Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC 750X
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 700x in zinciri 114 baklamidir?

Arkadaşlarımız cevaplamış gerçi ,

Biz Rc63'e dair şu bilgileri de paylaşalım ...

Murat Ustaoğlu, arslan26 ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benim de zinciri değiştirmem lazım. montaj dahil uygun fiyat verebilecek bildiğiniz yer var mıdır ?
    mehmetenis bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    cevaplar için teşekkür ederim
    mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    cevabınız için teşekkür ederim. bildiğim kadarıyla km kontrolü yapılmıyor. kontrolü sağlıyacak bir servis varmı.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    El Yapımı Akü Takviye Kablosu,

Arkadaşlar El yapımı Akü takviye/Şarj kablosu Toplam maliyet 10₺,Kablo aşırı akıma karşı sigorta ile bağlanmıştır.
    Toplam 10 m kablo,3 m si motorda sabit,. 7 metresi yani kıskaçlı taraf şarj ederken veya takviye yaparken kullanılacak taraf.

Kıskaçlar: 3 TL x 2 Adet =6 TL
    Kablo: 10 m Maliyet Yok Ortalama 3-4 TL(Ben Bedavaya Getirdim )
    Akü Pabuçları: 1,5 TL
    Bilgisayar Bağlantı Uçları: Ücretsiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Arkadaşlar Aküyü değiştirdim ,

Uzun Zamandır araştırdığım ve karar kıldığım
    Unibat Marka X-Racer Li-ion Akü aldım

Li-ion Akülerin özellikleri;

Li-ion aküler yüksek teknolojiye sahip aküler dir ve konvansiyonel kurşun asit akülere göre aşağıda sıralanan üstün özelliklere sahiptir:

Şarj deşarj döngüsü en kaliteli akülerde bile 500 civarında iken, Li-ion akülerde bu döngü sayısı 2000'in üzerindedir.
    Kurşun asit aküleri sadece birkaç ay şarj etmeden beklettiğinizde aküler kullanılmaz hale gelmektedir.
    Oysa Li-ion aküleri gönül rahatlığıyla 1 yıla kadar bekletebilirsiniz.
    Li-ion aküler, klasik akülere göre 4 kata kadar daha uzun bir ömür beklentisine sahiptir.
    İçinde zararlı kimyasallar olmaması nedeniyle çevre dostudur.
    Klasik akülere göre %60 civarında ağırlık tasarrufuna sahiptir.
    Örn. 5,1kg olan klasik bir kurşun asit akünün aynı özelliklerini taşıyan bir Li-ion akünun ağırlığı 1,70kg civarındadır.
    Marş basma gücü en kaliteli akülere göre bile %10-15 civarında daha yüksektir.
    Sadece 10 dakika içerisinde %90 oranında şarj edilebilmektedir.

İlk izlenimlerim akünün Taktığımız anda eski aküye göre gözle görülür bir Marş Basma gücü kazandı,Ki akü yaklaşık 5-6 aydır rafta bekletilmesine rağmen.

Artı akünün üzerindeki düğme vasıtasıyla akünün şarj durumunu rahatlıkla gözlenebilmesiyle
    Akü standart akülere göre çok hafif ve küçük yaklaşık 1.5 kg civarında iki aküyü(eski ve yeni) elinize aldığınızda ağırlık farkı kendini bariz belli ediyor,Artı akünün yanında değişik yuvalar için aparatları da geliyor,akü normalden küçük olduğu için bu aparatlarla aküyü motosikletin yuvasına rahatlıkla sığdırabiliyorsunuz.

Akü 12V 20 amp güç üretiyor.
    Marş Gücü- 240 CCA
    Ağırlık : 1,1 KG
    EN:150 BOY:87 YÜKSEKLİK:93

Aküyü taktıktan sonra Kendini çok kısa sürede toparladı,

İş yerine geldiğimde ise marş basma gücü şaşırtıcı derecede güçlüydü.
    Kesinlikle tavsiye ederim.

parolakan, Murat Ustaoğlu ve antilop_skul bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mehmet o kablolar takviye için zayıf geldi gözüme, zor durumda kalmadan dene mutlaka. Aşırı ısınıp sıkıntı yapabilir.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet o kablolar takviye için zayıf geldi gözüme, zor durumda kalmadan dene mutlaka. Aşırı ısınıp sıkıntı yapabilir.
    Yok Olcay Kablo kalın,Fotoğraflarda o şekilde gözüküyor,bugün araçtan takviye için denedim özellikle kabloya ve bağlantı yerlerine baktım kesinlikle ısınma yapmadı,Özellikle kabloyu uzun tuttum ki kar yağdığında motor yatırırsam evden de şarj ederim diye kabloyu uzun tuttum,

Motosikleti
    NC 700 X
    Mehmet sen aküyü yeni almadınmı neden bu şarj kabloları.
    mehmetenis bunu beğendi.

Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet sen aküyü yeni almadınmı neden bu şarj kabloları.
    aynen abii. bir de o soketli taraf nereye takılıyor onu da anlamadım ben. motorda onun gireceği bir soket mi var :S

ayrıca koruma takozlarını nasıl temin edebiliriz ve fiyatı nedir bilgi verebilir misiniz ?
    mehmetenis bunu beğendi.

fdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cumartesi günü, Okmeydanı Motovento (Eski Okmeydanı Anes) de DID Zincir ve Dişli seti taktırdım 550 TL'ye. ( 28600km de değişmiş oldu )
    Takiben Batuhan Motordan da, SBS ön ve arka ( 700HS ve 881LS ) Fren Balatası aldım 200 TL'ye.

Takiben motor motora döndü. Zincir de problem hissetmeye başlar başlamaz beklemeden değiştirmenin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu fark ettim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

sarikemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 750 x
    Hayırlı geceler cümleten motoru aldığımda üstünde two brothers egzoz vardı ben orjinalini takıp kullanıyorum ama onunda sesi pek çıkmıyor ve tekrar kullanmak istiyorum sorum şu netten araştırdığım kadarı ile two brothers ın nc serisine özel bir egzozu yok farklı bir modele ait ise kullanmam da büyük bir sakınca olur mu bir de ilan numarası bu 360756035 satarım diye ilana koymuştum resimler silindiği için ilana bakıp modeli anlayabilecek arkadaşlar dan fikir bekliyorum....

Motosikleti
    NC 750X
    Bir kaç yerde denk geldim ..,
    ''Nc 'ler tekere geliyor mu ?'' diye ...

Kullanıcısına göre geliyor tabi : )

Benim bulduklarım bunlar

Başka var mı ???

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Bu hareketin özünü hic kavrayamadim. En son cocukken bisikletle yapardim. Bir anlami var mi dusunuyorum da bana cok apaci isi geliyor, Zeytinburnundaki gencleri gorunce algi yaniltiyor heralde. Pistte birinci gelen yapinca baska duruyor tabi. Bir de sizin muhitte abi
    Tek teker lafini duyunca aklima hep hakan peker geliyor. Fonetiği andiriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Şu ürünü kullanan var mı? Yeni gelmiş diyor. Kışın bayağı etkili oluyor özellikle içlik giymemek gerekirken
    Mehmet (Enis) seninkini bulamadım bir türlü. Bu biraz daha uzun gibi duruyor.

http://www.feyizoglu.com/297-Bacak-R...mli_50997.html
    antilop_skul, mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Murat Ustaoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hareketin özünü hic kavrayamadim. En son cocukken bisikletle yapardim. Bir anlami var mi dusunuyorum da bana cok apaci isi geliyor, Zeytinburnundaki gencleri gorunce algi yaniltiyor heralde. Pistte birinci gelen yapinca baska duruyor tabi. Bir de sizin muhitte abi
    Tek teker lafini duyunca aklima hep hakan peker geliyor. Fonetiği andiriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Şu ürünü kullanan var mı? Yeni gelmiş diyor. Kışın bayağı etkili oluyor özellikle içlik giymemek gerekirken
    Mehmet (Enis) seninkini bulamadım bir türlü. Bu biraz daha uzun gibi duruyor.

http://www.feyizoglu.com/297-Bacak-R...mli_50997.html
    Abi benim kullandığımda baldır kısmı maalesef açıkta kalıyor,bu yüzden bu soğuklar için çok uygun değil,bu üründen bende de var ama farklı mı bilmiyorum bende kini revize etmiştim.Resimlerini paylaşırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen abii. bir de o soketli taraf nereye takılıyor onu da anlamadım ben. motorda onun gireceği bir soket mi var :S

ayrıca koruma takozlarını nasıl temin edebiliriz ve fiyatı nedir bilgi verebilir misiniz ?
    Soketi ben yaptım o bildiğiniz bilgisayar soketi,kablonun bir ucu motosikletin aküsünde sabit takılı devamında erkek bilgisayar soketi var,diğer kablo seyyar ucunda kıskaçlar var ve ucunda dişi bilgisayar soketi var,şarj ederken veya takviye yaparken motorda duran sabit kısma seyyar kısmı monte ediyorsunuz ve kullanıyorsunuz, bu kadar,Daha detaylı nasıl anlatırım bilemedim,

Koruma takozları motosiklette şaseye bağlı değil koruma demirine bağlı.Koruma takozlarını her motorcu da bulabilirsiniz,benim bu taktıklarımı bir arkadaştan 20 TL ye almıştım,sizde biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.
    Murat Ustaoğlu ve parolakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750X
    Bu hareketin özünü hic kavrayamadim. En son cocukken bisikletle yapardim.

Yooo ..!

Çocukken motorla da yapıyormuşsun

Elimizde görüntüleri var abi ...

Bari kask taksaymışsın

mehmetenis ve Murat Ustaoğlu bunu beğendiler.

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT

Velede bak, utandim simdi.
    Zeytinburnu cocuguyuz abi biz, burasi caddeye benziyor
    mehmetenis ve Ahmet Turan Peker bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750X
    Zeytinburnu cocuguyuz abi biz, burasi caddeye benziyor

Cadde , Sokak , Patika , Evreşe Yolları ..,

Tümü bizim abicim .

Motosikleti
    Honda NC750x
    es selamun aleyküm arkadaşlar
    nc750x için motor koruma bakıyorum. başka tavsiyeniz yoksa aydınkardeşler ile irfan arasında kaldım. fakat irfanın yaptığı korumanın fotosu yok. olan ya da yaptırmış biri varsa fotoyu paylaşabilir mi? teşekkür ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı tameroner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    es selamun aleyküm arkadaşlar
    nc750x için motor koruma bakıyorum. başka tavsiyeniz yoksa aydınkardeşler ile irfan arasında kaldım. fakat irfanın yaptığı korumanın fotosu yok. olan ya da yaptırmış biri varsa fotoyu paylaşabilir mi? teşekkür ederim.
    waytek bakın

Motosikleti
    Honda NC750x
    mehmetenis cevabınız için teşekkür ederim. waytake ve irfan motor ne yazık ki koruma demiri üretmiyormuş.
    aydın kardeşlerden memnun olmayan yoksa sanırım onu alacağım.
    hala önerilerinize açığım. hayırlı akşamlar...

tekeriniz düz bassın.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler