Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hysong gv 250
    Arkadaşlar elinde sol ayna olan varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NAKED
    Arkadaşlar GV250mi satıyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0016589/detay/

ilgilenenlere duyrulur

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede yazmıştım motordan bir yanık kokusu gelmesi ve yakıt oranın artışı ile ilgili. Konjektörleri ölçtürdüm bir sıkıntı yok. Ayrıyetten kokunun egzozdan geldiğini farkettim. Bir de 55 TL'ye depoyu doldurup uzun yola çıktım geçenlerde Hacıllı'ya kamp yapmaya. 10.9 lt mi ne aldı sanırım öyle bir şeydi. Gittiği 300 km. O da sonuna kadar bitirince. Sizin oranlar nasıl şu aralar. Tamam benzin fiyatı arttı da ne bileyim. 11 LT benzinle 300 km bana çok düşük gibi geldi 250 cc makine sonuçta..
    Acaba yeni taktığım O2 sensörleri düzgün çalışmıyor mu? FI ışığı yanmıyor gerçi.
    11/3 = 3.6 lt 100 km.Bence 250 cc bir motosiklet için gayet normal.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    2.500 km de olan bir motorun, arka frenden ses gelmesi normal mi sizce ? Balata bitmiş olabilir mi ? Motor soğukken frene basınca gıyk diye ses çıkarıyor 2-3 defa dan sonra ses kesiyor. Çözemedim

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı mast3rly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.500 km de olan bir motorun, arka frenden ses gelmesi normal mi sizce ? Balata bitmiş olabilir mi ? Motor soğukken frene basınca gıyk diye ses çıkarıyor 2-3 defa dan sonra ses kesiyor. Çözemedim
    toz kir birşey kalmıştır arada balata temizleyici sıkın düzelir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    2.500 km de olan bir motorun, arka frenden ses gelmesi
    normal mi sizce ? Balata bitmiş olabilir mi ? Motor soğukken frene basınca gıyk diye ses çıkarıyor 2-3 defa dan sonra ses kesiyor. Çözemedim
    Balata değiştirmeden bu sorun cözülmez malesef.

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata değiştirmeden bu sorun cözülmez malesef.
    ;)
    balata temizleyici büyük oranda sorunu çözer . çözmesede zamanla geçer .
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosikleti
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ;)
    balata temizleyici büyük oranda sorunu çözer . çözmesede zamanla geçer .
    Öyleyse denesin arkadaş sonucu buraya yazsin

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Deneyip buraya yazarim ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Balata spreyi de işe yaramadı, fren tutma konusunda şikayetim yok ama ses sinir bozucu. Bir müddet daha idare eder değişirim artık. Kitapçığa göre balatalar ne zaman değişmeli bilen var mı ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deneyip buraya yazarim ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Balata spreyi de işe yaramadı, fren tutma konusunda şikayetim yok ama ses sinir bozucu. Bir müddet daha idare eder değişirim artık. Kitapçığa göre balatalar ne zaman değişmeli bilen var mı ?
    Balataların belli bir km si yok.Freni kullanımına bağlı olarak 1000 km de de bitebilir,50.000 km de de bitebilir.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Arkadaşlar hepiniz e merhabalar kurban bayramı niz mübarek olsun. Eski gtr250 kullanıcısı idim. GV 250 almak istiyorum ancak parça distribütör sorunu filan vardi . Çözüldü mu bu problemler acaba?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı lostrider10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepiniz e merhabalar kurban bayramı niz mübarek olsun. Eski gtr250 kullanıcısı idim. GV 250 almak istiyorum ancak parça distribütör sorunu filan vardi . Çözüldü mu bu problemler acaba?
    Merhabalar,hyosung motorana geçti yedek parça tedarik işini motoranyp sitesinden yapabilirsiniz.Bende bir kaç yedek parça temin ettim eksik olan parçalarda yavaş yavaş güncelleniyor.

Öncelikle herkesin bayramını kutlarım.Bu sene manisa bornova arası tünel açılırsa bir motor almak niyetindeyim.Hyosung gv250 alma niyetindeyim.Gidip gelirken beni üzmeyecek üniversite okurken beni sanayi sanayi dolaştırmayacak birşey istiyorum.yaklaşık 8k civarı bir birikmişim var sizce 2. el mi kovalamalıyım yoksa sıfır alıncaya kadar beklemeli miyim?,
    Bu arada motor ilk motorum olacak o yüzden ayrı heyecanlıyım.
    Ape hanger çok masraflı olur mu?

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Arkadaşlar selam, 10w-40 yağlardan hangisini önerirsiniz. Gittiğim servis motul 5000 kullanıyor.

Motosikleti
    hyosung gv250 2015
    motul iyidir. kaliteli başka markalarda var. ben motoru aldığımdan beri shell advance kullanıyorum. fakat sanırım önemli olan hangi markayı kullandığın değil de sürekli olarak aynı markayı kullanman. yani motoru belli bir yağa iyice alıştırmak. usta kullanıcılarımız daha iyi bilir tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Arkadaşlar selam, 10w-40 yağlardan hangisini önerirsiniz. Gittiğim servis motul 5000 kullanıyor.
    motul iyidir. kaliteli başka markalarda var. ben motoru aldığımdan beri shell advance kullanıyorum. fakat sanırım önemli olan hangi markayı kullandığın değil de sürekli olarak aynı markayı kullanman. yani motoru belli bir yağa iyice alıştırmak. usta kullanıcılarımız daha iyi bilir tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

selam herkese, 130 km hızdan sonra özellikle 140 km hız civarında, motosikletin titremesinin nedeni nedir. yani titremekten kastım çizgisinden çıkmaya çalışır gibi kontrolü kaybettirmeye zorlar gibi yalpalama yapması. bi müdahale yapmam gerekirse ne yapmam lazım. yoksa bizi aşar mı bu işler. motor bloğu "ben giderim abi" diyor, motosikletin kendisi "dur lan saçmalama" der gibi.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Dün kendi şom ağzımla motoruma bir güzel nazar değdirdim. 2 aydır gümbür gümbür dolaşıyoruz kendisiyle. Bak bi' arıza çıkarmadı kerata dediğim gibi akşamına durduk yere stop etti, bozuldu. Bir baktım marşa basıyorum tık yok. Marşa bastıkça çıt çıt ses geliyor ama çalışmıyor.
    Tabana kuvvet vurdurup götürdüm eve. Sabahta yine aynı şekil ustaya gittim. Baktık çukura girince belki kablo falan çıkmıştır ondan oluyordur diye de yok.

Marş motoru bozulmuş. Sen bunu dedi bobinajcıya götür bi baksın. Götürdüm, buna ben bakamam dedi eski tip marş motorlarından değilmiş bizim meret. Sen bunu oto elektrikçiye götür o halleder dedi. Götürdüm bir tane dayıya aldı eline 1.5 saat falan uğraştı. Bir de buna çekiçle vuranın aklına vurayım diye sövdü. (Ben vurmadım.)

Başına gelen olursa diye yazayım dedim, arkadaşlar eski marş motorları kömürlü oluyormuş sanırım onlar arıza verdim mi çekiçle 1 tane vurup kendine getiriyorlarmış. Eski tüplü televizyonlara vurduğumuz gibi Turkish Style resmen. Aman diyim başınıza gelirse çekiçle vurmayın. İçinde plastik bir parça var ÇATIRT! diye kırılıyor hemen. Biz kırmışız. Dayı baya bi uğraşıp kırık parçayıda tamir etti. 70 TL'mi de aldı tabii. Parçaya şöyle bir göz attım 350 TL fiyat yazmışlar. Götürdüm ustaya taktı tek marşta çalıştı.

Birinin başına gelirse yardımı dokunur belki. Herkese iyi sürüşler dilerim!

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Alıntı konar-göçer;

[/COLOR
    adlı üyeden alıntı
    selam herkese, 130 km hızdan sonra özellikle 140 km hız civarında, motosikletin titremesinin nedeni nedir. yani titremekten kastım çizgisinden çıkmaya çalışır gibi kontrolü kaybettirmeye zorlar gibi yalpalama yapması. bi müdahale yapmam gerekirse ne yapmam lazım. yoksa bizi aşar mı bu işler. motor bloğu "ben giderim abi" diyor, motosikletin kendisi "dur lan saçmalama" der gibi.
    Bizim motorlar çıkıyor 140-150' lere de, çıkıyor diye çıkmak gerekmiyor. Ben çok gaza gelirsem yolda boşsa anca o zaman en fazla 130'a çıkıp hız zevkimi alıyorum ve bırakıyorum. Genel olarak motorun ideal gidiş hızı 100-110 km aralığı. Ben 110 dan aşağı inmiyorum uzun yolda ve her zaman 3/4 oranında durur elim gaz kolunda. Tapagaz gitmek motoru yoruyor ayrıyetten titreşimden orgazm oluyorsun zaten dediğin hızlarda. Sonuçta motor 250 cc bir cruiser. 200 kg oluyor zımbırtıları ekleyince biz. Bir de biz biniyoruz üstüne. Çıkınca o hızlara 'dur lan dur gıdıklanıyorum' diye gülmeye başlıyor motor sarsılıyor sonra.
    konar-göçer bunu beğendi.
    Live To Ride, Ride To Live

