Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GV250...06 BY 7262
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun gulegule kullan.

Ön fren balatası cok sert se garip sesler cıkarabılıyor. Değişmeni tavsiye ederim. Diski kontrol et çizilmiş olabilir.

Işıkların yanmaması daha oncede yazdığımız gibi biryerlerde şase yapıyor olmalı yada çıkmış bir kablo olabilir.

Ayak freni aşağıya alınamıyor. Ama iyi bir usta bulursan biraz uğraşarak halledebilir.

Motoru kaydırmayı nasıl başardın anlayamadım ?

saolun ıyı dıleklerınız ıcın ..

sanırım dısk cızme sesı baktırmam gerekıyor..
    ayak frenı konum olarak cok ters geldı bana ayagımı ustunde uzun sure tutamıyorum altında olması da sanırım cok tehlıkelı anı bı durum ıcın ..

kaydırma sorunuma gelınce gırdıgım kavsaga ozgu bı durumdur dıyorum sımdı cunku asfalt cok sıcak olunca az da sıksam kayardı zaten ..bu kayma durumlarına scooterdan cok alısık oldugum ıcın cok onemsemıyorum hatta on fren kullanmaya da bu motorla tekrar basladım ama yınede maddıyatı ayarlayınca metzeler alırım oda yumusak ama eskı motorumda cok memnun kalmıstım ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı TOLGADRB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolun ıyı dıleklerınız ıcın ..

sanırım dısk cızme sesı baktırmam gerekıyor..
    ayak frenı konum olarak cok ters geldı bana ayagımı ustunde uzun sure tutamıyorum altında olması da sanırım cok tehlıkelı anı bı durum ıcın ..

kaydırma sorunuma gelınce gırdıgım kavsaga ozgu bı durumdur dıyorum sımdı cunku asfalt cok sıcak olunca az da sıksam kayardı zaten ..bu kayma durumlarına scooterdan cok alısık oldugum ıcın cok onemsemıyorum hatta on fren kullanmaya da bu motorla tekrar basladım ama yınede maddıyatı ayarlayınca metzeler alırım oda yumusak ama eskı motorumda cok memnun kalmıstım ..
    Shinko lastiklerden kurtlumak lazım gerçekten.Metzeller takılınca gidişi bile değişiyor makinenin...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Hayırlı olsun Tolgadrb, bence de doğru seçim. Hoşgeldin.
    Ayak freni dediğin gibi çok yukarıda. Ama şöyle bir gözlemim var;
    Eğer geniş ayaklık değil de normal ayak peglerini kullanıyorsan bu yükseklik rahatsız etmiyor, eğer yine de ediyorsa şöyle bir ilave ile kurtulabilirsin bu rahatsızlıktan:

Ayak freni pedalı ile peg hizasında, pegin hafif altına (pegin takıldığı somunu kullanarak) kromajlı ikinci bir peg yaptırırsan ayağının topuk kısmını oraya koyabilirsin (destek olarak) ve rahatsızlık ortadan kalkmış olur.

Eğer geniş ayaklık varsa dediğin gibi ayak freni çok yukarıda kalıyor. Bende de geniş ayaklık var ve şöyle kullanıyorum, ayak freninin bir diş aşağı kaydırıp fren ayarını hassaslaştırdım. Bu şekilde kullanabiliyorum ama belli bir süre alışman lazım hassas ayak frenine yoksa zınk!!! diye durabiliyorsun.

MROCK, Metzeller in hangi modeli GV250 için uygun?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Tolgadrb, bence de doğru seçim. Hoşgeldin.
    Ayak freni dediğin gibi çok yukarıda. Ama şöyle bir gözlemim var;
    Eğer geniş ayaklık değil de normal ayak peglerini kullanıyorsan bu yükseklik rahatsız etmiyor, eğer yine de ediyorsa şöyle bir ilave ile kurtulabilirsin bu rahatsızlıktan:

Ayak freni pedalı ile peg hizasında, pegin hafif altına (pegin takıldığı somunu kullanarak) kromajlı ikinci bir peg yaptırırsan ayağının topuk kısmını oraya koyabilirsin (destek olarak) ve rahatsızlık ortadan kalkmış olur.

Eğer geniş ayaklık varsa dediğin gibi ayak freni çok yukarıda kalıyor. Bende de geniş ayaklık var ve şöyle kullanıyorum, ayak freninin bir diş aşağı kaydırıp fren ayarını hassaslaştırdım. Bu şekilde kullanabiliyorum ama belli bir süre alışman lazım hassas ayak frenine yoksa zınk!!! diye durabiliyorsun.

MROCK, Metzeller in hangi modeli GV250 için uygun?
    saol canantas önerilerin icin suan ayaklık yok ama dusunebılırım hıc kullanmadıgım ıcınde alısamamıs olabılırım

bu arada tuketım konusunda gercekten cok sasırdım ıstanbul cengelkoyde fulledım 30 tl verdım bırazda ıcınde vardı...10 tl de yolda aldım kı ıbre hep full gosterıyo sanırım yavas ınıyo gosterge ama hala yarı gosterıyo sonucta 453 km yaptım dun benım granddınk olsa cok fazla yakardı hem 2 sılındır hem bu performans supermıs gercekten..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı perioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bir haftadır tatildeyiz ve bir haftamız daha var tatile motorumuzla geldik ve çok güzel yerleri geziyoruz km şuanda 2000 oldu gelişte güzergahım istanbuldan izmir oradan antalya merkez oradan kaş kalkan hafta sonu fetiye,ye geçeceğim resimlerimden bazılarını görmek isterseniz.http://www.facebook.com/photo_search...3705&view=all# bakabilirsiniz
    muhterem bey foçada geçen haftasonu 34 ua... plakalı bir gv250 görmüştüm hatta geçtiğimiz sayfalarda sormuştum bu motor bizden birine mi ait diye?ama motorun başında kimse yoktu ve bende arabayla ayrılmak üzereydim gidemedim.sanırım sizdiniz.keyifli geziler diliyorm.

tolgadrb hoşgeldin aramıza.iyi bir seçim yapmışsın.bakımlarını düzenli yaptırdığın taktirde kesinlikle seni üzmeyecek bir motor.ön frenden gelen o ses balatadan.bende de var."cayık cayık" ötüyor.balata çok sert olduğu için geliyor.benim diskte çizilme yok sadece ses çıkarıyor.değiştirirsen sorun giderilmiş olur.motorunun fotoğraflarını da bekliyoruz.keyifli sürüşler..

emrahım çok teşekkürler kardeşim.

ha bu arada az kalsın unutuyordum.dün adana mt'den gv650 kullanıcılarından haluk abi ile görüştüm.sahil boyu yol alarak üç motor izmire gelmişler sonra buradan ayrılmışlar.benimde boş günümdü görüştük motor servisteyken birlikteydik.emrahı kaçırdım ya yanarım yanarım ona yanarım
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhterem bey foçada geçen haftasonu 34 ua... plakalı bir gv250 görmüştüm hatta geçtiğimiz sayfalarda sormuştum bu motor bizden birine mi ait diye?ama motorun başında kimse yoktu ve bende arabayla ayrılmak üzereydim gidemedim.sanırım sizdiniz.keyifli geziler diliyorm.

tolgadrb hoşgeldin aramıza.iyi bir seçim yapmışsın.bakımlarını düzenli yaptırdığın taktirde kesinlikle seni üzmeyecek bir motor.ön frenden gelen o ses balatadan.bende de var."cayık cayık" ötüyor.balata çok sert olduğu için geliyor.benim diskte çizilme yok sadece ses çıkarıyor.değiştirirsen sorun giderilmiş olur.motorunun fotoğraflarını da bekliyoruz.keyifli sürüşler..

emrahım çok teşekkürler kardeşim.

ha bu arada az kalsın unutuyordum.dün adana mt'den gv650 kullanıcılarından haluk abi ile görüştüm.sahil boyu yol alarak üç motor izmire gelmişler sonra buradan ayrılmışlar.benimde boş günümdü görüştük motor servisteyken birlikteydik.emrahı kaçırdım ya yanarım yanarım ona yanarım
    saol yörük hosbulduk..

evet ses ıcın bugun ınceledım balatadan ama balatada yenı gıbı bu yuzden cızmez ama ses ıste..resmınıde en kısa zamanda koyarım gorusmek uzere..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum benim balatada yeni ama ses çıkarıyor.ben de değiştirmeyeceğim.sesi de idare edeceğiz artık.bu arada ben ilker..tolga dimi?memnun oldum..

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    arkadaşlar GV650 almayı planlıyorum.önerileriniz varmı? artıları eksileri nelerdir.parçası v.s......

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    gv650 çok canavar makine kesinlikle bir iki sene sonra bende geçmeyi düşünüyorum ama anlamadığım nokta şu.gv 650 başlığı varken neden gv250 başlığına soruyorsun ki bu motoru?başlıktaki sayfaları üşenmeden baştan sona oku sonra gv650 kullanan arkadaşlara aklında soru işareti kaldıysa sor ve gv650 nin tadını çıkar..

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    İlker Haluk hocamın motosikletini keşke bir deneseydin.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    serden abi aklıma geldi ama haluk abinin motoru hiç göremedim ki.herhalde uygun değildi.benim motorun bakımı esnasında servisteyken bana eşlik etti sağolsun.baya vakit geçirdik ama kısmet olmadı..

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı matpcy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar GV650 almayı planlıyorum.önerileriniz varmı? artıları eksileri nelerdir.parçası v.s......
    ilker doğru söylüyor yanlış sayfadasın. seni gv 650 sayfasına alalım. çok net bilgileri oradan alabilirsin. neleri bilmek istiyorsun. aklına gelen herşeyi sor.

hatta linkini vereyim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-27.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 AM ----------

yalnız arkadaşlar bir ara gv 650 yi satıp yerine 250 yi alayıp diye düşünmüştüm ama dün ilkerin motoruna bindikten sonra böyle birşeyin mümkün olmayacağını anladım. küçültmek çok zormuş.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Hocam bu motorun bir adım sonrası kesin HARLEY DAVIDSON V ROD olur 125 beygir gücüyle adamı çıldırtır
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya süper makine serden abi ama çok uzak bir hayal gibi.sanki ferrariye sahip olmanın nasıl hayal ise onun gibi bişi işte.ama çok güzel yaaa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:54 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:53 AM ----------

haluk abi benim motor boy olarak ta pek kurtarmadı gibi seni sanki dimi? ee gv650 den sonra bizim motor performans açısından murat 124 gibi bişi kalır herhalde

Motosikleti
    gv250
    [QUOTE=YÖRÜK;1673999]muhterem bey foçada geçen haftasonu 34 ua... plakalı bir gv250 görmüştüm hatta geçtiğimiz sayfalarda sormuştum bu motor bizden birine mi ait diye?ama motorun başında kimse yoktu ve bende arabayla ayrılmak üzereydim gidemedim.sanırım sizdiniz.keyifli geziler diliyorm.
    evet bizdik meydana bırakıp kumru yemeye gitmiştik yeni foçayıda eski foçayıda gezdik zaten askerde 3ay yeni 3ay eski foçada kaldığım için özlemişim oraları.keşke karşılaşsaydık benim için çok güzel bir anı olurdu.
    aşk...

Motosikleti
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum benim balatada yeni ama ses çıkarıyor.ben de değiştirmeyeceğim.sesi de idare edeceğiz artık.bu arada ben ilker..tolga dimi?memnun oldum..
    evt tolga bende memnun oldum..

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Dün ve Bugün yaklaşık 300 km lik sakarya yalova çınarçık termal cıvarlarını gezdim.hem motoru açmak hemde motorla daha bir bütünleşmek için .Dün hava çok sıcaktı terden sucuk oldum.Sıcak havada motor sürmek insanı iki kat yoruyor.Bugün hava hafif rüzgarlı idi dünkünün iki katı sürmeme rağmen dünkü kadar yorukmadım ve terlemedim.Yakıt ortalaması 4,3 lt. Güya enjeksiyonlu bu st ler ama hysunglardan daha çok yakıyor gibi geliyor bana.
    Ama asıl sorun şu motor çok ısındığı zaman,kalabalık trafikte dur kalk yaparken ve uzun rampa çıkarken boşa attığımda elektrik kesintisi gibi stop ediyor . marşa basınca çalışıyor,yola devam.Bu neden olur? hysunglardaki beyin sorunu st lerde böylemi tepki veriyor acaba?Tecrübe paylaşımı lütfen .. kalın sağlıcakal..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Bu problemi ilk defa duyuyor ve okuyorum!!!
    Sanki ısınma ile ilgili bir problemmiş gibi duruyor.
    Dur kalklarda motor soğuyamaz, ya da rampalarda motor yüksek devirde kullanılır bu da ısınmaya sebep olur.
    Acaba yeteri kadar soğuaymıyor mu, motor yağın az olmasın??
    Tabi benimkisi sadece tahmin...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bu sorunu ilk yağ değişinden öncede yapmıştı eyüp eminönü arasındaki yoğun trafikte hatta sigorta bile atmıştı . 1000 km bakımından sonra usta yağı eksik koymuş olamaz hatta geçen gün baktığımda yağ seviyesi normaldi.hararet ve elektrik ile bağlantılı bir sorun gibi gözüküyor ilk etepta ..
    canan ilgin için teşekkürlerrrr
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Rica ederim,
    Umarım kısa zamanda çözülür problem, bizimle de paylaşırsan sevinirm elbette

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler