Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Attorney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 250 / 2014
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sorunun cevabı burada arkadaşım: GV250 heybe demiri.

Aynı çantadan bende var kendi bağlantısı için demir var. Maksat çantaların amortisöre sürtünüp aşınmasını engelleyici bir ara parça koymak. Fiyat da gördüğün üzere 80 TL. Herhangi bir demirciye de motorunu götürüp ölçü verebilirsin. İşinin ehli olmasına gerek yok. alt tarafı ince boru büküp nikelajlayacak.
    Sipariş veriyorum o zaman ebatlar bakımından uyum problemi olmaz inşallah. Teşekkür ederim yardımların için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Ebatlar problem olmaz, çünkü bu arkadaşlar üzerinde çalışabilecekleri GV250 arıyorlardı. Koruma demiri, sissy bar, heybe demiri üretmek için ölçülere ihtiyaçları vardı. Şu anda üretmişler. Ama sahibinden.com'daki ilanları süresi dolduğu için kalkmış. Telefonla da bilgi alabilirsiniz.
    Attorney bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250 / 2014
    Süresi dolduğundan değil ellerinde son bir tane kalmış onu da sayenizde ben sipariş ettim. Yarın elimde olacak inşallah. Bu arada bu demiri taktırabileceğim bir yer önerebilirmisiniz?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Attorney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süresi dolduğundan değil ellerinde son bir tane kalmış onu da sayenizde ben sipariş ettim. Yarın elimde olacak inşallah. Bu arada bu demiri taktırabileceğim bir yer önerebilirmisiniz?
    sana en yakın motorcuya git takarlar bence sen kendinde takabilirsin. alttarafı 4 tane civata söküp bunu geçireceksin. belki somunları 1er boy büyüğüyle değiştirmen gerekebilir.
    Attorney bunu beğendi.

Motosikleti
    Eğer bağlantıda kullanabileceğin parçaları gönderiyorlarsa zaten olay basit 4 tane cıvatayı, eskileriyle değiştireceksiniz. Göndermemişlerse yanlardan bir tanesini çıkarıp Bauhaus, Koçtaş gibi mağazalardan veya hırdavatçılardan bir boy büyüğünü alın. Paslanmaz çelik ise daha da makbuldür. Aşağıdaki resimde arka çamurluğun yanındaki parçanın üzerinde 2 tane kırmızıya boyanmış bölge göreceksiniz. Cıvatalar orada. Eliniz anahtar tutuyorsa 5 dakikanızı almaz.

Hayırlı olsun.

Attorney bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250 / 2014
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana en yakın motorcuya git takarlar bence sen kendinde takabilirsin. alttarafı 4 tane civata söküp bunu geçireceksin. belki somunları 1er boy büyüğüyle değiştirmen gerekebilir.
    Eğer bağlantıda kullanabileceğin parçaları gönderiyorlarsa zaten olay basit 4 tane cıvatayı, eskileriyle değiştireceksiniz. Göndermemişlerse yanlardan bir tanesini çıkarıp Bauhaus, Koçtaş gibi mağazalardan veya hırdavatçılardan bir boy büyüğünü alın. Paslanmaz çelik ise daha da makbuldür. Aşağıdaki resimde arka çamurluğun yanındaki parçanın üzerinde 2 tane kırmızıya boyanmış bölge göreceksiniz. Cıvatalar orada. Eliniz anahtar tutuyorsa 5 dakikanızı almaz.

Hayırlı olsun.

http://i.hizliresim.com/Lp85Oz.png
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Motor dünyasında yeniyim motoru 1 ay önce ehliyeti de 2 hafta önce aldım. Totalde 3 kez sürüş yaptım şu an 175 km yol yapmış vaziyetteyim. Aracı da 0 aldım biraz sakınıyorum açıkçası. Kendim deneyeceğim eğer olmazsa heybeleri alacağım yere taktırırım. Bu arada Motorda ilginç bir şekilde enjeksiyon ikaz ışığı yanmaya başladı ve sönmüyor. Yetkili servis motoru yeşilyurt'a götürmemi söyledi o makine bir tek orada varmış hafızaya format atılacağını fln söyledi. ama endişeliyim sizce yaptırmalımıyım? Sizin de başınıza geldi mi?

Motosikleti
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Motor dünyasında yeniyim motoru 1 ay önce ehliyeti de 2 hafta önce aldım. Totalde 3 kez sürüş yaptım şu an 175 km yol yapmış vaziyetteyim. Aracı da 0 aldım biraz sakınıyorum açıkçası. Kendim deneyeceğim eğer olmazsa heybeleri alacağım yere taktırırım. Bu arada Motorda ilginç bir şekilde enjeksiyon ikaz ışığı yanmaya başladı ve sönmüyor. Yetkili servis motoru yeşilyurt'a götürmemi söyledi o makine bir tek orada varmış hafızaya format atılacağını fln söyledi. ama endişeliyim sizce yaptırmalımıyım? Sizin de başınıza geldi mi?
    Şimdi dikkat ettim de sen de Kadıköydeymişsin benim gibi. Boş vakitlerim oldukça birlikte turlar, ufak tefek tüyoların alışverişini yaparız.

O ikaz lambasının yanma sebebi yanılıyorsam düzelin ama sanırım oksijen sensörü arızasından kaynaklanıyor. 175 km'deki motosiklet için böyle bir durumun olması şaşırtıcı. Beyni bağlayacağın bilgisayar sanırım Kartal'da var Anadolu Yakası'nda. Ama ondan önce oksijen sensörlerini bir kontrol ettir. Sanırım Bay-Moto'dan aldın motorunu. Baybars'a söyle iyice incelesin. Bazı şeyleri çok baştan savıyor : )

Motosikleti
    Hyosung GV650
    benimde başıma gelmişti. götür motoru yeşilyurt motora yaparlar. zaten garanti kapsamında olacağı için cebinden para filan çıkmaz. ama düzenli olarak oraya gideceğim dersen orada halil diye bir çocuk var işinide güzel yapar (17-18 yaşlarında filan). ben istanbuldayken hep oraya götürüyordum halilede her gittiğimde 5-10 lira bahşiş veriyordum tabi böyle olunca benim motora normalden fazla ilgi gösteriyordu. Ayrıca orada muammer abi var muhabbeti iyidir. tavsiyeleri dahada iyidir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    gv250 st7 ye çevrilebilinirmi.. bana kasalar çok benzer geldi.. st7 nin sele yapısı ve depo yapısı ve ön far bakışı çok hoş tam bir chopper.
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv250 st7 ye çevrilebilinirmi.. bana kasalar çok benzer geldi.. st7 nin sele yapısı ve depo yapısı ve ön far bakışı çok hoş tam bir chopper.
    Görüntü ve tip olarak çok benziyorlar zaten ama şasi boyutları çok farklı.

ST7: 2470 x 960 x 1135 mm Aks Arası: 1690 mm ; Ön-Arka Lastik: 120/80 -16 60H / 170/80 -15 77h

GV250: 2282 x 875 x 1096 mm Aks Arası: 1515 mm ; Ön-Arka Lastik: 110/90 -16 59 S / 150/80 -15 70 S

Jant tasarımları, göstergeler vs herşey çok farklı. Ama uğraşılırsa yapılabilir, GV250'ye değer mi o düşünülür.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaslar merhabalar.

Bugun motor biraz zor calisti fazla zorlayip akuyu ve mars motorunu zorlamak istemedim ve viteste vurdurarak calistirdim.

Acaba kontak yerinde bulunan direksiyon kilidi olan lock pozisyonuna aldigim icin elektrigi kestigi icin mi oldu yoksa uc gundur hafif yagmurlu ve soguk havadan mi oldu acaba. Jikleyi de actim bekledim denedim ama olmadi bende bogmadim zorlamadim motoru fazla ve vurdurdum viteste calisti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Bugün ön siperliğe ufak yazi yazdirdim

Ayrica kaska da kan grubu ve isim yazdirdim arka ense kismina sade ve guzel oldu
    kdiner ve almpoz bunu beğendiler.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Gidon kilidinin bir zararı olmaz. Soğuk havanın etkisidir o. Motosikleti vurdurarak çalıştırmak her zaman son tercihiniz olsun. Birkaç defa hafif gaz vererek uğraşsaydın muhtemelen çalışırdı.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Valla jikle acik bekledim denedim bir iki kere bogulur gibi oldu zorlamadim fazla. Tecrube ediyoruz bakalim bir daha ki sefere jikleyi acar biraz fazla beklerim

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Jikleyi cek,marşa bas çalışmazsa tekrar et motoru vurdurmak ne yahu?senin motor gözümün önünde jiklesiz çalıştı,en fazla akun eskimistir değiştirirsin olur biter yapma oyle
    dadaş-bb bunu beğendi.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikleyi cek,marşa bas çalışmazsa tekrar et motoru vurdurmak ne yahu?senin motor gözümün önünde jiklesiz çalıştı,en fazla akun eskimistir değiştirirsin olur biter yapma oyle
    Tamam kızma abi valla sende biliyorsun buraların lanet bir soğuğu vardır 2-3 gün yağmur yağınca havalar soğudu.

Hele istanbuldan gelirken var ya abi fenaydı, tekirdağ'a kadar gayet güzeldi ama malkara ya yaklaştıkça o son 30 km bitmedi soğuktan kaskın da ön vizör siyah olduğu için mecbur açmak zorunda kaldım duman oldum eve gelene kadar elim ayağım yüzüm kesildi soğuktan

Motosikleti
    Hyosung Gv 250 / 2014
    Şimdi dikkat ettim de sen de Kadıköydeymişsin benim gibi. Boş vakitlerim oldukça birlikte turlar, ufak tefek tüyoların alışverişini yaparız.

O ikaz lambasının yanma sebebi yanılıyorsam düzelin ama sanırım oksijen sensörü arızasından kaynaklanıyor. 175 km'deki motosiklet için böyle bir durumun olması şaşırtıcı. Beyni bağlayacağın bilgisayar sanırım Kartal'da var Anadolu Yakası'nda. Ama ondan önce oksijen sensörlerini bir kontrol ettir. Sanırım Bay-Moto'dan aldın motorunu. Baybars'a söyle iyice incelesin. Bazı şeyleri çok baştan savıyor : )
    Tabii ki turlayabiliriz. Maalesef çevremde motoru olan arkadaşım yok. dolayısıyla turlamak muhabbet etmek hoşuma gider. bu arada bana tavsiye etmiş olduğunuz heybe demirleri geldi ancak nasıl takılacağını henüz çözemedim. ctesi kartaldaki servise götürdüğümde orada rica etsem takarlar diye düşünüyorum. Belki nines'ın bahsettiği üzere Halil adlı arkadaşa biraz kıyak geçerim.
    Bu arada müsait olduğunuz zaman konuşalım hem tanışmış oluruz hem 2 turlarız.
    iyi akşamlar...

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Dostum servise gidip cihaza baglat fi lambası yanıyorsa sorun var demektir,giderilmesi gerekir baska musurlerden ya da sensorlerden de yanabilir ama kisadevre durumunda da konjektor yuksek voltaj verince de yanar aklında olsun,motorun montajında ezilen bir kablo falan olabilir bir an once baktir bence.ariza durumu olarak yuksek sarj gösterirse bil ki kisadevre olmus bir yerlerde,oyle sürersen konjektor ve aku cortlar,hatta statoru de yakabilir..
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250 / 2014
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum servise gidip cihaza baglat fi lambası yanıyorsa sorun var demektir,giderilmesi gerekir baska musurlerden ya da sensorlerden de yanabilir ama kisadevre durumunda da konjektor yuksek voltaj verince de yanar aklında olsun,motorun montajında ezilen bir kablo falan olabilir bir an once baktir bence.ariza durumu olarak yuksek sarj gösterirse bil ki kisadevre olmus bir yerlerde,oyle sürersen konjektor ve aku cortlar,hatta statoru de yakabilir..
    Merhaba Levent,
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ctesi günü yeşilyurt a bir uğrayıp aletin derdi neymiş öğreneceğim. heybe demirlerini de taktıracağım.
    Bu araba içinizde paletli basamaklardan kullanan var mı? Taktırmamı önerirmisiniz?
    Bildiğim kadarıyla orijinal basamak gibi katlanabilme özelliği yok. Bu sebeple düşersem ( ki 3 sürüşte 2 kez düştüm bile :D) kolayca kırılabileceğini düşünüyorum. Ancak pek de güzel ve konforlu görünüyor. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Merhaba Levent,
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ctesi günü yeşilyurt a bir uğrayıp aletin derdi neymiş öğreneceğim. heybe demirlerini de taktıracağım.
    Bu araba içinizde paletli basamaklardan kullanan var mı? Taktırmamı önerirmisiniz?
    Bildiğim kadarıyla orijinal basamak gibi katlanabilme özelliği yok. Bu sebeple düşersem ( ki 3 sürüşte 2 kez düştüm bile :D) kolayca kırılabileceğini düşünüyorum. Ancak pek de güzel ve konforlu görünüyor. Sizler ne düşünüyorsunuz?
    dostum bence hemen basamağa zarta zurta bulaşma bir koruma demirin olsun ha illede alacağım diyorsanda ilk etapta en ucuzunu al. bari birşey olursa üzülmezsin ama koruma demiri önemli.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam kızma abi valla sende biliyorsun buraların lanet bir soğuğu vardır 2-3 gün yağmur yağınca havalar soğudu.

Hele istanbuldan gelirken var ya abi fenaydı, tekirdağ'a kadar gayet güzeldi ama malkara ya yaklaştıkça o son 30 km bitmedi soğuktan kaskın da ön vizör siyah olduğu için mecbur açmak zorunda kaldım duman oldum eve gelene kadar elim ayağım yüzüm kesildi soğuktan
    abi motor sıfır derecede ve eksi derecelerde normal marşla çalışsa dahi stop eder yada çalışmaz. yapman gereken jikleyi çeyrek veya yarım olarak açıp çeyrek gazla marşa basmak 2-3 kere denerseniz çalışacaktır. hafif ara gazlarla kendine getirip bırakırsanız 1-2 dakika çalışsın ısınsın. sonra jikleyi indirip devam edebilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler