bilmiyordum. Burada karşılaşınca sevindim.
    Cyan ve tkalfaoglu bunu beğendiler.

Merhaba
    Honda nc750 için fabrika çıkış Japon sunstar dişli ve did zincir setiyle beraber geliyor.sessiz ve kaliteli bir set.Tekrar set değişiminde aynı zinciri jt dişli takımıyla kullanan bir arkadaş motor daha bir rahatladı daha akıcı oldu demiş.bu olabilirmi dişli takımı ile ilgili olarak.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Tamamen psikolojik hemen hemen hepsini denemiş biri olarak oyle aman aman fark yok. Bu arada ceze zincir hiç düşünmeden alabilirsiniz. Gayet sağlam ve uzun ömürlü
    blueway2 bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen psikolojik hemen hemen hepsini denemiş biri olarak oyle aman aman fark yok. Bu arada ceze zincir hiç düşünmeden alabilirsiniz. Gayet sağlam ve uzun ömürlü
    Ben CZ zincir alacak oldum, telefonla sorduğumda DID ile aynı fiyat çektiler. Bu durumda DID aldım tabi (çakma olmadığına eminim; Enduromarket'ten aldım...); DID parasına CZ alacak halimiz yok yani. Daha uygun fiyat ise CZ tabi ki alınabilir, sorunsuz ve uzun km'ler kullanan çok arkadaşımız var.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben CZ zincir alacak oldum, telefonla sorduğumda DID ile aynı fiyat çektiler. Bu durumda DID aldım tabi (çakma olmadığına eminim; Enduromarket'ten aldım...); DID parasına CZ alacak halimiz yok yani. Daha uygun fiyat ise CZ tabi ki alınabilir, sorunsuz ve uzun km'ler kullanan çok arkadaşımız var.
    Ben alınca 3/1 falan uygun idi. Kendileri kaybeder. Ama çok sağlam bir zincir

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Eski motoruma Ebay.co.uk den DID almistim ben.. o agir sey yine de buradaki fiyatina gore vergi ve tasima dahil daha ucuza gelmisti..
    Gerci o zaman paramiz paraydi.. Simdi bilemiyorum..
    -t

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu yeni kasa Nc 750X'in amortisörler değişmiş mi aynı mı eskisiyle? Dün Gymkhana aktivitesi vardı, orada yeni kasa Nc kullanan bir arkadaş gördük. Adam haşır huşur yatırdı, kaldırdı motorunu. Gayet de güzel tamamladı parkuru.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yeni kasa Nc 750X'in amortisörler değişmiş mi aynı mı eskisiyle? Dün Gymkhana aktivitesi vardı, orada yeni kasa Nc kullanan bir arkadaş gördük. Adam haşır huşur yatırdı, kaldırdı motorunu. Gayet de güzel tamamladı parkuru.
    Yeni kasada ön ve arka amörtisörler öncekiler ile aynı,yanlız arka amörtisör 150 mm’den 120 mm’ye düşürülmüş bu sayede 3cm motor sele yüksekliği alçaltılmış,ama viraj alışlarında önceki kasa ile çok fark yok demişti arkadaşlar
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasada ön ve arka amörtisörler öncekiler ile aynı,yanlız arka amörtisör 150 mm’den 120 mm’ye düşürülmüş bu sayede 3cm motor sele yüksekliği alçaltılmış,ama viraj alışlarında önceki kasa ile çok fark yok demişti arkadaşlar
    Demek ki kullanıcı etkisi bu iş. Çünkü dünkü arkadaş gerçekten güzel ve estetik tamamladı parkuru.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    NC oldukça dengeli ve ağırlık merkezi aşağıda olan bir motosiklet. Piyasaya ilk çıktığında inceleme yapanların hemen hepsi beklenenden daha kıvrak olduğunu söylemişlerdi. Çok daha kısa aks mesafesine sahip naked'lar gibi değil tabi, ama kalas da hiç değil.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki kullanıcı etkisi bu iş. Çünkü dünkü arkadaş gerçekten güzel ve estetik tamamladı parkuru.
    Motor yapısı illa ki fark eder. Ama usta bir sürücü her motoru limitlerine kullanır. Özellikle cross yapmış kişilerin maharetlerini geziler de görüyorum. Benim NC ile geçemediğim yerlerden NC yi benden alıp rahatça geçiyorlar
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler