Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    _EgemeN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Motorun Çin malı olduğu malum, ancak Soner kardeşimizin kıymetli paylaşımları ve deneyimleri motorun kaliteli olduğunu hissettirdi. Yinede şunu unutmamak lazım, kargaya yavrusu şahin görünürmüş. Eğer Soner kardeşimiz bizlerle paylaştıklarında motordan aldığı keyif ile orantılı olarak istem dışı bir abartı unsuru kullanmıyorsa, motora ''Sonuçta Çin Malı'' yaftasını yapıştırmak bence doğru olmaz.

Estetik noktasına gelirsek, bana göre gayet heybetli ve tatminkar. Grenajları için kağıt gibi diyenlerde var, CBR 250 kadar sağlam diyenlerde var. Bu tartışmaya kendimce bir son vermek amacıyla 28 Şubat'ta İstanbul'a Motosiklet Fuarına gidiyorum. Hem rakiplerini incelemek hem de kendisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bu ziyaretimin yeterli olacağını düşünüyorum.

Motorun fiyatına gelirsek, eğer bir sürpriz yaşamazsam plaka dahil 7.000 TL'ye kendisine sahip olduğum zaman faturasını burada sizlerle paylaşacağım

Hararet, radyatör çatlaması gibi problemler günümüz otomobillerinde dahi gözden kaçabilen ufak detaylar sayesinde yaşanabiliyor. Mühim olan bunu önceden fark edip, yetkili servis vasıtasıyla sorunu çözmektir. Kaldı ki eğer yetkili servis veya firma tüketiciye bu konuda sorun çıkartıyorsa bulunduğunuz ildeki valiliğe giderek tüketici hakem heyetine bir dilekçe vermeniz, yaşadığınız sorunları en kısa ve etkili şekilde çözecektir. Size bu konuda garanti verebilirim

Benim yeni olmama gelirsek, evet bu konuda haklısınız. Foruma da Bumoto başlığında merak ettiğim konulara cevap bulabilmek için üye oldum. Yani buralarda yeniyim Ancak yaklaşık 2 yıldır motosiklet camiasında aktif olarak bulunmamla beraber Bumoto'nun teknik değerlerini ilk okuduğum andan itibaren zaten abartılar olduğunu anladım. O yüzden Soner kardeşimizin paylaşımlarına değer veriyorum ve takip ediyorum. Çünkü aramızda motorunu en iyi şekilde tanıyan ve yaşadıklarını en mantıklı şekilde paylaşan kişinin o olduğunu düşünüyorum. Ayrıca motorun 0-100 km hızlanmasının en son düşünmem gereken şey değil, ilk düşünmem gereken şey olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Çünkü ben motoru şehir dışı yolculuk yapmak için değil, şehir içinde aktif olarak kullanmak için alacağım. Ön frenlerinde çift disk papatya kullanıldığını ve fren performansının gayet tatminkar olduğunu bildiğim için bu yüzden benim için ilk düşünmem gereken şeyler 0-100 ve ara hızlanmaları olacak tabi ki

Toparlayalım, beni aydınlatmak adına bana cevap yazdığın için teşekkür ederim. Umarım bende sizleri merakımla alakalı yeteri kadar aydınlatabilmişimdir.

Saygılar
    SonpoL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten kaynaklı hiç içime sinmediğim gibi, öyle bir sıkıntının devam etmesini kesinlikle istemediğim'den, en önemlisi benden sonra motosikleti alacak kişinin de üzülmemesi için yeni radyatör yaptırdım.

---------------------------------------

Bu arada arkadaşlar motosikletimi önümüz de ki hafta satmayı düşünüyorum. Önümüz de ki ay işlerim başlamakla beraber, yoğunluk kazanacak. Bu sebeple motosiklet hem yatacak, hem de ilerleyen tarihler de satış vermem çok zor olacak. İlgilenen arkadaşlar varsa iletişime geçebilirler benimle. Motosikleti bilmeyen arkadaşlar ise konu başından itibaren yazılıp, paylaşılanları gözden geçirebilirler. Şu kadarını söyleyeyim, benim motorum şu anda Türkiye'de tek. Çok güzel yaptık, çok içime sindi fakat birlikteliğimize hacim yükselterek devam edeceğiz. İlanı açtığım da buraya da elbette link atacağım.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

http://s4.postimage.org/d8irw8vbh/IMAG0623.jpg
    Biraz erken ayrılık olcak tabi Bumoto arayanlar kaçırmasın bu kadar dolusu yok Nice yüksek hacimlere artık hayırlısı
    SonpoL bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz erken ayrılık olcak tabi Bumoto arayanlar kaçırmasın bu kadar dolusu yok Nice yüksek hacimlere artık hayırlısı
    Ahmet'im sağolasın. Evet, normal de mayıs, haziran gibi düşünüyordum fakat o dönemler de gerçekten işler yoğunluk kazanacak. İzmir'e gidip, gelsem de genel vakitim Bodrum'da geçecek. İşimiz oluyor, uyku düzenimiz bozuk oluyor vs. derken, motosikleti getir diyen çıkarsa, zaman bakımından ilgilenmem zor olur. En hayırlısı böyle olacak gibi. Bakalım, hayırlısı olsun inşallah...
    viper17 bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahmet'im sağolasın. Evet, normal de mayıs, haziran gibi düşünüyordum fakat o dönemler de gerçekten işler yoğunluk kazanacak. İzmir'e gidip, gelsem de genel vakitim Bodrum'da geçecek. İşimiz oluyor, uyku düzenimiz bozuk oluyor vs. derken, motosikleti getir diyen çıkarsa, zaman bakımından ilgilenmem zor olur. En hayırlısı böyle olacak gibi. Bakalım, hayırlısı olsun inşallah...
    En iyisini yapıyorsun o zaman abi. Dediğin gibi olursa hem zor satılır, hem de uğraşırsın. Motoranla idare edersin artık yenisi gelene kadar
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    -
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisini yapıyorsun o zaman abi. Dediğin gibi olursa hem zor satılır, hem de uğraşırsın. Motoranla idare edersin artık yenisi gelene kadar
    Öyle olacak . Zaten işimize arabayla gidip, geliyoruz. Şehiriçi ve diğer ufak gezilerimize yenisi gelene kadar MT 150 ile devam edeceğiz..
    viper17 bunu beğendi.

Elde Olmayan Sebeplerden Dolayı Ortaya Çıkan Askerlik Yüzünden Motorumu Satıyorum.

Henüz 450 KM'de dir.

Tamamen Orjinaldir.

Alan Arkadaşa Hayırlı Olsun.

İlana Burdan Göz Ulaşabilirsiniz!!

Fiyat Gerçekten Uygundur.

Teşekkürler.

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Alıntı ERCA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elde Olmayan Sebeplerden Dolayı Ortaya Çıkan Askerlik Yüzünden Motorumu Satıyorum.

Henüz 450 KM'de dir.

Tamamen Orjinaldir.

Teşekkürler.
    Kardeş Altın Elbiseli Adam 250cc klasmanı için motosiklet arıyordu. İstanbulda oturmana rağmen keşke verseydin de motosikletini hem tanıyıp, hem de bizlere tanıtsaydın. Klasmana yine girmediği için çok şey değişecek galiba.

Bu arada tecil işlerinden dolayı mı askerlik var? Eğer askere gidiyorsan motosikletini ben alırım. Peşin para değil ayda 1000TL 1000TL ödeyeyim sana Askeriye'de öyle bir ararsın ki o parayı
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

Motosikleti
    -
    Erçağ'cım hayırlı satışlar dilerim. Sen pek kullanmadın. Askerlik filan girdiyse araya satman en mantıklısı. Ben de İstanbul fuar dönüşü koyacağım satışa.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı ERCA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Henüz 450 KM'de dir.

Tamamen Orjinaldir.

Teşekkürler.
    Bendende 5000 Peşin 1000 TL de 2 en geç 3 taksitle 6.000 tl ye alayım Motorunu Hocam
    Şimdi hesap ediyorum Mersinden oraya gelip gitmem 500 tl tutuyor Yani Oraya kadar gelmemim Avantajı sıfıra düşüyor O yüzden bu bütçeden yukarı çıkamıyorum :( hatta bunuda çıkamıyomda Zorluyorum Yoksa peşin 4.500 aslında
    Sado

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar ben de gizem yaratmayayım satacağım fiyatı söyleyeyim de herkes bilsin. Bu hafta istanbul da olacağım. Öteki hafta ailemle yazlığa gideceğim. Bu sebeple 2 haftadan önce satamam. 2 hafta sonra ilana koymayı düşünüyorum. Koyacağım fiyat ise 7.500 TL. 4.000 TL'lik bir harcamam var. Eğer 2-3 hafta beklemeyi göze alacak olan arkadaşlar varsa, uygun fiyattan motorumu kendilerine vereceğim. Zaten 1 ayı geçmesi halinde işlerim başlamakla beraber, yoğunluk kazanacak. O sıralar satış vermem çok zor olur. Çünkü programım yoğun oluyor.

Calibre'ye yaptıklarımız:

1.Tiger GpM3-800 Egzoz (600 TL)
    2.Metzeler M5 Lastik (1.000 TL Rot balans ve Nitrojen)
    3.Jel akü (100 TL)
    4.Büyük radyatör + Fan (500 TL)
    5.Monza 4.300K Xenon (150 TL)
    6.Did X-Ring Zincir (250 TL)
    7.13t ön dişli (25 TL)
    8.600 RR Aynaları (100 TL)
    9.İridyum Buji (30 TL)
    10.Keiti Jant Şeriti + Tank Pad (50 TL)
    11.Redline Manetler (150 TL)

İşçilik masrafları listeye dahil değildir. Bu rakamda 1.000 TL civarıdır.

İlgilenenler özel mesaj veya buradan bana yazabilirler.

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar ben şimdilik motosikletimi satmaktan vaz geçtim. Yazın yeni modeli alacağım zaman satacağım. Artık bir şekilde o sıra uğraşacagım, çünkü işlerim de belli olmuyor fakat şimdilik satmaya kıyamadım...

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Yeni bir model getireceklermiş motorun kafası calibre gerisi cbr oldukça kaliteli duruyor fiyatı ortalama 8300 tl olacakmış konsolda cbr'ın aynısı müsait olduğumda resimleri ekleyeceğim

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    cbr nin aynısı vardı birde onuda eklersen iyi olur
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Resimleri google drive'a upload ettim. Sadece bu-moto'nun yeni modeli var resimlerde. Motor çok sade görünüyor fuar'a zar zor 1 tane getirmeyi başarmışlar üstünde hiçbir yapıştırma bu-moto yazısı hatta önde amblemi bile yok. Calibre'de olmayan selektör yapmak için bir tuşta mevcut. Ön Amortisör ayarı bu modelde'de mevcut Ön fren çift disk arka tek, Çelik fren hortumları. 27 beygir olduğu söyleniyor.
    Google Drive Yeni Bu-Moto

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimleri google drive'a upload ettim. Sadece bu-moto'nun yeni modeli var resimlerde. Motor çok sade görünüyor fuar'a zar zor 1 tane getirmeyi başarmışlar üstünde hiçbir yapıştırma bu-moto yazısı hatta önde amblemi bile yok. Calibre'de olmayan selektör yapmak için bir tuşta mevcut. Ön Amortisör ayarı bu modelde'de mevcut Ön fren çift disk arka tek, Çelik fren hortumları. 27 beygir olduğu söyleniyor.
    Google Drive Yeni Bu-Moto
    Resimler için teşekkürler.

Sanki ön tarafı biraz fazla uzatmışlar gibi.

Ayrıca konsol kısmı çok sade olmuş güzel birşey.

Saat ortada düdük gibi duruyor.

Herşeyin bir araya toplanması güzel olmuş fakat dediğim gibi ortada düdük gibi duruyor.

Saatin sağ ve sol tarafı fazla şişkin.

Ama genel olarak beğendiğim bir motor olmuş.

Resimler için teşekkür ederim.

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar merhaba,

Bu hafta daha önce dediğim gibi fuar için İstanbul'a gitmiştik. Gezilerimiz sırasın da bumoto'ya da baktık, inceledik. Parça müdürü ve bir üst yetkili ile görüştüm. Calibre'de bir çok kullanıcının radyatör sıkıntısı oldupu söylendi. Yani bu şu demek oluyor; Calibre'yi alacak arkadaşların, daha iyi bir radyatör yaptırması, daha sağlıklı olacaktır. Bir de bunu daha dayanıklı bir fan ile desteklerlerse, başka bir hiç bir konuda sıkıntıları kalmayacaktır. Bu da oratalama 500 TL bir maliyet.

Gelelim yeni modele:

Calibre'nin üretimine aynen devam edileceği gibi, her hangi bir değişiklik bulunmuyor. Yeni model olarak Honda Cbr'ın bire bir taklidi olan, bir de kafa grenajı Calibre olup, geriye kalanın yine Cbr'la aynı olan, burada da resimleri paylaşılan bir model getirmişler. Bu modelin henüz ismi belli olmamakla beraber, tüketici hangisini beğernirse, o modeli getirmeyi planlıyorlarmış. Motor kısmını incelediğim de, cbr takliti motosikletin karbüratörlü olduğunu gördüm. Bunların yanında, daha kalın bir radyatör ve calibre'ye göre daha iyi bir fan ile desteklendiğini de gördüm. Calibre'den 2 beygir daha fazla güç üreten bir motor olduğu söylendi bana. Toplam da 27 beygir. İlk gözlemlerim gayet olumlu olsa da, kullanmadan sağlıklı bir yorum yapmam imkansız. Peki tercih edilir mi? Bence taklit olması bile tercih edilmemesi için başlıca bir neden. Ayriyeten eskibir cbr 250 sahibi olarak, calibre'ye her hangi bir üstünlük sağlayacağını sanmıyorum. Çünkü cbr 250'nin aerodinamisi de çok kötüydü.

Ben cbr taklidini beğenmedim.calibre daha derli toplu ve görünümü göze hoş geliyo.Fan ve radyatör olayına katılıyorum.benim calibrede takılı olan fan büyük.radyatör şu an bi sorun çıkarmadı tabi uzun yolculuklarda ne olur bilemem.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Arkadaşlar merhaba,

Bu hafta daha önce dediğim gibi fuar için İstanbul'a gitmiştik. Gezilerimiz sırasın da bumoto'ya da baktık, inceledik. Parça müdürü ve bir üst yetkili ile görüştüm. Calibre'de bir çok kullanıcının radyatör sıkıntısı oldupu söylendi. Yani bu şu demek oluyor; Calibre'yi alacak arkadaşların, daha iyi bir radyatör yaptırması, daha sağlıklı olacaktır. Bir de bunu daha dayanıklı bir fan ile desteklerlerse, başka bir hiç bir konuda sıkıntıları kalmayacaktır. Bu da oratalama 500 TL bir maliyet.

Gelelim yeni modele:

Calibre'nin üretimine aynen devam edileceği gibi, her hangi bir değişiklik bulunmuyor. Yeni model olarak Honda Cbr'ın bire bir taklidi olan, bir de kafa grenajı Calibre olup, geriye kalanın yine Cbr'la aynı olan, burada da resimleri paylaşılan bir model getirmişler. Bu modelin henüz ismi belli olmamakla beraber, tüketici hangisini beğernirse, o modeli getirmeyi planlıyorlarmış. Motor kısmını incelediğim de, cbr takliti motosikletin karbüratörlü olduğunu gördüm. Bunların yanında, daha kalın bir radyatör ve calibre'ye göre daha iyi bir fan ile desteklendiğini de gördüm. Calibre'den 2 beygir daha fazla güç üreten bir motor olduğu söylendi bana. Toplam da 27 beygir. İlk gözlemlerim gayet olumlu olsa da, kullanmadan sağlıklı bir yorum yapmam imkansız. Peki tercih edilir mi? Bence taklit olması bile tercih edilmemesi için başlıca bir neden. Ayriyeten eskibir cbr 250 sahibi olarak, calibre'ye her hangi bir üstünlük sağlayacağını sanmıyorum. Çünkü cbr 250'nin aerodinamisi de çok kötüydü.

http://s12.postimage.org/6tiibkqm5/IMAG0701.jpg
    Maranta Motor'un kataloğunda bm calibre 26 bg,cbr çakması 27 beygir.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Bumuto Calibre 250R düşünüyorum...
    gerçekten devir debimetresi bile cbr çakması olmuş ama tasarım güzel bir de yakından görmek lazım.Gövde Calibre'den uzun duruyor.İnceleyen arkadaşlardan bilgi alabilir miyiz?

Xallez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250R
    Merhaba arkadaşlar.
    Aslında uzun süredir burada olan, ancak aktif olarak forumu kullanmaya yeni yeni başlayan biriyim. Bundan sonra sanırım biraz fazla görüceksiniz beni
    Dediğim gibi aylardır forumu ve özellikle bu başlığı takip ediyorum. Haziran ayı kısmet olursa bende bir calibre almak niyetindeyim. Bugün çok beğendiğim calibreyi yakından görmek için fuara gittim. Aklımda hep beyaz rengi vardı ama kırmızısını yakından görünce epey kafam karıştı Herneyse... Motoru genel olarak beğendim. (Belirtmek isterim ki tecrübe ve bilgim çok kısıtlı olduğu için beğeni kıstasım görsellikti)
    Oldukça heybetli ve üstüne bindiğinizde altınızda çinli falan filan ama ciddi ciddi bir makina olduğunu hissediyorsunuz. Ancak hiç beğenmediğim bir ayrıntı dikkatimi çekti. Bunu aşağıdaki fotorafta işaretleğim alanda görebilirsiniz.

Şimdi bu parça böyle bir motosiklette hiç olmuş mu sizce? Jilet gibi motosiklette tabiri caizse ... konan kelebek vari gibi durmuş orda. Dediğim gibi benim motosiklet tecrübem çok çok az. Ancak yaklaşık 5 yıl profesyonel anlamda çeşitli takım ve gruplarda bisiklet sürdüm. Genelde oradaki haznede hidrolik yağı bulunur ve frenlerdeki yağı besler. Bu parça da burada bu işlev için mi kullanılmış tam bilemiyorum. Sormak istediğim bu hazne değiştirilebilir mi? Eğer öyle ise bunu en azında siyah renkli ve biraz daha estetik duran bir hazne ile değiştirmek isterim.
    Şimdilik düşündüklerim ve sormak istediklerim bunlar.
    Yanıtlarsanız sevinirim

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)