Motosikleti
    gv 250
    Alıntı konar-göçer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

motul iyidir. kaliteli başka markalarda var. ben motoru aldığımdan beri shell advance kullanıyorum. fakat sanırım önemli olan hangi markayı kullandığın değil de sürekli olarak aynı markayı kullanman. yani motoru belli bir yağa iyice alıştırmak. usta kullanıcılarımız daha iyi bilir tabi.[COLOR="Silver"]
    Selamlar... Yağ için motomax'in sitesine bakarken motul 5000 ile birlikte 5100 diye bir yağda gördüm. Bilginiz var mı ? hangisini alayım ?

Edit: hatta hazır onu söylemişken firen hidroliği olarak ne almalıyım onu da söylerseniz süper olur. Mevzunun biraz cahiliyim :( (Toplam tecrübe 100km olmuştur herhalde )

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı highlore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar... Yağ için motomax'in sitesine bakarken motul 5000 ile birlikte 5100 diye bir yağda gördüm. Bilginiz var mı ? hangisini alayım ?

Edit: hatta hazır onu söylemişken firen hidroliği olarak ne almalıyım onu da söylerseniz süper olur. Mevzunun biraz cahiliyim :( (Toplam tecrübe 100km olmuştur herhalde )
    Yağ için 2016 kitapçığında SAE 10W/40 yağ önerilmekte bulunduğunuz bölgedeki sıcaklık aralıklarına bağlı olarakta bir tablosu mevcut bu forumdaki bir üyenin oluşturduğu ve diğer üyelerinde katkılarının bulunduğu bir blog mevcut google a "hyogv250.blogspot" olarak aratırsanız oradan yabancı kullanım kitapçığına ulaşabilirsiniz.
    Hidrolik ile ilgili bir bilgim olmadığı için bir şey yazamayacağım

Motosikleti
    Alıntı highlore adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Edit: hatta hazır onu söylemişken firen
    hidroliği olarak ne almalıyım onu da söylerseniz süper olur. Mevzunun biraz cahiliyim :( (Toplam tecrübe 100km olmuştur herhalde )
    Fren hidroliği olarak dot 4 her hangi bir markanın fren hidroliğini kullanabiliraibiz.

Motul 5100 kullanıyorum ben 5000 ile ne farkı var bilmiyorum ama 5100 daha pahalı bir yağ

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağ ile ilgili henüz bir deneyimim yok ama yağ hortumu ile ilgili yaşadığımı ve uygun fiyatlı çözümü yazacağım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Delinen radyatör hortumunun Tamiratı .
    Kısaca :Cumartesi arkadaşımın yanına gittiğimde motora bakarken burdan yağ damlıyor dedi . cevabım ise yine kısaca zinciri temizledim ondandır dedim dikkat etmedim .evin otoparkına vardığımda etrafına bakınırken hafif bir damlama var .her halde dedim hortum dibinden kaçırıyor . sonra yedek parça bakmaya başladım . hyosungsource dahil hortum göremedim . görsemde getirmesi bir hayli zaman alacak .
    O halde ne yapabilirim sorusunun cevabını aramaya başladım bir kaç arkadaşımdan fikir aldıktan sonra bir çok radyatör tamircisi aradım nihayetinde sefaköy sanayi de buldum Pnomatik ve hidrolik hortumları tamir eden bir atölye tavsiye ettiler . Gittiğimde söküldükten sonra yapılabileceğini ifade ettiler bende tamam dedim .pazartesi günü olduğunda öğlen atölyeye gittim yağın soğumasını bekledikten sonra kenarda yağ hortumunu söktüm . ve 15 dakika gibi kısa bir zamanda eskisinden daha sağlam bir yağ hortumum oldu . Eline emeğine sağlık usta .
    Fotoğraflar alt kısımda .
    1-

2-

3-

4-

5-

6-eline sağlık Ahmet usta

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler