Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence NC serisi hakettiğinden daha pahalıya satılıyor.
    Olabilir, ama ben Nc700 alıpta verdiği paradan razı olmayan görmedim. Honda'da bunu farketmiş olacak ki aldığım son duyuma göre NC700 serisine %10 civarı zama gelecekmiş ve NC700X fiyatına da CB500X satacaklarmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir, ama ben Nc700 alıpta verdiği paradan razı olmayan görmedim. Honda'da bunu farketmiş olacak ki aldığım son duyuma göre NC700 serisine %10 civarı zama gelecekmiş ve NC700X fiyatına da CB500X satacaklarmış.
    benim aldıgım duyumlara görede nc700x 2kilo altın olarak satılıcakmış almak istiyen 2 kilo altınla bayiye gidicekmiş kagıt parayla alım satım olmıycakmış :D olaya bak cb500x 21.000tl her yanımla güldüm :D ingilizceniz hiç yoksa google çeviriyle yabancı siteleri bi dolaşın honda nın 500cc leri üretme amacını görün yüksek fiyat politikası için değil düşük fiyatla cok satma politikası için üretldiğini görüceksiniz piyasayı ele geçirme ugrasında olucak honda 500lüklerle cb500x in olucagı en yüksek mevlada 15.500tl civari bi fiyattir daha aşası olabilir ama yukarısı yok
    twili ve audioslave bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6'nın da yağ değişim periyodu 10 bindir bu arada.

1000 km (600 mi) - 10000 km (6000 mi) - 20000 km (12000 mi) - 30000 km (18000 mi) - 40000 km (24000 mi)

Resmi kaynak: http://www.yamaha-motor.eu/uk/servic...als/index.aspx

Aslına bakarsanız NC700 serisi servis anlamında aslında çoğu motorla aynı. Türkiye şartları zırvasından dolayı çoğu motorun bakım aralığı 3-5 bin biliniyor.
    Yakıt olarak biraz ekonomik XJ6 ile kıyaslanırsa. Dağlar kadar fark yok. Ayrıca Xj6 daha ucuza satılıyor.

Bence NC serisi hakettiğinden daha pahalıya satılıyor.
    Evet manual'inde o şekil de fakat, servisler 3,000 da bir geleceksin diyor KLX250 var manualin de 12.000KM de bir yağ değişimi yazıyor servise söylediğim de olurmu 5.000 de gel sen diyorlar 4.000KM XJ6 kullandım. 3.000KM sonunda yağ değiştirdim çıkan yağ hala taptazeydi

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim aldıgım duyumlara görede nc700x 2kilo altın olarak satılıcakmış almak istiyen 2 kilo altınla bayiye gidicekmiş kagıt parayla alım satım olmıycakmış :D olaya bak cb500x 21.000tl her yanımla güldüm :D ingilizceniz hiç yoksa google çeviriyle yabancı siteleri bi dolaşın honda nın 500cc leri üretme amacını görün yüksek fiyat politikası için değil düşük fiyatla cok satma politikası için üretldiğini görüceksiniz piyasayı ele geçirme ugrasında olucak honda 500lüklerle cb500x in olucagı en yüksek mevlada 15.500tl civari bi fiyattir daha aşası olabilir ama yukarısı yok
    Bilemiyorum, benim tahminin öyle olacağı yönünde, bir de üzerine Mutluhan'la bir arkadaşım konuştu. Ona da oradan bu yorumu yapmışlar. Geçen sene de CB125 ve CBF150'de bu muhabbeti yapmışlardı. O yüzden yaparsa şaşırmam.
    Alper Kaya bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Bilemiyorum, benim tahminin öyle olacağı yönünde, bir de üzerine Mutluhan'la bir arkadaşım konuştu. Ona da oradan bu yorumu yapmışlar. Geçen sene de CB125 ve CBF150'de bu muhabbeti yapmışlardı. O yüzden yaparsa şaşırmam.
    NC700X cok beğendiğim bi alet ama onu alıcak gücü bulamadım cbr500r i bekliyorum bende 16.200tl den felan :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet manual'inde o şekil de fakat, servisler 3,000 da bir geleceksin diyor KLX250 var manualin de 12.000KM de bir yağ değişimi yazıyor servise söylediğim de olurmu 5.000 de gel sen diyorlar 4.000KM XJ6 kullandım. 3.000KM sonunda yağ değiştirdim çıkan yağ hala taptazeydi
    O muhabbeti Türkiye'de hangi marka yapmıyor ki... Servisin dediği umrumda değil. Motorumun bakım kayıtları service manuelinde ne yazıyorsa aynı olsun, garantilik bir sorunla karşılaştığımda paşa paşa yaparlar. Yazılan neyse o.
    www.motorumla.net

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte tamamen türkiye saçması.
    honda 6.000 der yamaha 3.000 der. bune arkadaş nerede üretiyor bu adamlar bu motoru?
    burada başka motor, fransa da ingiltere de başka motor mu satılıyor ? ne ilginç memleketiz.

sanki benim NC yi kullandığım şartlarla londra da ,pariste ölümüne trafikte kullanan adamdan farklı. aksine daha bile berbat olabilir orası.

ilginciz gerçekten.

güngör deki zincir yağı olayı bitirdi beni.
    adama std. dışı birşey sormayacaksın, istemeyeceksin. bu pek ustalık olmuyor ya neyse.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimi övmek yada yarıştırmak için değil diyerek bir konuda fikir almak istiyorum...ben sürekli 100-130 aralığında motosikletimi kullanıyorum...radarların yerini bildiğimdem aralarda da kaçamaklarım oluyor hiçbir zaman 4.4 LT tüketimi geçmedim.bu durumda hangi motosiklet ekonomik oluyor? arada 30 hp ,70cc hacim farkı var...tork verileri yakın yalnız xj6 daha yüksek devirde torkunu veriyor...bu denklemi beraber çözersek sevinirim...ben şahsen karar veremedim (lütfen honda yamaha tartışmasına girmeyelim)
    Vergi ve bakım maliyetleri katılarak son hesap yapılabilir ama siz 120 km ile sürereken devir sayacınız kaçta? NC700 bu hızdayken devir sayacı kaçta? Abartısız 1.5X RPM çevireceğinizden en az yüzde 25-30 fazla yakarsınız. Siz gaz kolunu çevirdiğinizde NC700 size ayak uyduramayacağı gibi sizinde ekonomi olarak NC ile yarışmanız mümkün değil. Ama +350 tl vergi senede max 10.000 km yapan kişi için senelik yakıt avantajı karını 200-250 tl gibi komik rakamlara indirdiğinden NC700 ün çok ekonomik olduğunu düşünmek kendini kandırmaktır NC700 alsam senede en az 15.000 km yapmaya çalışırdım, o zaman motor kullanmanın gerçek keyfine varıldığı gibi Xj6 nın hiç sansı kalmıyor

Ülkemde ne dehalar dahiler çıkıyor aman yarabbi Bunun gibi dahiyane fikir ve satış politikaları ünüverisitelerde derslerde anlatılmalı, paylaşılıp çoğaltılmalı, genç beyinlerin zihinlerindeki pırıltı güçlendirilmeli...

Var olan malı 3 değil 5 liraya sat sonra daha eksik modeli de aynı paraya sat. NC700 leri hak etmediği kazık fiyatlara çıkaracaksan hiç getirme güdük 500'lük modeli Nerden adamı ikerim diye müsterinin boş anını kolluyor adamlar yahu! Tabi doğruysa söylenenler
    canekin bunu beğendi.

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Bana da 10000de bir yağ değişimi yazan motoru 3-5 binde değişmek tuhaf geliyor.
    canekin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Turkiye sartlari denen olay yol kalitesi ile sinirlidir, onun da icerideki yagla bir alakasi yoktur. Tamamen milleti soguslemek icin uydurulmus bir yalan yani.
    ÖMER FARUK İ bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Arkadaşlar ben de aynı şeyi duydum, 23.000 rakamları telafuz ediliyor. Zabıtalara bile nc700 satmışlar, devlet kurumları tercih etmeye başladıysa ben olsam zam yaparım. Nihayetinde devlet 500 - 700 bakmaz, aynı fiyata 500 konumlandırıp karıma kar katarım.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    xj6 ile karşılaştırmak mümkün değil, fiyat olarak aynı ölçekte olabilirler de bu kadar satıldığına göre alanların da vardır bir bildiği. bir kere ABS li bir motoru 3-5 kuruş aşağı diye ABS siz bir motorla karşılaştırmam.
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6 ile karşılaştırmak mümkün değil, fiyat olarak aynı ölçekte olabilirler de bu kadar satıldığına göre alanların da vardır bir bildiği. bir kere ABS li bir motoru 3-5 kuruş aşağı diye ABS siz bir motorla karşılaştırmam.
    +1

Vergi, bakım, benzin umrumda değil. Yalnızca ABS ve bagajı yeter tercih etmek için.

---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:52 ----------

Vakitlice nc700 sahipleri olarak bir buluşma, görüşme yapsak yahu?

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Avrupanın en hızlı motorsiklet pazarı İtalyadır. Oradaki bu yıl 11 ay içinde satılan nc700x adedi 2059 xj6n 549 adettir. Dünyanın her yerindeki satışların yüzdesi hemen hemen aynı paralellikte. Hadi buradaki ncx li arkadaşlar hatalı düşünüyor ama diğer ülkelerdeki insanlardamı hatalı? Ve 2012 nin en iyi genel amaçlı motorsikleti seçildi. xj6 nın her hangi bir ödülünü daha duymadım. Bence xj6 mukayese gayet saçma oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Şuanda Almanyada nc700x cb500x ve cbr500r tamamen kuruşu kuruşuna aynı fiyata satılıyor umarım bekleyen arkadaşlar hüsrana uğramazlar. http://www.honda.de/motorraeder/mode...en__preise.php http://www.honda.de/motorraeder/mode...en__preise.php http://www.honda.de/motorraeder/mode...en__preise.php 500x ile 700x arasında 5000tl fark olmazsa tork farkı abs ve depo bagaj nedeniyle tercihler değişir.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Can sen 12000 de bir yaptırma konusunda kararlısın gibi geliyor. Ben de 18000 de gitmeyeceğim galiba

500 serisini 15-16 civarı olmasını bekleyenler bence hiç heveslenmesin. Ninja 300 17 ye satılıyor. Honda 500 cc bir motoru o fiyata satmaz. NC'lerin fiyatını yükseltip şimdiki NC fiyatına satacaklar 500 serilerini. İçimden bir his böyle diyor. NC almak isteyenler elini çabuk tutsun

XJ6 ile karşılaştırma da yapılmasa artık, sıktı bayağı. İsteyen istediği motoru alsın. Ama NC nin üstünlüğü tartışılamaz

NC
    -Bagaj ve ABS(gerçi XJ6'ta da var ama 600 eurocuk)
    -2 silindir, dolayısıyla daha fazla tork ve daha az emisyon
    -4 litreyi geçmeyen bir yakıt tüketimi
    XJ6
    -Saklama alanı yok
    -ABS opsiyonel
    -4 silindir ve daha fazla emisyon, alt devirler ölü
    -NC gibi gidildiğinde min 6 litre yakıt

Buradan da görüleceği üzere XJ6 tamamen görsel ve işitsel zevk için alınabilir. Alanlara da saygımız sonsuz. Ama lütfen NC den daha üstün olduğunu söylemeyin ve keyifle motorunuzu sürün.

Saygılar..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tamamen katiliyorum, XJ6'nin NC700 serisine tercih edilebilecek, motor gucu haric bir ustunlugu bulunmuyor. Sirf bagaji bile benim icin olayi bitiriyor. Fiyat konusuna gelince, NC700 serisini 23 bin TL civarina cekerseniz satisi bir anda yariya duser. O fiyata bir suru motor secenegi var. Az once baktim, Monster 696'yi bile 19900 TL yapmislar. NC500 serisinin fiyati da 17 bin TL'yi bir kurus gecmemeli yoksa satamaz. 15 bin'e peynir ekmek gibi satacaktir.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Aç gözlü honda nin hiç öyle sizlerin düşündüğü gibi, iyimser fiyatlara satmayacağına baya eminim.
    Avr. Da 6500-7000 avro ya satılan motoru burada 9500-10.000 avroya alıyorsak, cb500 ler heveslenmeyin derim.

Reşit : 6.000 de bir değişim yapacaksam, yağı kontrol eder, iş yerimde değişirim, ama sanmıyorum.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Reşit : 6.000 de bir değişim yapacaksam, yağı kontrol eder, iş yerimde değişirim, ama sanmıyorum.
    Anladım, bir sorunla karşılaşırsak zaten garantili motorlarımız. Her türlü yapmak zorundalar.

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Merhaba, Daha önce motorsikletine bakım yaptıran arkadaşlar hangi yağla değişim yapıldığına dikkat eden varmı. Merak ettiğim servislerin aynı yağmı yoksa farklı markalarda aynı özellikli yağmı yada uygun gördükleri yağlardanmı değişim yapıldı? Teşekkürler.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR500'ün o kadar uçuk fiyatlara olacağını sanmıyorum. Zaten Honda'nın fiyat politikası son 2 yılda çok değişti. Artık tüm Dünya gibi F/P ürünlere yöneldi.

Geçtiğimiz senelerde (2009) VTR 250 adında bir motor getirdi ve satış fiyatı 13.000 TL idi.Satıldı mı tutuldu mu pazarda yer edebildi mi ? HAYIR !

NC Serisi gelirken,bildiginiz gibi Transalp gibi harika bir motoru Türkiyeden mahrum bıraktılar sebebi birbirine yakın fiyatlarının olması idi sanırım.

Şimdide NC'nin fiyatını yükseltmek saçma olur çünkü o parayı verdikten sonra ve yüksek vergi dilimini ödedikten sonra o motor ne kadar az yakarsa yaksın ekonomi adına birşey kalmıyor.23-25Bin TL'ye 4-4.5 litre tüketimi olup,abs ve düşük vergi dilimi olan motor var.

Yeni 500 serisi 15-17Bin TL arası bir satış fiyatı ile gelirse bu iş olur.Ama yükseği olursa Türkiye'de tutmaz gibime geliyor.
    ÖMER FARUK İ ve GP500-1st bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler