Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son hız anlamına gelir.
    Yapma ya

Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşlar.
    zenon bunu beğendi.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olacak, OGS kullanan var midir aranizda? Varsa ne sekilde cozdunuz, depo ustu olamıyor malum... Herkese keyifli surusler...
    arkadaslar su OGS olayinda yorumu/cozumu olan yok mu yahu??

elmasdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    ogs sordum garantiye 65 tl cihaz bedeli istedi. geri iadesi de yok. 20 liraya hgs kart sipariş ettim gelecek...

Motosikleti
    Walla benim arabanin birinde var hgs bir okuyor bir okumuyor, memnun kalmadim ve motora ogs aldim, aldim almasina da ne etcez nereye takcez onu bulamiyorum depo malum plastik depoustu canta mumkun degil, ancak gidona bir zimbirti ayarlamak lazim. Var mi acep ustu seffaf gidona takilabilecek bir canta neyim?

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar ,nc serisi için arka çamurluk(hugger ) üretimi yapacağımızı söylemiştim , üretim başladı ve ilk teslimatları yaptık . fiberglass malzeme den üretiyorum ve istediğiniz renk oto boyası ıle boyayabiliriz fiyat bu model için 150 tl .

zenon ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tiger 800
    Arkadaşlar beyaz motor benim. Tolga kardeşim çok başarılı bir iş çıkarmış. işçilik malzeme kalitesi ve fiyat mükemmel olmuş. Herkese tavsiye ederim. hem şık duruyor hem de alt tarafın kiri çamuru bitiyor.
    TheArcheus ve mehmetenis bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tolga eline sağlık
    mehmetenis bunu beğendi.

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga eline sağlık
    saol abi nc için ilk teklifi senden almış ve ilk denemeyi senin için yapmıştık işe başlamamız ve başarmamız konusunda ciddi katkıların var
    mehmetenis bunu beğendi.

Bu OGS-HGS konusunda tercihimi HGS'den yana kullandım, ön camı komple söküp iç tarafına güzelce koli bandıyla 4 kat falan bantladım, su geçmemesi için okuma konusunda evet sorunlar var ama nasılsa plakanız sistemde, daha sonradan geçişleri incelediğimde düzeltildiğini görüyorum. Yine de arada kontrol etmek lazım, kaçak geçiş var mı diye

Motosikleti
    Tiger 800
    Ben hgs işini çözdüm. kart şeklinde aldım. gelen kılıfı ile birlikte cama yapıştırdım. kuvvetli bir yapışkanı var ıslanınca çıkacak gibi değil. geçen geçtim sorunsuz okudu da...

Motosikleti
    Tiger 800
    beyler çok acil tavsiyeye ihitiyacım var..
    nc700x de Akrapoviç mi Leo Vince mi?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı elmasdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler çok acil tavsiyeye ihitiyacım var..
    nc700x de Akrapoviç mi Leo Vince mi?
    Her ikisininde kazandırdığı tork ve güç eğrilerini değerlendirip karar verebilirsiniz.

Ben sadece bugüne kadarki gözlemlerimden tahmin yürütüyorum :

Akrapovicin değerleri daha iyidir, LeoVinceninse sesi.

Akrapovicin tüpü LeoVince' den daha büyüktür, nispeten kabadır (NC için üretilen egzozlar arasında GPR tüpü ufacıktır, sesi nefistir )

Akrapovicin malzeme kalitesi, üretim ve birleşim detayları... hepsine on basar, çıplak gözle bile açık bi fark var.

Hangisini alıyorsan gırtlaktan komple set almanı önerebilirim, sadece tüpten çok daha güzel bi sonuç alırsın.

Benim hakim olduğum mevzu bukadar, şimdiden hayırlı olsun, sonucu bildirirsen memnun olurum
    elmasdag bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    yamaha r 125
    Arkadaşlar merhaba kısmetse yarın nc700x alıyorum fakat kafama takılan konu şu motor 29.bin km de 2013 model, tüm bakımları yetkili serviste yapılmış. Km çok yüksek geldi fakat fiyat uygun bu km bu motor için yüksekmi ? dikkate almaya değermi ?

Motosikleti
    Nacizane fikrim bu makine icin yuksek bi km degil. Klasik motor gibi dusunmemek lazim nc de bence. Makinede kullanilan devirler malum. Biraz araba mantigiyla bakmak lazim...

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Nc 700 x modelinin radyatör ve ön bagaj kapağının fiyatı hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar.

Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı ofbeat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba kısmetse yarın nc700x alıyorum fakat kafama takılan konu şu motor 29.bin km de 2013 model, tüm bakımları yetkili serviste yapılmış. Km çok yüksek geldi fakat fiyat uygun bu km bu motor için yüksekmi ? dikkate almaya değermi ?
    Zincir,dişli,lastik,balatalar,yağ+filtre gibi ağır bakım maliyetinide düşünüp hara vermeizi öneririm.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Geçen haftalarda lastiğim patlamasından dolayı maddi durumu sorlamadan arka lastige sava radial taktım 200 km yol yaptım ilk izlenim iyi daha once üzerinde T23 ler var ( standart lastikleri ) çokta vayyy super buna göre lan bu ne yada ne iğrenc lastik allahım sana geliyorum olmadı sanırı aynı karakteristikte F/P olarak gayat başarılı geldi ama bunu 10.000 km sonra takrar degerlendirmak gerek.

Ayrıca hafta sonu Aprilla Capannort testine gittim. alet gercekten heybetli güclü frenleme super sele rahatlıgı cok iyi rüzgar alması yalıtımı çok iyi ben R modunda gullandım ona ragmen çok başarılı ( Güçlü ) ben nc ile arkadas capanortla ışıklardan kalkış yaptıgımızda arkadas 2. viteste uzarken ben yetişcem diye 3. kere devir kesiciye girdim

Benim düşüncelerim tek motor olmak için çok ağır ve cok güçlü mutlaka ikinci motora sahip olmalı gündelik kullanan agırlıkları nc ile aynı olmasına karşılık ağırlık merkezi daha yukarda ve motor yuksek oldugundan yan ayak acık donumda motorou tutmak ciddi bacak gücü gerekiyor.

Yine de buyuk enduro düşünenler için F/P en yuksek ve kesinlikle alınabilcek bir motor şçyleki 25.000 km de ktm 1190 19.500 Euro iken sıfır Capanord 15.000 Euro'ydu.

Motosikleti
    NC 700 SA
    Geçen hafta 2004 Hornet 900 ümü sattım ve bugün sabah itibarı ile nc 700 sa alıp şehirler arası 380km. yaptım.İlk intibam,kamyon kullanmak gibi oldu Hornetten sonra .Ama km.ler geçmeye başladıkça kullanım rahatlığı ve dengesi daha cazip hale getirdi nc yi.46 yaşındayım ve bu baston kullanmaya başlayıncaya kadarki son motorum olacak muhtemelen.İstanbul-Edremit karşıdan sağdan soldan her taraftan esen fırtına ile yol aldım.Şunu belirtmeliyimki sert rüzgarda 25 yıldır kullandığım bütün motorlardan (250-900 cc) daha iyi.Yaş itibarı ile huzura yönelmek isteyen tüm arkadaşlara tavsiye ederim
    zenon, RAMİREZ, Deryali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta 2004 Hornet 900 ümü sattım ve bugün sabah itibarı ile nc 700 sa alıp şehirler arası 380km. yaptım.İlk intibam,kamyon kullanmak gibi oldu Hornetten sonra .Ama km.ler geçmeye başladıkça kullanım rahatlığı ve dengesi daha cazip hale getirdi nc yi.46 yaşındayım ve bu baston kullanmaya başlayıncaya kadarki son motorum olacak muhtemelen.İstanbul-Edremit karşıdan sağdan soldan her taraftan esen fırtına ile yol aldım.Şunu belirtmeliyimki sert rüzgarda 25 yıldır kullandığım bütün motorlardan (250-900 cc) daha iyi.Yaş itibarı ile huzura yönelmek isteyen tüm arkadaşlara tavsiye ederim
    Hayirli olsun, bir de biraz daha az ruzgar yesek sahane olacak�� on cam var mı makinede, yoksa stok cam mı? Biraz daha yuksek bir cam taktirmak istiyorum ben ama gel gor ki naked makinede nasil durur acep?...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 SA
    Teşekkür ederim,uzun zamandır naked kullandığım için rüzgar sorun değil benim açımdan.Orjinal cam var üzerinde.Naked'a uzun cam hoş değil bence.Çok rahatsızlık veriyorsa MRA nın çiftli camları var.Öndeki küçük parça ayarlanarak rüzgarın kesme açısı ayarlanabiliyor.Görüntüyü en az bozmak baabında bunu tavsiye edebilirim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler