Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    https://m.youtube.com/watch?v=_n8x5zdtXmM 2016 versiyon nasıl sizce... Anahtar yeri baya açık geldi bana farın arkası baya gözüküyor şiddetli yağmurda sıkıntı yapmasın? Fuar videolarında gördüm. Sizin yorumlarınız nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar,Bu kurye örtüsü pek hoşuma gitmedi,Nevşehire giderken işini gördü,
    Ama yüksek hızlarda ayaklarda pat pat yapması frene ve debriyaja dolanması beni biraz soğuttu,

Ben en iyisi yandan fermuarlı bir motosiklet pantolonu alayım hem günlük kıyafetin üzerine rahat giyip çıkartabileceğim hemde -5 derecelerde muhafaza edebilmeli,içi astarlı olsun,
    Kirlendiği zaman atıp makinaya pratik bir şekilde yıkanabilmeli,
    Korumaları olan Sürtünmeye dayanıklı bir pantolonum olsun.

Benim araştırdığım zaten piyasada olan bir kaç model var,

Revit Axis
    Spidi superstorm
    Held
    LBC

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama yüksek hızlarda ayaklarda pat pat yapması frene ve debriyaja dolanması beni biraz soğuttu,

Ben en iyisi yandan fermuarlı bir motosiklet pantolonu alayım hem günlük kıyafetin üzerine rahat giyip çıkartabileceğim hemde -5 derecelerde muhafaza edebilmeli,içi astarlı olsun,

Revit Axis
    Spidi superstorm
    Held
    LBC
    Spidi Gradus II'yi de ekleyin.

Revit Axis'i gözüme kestirmiştim geçen yılsonu-bu yılbaşlarında, o zamanlar fiyatı 300küsürlerdeydi, fiyatı çok fazla arttı, spidi gradus II 470civarıydı sanırım o aralar, şimdi gradus II 550tl civarında, Revit Axis de 490 falan, buna göre Revit alacağıma Spidi alırım.

Spidi Gradus II ile Spidi Superstorm arasındaki farkları detaylı bilmiyorum ama linkleri ekledim, birşeyler açıklamışlar ama çok araştıramadım açıkçası. Ayrıca aslında Spidi pantolanların her ölçüsü(S-M-L) için 3 adet de bacak boyu ölçüsü vardı yurtdışında araştırdığım kadarıyla, ancak Türkiye'ye sanırım sadece tek bacak boyunu getiriyorlar, ben hiç görmedim bacak boyunu da belirten bir ilan/satış/açıklama.

Held'i bilmiyorum, araştırmamıştım.

LBC'ye bulaşmayın, yağış altında suyun toplanma meyili olduğu ağ kısmından su aldığına dair bir kaç yerde yazı okumuştum.

Ben Ankara'da yaşadığım ama Ankara'da Spidi Gradus II ürünü olmadığı ve denemeden de almak istemediğim için bekliyorum halen, yoksa gözüme kestireli çok oldu Gradus II'yi, İstanbul'a yolum düşer de bulursam bir yerlerde deneyip alıcam.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750xdct
    ben LBC kullanıyorum. yağmur yoksa iyi, yağmurda ama baya yağmurda epey su geçirdi. korumaları berbat, dışardan diz koruması takıyorum. hele bir adam gibi mont alayım, sonra revit almayı düşünüyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

Revit Axis
    Spidi superstorm
    Held
    LBC
    ganga senin bu diz örtüsünden face te sayfada bi arkadaş arıyor iletişime geçip uygun bi fiyata satabilirsin
    o görüntü güzel değil ama iş görüyorsa sıkıntı olmaz diyecektim
    marka olarakta revit biraz sıradan bi marka 600 e patolon satıyor iç astarı naylon

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı ddazlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar.x city'mi satıp 2015 2.el nc 750 x dct ile aranıza katıldım.
    orjinal çanta takımını düşünmüyorum ama sizlerin yakıştığını düşündüğünüz çanta setlerini merak ediyorum.yine 2. el hepco&beckr junior flash düşünüyorum?
    orj çantalar hacim olarak biraz dar/küçük aynı maliyete hatta daha uyguna kappa giwi gibi markalara da bakabilirsiniz
    veya kare çanta da bakabilirsiniz
    mehmetenis bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ganga senin bu diz örtüsünden face te sayfada bi arkadaş arıyor iletişime geçip uygun bi fiyata satabilirsin
    o görüntü güzel değil ama iş görüyorsa sıkıntı olmaz diyecektim
    marka olarakta revit biraz sıradan bi marka 600 e patolon satıyor iç astarı naylon

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

orj çantalar hacim olarak biraz dar/küçük aynı maliyete hatta daha uyguna kappa giwi gibi markalara da bakabilirsiniz
    veya kare çanta da bakabilirsiniz
    Ganga Kim o hemen söyle ihtiyacı olan birine verelim gitsin

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ganga Kim o hemen söyle ihtiyacı olan birine verelim gitsin
    aga o vatandaş rüzgar saptırıcı arıyormuş diz örtüsü değil
    mehmetenis bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    F54 bunu beğendi.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015

Revit Axis
    Spidi superstorm
    Held
    LBC
    Yandan Fermuarlı olan değil, normal alt üst takım HELD var bende, gayet memnunum, çok soğuk dağın başında bile, pantolonun altında bir şey yokken, üstte de ceketin içinde sadece gömleğim varken, üşütmedi. Su geçirmiyor bir kaç kez yağmurda kaldım, içi tamamen kuru kaldı, genelde yağmur varken, Dainesse in alt üst yandan fermuarlı yağmurluğu var, onu giydiğimden çok fazla yağmurda kalıp test etmedim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Airhawk tabiki çok rahattır, ancak parasının da maaşallahı var. Burda bir arkadaşın duyurmasıyla 3 ay kadar önce Rossmann'dan ideenwelt marka bir tarafı siyah diğer tarafı gri, ince, havalı yastık aldım 15tl'ye kendi Pulsarım için, o kadar rahat oldu ki.Kasislerde bile artık çok daha sıkıntısızım. Sadece tek taraftaki lastikleri sayesinde bir taraftan sabitleyebiliyordum, arkadan sabitledim ben de, önden de sabitlemek için koltuğun altından ve yastığın ön-üstünden geçecek bir kuşak takıcam.
    Sizin NC750X ise çok çok daha konforlu olacaktır mutlaka bu tarz bir yastıkla, hem de sadece 15tl'ye. Artçı koltuğuna büyük gelecektir sanırım. Yalnız Şu anda Rosmann'ın elinde yok.
    idenwelt i kesfeden ve konuyu acan kisi benim Sattigim f650gs ile gitti maalesef, airhawk uygun olunca dusunmeden aldim..
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Spidi Gradus II'yi de ekleyin.

Revit Axis'i gözüme kestirmiştim geçen yılsonu-bu yılbaşlarında, o zamanlar fiyatı 300küsürlerdeydi, fiyatı çok fazla arttı, spidi gradus II 470civarıydı sanırım o aralar, şimdi gradus II 550tl civarında, Revit Axis de 490 falan, buna göre Revit alacağıma Spidi alırım.

Spidi Gradus II ile Spidi Superstorm arasındaki farkları detaylı bilmiyorum ama linkleri ekledim, birşeyler açıklamışlar ama çok araştıramadım açıkçası. Ayrıca aslında Spidi pantolanların her ölçüsü(S-M-L) için 3 adet de bacak boyu ölçüsü vardı yurtdışında araştırdığım kadarıyla, ancak Türkiye'ye sanırım sadece tek bacak boyunu getiriyorlar, ben hiç görmedim bacak boyunu da belirten bir ilan/satış/açıklama.

Held'i bilmiyorum, araştırmamıştım.

LBC'ye bulaşmayın, yağış altında suyun toplanma meyili olduğu ağ kısmından su aldığına dair bir kaç yerde yazı okumuştum.

Ben Ankara'da yaşadığım ama Ankara'da Spidi Gradus II ürünü olmadığı ve denemeden de almak istemediğim için bekliyorum halen, yoksa gözüme kestireli çok oldu Gradus II'yi, İstanbul'a yolum düşer de bulursam bir yerlerde deneyip alıcam.
    Ben biraz araştırdım,
    LBC den vaz caydım, bunun yerine spidi superstorm veya revit hercules almayı düşünüyorum, Spidi nin içerisinde kışlık astar mevcut, Revitte var mı yok mu bilemiyorum, Bana yardımcı olun lütfen
    Sizce hangisini almak daha mantıklı,

Revit 315₺
    Spidi 565₺

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Düzeltiyorum,
    Ben biraz araştırdım,
    LBC den vaz caydım, bunun yerine spidi superstorm veya revit hercules,Axiss almayı düşünüyorum, Spidi nin içerisinde kışlık astar mevcut, Revitte var mı yok mu bilemiyorum, Bana yardımcı olun lütfen

Revit hercules 315₺
    Spidi superstrom 565₺
    Revit Axiss 450₺

Bu üçü arasında kış mevsimine en uygun olanı hangisidir,yağmur geçirmeme,Soğuktan koruma ve pratiklik

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    son kararın bu üçümü eminmisin
    mehmetenis bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşalr bu gün gene kendimi vurdum yollara
    yalova armutlu esenköy çınarcık
    bursa mudanya gemlik narlı sahilleri baya bi turladım 500 km olmuş eve geldiğimde
    biraz resim atayım da sayfaya renk gelsin

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşalr bu gün gene kendimi vurdum yollara
    yalova armutlu esenköy çınarcık
    bursa mudanya gemlik narlı sahilleri baya bi turladım 500 km olmuş eve geldiğimde
    biraz resim atayım da sayfaya renk gelsin

http://i.hizliresim.com/Lglamo.jpg

http://i.hizliresim.com/P61qLO.jpg

http://i.hizliresim.com/E6mYGg.jpg

http://i.hizliresim.com/Lgl4pb.jpg

http://i.hizliresim.com/gVrAZ2.jpg
    Gez Fatih efendi Gez bakalım,
    Bende kışlık pantalonu alayım gelicem senin oraya çay ısmarlamassan bozuşuruz bilesin

Şaka bir yana iyi yapmışsın fotoğraflar on numara çıkmış.

Pantolon olayına gelince öyle karasız kaldım üçü arasında seçim yapmam lazım,
    Revit markasını deri montumdan biliyorum kullanıyorum gayet kaliteli spidiyi bilmem.
    Ama revitte iç astar varmı yok mu bilemiyorum internetten pantolonun iç görüntüsüne ulaşamadım,
    Olmazsa bir kot pantolonla soğuk kırılabilir gibime geliyor,bu arada revit hercules te diz koruması gelmiyor ama yerleri var sonradan sastec tarzı koruma alınıp takılabilir,
    Revit axis te diz koruması var,Ama 30₺ iki tane sastec koruma alasam 60₺ yapar 300₺+60₺=360₺ ye korumalı pantolon oluyor,
    Revitin korumasıyla gelen modeli axis 450₺ arada her halukarda 100₺ fark var.
    Spidi de ise korumalar var iç astar da var.
    Ama revitlerde iç Astar var mı yok mu bilemiyorum.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bende kışlık pantalonu alayım gelicem senin oraya çay ısmarlamassan bozuşuruz bilesin

Revit markasını deri montumdan biliyorum kullanıyorum gayet kaliteli spidiyi bilmem.
    Ama revitte iç astar varmı yok mu bilemiyorum internetten pantolonun iç görüntüsüne ulaşamadım,
    Olmazsa bir kot pantolonla soğuk kırılabilir gibime geliyor,bu arada revit hercules te diz koruması gelmiyor ama yerleri var sonradan sastec tarzı koruma alınıp takılabilir,
    Revit axis te diz koruması var,Ama 30₺ iki tane sastec koruma alasam 60₺ yapar 300₺+60₺=360₺ ye korumalı pantolon oluyor,
    nevşehiri gezdin gözün doymadımı mangala gidelim dedik kimseden ses çıkmadı ne yapalım
    mehmetenis ve _oXXo_ bunu beğendiler.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    crf 1000L + dio

aga sana şunu söylüyorum sridi gerçekten çok özel ürünler yapıyor yakından incelersen umarım doğru kararı vereceksin

her zaman beklerim aslında şöyle bahar da bi abant yaparız sizi değişik yollardan götürürüm hiç bulamayacağınız yerler hemde çok güzel yollar biliyorum
    isterseniz sakarya etrafında da takılırız bana uyar
    Ahmet Turan Peker, mehmetenis ve _oXXo_ bunu beğendiler.

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Spidi'yi kimseye tavsiye etmiyorum. Bir önceki seriden pantalon sahibiyim, ilk üç sene sorunsuz kullandım. Kullanım şeklim kışın haftada bir kez motora biniyordum ve bu nedenle aslında çok eskitemedim. Dördüncü sene birgün uçakla Ankara'ya gidenken havaalanına kadar ağır yağış altında bindiğimde sırılsıklam oldum. Bütün gün ıslak pantalonla Ankara ayazında gezdim ve sonrasında bir hafta yataktan çıkamadım. Pantalona baktığımda katmanların birbirinden ayrıldığı gözüküyordu. Aynı pantalondan eşimede almıştım, toplam 20 kere giymemiştir, aynı ayrışmayı onda da görüyorum. Başka bir arkadaşım daha alır almaz ağ kısmından ıslandığından şikayet ediyordu, değiştirmesine rağmen sorunu çözülmemişti. Aynı markanın eldivenini kullandım, sözde kışlık ve su geçirmez eldiveni ilk kullanımda hayal kırıklığı yarattıydı, yarım saatlik sürüş sonrası ellerim buz gibi ve sırılsıklamdı.
    Kısacası artık Spidi'nin soğuk ve yağmura karşı hiçbir ürününü almam ve tavsiye etmem.
    ee_ee ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Dartmaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spidi'yi kimseye tavsiye etmiyorum. Bir önceki seriden pantalon sahibiyim, ilk üç sene sorunsuz kullandım. Kullanım şeklim kışın haftada bir kez motora biniyordum ve bu nedenle aslında çok eskitemedim. Dördüncü sene birgün uçakla Ankara'ya gidenken havaalanına kadar ağır yağış altında bindiğimde sırılsıklam oldum. Bütün gün ıslak pantalonla Ankara ayazında gezdim ve sonrasında bir hafta yataktan çıkamadım. Pantalona baktığımda katmanların birbirinden ayrıldığı gözüküyordu. Aynı pantalondan eşimede almıştım, toplam 20 kere giymemiştir, aynı ayrışmayı onda da görüyorum. Başka bir arkadaşım daha alır almaz ağ kısmından ıslandığından şikayet ediyordu, değiştirmesine rağmen sorunu çözülmemişti. .....
    .
    Bahsi geçen Spidi pantolonların modellerini de yazabilir misin aklındaysa, bilgimiz olsun.

[/COLOR]Düzeltiyorum,
    Ben biraz araştırdım,
    LBC den vaz caydım, bunun yerine spidi superstorm veya revit hercules,Axiss almayı düşünüyorum, Spidi nin içerisinde kışlık astar mevcut, Revitte var mı yok mu bilemiyorum, Bana yardımcı olun lütfen

Revit hercules 315₺
    Spidi superstrom 565₺
    Revit Axiss 450₺

Bu üçü arasında kış mevsimine en uygun olanı hangisidir,yağmur geçirmeme,Soğuktan koruma ve pratiklik
    Bir de ŞU TULUMlara bakın, bu da yerli üretim ve boydan fermuarlı.

Torch Tulum hakkında enduroist forum LİNKİ

Diğerleri hakkında enduroist'te yazılanların bazıları: LİNK Diğer mesajlara da gözatabilirsiniz.
    mehmetenis bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bahsi geçen Spidi pantolonların modellerini de yazabilir misin aklındaysa, bilgimiz olsun.

Bir de ŞU TULUMlara bakın, bu da yerli üretim ve boydan fermuarlı.

Torch Tulum hakkında enduroist forum LİNKİ

Diğerleri hakkında enduroist'te yazılanların bazıları: LİNK Diğer mesajlara da gözatabilirsiniz.
    hüseyin zor isimli arkadaş yapıyor telefonla konuştum yazlık siparişini şimdi almıyor kışlık olana 1250 tl diyor.malzeme güzel gibi yazlık almayı düşünüyorum oda 750 civarı olur diyor
    mehmetenis bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler