Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan soft çanta demirini ben de kendim yapmıştım, elinden gelen adam için 10-20 tl maliyeti olacak bir şey.

8 mm bir kaç kıvrım ve kaynağa sahip demir parçasına 200 küsür lira istiyorlar.
    hocam ne 200 tl si,o fiyatlara böyle bir demir yok,,kendim yapmadan önce nette aramadığım yer kalmadı,200 tl ye bulsam hemen alırdım,ama bulamadım
    aşağıdaki linkte ortalama fiyatları var,,ben bu fiyatları görünce kendim yapmak zorunda kaldım

https://www.motodium.com.tr/HB-Honda...,PR-52535.html

https://www.motodium.com.tr/HB-Honda...,PR-52501.html

https://www.rapi.com.tr/Sw-Motech-Ho...,PR-47436.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Çanta Demir’i çok güzel olmuş. Demir işinden anlamadığım için yapamıyorum malasef :(

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ne 200 tl si,o fiyatlara böyle bir demir yok,,kendim yapmadan önce nette aramadığım yer kalmadı,200 tl ye bulsam hemen alırdım,ama bulamadım
    aşağıdaki linkte ortalama fiyatları var,,ben bu fiyatları görünce kendim yapmak zorunda kaldım

https://www.motodium.com.tr/HB-Honda...,PR-52535.html

https://www.motodium.com.tr/HB-Honda...,PR-52501.html

https://www.rapi.com.tr/Sw-Motech-Ho...,PR-47436.html
    Yuh daha neler, bunlar da iyice abartmış!

Ben demiri yaptığım zamanlarda givi TE1111 modelininden ilham almıştım, o zamanlar fiyatı 240 TL filandı sanırım. Şimdi 460-490 TL arasında fiyatları var baktım da.

Örnek ;

https://www.motoavm.com/ProductDetai...iyici/114/5583

Ben o demirin yapım aşamalarını koymadım herhalde buraya, yeri gelmişken koyayım belki birilerine fikir verir.

Not : Kıvırma işlemi bildiğiniz inşaat demirci tezgahında yapıldı
    Kızıl pars ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    NC750X DCT
    elinize sağlık gayet güzel olmuş,

kısa bir soru daha sorayım çanta ile ilgili, 2. el givi trekker mı yoksa sıfır trexes mi?

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    @Olcay Hocam, @YerUçağı sanırım ikinizin de elinden geliyor bu işler.

Benim elim anahtar tutar, elektrikten de anlarım,
    Malzemesi, çıraklığı benden olsun yapın bir güzellik.
    Birinizin çırağı olayım da yapıverelim bir demir.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Olcay Hocam, @YerUçağı sanırım ikinizin de elinden geliyor bu işler.

Benim elim anahtar tutar, elektrikten de anlarım,
    Malzemesi, çıraklığı benden olsun yapın bir güzellik.
    Birinizin çırağı olayım da yapıverelim bir demir.
    Maalesef benim eskisi kadar zamanım yok, bu demiri yaparken de zamana yayarak yapmıştım. Ama elinde iş olmayan bir demirciye yanaşsan malzeme hariç 100-200 arası bir fiyata yaptırırsın sanki.

Tabi motorla yanına gidip motora uygun montaj yerlerine göre şekillendirmek lazım, bizim fotoları göster illaki yapan biri çıkar.

Piyasa fiyatlarından bahsetme
    YERUÇAĞI bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Herkese tekrardan merhaba. Geçenlerde Kadiköy'de gezerken Bahariye caddesinden aşağıya inen sokaklardan birinde hem kanatlı Honda amblemi hem de NC750X stickeri kısmında damla sticker yapıştırılmış siyah bir NC750X motor gördüm. Motor full aksesuar dolu arka çantası kocaman sanki aluminyum alet çantası monte edilmiş gibi duran oldukça bakımlı bir makinaydı. Etrafında dolandım ama sahibini göremedim, üzerine not bırakmak da aklıma gelmedi o anda. Uzun lafın kısası damla stickerler çok başarılı idi. Motorun sahibi buraya üyemidir acaba, ya da motoruna damla sticker uygulaması yapan var başka arkadaşlar mı? Benimkiler yıkamalar sırasında uçtu gitti. İnternetten normal olanalardan temin ettim ama pek başarılı olmadı.

Motosikleti
    Bisiklet
    Herkese tekrardan merhaba. Geçenlerde Kadiköy'de gezerken Bahariye caddesinden aşağıya inen sokaklardan birinde hem kanatlı Honda amblemi hem de NC750X stickeri kısmında damla sticker yapıştırılmış siyah bir NC750X motor gördüm. Motor full aksesuar dolu arka çantası kocaman sanki aluminyum alet çantası monte edilmiş gibi duran oldukça bakımlı bir makinaydı. Etrafında dolandım ama sahibini göremedim, üzerine not bırakmak da aklıma gelmedi o anda. Uzun lafın kısası damla stickerler çok başarılı idi. Motorun sahibi buraya üyemidir acaba, ya da motoruna damla sticker uygulaması yapan var başka arkadaşlar mı? Benimkiler yıkamalar sırasında uçtu gitti. İnternetten normal olanalardan temin ettim ama pek başarılı olmadı.
    Plaka olaydı iyiydi.

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    dostlar selamlar yarın ızmır-sıde yapacagım kısmetse bır gece neresı hoşuma gıderse konaklama yapmayı ve rakı ıcmeyı planlıyorum nc mı hazırladım gıdon yukselttım tur camı sıs farı hepsını yaptım ılk defa uzun yol yapıcam güzel fotolar çekıp paylaşırım 1 hafta kalıp doneceğim ALLAH kaza bela vermezse saygılar....
    Smlgndz bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Arkadaşlar 2016 yeni kasa ile eski kasası arasında ne gibi farklılıklar var görsel ve teknik olarak

Motosikleti
    Bisiklet
    Arkadaşlar 2016 yeni kasa ile eski kasası arasında ne gibi farklılıklar var görsel ve teknik olarak
    Hocam bu konu çokça yazıldı çizildi, muhtemelen artık pek cevap vermek istemeyecek kimse.
    Zamanında epeyce de detaylandırıldı,
    kolaylık olsun diye birkaçını paylaşıyorum.
    NC sayfasında tarihte geriye doğru gidersen 2016 başlarında bu tür şeyler çok konuşuldu.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-hangisi.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rkadaslar.html

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Çok kötü bir kaza allah yardımcısı olsun

Motosikleti
    Bisiklet
    Bu arkadaş burdan mı acaba
    İnşallah durumu iyidir.
    Çok kötü görünüyor.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah durumu iyidir.
    Çok kötü görünüyor.
    Vefat etmiş maalesef. Facebook grubunun üyesiymiş.

Arkadaşlar slm aranıza şuan itibari katıldım. 2016 nc750x satın aldım 1 aydır kullanıyorum 7000 km şuan 9000 km oldu yaşadığım bir problem var sağ el baş işaret ve orta parmağım uyuşuyor. İstanbul da kullanıyorum genel de trafik olduğu için çok yaşamıyorum ama biraz sürat yaptın mı 80 ve üstü 10 dk üstü sürüşlerde resmen bu üç parmaklarımı hissetmiyorum. eldivenden şüphelendim yazlık kışlık ve eldivensiz sürdüm hiç bir şey değişmedi. bi arkadaş gaz teli vibrasyon yapar ondan olur dedi. bu sorunu çözemezsem galiba satmayı düşünüyorum. bu konuda bilgisi olan varsa yardım istiyorum.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı erayal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar slm aranıza şuan itibari katıldım. 2016 nc750x satın aldım 1 aydır kullanıyorum 7000 km şuan 9000 km oldu yaşadığım bir problem var sağ el baş işaret ve orta parmağım uyuşuyor. İstanbul da kullanıyorum genel de trafik olduğu için çok yaşamıyorum ama biraz sürat yaptın mı 80 ve üstü 10 dk üstü sürüşlerde resmen bu üç parmaklarımı hissetmiyorum. eldivenden şüphelendim yazlık kışlık ve eldivensiz sürdüm hiç bir şey değişmedi. bi arkadaş gaz teli vibrasyon yapar ondan olur dedi. bu sorunu çözemezsem galiba satmayı düşünüyorum. bu konuda bilgisi olan varsa yardım istiyorum.
    Sürüş esnasında parmaklarınızın konumu nedir? Fren manetinin üstünde mi bekletiyorsunuz?

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Uyusması hele ki 80 km hızlarda 10 dakikada kesinlikle normal degil. NC750 zaten titresimli bir motor degil. Kaldı ki en kötü en titresimli motor da olsa 10 dakikada hissetmiyorum seviyesinde bir uyusma İMKANSIZ. Bence en iyisi bir doktora gidin. Karpal tünel sendromu diye bi rahatsızlık var. Ozellikle devamlı mouse kullanan insanlarda oluyor (Mimar Kardesimde oldu)
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisiklet
    sağ el baş işaret ve orta parmağım uyuşuyor.
    Parmaklarda hissi kaybedecek kadar titreme çok zor, gene de bir başkası sizin motoru sürüp baksın derim.
    Eğer başkasında aynı his olmuyor ise karpat tünel ya da benzeri bir rahatsızlık olabilir.
    Meslek hastalığı olabilir.
    Motosiklet montu aşırı sıkıyor olabilir
    siz elinizi fazlaca sıkıyor olabilirsiniz vs.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Kızılpars arkadaşa katılıyorum motorda sorun yoksa karpal tunel hastalığı veya buna benzer bi hastalığınızın olması yüksek ihtimal. Bende de vardı zamanında karpal tunel ordan biliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler