Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için.konumuz dışı ama clio dan sonra scenic gemi gibi çok rahat,konforlu.araç almak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.herhalde 4-5 sene satmam artık.araçta yok yok.inşallah kazasız belasız kullanırım..

gelelim konumuza: şimdi bizim motorlarda kullanılan akü 12 lik mi 9 luk mu? kuru tip mi yaş tip mi?en son hazer hakan almıştı sanırım aküyü..akü için tavsiyeleriniz nelerdir?

sanırım dediğiniz gibi benzinimin bitme ihtimali oldukça ağır basıyor.ama wd 40 sıkmak istiyorum sağ ve soldaki kumanda butonlarını açıp..şu izin bitsin de varınca bakıcam artık..hala resim atamıyorum bu arada..valla kıl olmamak elde değil..

Hocam merhaba

Akü alan bendim. (Ben de Hakan'ım ) Motosikletin orjinal aküsü 12v 8 Amper kuru akü. Ben Motoruma 12V 9 Amper jelli akü taktırdım. Markasına hiç bakmadım ama cin malı birşeydir. Fiyatı da 50 TL idi. Abartılı ışıklandırmalarınız yoksa 12V 9 Amper oldukça yeterli olur. Kışın yatacağı için iki yıldan fazla ömrünün de pek olmayacağını düşünürsek çok pahalı birşey almaya da gerek yok bence.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:22 ----------

Alıntı dörtnal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.
    Yeni bir sürücü olarak, GV-250'yi ilk motorum olarak tercih etmeyi düşünüyorum. Umarım doğru bir karar vermişimdir.

Sizlere şunu sormak istiyorum, başlangıç düzeydeki sürücülerin motorlarını düşürmesi işten bile değilmiş anladığım kadarıyla. Dolayısıyla, temiz bir GV-250 benim başlangıç motorum olarak çok hırpalanır mı? Dikkatli bir sürücüyüm ama motor hiç kullanmadım ve kendime güvenemiyorum. Böyle bir durumda, GV-250'nin tamiri için tamirhane ve parça bulmak kolay ve ucuz mu? Bunların dışında, ikinci el motorumu alırken yanımda bir usta vs. götürmek ve motoru kontrol ettirmek lazım mı? Eğer öyleyse Ankara'da önereceğiniz biri var mı? Son olarak, hangi yıl üretimini tercih etmeliyim?

Şimdiden hepinize teşekkürler.
    Forumu kirletmemek için özelden mesaj attım.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Caner 54, servis konusunda izmitteki adem abi ile yaklaşık 6 yıldır tanışıklığım vardır.(seyhan 150 c den beri) Kendisini sorulan sorulara ve yaptıığı işin olur durumuna göre dürüst ve ilkeli olduğunu işini severek yaptığını ve başarılı bulduğumu belirtmek isterim. İzmitte bundan önce bir iki usta ile olan ilişkilerimde aynı memnuyetimi sunamayacağım maalisef , izmitte yaşayan bir kimse olrak kendimi bu konuda kısmetli sayyıyorum herkese selamlar...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    2010 gv 250
    mitmuallim sana sonuna kadar katılıyorum. bakım aralıklarıda uzun sayılır napalım 45 km gideriz bakımı gelince.

Motosikleti
    GV 250
    Değerli arkadaşlar Motorumu geçen ay aldım. Bugün vergisini yatırmak için e vergi sitesine gittim. sorgulama sonucunda 2 adet 39 tl lik borç çıktı. sanıyorum bunlar 2010 yılının 1. ve 2. taksidi. Ancak bir de 141 tl lik bir ödeme var ve açıklama yazmıyorBu ödemenin ne olduğu konusunda bilgisi olan varmı acaba. saygılar.

Yamıştım. Bugün Yeğenbey vergi dairesini aradım..benimle ilgisi olmadığını plakanın bir önceki sahibinin adına kesilen bir trafik cezası olduğunu söylediler ve sadece vergimi yatırmamın yeterli olduğunu belirttiler.

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Selamlar,

2009 gv250 aldığımı yazmıştım sizlere, 600 km de ve yatmaktan akü bitmişti. Vurdurarak çalıştırmak beyni bozmuş, enjeksiyonlunun beyni sizinkilerden farklı ve beyin bekliyorum araştırdığım kadarıyla hyosungsource dada karbürlü beyni var enjeksiyonlu yok. Bunu enjeksiyonlu versiyonların aküsünün YTX14BS jel ve 14 Amper akü olduğunu belirtmek için yazdım ve fiyatıda 80 TL civarında. Yuassa marka olanı 140 - 200 arasıdır.

Bilgilerinize.

Motosikleti
    2010 gv 250
    whitehair verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. napıomuşuz vurdurmuyomuşuz

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı caner_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    whitehair verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. napıomuşuz vurdurmuyomuşuz
    Aslında beynin yanmadığını düşünüyorum, sadece yazılımın yüklenmesi gerek ama bizde o donanım yok. Yazılım yok. Kanuni servisi direk değiştirme yoluna gidiyor. Yani profesyonellik yok.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında beynin yanmadığını düşünüyorum, sadece yazılımın yüklenmesi gerek ama bizde o donanım yok. Yazılım yok. Kanuni servisi direk değiştirme yoluna gidiyor. Yani profesyonellik yok.
    İstanbul'da yanık cdi ları bile yenileyenler var, sahibinden de olması lazım ilanları...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da yanık cdi ları bile yenileyenler var, sahibinden de olması lazım ilanları...
    Birkaç yerle görüştüm, biri gerçekten çok dürüstdü, tamir ettiklerini ancak gv 250 içindeki diyotların piyasada olmadığı ve yerine kullandıklarının ise birkaçbin km sonra tekrar yandığını söyledi. Paranı alırım yine aynısı olur ki oluyor dedi.

uges - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250r
    selamlar pazartesı hayırlısıyla gv250 ile aranıza katılıyorum herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum..

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı uges adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar pazartesı hayırlısıyla gv250 ile aranıza katılıyorum herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum..
    hayırlısı olsun

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Arkadaşlar,
    cc değil ama boyut büyütmek için (fazla büyük kalıyorum motorun üstünde) üzülerek canım motorumu satmaya karar verdim.
    Orhan ın motorunu kayınbiradere aldığımız gibi, isterim ki seceresi belli olan ve sorunsuz olan motorum yabancı kimseye değil, aramızdan birine veya tanıdığına gitsin.

İlanın linki aşağıda...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...tertemiz/detay
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    cc değil ama boyut büyütmek için (fazla büyük kalıyorum motorun üstünde) üzülerek canım motorumu satmaya karar verdim.
    Orhan ın motorunu kayınbiradere aldığımız gibi, isterim ki seceresi belli olan ve sorunsuz olan motorum yabancı kimseye değil, aramızdan birine veya tanıdığına gitsin.

İlanın linki aşağıda...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...tertemiz/detay
    Allah hayırlı müşteriler versin canan abi bizim motorlar biraz küçük kalıyor hakkaten(tabi kendi adıma söylemiyorum benim boyuma posuma tam uyuyor
    cc büyütmeden hangi motoru almayı düşünüyorsun.Aslında imkanın varsa cc de yükselt bence değiştirdiğine deysin.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Boyutu büyütünce zaten cc yi de büyütmek zorundayım. Zaten 250 lik sınıfta bizim makinalar en cüsseli olanlar.
    Muhtemelen Volussia 800 olacak ama hayırlısı bakalım...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Canan Hocam;
    Deneyimli bir GV sürücüsünü kaybedeceğimiz için üzüldüm, ne zaman teknik bir konuda ihtiyacımız olsa, her zaman ulaşabiliyorduk. Alacağınız motosikleti inceledim, harika bir motor. İnşallah iyi bir fiyata satar, gönlünüze göre bir motosiklet alırsınız. Saygılar hocam...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    İyi dileklerin için sağol Ayhan Hocam. Sanmıyorum ki hiçbir başlıkta buradaki samimiyeti ve içtenliği bulabileyim. O yüzden bu balıktan ayrılmayı pek planlamıyorum. Zaten daha motoru yeni satılığa çıkarttım

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    tüm GV250 kullanıcılarına merhabalar,2005 yılında bu siteye üye oldum ve ilk deneyimim olan cruiserı seçmek için araştırmalara başlamıştım ve nihayetinde ilk motorumun GV250 olmasıyla bu tutku bende başlamıştı.ne kadar doğru bir seçim olduğunu hala arkadaşlarıma anlatırım.Benim GV250'im Global'den önce taşeron sayılcak bir distibütör olan Metro motor döneminde gelmişti Türkiye'ye.Çok güzel deneyimler kazandırmıştı bu motor ve şuan klübümüzden bir arkadaşta olan motorum 30.000 kilometreleri devirmiş bulunmakta ve hiçbir sıkıntısıda yoktur.2005 li yıllarda "Hyosungu 5 yıl sonra görün nasıl dağılacak" diyen bazı bilmiş üyelerin nasıl bir cevap aldığı ortada.

Bu topiğin 70 sayfalarındayken motoru yükseltmiş ve aranızdan ayrılmıştım.Ama şu bir gerçek ki diğer marka modeller arasında en samimi başlık GV250 başlığı sürekli güncellendi ve bilgi aktarımı oldu.Hatta forma yazışıp daha sonra ailecek görüşenlerimiz var aramızda.CC yükseltmek için satanlar,yeni alanlar derken sayfanın genel samimiyetinden hiç kopmadığını görmek çok güzel.Herkese iyi sürüşler dilerim...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    emrahcım çok güzel söyledin.sana katılıyorum bizim gv250 lilerin bakımını aksatmadan zamanında yaparsan 100 bin km yi rahat görür bence.senin sayende bu başlık ve forum çok şey kazandı.yeni arkadaşlar üşenip okumamıştır muhtemelen eski sayfaları ama senin sayende gv250 sahibi olan ben dahil bir çok arkadaş aldı kullandı ve cc yükseltti bile hep sağlıklı ve mutlu kalman dileğiyle kardeşim..

canan abi motoru satacakmışsın hayırlısı olsun abi.suzuki ler benimde ilgimi çekiyor ama ben sanırım ileride enduro sınıfına geçeceğim hayırlısı bakalım.şu arabanın taksidini bitireyim de.. neyse umarım sende motoru değiştirince kopmazsın bizden..senden de çok şey öğrendik..çok şey kazandık..

hakan ( timoti ) bizim motorlara 9 değil de 12 voltluk akü alırsak ne olur?zira benim sis farı montajı fikrim varda.muhtemelen 4 tane takacağım.2 tane farın yanlarına,2 tane de koruma demirine.bir sıkıntı olmaz herhalde diye düşünüyorum..

neyse arkadaşlar olurda bir gün motorun resimlerini ekleyebilirsem o zaman gösteririm.

aramıza yeni katılan arkadaşlar da hoşgelmişler.hayırlı olsunlar..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    2010 gv 250
    Birkaç gün önce yakın zamanda motorumda FI (arıza lambası) yandı. sakaryadaki ve izmitteki servisler yapamadı uzun uğraşlar sonucu (detaya girmicem). Aynı olay forumda gt250r ı olan başka bir arkadaşın başına gelmiş ve ordaki tavsiyeyle üşenmeden 186 km İSTANBUL AVCILAR MOTOPARk'a gittim. Erdal usta saolsun açtı baktı söktü taktı ve yarım sa. içinde yaptı. çok iyi ve efendi bir insan işinide çok iyi ve titizlikle yapıyor (diğer servislerle göre). Hatta kanuni servisi olmasına rağmen 600rr ı toplıyordu şaşırdım. Borcum n kadar dedğimde ise borcun yok zahmet edip gelmişsin cevabını aldım. Ustaya dedimki ya sen sakaryaya gel yada ben avcılara taşınayım böyle olmayacak . İstanbulda oturan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Şunu öğrendim servis değil usta önemli. saygılar...

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Arkadaşlar;
    Sonunda İnci Kefali (Van Balığı)'nin fotoğraflarını yükledim, sizinle paylaşmaktan mutlu olurum. Balıklar bir çok yerde GV250 ile gidilerek fotoğraflanmıştır. Her fotoğrafın altına açıklama metni yazarak bir komposizyon ile sunulsaydı mutlaka daha başarılı olurdu. Sadece Fotoğraf yükleyerek komposizyonu fotoğraflardan size bıraktım. Saygılarımla iyi seyirler...

http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post2095023

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:43 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

Aşağıdaki Linke tıklayarak tüm fotoğrafları görebilirsiniz...

Şarköy'de Sigortacı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler